"Τσοκίτιδα"

Κ όμως Λευτέρη, με ένα καλό ποιοτικό τσοκακι, ένα φθηνό όπλο μεταμορφωνεται. Κ μην μιλήσω για πολύ επώνυμα κ ακριβά όπλα με τουφεκιες, τελείως λάθος σε κατανομες. Επίσης να επισημάνω ότι εδώ μιλάμε για την αρρώστια μας, όλοι οι ασθενείς. Τα κοντάκια κ τα μέτρα σε άλλο κατάλληλο τοπικ
Α γεια σου ρε Μήτσο.αυτο ακριβως
 
Κώστα δυστυχώς η ασθένεια αυτή δεν γιατρευεται. Πάντα υπάρχει η δοκιμή στο καινούργιο. Αλλά μετά από κάποια φυσίγγια φεύγει η αρχική τρελα γιατί καταλαβαινεις τα λάθη σου. Κάτι τελευταίο. Όλα δημιουργούν ένα κύκλο. Για να πέσει το πουλί η να σπασει το δίσκακι πρεπει όλα να δουλεύουν τέλεια. Μια λεπτομέρεια σπάει τον κύκλο κ έρχεται η αποτυχία
Σωστά ειδικά η ψυχολογία, αν δεν είναι η μέρα σου όσο και να το παλεύεις γίνεται χειρότερο.
 
Φίλε είσαι μάλλον χρόνος χρήστης πολλων φαρμάκων εναντίον της τσοκιτιδας. Έχεις στερητικο σύνδρομο
Ξεκίνησα και έμαθα με full μονόκανο,μετά με πλάγιο */**και οι περισότερες για να μην πω όλες καραμπίνες 76*.
full full full full....
To 1997? σε μια έναρξη τρυγονιού στην Καστοριά στον Γερμα αν θυμάμαι καλά ενώ ήξερα να στήνομαι για να έχω άπλες με την full στριμώχτηκα σε ένα ξέφωτο για κανα μισάωρο ,έκοψα του κόσμου τίς κλάρες και ότι βάρεσα...για πέταμα.Από τότε.. τούμπα.Την συγκεκριμένη κάννη την αποχρωμίωσα στον παπατσαρουχα με τελικό 6/10..(την πουλησα μετά από 2-3 χρόνια ο μ@@@ς)...
Οτι στριφογυρίζει γύρω από το σταθερό MOD και αν είναι και αχρωμίωτο είναι ότι καλύτερο για μένα.-
Οσο για τα κωλοτσοκάκια..Μπα δεν τρελαίνομαι τι μάρκα,δοκιμές κλπ.Εχω δεί τρέλες με σταθερές κάννες βελτιωμένες και μή και δεν τά έχω και πολύ σε υπόληψη.
Νορμάλ πράγματα λόγω ανάγκης . Προτιμώ να φτιάξω μία σταθερή όπως την θελω παρά να αγοράζω τσοκ.
 
Ο Γεράσιμος μιλαει σαν έμπειρος σκοπευτής κ παρεξηγείται. Δεν ειμαι δικηγόρος του, αλλά μην πιανομαστε με το παραμικρό. Θέλω να πάρω καινούργια τσοκ για το Βρο που ρίχνω στο σκοπευτήριο. Τι να πάρω ρε ομοιοπαθείς;;;
Να ψάξεις να βρεις Seminole !
 
Ξεκίνησα και έμαθα με full μονόκανο,μετά με πλάγιο */**και οι περισότερες για να μην πω όλες καραμπίνες 76*.
full full full full....
To 1997? σε μια έναρξη τρυγονιού στην Καστοριά στον Γερμα αν θυμάμαι καλά ενώ ήξερα να στήνομαι για να έχω άπλες με την full στριμώχτηκα σε ένα ξέφωτο για κανα μισάωρο ,έκοψα του κόσμου τίς κλάρες και ότι βάρεσα...για πέταμα.Από τότε.. τούμπα.Την συγκεκριμένη κάννη την αποχρωμίωσα στον παπατσαρουχα με τελικό 6/10..(την πουλησα μετά από 2-3 χρόνια ο μ@@@ς)...
Οτι στριφογυρίζει γύρω από το σταθερό MOD και αν είναι και αχρωμίωτο είναι ότι καλύτερο για μένα.-
Οσο για τα κωλοτσοκάκια..Μπα δεν τρελαίνομαι τι μάρκα,δοκιμές κλπ.Εχω δεί τρέλες με σταθερές κάννες βελτιωμένες και μή και δεν τά έχω και πολύ σε υπόληψη.
Νορμάλ πράγματα λόγω ανάγκης . Προτιμώ να φτιάξω μία σταθερή όπως την θελω παρά να αγοράζω τσοκ.
Τελικά τα 4/10 είναι η μαγική σύσφιξη. Το LM δηλαδή. Κ εγώ είχα δει παλιά απίστευτες αποστάσεις σε ένα όπλο με αυτή την σύσφιξη. Σύμφωνω με κάποιους φίλους κ με εσενα ότι κατασταλάζουμε στα σταθερά αλλά έχουν κ τ σωληνάκια την ομορφιά τους ρε φίλε
 
