Μπότες στήθους - Μπότες Μηρού- Waders

Ηλία πως σου φάνηκαν;
Για το μπατακι είναι εξαιρετική η μπότα του,στο περπάτημα αν έχει πέτρες και τέτοια σε κουράζουν,το πάνω μέρος είναι εξαιρετικο για την τιμή τους,κοντα στα 30€ τις πήρα!
 
Κόλα για νεοπρέν ,έχει χρησιμοποιήσει κάποιος ;
Υπάρχει πληθώρα στην αγορά ,αλλά αν κάποιος αγόρασε κάποια και ειναι ευχαριστημένος να μην αγοράζω ότι να ναι.
 
Μητσάρα καλησπέρα εξαρτάται τι θες να κολλήσεις
Μου τρύπησε το νεοπρέν στις μπότες στήθους ,λίγο ψηλότερα από τη γαλότσα από ένα ξύλο και μου χάλασε μια ωραία μέρα.
Οι μπότες είχαν κάποια μπαλώματα και ενα πολύ μικρό σωληνάριο κόλας το οποίο με δυσκολία φτάνει για ένα μπαλοματάκι .Θελω να πάρω κάποιο σωλάριο μεγαλύτερο
 
Θα αντέξει η βενζινόκολλα στο νερό ;
Θα βάλεις Sikaflex...Ότι καλύτερο...Σε φίλο σκίστηκε μια Ducks Unlimited ολόσωμη στον Έβρο και δεν μιλάμε για μια απλή τρύπα ολόκληρη μαχαίρια βγήκε μέχρι και η φόδρα της φόρμας και την κόλλησε με Sikaflex και έγινε σαν καινούργια
 
Θα αντέξει η βενζινόκολλα στο νερό ;
Ότι έχω κολλήσει δεν έχει ξεκολλήσει. Έχω κολλήσει πολλές. Θεωρώ όμως ότι ξέρεις την διαδικασία συγκόλησης. Τεχνικάτζα είσαι!
Κομμάτι για μπαλώματα μπορείς να βρεις όσο θες σε μαγαζιά με ψαροτουφεκοστολές. Τσάμπα δίνουν τα ρετάλια.
 
Σε ένα πρόσφατο κυνήγι με -4 την άκουσα από θέμα κρύου ...στο τρίωρο είχα ήδη κρυώσει με τις commando που έχω.Και συζητώντας με πιο έμπειρους ανθρώπους με προέτρεψαν σε μπότα άνω των 1200 οπωσδήποτε για ολοήμερα με ακραίο καιρό...
εαν παρεις μια με πιο λιγη μονωση και κατσεις πολλες ωρες στο κυνηγι μεσα στο νερο θα ξυλιασεις...
μην ακους μαλα@@ες ενα θες να κυνηγισεις και τυχεις σε ενα καιρο και πρεπει να εισαι μεσα στο νερο με -4 ας πουμε πρεπει να εχεις 1200 η 1600
με αυτες δεν κρυωνεις,βεβαια να ειναι και καμια μαρκα εξειδικευμενη οχι ζαν κολε
 
Μου τρύπησε το νεοπρέν στις μπότες στήθους ,λίγο ψηλότερα από τη γαλότσα από ένα ξύλο και μου χάλασε μια ωραία μέρα.
Οι μπότες είχαν κάποια μπαλώματα και ενα πολύ μικρό σωληνάριο κόλας το οποίο με δυσκολία φτάνει για ένα μπαλοματάκι .Θελω να πάρω κάποιο σωλάριο μεγαλύτερο
πανε φιλε στα ειδη καταδισεων και ζητα κολλα για νεοπρεν
μην ακους μαλ@@ιες και βαλεις οτι νανε διοτι μετα δεν θα κολαει με την δικια της κολλα
 
η sikaflex ειναι για αλλη δουλεια δημητρη δεν κανει
πανε παρε μια κολλα απο ειδη καταδισεων και μαζι μπαλωματα ειδικα που ειναι για σκησιματα με ενα μειγμα κολλας που εχει απο πισο και σε συνδιασμο με την κολλα μαζι δεν ξεκολαει με τιποτε
ασε τα κατσιβελικα που σου λενε με τα ρεταλια και τις μαλ@@ιες
κολλα την καλα μια και εξω και μην διακινδινευεις να τυχεις σε κανα καιρο με παπια και να ξεκολισει και να χασεις το κυνηγι σου επειδη επαιρνε νερο
 
Back
Top