Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Είσαι άσχετος και ψάχνεις τσοκ για 50+ μέτρα; Έχεις εμπειρία σε τέτοιες τουφεκιές;


Θα σου απαντησω.....μην εισαι τοσο αυστηρος....ειμαι ασχετος με τσοκ....και οχι με το κυνηγι.... εαν εχεις κατι να
μου πεις για τσοκ.....καλοδεχουμενο....εαν δεν εχεις....δεν περαζει.....αλλα μην βγαζεις συμπερασματα απο το
πουθενα......... Η ζωή με εμαθε να μην υποτιμω ουτε το μυρμηγκι....θα σου συνιστουσα.....να κανεις το ιδιο.!!!!!
 
Θα σου απαντησω.....μην εισαι τοσο αυστηρος....ειμαι ασχετος με τσοκ....και οχι με το κυνηγι.... εαν εχεις κατι να
μου πεις για τσοκ.....καλοδεχουμενο....εαν δεν εχεις....δεν περαζει.....αλλα μην βγαζεις συμπερασματα απο το
πουθενα......... Η ζωή με εμαθε να μην υποτιμω ουτε το μυρμηγκι....θα σου συνιστουσα.....να κανεις το ιδιο.!!!!!
Το ότι σε ρώτησα αν έχεις εμπειρία από τουφεκιές των 50+ μέτρων, δεν σημαίνει ότι αμφισβητώ την κυνηγητική σου ικανότητα και πάνω από όλα δεν σημαίνει ότι έχω εγώ τέτοια εμπειρία.
Μια απλή ερώτηση έκανα και απάντηση δεν πήρα.
 
Για να αποκτησω εμπειρια το θελω.....η ερωτηση σου ηταν αστοχη!!!!
Εαν ηξερες θα εκανες αυτο που εκανε ο Αλεξανδρος.....ολα τα αλλα ειναι για δημιουγρια εντυπωσεων!!!! :cool:
Για νούμερα από 1 έως 3 τσάμπα θα πληρώσεις after τσοκ για τα 50 μέτρα. Προσπαθώ να στο πω από το πρώτο μήνυμα αλλά .... δεν ακούς :) !
Αν δεν το θες για καθιστά, το full kicks θα σε στεναχωρήσει. Είναι ότι πιο ακατάλληλο για να αποκτήσεις εμπειρία.
 
Για να αποκτησω εμπειρια το θελω.....η ερωτηση σου ηταν αστοχη!!!!
Εαν ηξερες θα εκανες αυτο που εκανε ο Αλεξανδρος.....ολα τα αλλα ειναι για δημιουγρια εντυπωσεων!!!! :cool:
Στην τοξοβολία...δεν ξεκινάς από τα 70 μέτρα για να αποκτήσεις την! εμπειρία ...αλλά από τα 5 και σταδιακά ανεβαίνεις...κακώς παρεξηγήσεις τον αλταιρ...το ερώτημα του ...έπρεπε να σου μάθει...κ όχι να αντιδράσεις...άστοχα κατά εμέ
 
Για να αποκτησω εμπειρια το θελω.....η ερωτηση σου ηταν αστοχη!!!!
Εαν ηξερες θα εκανες αυτο που εκανε ο Αλεξανδρος.....ολα τα αλλα ειναι για δημιουγρια εντυπωσεων!!!! :cool:
Νίκο αυτο που θέλει να πει ο Γιώργος είναι ότι τα κικς είναι παρά πολύ αυστηρά τσοκ και τα μέτρα που λες με τα σκαγια που σκέφτεσαι δεν απαιτούν να πας σε κάτι τέτοιο και με το μαμά φουλ θα σκοτώνεις ικανοποιητικά,το τσοκ θα μπορεί να σκοτώσει εκεί το θέμα είναι αν μπορούν θα χέρια και τα μάτια μας....το ότι δεν μπορώ να σκοτώνω καλά στα 50+ Δεν σημαίνει πως δεν είμαι καλός κυνηγος....ο καλός ο κυνηγος θα βρει καρτέρι που θα ντουφεκαει πιο κοντα,δεν υπωθεικε με σκοπό να παρεξηγηθούμε μεταξύ μας,όλες οι απόψεις είναι πάντα φιλικές και για το καλυτερο
 
Ποιο φουλ εννοεις το μαμα ?? ψαχνω κατι για περισσοτερα μετρα 50 + . Ειπα ειμαι ασχετος και το εννοω.....εαν
εχεις την καλοσυνη γραψε μου τυπο - μαρκα κτλ. ευχαριστω!!!! :)
Αν διαθέτετε τα χρήματα πάρε κικς είναι από τα καλύτερα
 
Νίκο αυτο που θέλει να πει ο Γιώργος είναι ότι τα κικς είναι παρά πολύ αυστηρά τσοκ και τα μέτρα που λες με τα σκαγια που σκέφτεσαι δεν απαιτούν να πας σε κάτι τέτοιο και με το μαμά φουλ θα σκοτώνεις ικανοποιητικά,το τσοκ θα μπορεί να σκοτώσει εκεί το θέμα είναι αν μπορούν θα χέρια και τα μάτια μας....το ότι δεν μπορώ να σκοτώνω καλά στα 50+ Δεν σημαίνει πως δεν είμαι καλός κυνηγος....ο καλός ο κυνηγος θα βρει καρτέρι που θα ντουφεκαει πιο κοντα,δεν υπωθεικε με σκοπό να παρεξηγηθούμε μεταξύ μας,όλες οι απόψεις είναι πάντα φιλικές και για το καλυτερο