Last edited:
Τελικά τα 6/10 είναι η μαγική σύσφιξη. Το LM δηλαδή. Κ εγώ είχα δει παλιά απίστευτες αποστάσεις σε ένα όπλο με αυτή την σύσφιξη. Σύμφωνω με κάποιους φίλους κ με εσενα ότι κατασταλάζουμε στα σταθερά αλλά έχουν κ τ σωληνάκια την ομορφιά τους ρε φίλε
Δημήτρη μήπως το LM είναι 3.5/10;
 
Να ψάξω;;;; τα έχει φίλος κολλητός κ τα είχα στο παρελθόν ρε Αλεπουδιαρη. Καποιο πιο τρεντυ θέλω
Δεν είναι οι ηλικίες μας πλέον για τρέντι. Εξάλλου όλα κύκλους κάνουν και γυρίζουν στην αρχή.
Αφού η πανάκεια είναι τα μέτρα, μην ασχολήσε με τις ασπιρίνες!
 
Λέω πως είναι ελληνικά σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφερθεί....Αν έχω καταλάβει κ σωστά....
Αλλά αν δν ξέρεις ούτε εσύ τότε γιατί με ρωτάς εμένα που δν είχα ποτε τέτοιο τσοκ...;;; Για να σου δόσω λάθος ερμηνεία και να γράφονται άλλα μετά...;;;
Αν δν ξέρεις Γιώργο άστο....θα βρεθεί κάποιος άλλος να μου πει αν πράγματι είναι fgr ή όχι....
Φίλε Kostas Winchester SX,

Για το topic αυτό μου μίλησε φίλος καθώς εγώ ασχολούμαι αποκλειστικά με το BRAIN Chokes στην ενότητα "Επαγγελματίες".
Όμως έχω πει πως θα απαντώ σε όλες τις απορίες γύρω από τα BRAIN. Σχετικά με την απορία σου αν τα BRAIN κατασκευάζονται στην Ελλάδα, να σου επιβεβαιώσω αυτό που έχεις ακούσει: ναι, κατασκευάζονται στην Ελλάδα και συγκεκριμένα εντός Αττικής. Μόνο το μέταλλο εισάγω. Όλα τα άλλα είναι Ελληνική υπόθεση. Και επιπλέον να σου πω πως έχω στα χέρια μου emails, μιλάμε για πολλά emails όμως, από 2 πολύ μεγάλες και πολύ γνωστες εταιρείες του εξωτερικού που κατασκευάζουν after market τσοκ οπου μου ζητάνε επίμονα να "συνεργαστούμε" ή και να "συνεταιριστούμε" και να τα κατασκευάζουμε στις χώρες τους. Έχω επίσης και τις απαντήσεις μου πως τους ευχαριστώ πολύ για την τιμή που μου κάνανε αλλά, για δικούς μου λόγους, επιμένω να τα κατασκευάζω στη Ελλάδα. Δεν "κώλωνα" να πάω, έχω μεγαλώσει εξωτερικό, τα Αγγλικά είναι δεύτερη μητρική μου γώσσα κλπ κλπ Απλά έχω βαρεθεί να μην φτιάχνουμε τίποτα καλό σε αυτή τη χώρα και να μας έχουν για της πλάκας λαοί που δεν μετράνε σε σύγκριση με εμάς. Ούτε πατριωτισμό πουλάω ούτε τίποτα. Απλά έτσι το σκέφτηκα και έτσι το αποφάσισα.

