Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η beretta a400upland εφτασε ισπανια και την πουλανε 1650
Εχω βρει και τη διαφημιση αλλα μαμιεται το postimage cc (καμμια εναλλακτικη γιατι ειμαι στο δρομο για να ανεβασω φωτο)
1650 αυτή 2200 η plus ρε πάρτε τη 303 του Πάνου με 480 ευρωπαϊκά να ευχαριστηθειτε οπλαρα.α ρε που@#α κρίση
.hair..hair..hair..hair.
 
Καλησπερα παιδια! Επιτρεψτε μου να συστηθω... Ονομάζομαι Λευτέρης κατάγομαι απο την κρητη και κυνηγαω σχεδον σχεδον αποκλειστικά λαγο. Εχω μπει στην πριζα να αγοράσω καινουργιο οπλο.. στημ αρχή σκεφτόμουν δίκανο αλλα μιας και κυνηγουσα τωρα 4 χρονια με καραμπινα νομιζω δεν θα με βολεψει οποτε επανερχομεθα... Κοιταω μονο αδρανεια και σκεφτομαι το πολυσυζητημένο bellmonte με συστημα cut-off ομως που δεν ειχαν τα πρωτα που κυκλοφόρησαν! Εχουμε καμια γνωμη;;; Ευχαριστώ για τον χρονο σας!
Υ.Γ.Απο οτι ειδα ενας συνονόματος κατι σελιδες πριν το ειχε αναφέρει και υπήρξαν καποια αρνητικά σχολια για το συγκεκριμένο οπλο...
 
Και για να βάλουμε τα πράματα σε μια σειρά αφού είμαστε σ αυτό το θέμα αυτή τη στιγμή vfm beretta είναι κατά σειρά νο1 η all time classic 390 μετά 303-304 391 και φυσικά es100
Ρε παιδια η a300 outlander γιατι δεν ακουγεται καθολου? Φαινεται ωραιο οπλο (δεν εχω επωμισει) και στηριζεται στον μηχανισμο των παλιων!!
 
Καλησπερα παιδια! Επιτρεψτε μου να συστηθω... Ονομάζομαι Λευτέρης κατάγομαι απο την κρητη και κυνηγαω σχεδον σχεδον αποκλειστικά λαγο. Εχω μπει στην πριζα να αγοράσω καινουργιο οπλο.. στημ αρχή σκεφτόμουν δίκανο αλλα μιας και κυνηγουσα τωρα 4 χρονια με καραμπινα νομιζω δεν θα με βολεψει οποτε επανερχομεθα... Κοιταω μονο αδρανεια και σκεφτομαι το πολυσυζητημένο bellmonte με συστημα cut-off ομως που δεν ειχαν τα πρωτα που κυκλοφόρησαν! Εχουμε καμια γνωμη;;; Ευχαριστώ για τον χρονο σας!
Υ.Γ.Απο οτι ειδα ενας συνονόματος κατι σελιδες πριν το ειχε αναφέρει και υπήρξαν καποια αρνητικά σχολια για το συγκεκριμένο οπλο...
Λευτερη καλως ηρθες!
Εχουμε την ιδια σχετικα ηλικια βλεπω και επισης αγαπαμε και οι δυο το κυνηγι του λαγου:)
Το Ειχα 1.5 χρονο το οπλο που θες να παρεις και δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την σκοπευτικη εικονα που απαιτουσε, απο την μηχανικη δουλεια σε αυτο και απο την αντιμετωπιση της ανυιπροσωπειας.
Θα σε συμβουλευα να μην κανεις το ιδιο λαθος με εμενα και να πας σε καποιο αλλο μοντελο.
Οτι χρειαστεις στειλε μου πμ
 
Λευτερη καλως ηρθες!
Εχουμε την ιδια σχετικα ηλικια βλεπω και επισης αγαπαμε και οι δυο το κυνηγι του λαγου:)
Το Ειχα 1.5 χρονο το οπλο που θες να παρεις και δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την σκοπευτικη εικονα που απαιτουσε, απο την μηχανικη δουλεια σε αυτο και απο την αντιμετωπιση της ανυιπροσωπειας.
Θα σε συμβουλευα να μην κανεις το ιδιο λαθος με εμενα και να πας σε καποιο αλλο μοντελο.
Οτι χρειαστεις στειλε μου πμ

ποιας αντιπροσωπείας ? το όπλο δεν ειναι βερεττα όπως ξέρεις;)
άσε που η βερεττα σανν αντιπροσωπεία δεν υπάρχει....
 
