Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Δεν αλλάζει τίποτα τελικά!
Στα φρύδια μας το κυνήγι!
Οι σκοπιμότητες και ο εγωισμός μας πάνω από όλα!!!
Φίλε Γιώργο συμφωνώ, διαβάζω εδώ και λίγο καιρό αυτά που γράφονται στο Forum σαν νέος που είμαι στην ''παρέα'' από τον Σεπτέμβριο και πραγματικά χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, απορώ με αυτά που γράφονται και τα προβλήματα που δημιουργουνται χωρίς κάποιο σοβαρό λόγο απλά για να φαγωθούν μεταξύ τους και να βγει ο εγωισμός (του Έλληνα) μπροστά.
Ταπεινή μου γνώμη ότι το Forum είναι ένα μέρος που μπορούμε να μιλήσουμε για τα περί κυνηγιού και όχι μόνο, με φιλικό τρόπο καθώς μοιραζόμαστε το ίδιο χόμπι, αυτός είναι και ο λόγος που έκανα εγγραφή!!
 
Το θέμα καθάρισε από τα μηνύματα, συνεχίζουμε με προβλήματα και γνώμες που έχουν να κάνουν με το τεχνικό κομμάτι του φόρουμ. Ευχαριστώ.
Δηλαδή τα ποστ που έμειναν αφορούν το τεχνικό κομμάτι του φόρουμ; Και αυτά που διαγράφηκαν όχι; .think.
 
Δεν είσαι σαφής. Δεν απάντησες στο ερώτημά μου. Δικαίωμά σου...

Απάντησα, τα μηνύματα που μεταφέρθηκαν έχουν να κάνουν με τα πρόσφατα που αφορούσαν την φαγωμάρα και ήταν όλα άσχετα. Παρότι είδα και άλλα που είναι παλαιότερα δεν τα μετέφερα. Αν είναι κάτι που σε ενοχλεί πες το μου γτ προφανώς δεν καταλαβαίνω.
 
Απάντησα, τα μηνύματα που μεταφέρθηκαν έχουν να κάνουν με τα πρόσφατα που αφορούσαν την φαγωμάρα και ήταν όλα άσχετα. Παρότι είδα και άλλα που είναι παλαιότερα δεν τα μετέφερα. Αν είναι κάτι που σε ενοχλεί πες το μου γτ προφανώς δεν καταλαβαίνω.
Μανολιο έχει δίκιο ο Χρήστος τα μυνήματα ποιο πάνω δεν έχουν ρε Αδερφέ καμία σχέση με το τεχνικό κομμάτι :p:p
Δεν το σβηνεις καλύτερα ρε παιδί μου μπας και χαλάρωση η κατάσταση ;
Αααααχχχ ρουφιάνα κωλοπολη μας έφαγες τα πρεκια τρωγομαστε σαν τα καρβελοσκυλα
Χάθηκε τώρα να ήμασταν σε μια καλύβα και να μπεκροπινουμε μέχρι πρωιας
 
Εγω πιστευω πως αντι να φωνάζουμε να "ευνουχίσουμε" οσους βαζουν κραχτες......πρέπει να φωναζουμε να επιτραπουν κατα περίπτωση.
Εγώ συμφωνώ. Και θα μπορούσαμε να κάνουμε μια ωραία κουβέντα για αυτό το θέμα, διαχωρίζοντας το νόμιμο από το ηθικό.
Αρκεί να μην σκοτωθούμε βέβαια ...
 
Εγώ συμφωνώ. Και θα μπορούσαμε να κάνουμε μια ωραία κουβέντα για αυτό το θέμα, διαχωρίζοντας το νόμιμο από το ηθικό.
Αρκεί να μην σκοτωθούμε βέβαια ...
Δεν υπάρχει λόγος για σκοτωμους....οχι οτι καποιοι δεν θα βρουν πάτημα βεβαια. Στα μπασιματα της τσιχλας πιστευω ο κραχτης θα μπορουσε να υπαρξει (και δεν εχει σχεση με κρατοσυλλογη).
 
Στα μπασιματα της τσιχλας πιστευω ο κραχτης θα μπορουσε
oxi δεν συμφωνω ,δεν χρειαζεται εκει γιατι υπαρχουν καρτερια που τα πουλια περνανε δεν χρειαζεται για μενα για το μονο θηραμα που θα επρεπε να επιτραπει ειναι μονο τα υδροβια και τιποτα αλλο.λογο τον ατσαλινον και λογο οτι εισαι 100% σιγουρος τι τουφεκας.[ειμαστε of topic]
 
oxi δεν συμφωνω ,δεν χρειαζεται εκει γιατι υπαρχουν καρτερια που τα πουλια περνανε δεν χρειαζεται για μενα για το μονο θηραμα που θα επρεπε να επιτραπει ειναι μονο τα υδροβια και τιποτα αλλο.λογο τον ατσαλινον και λογο οτι εισαι 100% σιγουρος τι τουφεκας.[ειμαστε of topic]
Ναι αλλα υπαρχουν περιπτωσεις που περναν στο θεο κτλ κτλ...οπως φετος πχ......στο υδρόβιο εννοειτε πως θα επρεπε να υπαρχει ετσι και αλλιως....οπως θα μπορουσε και στην φασσα μιας και ο πλυθησμος της ειναι δυνατος!!! (οντως off topic. Συγγνώμη)
 
Αν περνούν στο Θεό, ας περνούν :) θα τις κυνηγήσουμε στα περπατητα.
Με την ίδια λογική και τα ορτύκια περνάνε βράδυ και δεν τα βλέπουμε, άρα να μπαίνει ο κραχτης για να τα κυνηγάμε την άλλη μέρα το πρωί;:)
Ναι αλλα υπαρχουν περιπτωσεις που περναν στο θεο κτλ κτλ...οπως φετος πχ......στο υδρόβιο εννοειτε πως θα επρεπε να υπαρχει ετσι και αλλιως....οπως θα μπορουσε και στην φασσα μιας και ο πλυθησμος της ειναι δυνατος!!! (οντως off topic. Συγγνώμη)
 
Κι εγώ για την τσίχλα έχω ενστάσεις...
Για υδρόβια ομως νομίζω ότι θα έπρεπε να επιτρέπεται, όπως και τα ομοιώματα βέβαια και για φάσσα.
Αν υπάρχει ενδιαφέρον για κουβέντα ας μεταφέρει κάποιος διαχειριστής τα μηνύματα κάπου αλλού...
 
Αν περνούν στο Θεό, ας περνούν :) θα τις κυνηγήσουμε στα περπατητα.
Με την ίδια λογική και τα ορτύκια περνάνε βράδυ και δεν τα βλέπουμε, άρα να μπαίνει ο κραχτης για να τα κυνηγάμε την άλλη μέρα το πρωί;:)
Γιατρε γι αυτο ειπα κατα περιπτωση παραπάνω.....το ποτε και πως και ποιο είδος ελεγχεται.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top