Πάντως εγώ επαίρομαι και ζητάω από τους συμπατριώτες μου να προτιμούν τα τσοκ μου εξαιτίας της ανωτερότητάς τους και όχι επειδή είναι Ελληνικά.

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Τελικά τα 6/10 είναι η μαγική σύσφιξη. Το LM δηλαδή. Κ εγώ είχα δει παλιά απίστευτες αποστάσεις σε ένα όπλο με αυτή την σύσφιξη. Σύμφωνω με κάποιους φίλους κ με εσενα ότι κατασταλάζουμε στα σταθερά αλλά έχουν κ τ σωληνάκια την ομορφιά τους ρε φίλε
4/10 ή ΙΜ ήθελες μάλλον να πείς.Και ναί έχουν την ομορφιά τους τα σωληνάκια αλλά κατά την γνώμη μου υπερεκτιμημένα γι αυτο που κάνουν σε συγκριση με τα "μαμά".Αν δεν τα πουλάς αυτά που δεν χρησιμοποιείς χάνεις τουλάχιστον ένα καλό οπλάκι παραπάνω στην κατοχή σου.
 
Φίλε Kostas Winchester SX,

Για το topic αυτό μου μίλησε φίλος καθώς εγώ ασχολούμαι αποκλειστικά με το BRAIN Chokes στην ενότητα "Επαγγελματίες".
Όμως έχω πει πως θα απαντώ σε όλες τις απορίες γύρω από τα BRAIN. Σχετικά με την απορία σου αν τα BRAIN κατασκευάζονται στην Ελλάδα, να σου επιβεβαιώσω αυτό που έχεις ακούσει: ναι, κατασκευάζονται στην Ελλάδα και συγκεκριμένα εντός Αττικής. Μόνο το μέταλλο εισάγω. Όλα τα άλλα είναι Ελληνική υπόθεση. Και επιπλέον να σου πω πως έχω στα χέρια μου emails, μιλάμε για πολλά emails όμως, από 2 πολύ μεγάλες και πολύ γνωστες εταιρείες του εξωτερικού που κατασκευάζουν after market τσοκ οπου μου ζητάνε επίμονα να "συνεργαστούμε" ή και να "συνεταιριστούμε" και να τα κατασκευάζουμε στις χώρες τους. Έχω επίσης και τις απαντήσεις μου πως τους ευχαριστώ πολύ για την τιμή που μου κάνανε αλλά, για δικούς μου λόγους, επιμένω να τα κατασκευάζω στη Ελλάδα. Δεν "κώλωνα" να πάω, έχω μεγαλώσει εξωτερικό, τα Αγγλικά είναι δεύτερη μητρική μου γώσσα κλπ κλπ Απλά έχω βαρεθεί να μην φτιάχνουμε τίποτα καλό σε αυτή τη χώρα και να μας έχουν για της πλάκας λαοί που δεν μετράνε σε σύγκριση με εμάς. Ούτε πατριωτισμό πουλάω ούτε τίποτα. Απλά έτσι το σκέφτηκα και έτσι το αποφάσισα.

Πάντως εγώ επαίρομαι και ζητάω από τους συμπατριώτες μου να προτιμούν τα τσοκ μου εξαιτίας της ανωτερότητάς τους και όχι επειδή είναι Ελληνικά.

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes

Κ.Σωτηρόπουλε δεν ξέρω αν με θυμάστε αλλά είχαμε γνωριστεί στην προπέρσινη έκθεση στο τότε περίπτερό μας (Max gear).. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον για όλους μας πιστεύω να βάζατε ορισμένες φώτο από τα εργαλεία που χρησιμοποιείτε, για να φτάσει ένα τσοκ στην τελική του μορφή.. Αυτό εφόσον νομίσετε πως δεν θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στην δουλειά σας.. Να σας συγχαρώ για άλλη μια φορά για το αποτέλεσμα που έχετε πετύχει με τα Brain και να ξέρετε πως νιώθουμε περήφανοι για αυτό το Ελληνικό προϊόν..
 