Καλησπερα παιδια! Επιτρεψτε μου να συστηθω... Ονομάζομαι Λευτέρης κατάγομαι απο την κρητη και κυνηγαω σχεδον σχεδον αποκλειστικά λαγο. Εχω μπει στην πριζα να αγοράσω καινουργιο οπλο.. στημ αρχή σκεφτόμουν δίκανο αλλα μιας και κυνηγουσα τωρα 4 χρονια με καραμπινα νομιζω δεν θα με βολεψει οποτε επανερχομεθα... Κοιταω μονο αδρανεια και σκεφτομαι το πολυσυζητημένο bellmonte με συστημα cut-off ομως που δεν ειχαν τα πρωτα που κυκλοφόρησαν! Εχουμε καμια γνωμη;;; Ευχαριστώ για τον χρονο σας!
Υ.Γ.Απο οτι ειδα ενας συνονόματος κατι σελιδες πριν το ειχε αναφέρει και υπήρξαν καποια αρνητικά σχολια για το συγκεκριμένο οπλο...
Κάπως ήρθες . Αν θέλεις οποιαδήποτε αδράνεια κοίταξε στην γνωστή μάρκα μόνο . Αν δεν φτάνεις σε χρήματα , κοιτά καλύτερα σε franchi παρά σε bellmonte γνώμη μου .
 
Η 302 είναι νο1 δεν στα είπαν καλά.yel.
Εγώ Ηλία νομίζω ότι έχει δημιουργηθεί και ένας μύθος γύρω από αυτό το συγκεκριμένο ως συλλεκτικό και αλλά τέτοια ,δεν λέω ότι δεν είναι καλά όπλα προσωπικά μαρεσει αυτή η σειρά της μπερετα. Σαν σύνολο κατασκευης ποιοτικα αρκετά ανώτερες από τις σημερινές ,αυτό όμως συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες έχει καμία σχέση η Α5 η σημερινή με την παλιά η 1100 και 11-87 με την v3 .
 
Εγώ Ηλία νομίζω ότι έχει δημιουργηθεί και ένας μύθος γύρω από αυτό το συγκεκριμένο ως συλλεκτικό και αλλά τέτοια ,δεν λέω ότι δεν είναι καλά όπλα προσωπικά μαρεσει αυτή η σειρά της μπερετα. Σαν σύνολο ατασκευης ποιοτικα αρκετά ανώτερες από τις σημερινές ,αυτό όμως συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες έχει καμία σχέση η Α5 η σημερινή με την παλιά η 1100 και 11-87 με την v3 .
Είναι πολύ πιθανό αυτό που λες περί μύθου και δεν αντιλέγω το μόνο που θα αναφέρω είναι ότι η δικιά μου είναι όπλο του 81-82 και δεν έχει κάνει καμία εμπλοκη(όπλο αεριων) και δεν έχω προβεί στο παραμικρό σέρβις!Οι auto5 θελαν πολύ πιο γρήγορα Σέρβις για να ρίχνουν τις ελαφριές γομωσεις για παράδειγμα!
 
Είναι πολύ πιθανό αυτό που λες περί μύθου και δεν αντιλέγω το μόνο που θα αναφέρω είναι ότι η δικιά μου είναι όπλο του 81-82 και δεν έχει κάνει καμία εμπλοκη(όπλο αεριων) και δεν έχω προβεί στο παραμικρό σέρβις!Οι auto5 θελαν πολύ πιο γρήγορα Σέρβις για να ρίχνουν τις ελαφριές γομωσεις για παράδειγμα!
Αυτο περι συλλεκτικου πιστεύω ναι ,στα υπόλοιπα είναι κατασκευές ποιότητας που δεν βλέπουμε στα σημερινά .
 