Ηλια δε υπαρχει παρεξηγηση....οταν ομως κανει μια ερωτηση καποιος....και θελεις να βοηθησεις....λες αυτο που ξερεις
δλδ οτι εκανε ο Αλεξανδρος , και πριν απο λιγο ο Θοδωρης....ολα τα αλλα ειναι περιττα....το αν εχω εμπειρια για
μακρινες βολες η οχι...δεν εχει σημασια...... το θελω για την πλακα μου ....δεν θα ριξω ποτε ουτε σε
λαγο ουτε σε φασσα στα 70-80 μετρα.....δεν ειναι ανοητος....ιδιογομωτικη ''ανησυχια'' ειναι.... αυτο ομως δεν
αφορα κανεναν....παρα μονο εμενα. Το ''ρεζουμε'' της υποθεσες ειναι οτι οποιος θελει να βοηθησει απαντα και
σε καλυπτει και σε τυχον αποριες. Αυτο ξερω και κανω εγω, ολα τα αλλα ειναι για δημιουργια εντυπωσεων. :cool:
 
Ηλια δε υπαρχει παρεξηγηση....οταν ομως κανει μια ερωτηση καποιος....και θελεις να βοηθησεις....λες αυτο που ξερεις
δλδ οτι εκανε ο Αλεξανδρος , και πριν απο λιγο ο Θοδωρης....ολα τα αλλα ειναι περιττα....το αν εχω εμπειρια για
μακρινες βολες η οχι...δεν εχει σημασια...... το θελω για την πλακα μου ....δεν θα ριξω ποτε ουτε σε
λαγο ουτε σε φασσα στα 70-80 μετρα.....δεν ειναι ανοητος....ιδιογομωτικη ''ανησυχια'' ειναι.... αυτο ομως δεν
αφορα κανεναν....παρα μονο εμενα. Το ''ρεζουμε'' της υποθεσες ειναι οτι οποιος θελει να βοηθησει απαντα και
σε καλυπτει και σε τυχον αποριες. Αυτο ξερω και κανω εγω, ολα τα αλλα ειναι για δημιουργια εντυπωσεων. :cool:
Από τα δικά μου γραφόμενα πήρες κάτι....ή και αυτά δεν είχαν κάτι να σου δώσουν.προσωπικα με χοντρα σκαγια θεωρώ πως για τα 50-55 δεν χρειάζεσαι κάποιο εξεζητημένο τσοκ!
 
Κατ' αρχην σε ευχαριστω πολυ για ολα....και βεβαια πηρα......αυτα τα μετρα τα 50 οχι τα 55 ....τα εχω με τσοκ
μαμα....γι'αυτο ψαχνομαι για καποιο εξεζητημενο. Και παλι σε ευχαριστω πολυ!!! :)
Άρα θελεις κάτι για τα 60;;;αν καταλαβαίνω καλά....τοτε με την μικρή δικιά μου εμπειρία θα σου πρότεινα κικς...τα ανακόντα δεν τα έχω δουλέψει καθόλου επομενως δεν εκφέρω άποψη...πάντως μα ξέρεις πως είναι πολύ αυστηρό τσοκ....θα έχεις θέμα στα κοντινά....όσες φορές είχα δοκιμασει το 2αρι πήρα μακρινά πουλιά αλλά έχασα κάτι πέναλτι που ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιει .very funny. .......Επίσης θα δεις μεγαλύτερες ταχύτητες στα σκαγια με το κικς....θεωρώ και λίγο καλύτερα διάτρηση από τα συμβατικά!
 
Επειδή έχω διαβάσει από πολλους ότι τα Κικς δίνουν μεγαλύτερη διάτρηση κ μικρότερες προσκοπευσεις με μεγαλύτερες αρχικές, έχει κάνει κάποιος σε ταχογραφο μέτρησεις η σε καταλόγους συγκρίσεις η αναπαραγεται συνεχώς κάτι που έγραψε κάποιος;;;;;;
 
Επειδή έχω διαβάσει από πολλους ότι τα Κικς δίνουν μεγαλύτερη διάτρηση κ μικρότερες προσκοπευσεις με μεγαλύτερες αρχικές, έχει κάνει κάποιος σε ταχογραφο μέτρησεις η σε καταλόγους συγκρίσεις η αναπαραγεται συνεχώς κάτι που έγραψε κάποιος;;;;;;
Δημήτρη πρόσφατα είδα ότι από το μουλερ τρύπησε πιο πολλές σελίδες το κικς....ταχύτητες μόνο σαν αίσθηση προσκοπευσεις αλλά ίσως να ευθύνεται και το ότι είναι πιο σφιχτή η αυσφιξη
 
Δημήτρη πρόσφατα είδα ότι από το μουλερ τρύπησε πιο πολλές σελίδες το κικς....ταχύτητες μόνο σαν αίσθηση προσκοπευσεις αλλά ίσως να ευθύνεται και το ότι είναι πιο σφιχτή η αυσφιξη
Συγκρινες ίδια σύσφιξη τσοκ;;ακόμα κ με 10μ αρχικές παραπάνω η προσκοπευση σαν εικόνα δεν αλλάζει φίλε
 
Back
Top