Φίλε Kostas Winchester SX,

Για το topic αυτό μου μίλησε φίλος καθώς εγώ ασχολούμαι αποκλειστικά με το BRAIN Chokes στην ενότητα "Επαγγελματίες".
Όμως έχω πει πως θα απαντώ σε όλες τις απορίες γύρω από τα BRAIN. Σχετικά με την απορία σου αν τα BRAIN κατασκευάζονται στην Ελλάδα, να σου επιβεβαιώσω αυτό που έχεις ακούσει: ναι, κατασκευάζονται στην Ελλάδα και συγκεκριμένα εντός Αττικής. Μόνο το μέταλλο εισάγω. Όλα τα άλλα είναι Ελληνική υπόθεση. Και επιπλέον να σου πω πως έχω στα χέρια μου emails, μιλάμε για πολλά emails όμως, από 2 πολύ μεγάλες και πολύ γνωστες εταιρείες του εξωτερικού που κατασκευάζουν after market τσοκ οπου μου ζητάνε επίμονα να "συνεργαστούμε" ή και να "συνεταιριστούμε" και να τα κατασκευάζουμε στις χώρες τους. Έχω επίσης και τις απαντήσεις μου πως τους ευχαριστώ πολύ για την τιμή που μου κάνανε αλλά, για δικούς μου λόγους, επιμένω να τα κατασκευάζω στη Ελλάδα. Δεν "κώλωνα" να πάω, έχω μεγαλώσει εξωτερικό, τα Αγγλικά είναι δεύτερη μητρική μου γώσσα κλπ κλπ Απλά έχω βαρεθεί να μην φτιάχνουμε τίποτα καλό σε αυτή τη χώρα και να μας έχουν για της πλάκας λαοί που δεν μετράνε σε σύγκριση με εμάς. Ούτε πατριωτισμό πουλάω ούτε τίποτα. Απλά έτσι το σκέφτηκα και έτσι το αποφάσισα.

Πάντως εγώ επαίρομαι και ζητάω από τους συμπατριώτες μου να προτιμούν τα τσοκ μου εξαιτίας της ανωτερότητάς τους και όχι επειδή είναι Ελληνικά.

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
κ. Χρήστο καταρχάς συγχαρητήρια για τν αγώνα που κάνετε και την τεχνογνωσία που διαθέτετε για αυτά τα πολυλητουργικά τσοκ σας....Αν για δικούς μου λόγους είμαι πάλι χρήστης όπλων με σταθερά τσοκ,πιστεύω πως τα Brain Chokes αξίζουν μια θέση στις κάννες μας καθώς στέκωντε ισάξια σε κατανομές ανάμεσα σε άλλα ευρωπαϊκά...
Τώρα όσο αφορά το εισαγώμενο μέταλλο δν πιστεύω πως για το μέταλλο αυτό θα πρέπει να αλλάξουμε εθνικότητα στο choke.....Μπορεί σε μερικούς να μην έκατσε βλητικά αυτό όμως δν έχει να κάνει με το να σνομπάρουμε το ΚΑΘΕ CHOKE....Καθώς τα όπλα διαφέρουν όπως και οι αυλοί τών όπλων....
Εν πάσει περιπτώση πάνω απ'όλα αρχικά μετράει η τεχνογνωσία και ύστερα η λειτουργικότητα.....όλα τα παραπάνω είναι πάντοτε η αποψή μου και συν της άλλης πάντα στη ζωή μου κατά πλειοψηφία προτειμώ fgr πόσο μάλλον να προχωρούσα στο άμεσο μέλλον σε μια αγορά κάποιου Brain Choke.....
Συνεχίστε δυναμικά....!! ;)
 
Κ.Σωτηρόπουλε δεν ξέρω αν με θυμάστε αλλά είχαμε γνωριστεί στην προπέρσινη έκθεση στο τότε περίπτερό μας (Max gear).. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον για όλους μας πιστεύω να βάζατε ορισμένες φώτο από τα εργαλεία που χρησιμοποιείτε, για να φτάσει ένα τσοκ στην τελική του μορφή.. Αυτό εφόσον νομίσετε πως δεν θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στην δουλειά σας.. Να σας συγχαρώ για άλλη μια φορά για το αποτέλεσμα που έχετε πετύχει με τα Brain και να ξέρετε πως νιώθουμε περήφανοι για αυτό το Ελληνικό προϊόν..
Σε θυμάμαι Γεράσιμε. Όταν θα πάω ξανά στην παραγωγή θα βγάλω φωτό και θα στη στείλω. Σε λίγο καιρό θα ξεκινήσει και το BRAIN Chokes Channel στο Youtube όπου θα υπάρχει και video με τον μηχανολογικό εξοπλισμό.