Κάπως ήρθες . Αν θέλεις οποιαδήποτε αδράνεια κοίταξε στην γνωστή μάρκα μόνο . Αν δεν φτάνεις σε χρήματα , κοιτά καλύτερα σε franchi παρά σε bellmonte γνώμη μου .
Καλησπερα παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. benelli παιρνω ναι οχι βεβαια των 1500+ ευρω υπαρχουν μοντελα και πιο φθηνά αλλα αξίζουν; Επισης βρισκω μεταχειρισμένες benelli mondefeltro, Rafaello, στα 650€ και benelli crio στα 900€ αν θυμαμαι καλα...
 
Καλησπερα παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. benelli παιρνω ναι οχι βεβαια των 1500+ ευρω υπαρχουν μοντελα και πιο φθηνά αλλα αξίζουν; Επισης βρισκω μεταχειρισμένες benelli mondefeltro, Rafaello, στα 650€ και benelli crio στα 900€ αν θυμαμαι καλα...
Εγω εχω την benelli montefeltro 13χρονια και τα τελευταια 5 χρονια την εχω παραχωρησει και δουλευει σε παγανα! Απροβληματιστη μεχρι στιγμης! Πιστευω στα 600€ αν ειναι σε καλη κατασταση ειναι καλη τιμη!
 
Εγώ Ηλία νομίζω ότι έχει δημιουργηθεί και ένας μύθος γύρω από αυτό το συγκεκριμένο ως συλλεκτικό και αλλά τέτοια ,δεν λέω ότι δεν είναι καλά όπλα προσωπικά μαρεσει αυτή η σειρά της μπερετα. Σαν σύνολο κατασκευης ποιοτικα αρκετά ανώτερες από τις σημερινές ,αυτό όμως συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες έχει καμία σχέση η Α5 η σημερινή με την παλιά η 1100 και 11-87 με την v3 .
Επανερχομαι μετα απο καιρο και απευθυνω την καλησπερα μου σε ολους τους συναδελφους.Να ενισχυσω την αποψη του konstantinou με την προσωπικη μου εμπειρια σπο το 1982 οπου και αγορασα τοτε την μπερετα 302.Το οπλο περα απο την αξιοποιστια της λειτουργικοτητας και της ποιτητας των υλικων υστερουσε σε εργονομια ταχυτητα και βλητικης αποδοσης.Αναγκαστηκα να χρησιμοποιω μια καννη ενος φιλου απο την Α300 που ειχε φερει απο την Αγγλια και το οπλο ειχε ανωτερη αποδοση.Την εποχη εκεινη επεσε στα χερια μου μια Βενελλι 121 με Σαιντ-ετιεν καννη και δεν ξαναπιασα τημ μπερετα στα χερια μου.Εμεις σαν φυλη απο αρχαιοταους χρονους εχουμε στο DΝΑ μας να μυθοποιουμε πολυ ευκολα καποια πραγματα σαν την προκειμενη περιπτωση με την μπερετα 302.Μετα 3 χρονια το 1985 οταν ανοιξε το εργοστασιο στο Herstal του Βελγιου πηραμε με ενα φιλο δυο Brownιng Auto 5.Συνοπτικα uber alles.Aλλη κατασκευη σκοτωματα εργονομια ποιοτητα μεταλλα τι να προειπω.Τις επιτυχιες που εζησα με αυτο το οπλο με συνοδευουν μεχρι σημερα σε οτι αναφερομαι.Το επωλησα το 1998 για το επισης Browning 425 Waterfoull συνδειαζοντας κυνηγι και σκοπευτηριο.Τελειωνω λεγοντας εν κατακλειδι και παντα κατα την προσωπικη μου αποψη μη παραξηγηθω οτι να ειμαστε συγρατημενοι στις αποψεις μας και να μετεφερουμε τις εμπειριες μας με ακριβεια και οχι με τι ακουγεται και χωρις αντιλογο να παραμενει κανονας και να μας παρασυρει σε υπερεκτιμησεις .Πραγματι κατα την ηλικια τους καποια οπλα ειναι συλλεκτικα.Σημερα πρεπει να σεβομαστε την εξελιξη και την τεχνολογια που μας υπηρετει διοτι μας προσφερονται προιοντα υψηλης ποιοτητας αλλα ακομα και ετσι πρεπει να ειμαστε ακομα εξεταστικοι.Ευχαριστω για την υπομονη σας.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top