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
κ. Χρήστο καταρχάς συγχαρητήρια για τν αγώνα που κάνετε και την τεχνογνωσία που διαθέτετε για αυτά τα πολυλητουργικά τσοκ σας....Αν για δικούς μου λόγους είμαι πάλι χρήστης όπλων με σταθερά τσοκ,πιστεύω πως τα Brain Chokes αξίζουν μια θέση στις κάννες μας καθώς στέκωντε ισάξια σε κατανομές ανάμεσα σε άλλα ευρωπαϊκά...
Τώρα όσο αφορά το εισαγώμενο μέταλλο δν πιστεύω πως για το μέταλλο αυτό θα πρέπει να αλλάξουμε εθνικότητα στο choke.....Μπορεί σε μερικούς να μην έκατσε βλητικά αυτό όμως δν έχει να κάνει με το να σνομπάρουμε το ΚΑΘΕ CHOKE....Καθώς τα όπλα διαφέρουν όπως και οι αυλοί τών όπλων....
Εν πάσει περιπτώση πάνω απ'όλα αρχικά μετράει η τεχνογνωσία και ύστερα η λειτουργικότητα.....όλα τα παραπάνω είναι πάντοτε η αποψή μου και συν της άλλης πάντα στη ζωή μου κατά πλειοψηφία προτειμώ fgr πόσο μάλλον να προχωρούσα στο άμεσο μέλλον σε μια αγορά κάποιου Brain Choke.....
Συνεχίστε δυναμικά....!! ;)
Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου!

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου!

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Αν δεν κάνω λάθος στον Ηρακλή δεν φτιαχνετε τα τσοκ σας κ Σωτηροπουλε; Επώνυμο φυσικά δεν πρόκειται να γράψω
 
αν βάλεις 2 όπλα δίπλα δίπλα τα οποία να ακουμπάνε σε ένα μαξιλάρι δλδ σταθερά και κανεις δοκιμή με ίδια τσοκ ίδια φυσίγγια και ίδια απόσταση το Baikal που λέμε τώρα δεν θα αποδώσει ούτε καν τα μισά σε σχέση με το άλλο όπλο και βλητικά αλλά και στην κατανομή..
Ουτε τα μισα ε??????? τοσο χαλια σε ολα ε???τι διαολο απο συγκοπη πεφτουν τα πουλια με οπλα baikal???
Δηλαδη το εχεις δοκιμασει πολλες φορες αυτο και με διαφορετικα οπλα κ ξερεις??
Καλα που μου το ειπες να ανοιξω τον καδο πρωι πρωι να το φουνταρω μεσα....
Αν ειναι baikal με σταθερα τσοκ μην εισαι κ τοσο σιγουρος για τιποτα...
Τα εναλασσομενα του ειναι πιο ανοιχτα απο οτι λενε αλλα αυτο μπορει συμβει κ σε ακριβοτερα οπλα..
Με την αγορα aftermarket τσοκ που να αντοιστοιχει η συσφιξη στο κανονικο μπορει καλλιστα να σταθει αξιοπρεπεστατα κ σε ακριβοτερα οπλα κ γιατι οχι να μην τα ξεπερασει κιολας..
Αυτα δεν τα λεω εγω γιατι δεν ασχολουμαι με δοκιμες(στο κυνηγι ομως μπορω να σου πω τι εχω δει κ αν ειμαι ευχαριστημενος..) μου τα εχουν πει οσοι ασχολουνται με αυτες μπαικαλαδες και μη..
Και ως προς την αντοχη σκυλια για τα χρηματα τους..
Και ξαναλεω λοιπον τελιωνοντας οτι για να κανει καποιος το χομπι του κ να σπασει κ τα δισκακια του αν θελει ειναι μια χαρα οπλα..
Τωρα αν παμε για πρωταθλητισμο η..φιγουρα ολοι μας θα περναμε perazzi..
 
Last edited:
Δεν είναι οι ηλικίες μας πλέον για τρέντι. Εξάλλου όλα κύκλους κάνουν και γυρίζουν στην αρχή.
Αφού η πανάκεια είναι τα μέτρα, μην ασχολήσε με τις ασπιρίνες!
Να είσαι σίγουρος ότι όλη μέρα με την ρασπα παλεύω. Αλλά κ τα τσοκακια ωραίο παιχνίδι είναι ρε φίλε
 
Back
Top