Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κοιτά ναι σίγουρα σε ξενερώνει να μην ξέρεις κάποια μετατροπή στο όπλο...ειδικά μια τέτοια...πάντως αν καταλαβαίνω ποιο όπλο πήρες θα πάθεις πλάκα βλητικα...κάτι τριαινες θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ,καλοντουφεκο να είναι το όπλο!
Ακριβώς αυτό είναι το κόλλημα ...Πληρώνω ένα όπλο για να το φτιάξω εγώ και κατ επέκταση πληρώνω ότι μου είπες χωρίς παζάρια αλλά περιμένω την ίδια αντιμετώπιση ...Το θεμα έληξε μιας και το όπλο θα πουληθει άμεσα και θα πουληθεί με μια διαφορά...Θα πουληθεί ειλικρινά για αυτο που είναι...
 
Τι μετατροπη που κανει η briley εδω τη κανουν με 300 ευρο ενα κονο και αποχρωμιωση κανει τιποτα παραπανω και παει στο 18,55 εχω ριξει πολα στην αμερηκη τετοια δεν με εντυποσιεσε ιδιετερα λιγο καλητερα απο τα μαμα ειναι το μονο που εχει μεγαλη διαφορα ειναι στην ανακρουση ξεχασα και το πορτινγκ
Εχω κανει αυτη τη μετατρωπη σε baikal155 και supper 90 με πολυ καλα αποτελεσματα τι παραπανω δυλαδη κανει η briley για να πληρωνεις χρυσαφι
Θοδωρη το ξερω οτι δεν κανει κατι το ιδιαιτερο περα απο τον κωνο και αποχρωμιωση σαν ουσιαστικη διαφορα..τα υπολοιπα βιδες κουμπια αντιβαρο και τα τσοκακια της briley απλα εμφανισιακα του δινουν το κατι παραπανω..αν και πιστευω οτι απο ομορφια η supersport δεν εχει αναγκη οπως και το αντιβαρο δεν της χρειαζεται μιας και ειναι καλοζυγισμενο οπλο αντε μονο στο τραπ να βοηθαει που το θες λιγο μπροστοβαρο το οπλο..τα παραπανισια λεφτα ειναι απλα το ονομα που πολλες φορες το χρυσοπληρωνουμε
 
1540 ειχα παρει εγω τη unico το 2015 με κικ οφ εκανε 100ευρω λιγοτερα
Παναγιώτη το Σεπτέμβρη πήρα εγώ από καλκατζακο την light 1230
Παρεμπιπτόντως ο καλκαζτακος τώρα που μπήκα στο σάιτ δεν έχει την light
 
Παναγιώτη το Σεπτέμβρη πήρα εγώ από καλκατζακο την light 1230
Παρεμπιπτόντως ο καλκαζτακος τώρα που μπήκα στο σάιτ δεν έχει την light
Αργύρη η light έχει καταργηθεί απο τον Μάιο 2017 όταν ήρθε η Lite. Aν θυμάμαι καλά είχε παίξει μία περίοδο με την προσφορά στα 1230 που αναφέρεις και εσύ. Τώρα 1510 με πολύ πλαστικό και ξύλα με φιλμ δεν ξέρω αν αξίζει. Επίσης η xplor με τον μετρητή ενώ έχει bronze βάση σε ορισμένες παρτίδες που είχαν έρθει είχε απόχρωση πολύ διαφορετική.
Τουλάχιστον σε μπενελι στα 1700€ δεν τα έβλεπες αυτά. Πλέον όλοι απο κάπου κόβουν και βάζουν ποιότητα σε ορισμένα σημεία αυτό έχω αρχίσει να πιστεύω....
 
Ακριβώς αυτό είναι το κόλλημα ...Πληρώνω ένα όπλο για να το φτιάξω εγώ και κατ επέκταση πληρώνω ότι μου είπες χωρίς παζάρια αλλά περιμένω την ίδια αντιμετώπιση ...Το θεμα έληξε μιας και το όπλο θα πουληθει άμεσα και θα πουληθεί με μια διαφορά...Θα πουληθεί ειλικρινά για αυτο που είναι...
Μην το πουλήσεις το όπλο,είναι φοβερό βλητικα και χωρίς λειτουργικά θέματα...ξανασκεψου το!
 
Ακριβώς αυτό είναι το κόλλημα ...Πληρώνω ένα όπλο για να το φτιάξω εγώ και κατ επέκταση πληρώνω ότι μου είπες χωρίς παζάρια αλλά περιμένω την ίδια αντιμετώπιση ...Το θεμα έληξε μιας και το όπλο θα πουληθει άμεσα και θα πουληθεί με μια διαφορά...Θα πουληθεί ειλικρινά για αυτο που είναι...
Το έριξες και δε σ αρεσει?μη το διωξεις χωρίς να το δεις πρώτα.καταλαβαινω πως νοιώθεις γιατί κι εγώ τη πάτησα έτσι με αγορά αλλά δώστου μια ευκαιρία κι αν δε σ αρέσει δωστο
 
Ακριβώς αυτό είναι το κόλλημα ...Πληρώνω ένα όπλο για να το φτιάξω εγώ και κατ επέκταση πληρώνω ότι μου είπες χωρίς παζάρια αλλά περιμένω την ίδια αντιμετώπιση ...Το θεμα έληξε μιας και το όπλο θα πουληθει άμεσα και θα πουληθεί με μια διαφορά...Θα πουληθεί ειλικρινά για αυτο που είναι...
Δεν ξέρω τι κυνήγια κάνεις αλλά βλέπω παπάκια στο avatar. Γνώμη μου είναι να μην βιαστείς να το ξεφορτωθείς και να του δώσεις μια ευκαιρία. Επειδή σκέφτεσαι τίμια και δίκαια, προσπάθησε να κάνεις το ίδιο και για το όπλο και μην αφήνεις να σε επηρεάζει η αγανάκτηση που νιώθεις για τον τρόπο που το χειρίστηκε ο πρώην ιδιοκτήτης. Μην βλέπεις την επέμβαση στον κώνο σαν "πείραγμα" όπως γράφεις αλλά σαν βελτίωση. Το ότι πουλάει κάποιος κάτι δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστο, είναι πολλοί αυτοί που βρήκαν την Ιθάκη τους σε κάτι που σε κάποιον άλλον δεν έκανε.
Δεν ξέρω σε ποιον έχει γίνει η επιμήκυνση αλλά θα σου πω ότι στο συγκεκριμένο μοντέλο έχω δει κώνο από τον Ψυλάκη και πραγματικά κεντούσε. Από όποιον όμως και να έγινε, πιστεύω ότι χειρότερη τουφεκιά από αυτήν που είχε αποκλείεται να έβγαλε.
Το βασικότερο από όλα είναι να το φέρεις στα μέτρα σου, πραγματικά όμως στα μέτρα σου και όχι ρίχνει ψηλά γιατί τουφεκαω καρτέρι ή γιατί κυνηγάω φερμα. Φερτο να ρίχνει ΑΚΡΙΒΏΣ εκεί που το βάζεις σε μια αυθόρμητη επόμιση και μην το διώξεις ακόμα :).
Α και κάτι που ξέχασα ,αν για κάποιο λόγο ψυχολογικό ή πρακτικό ,δεν σου αρέσει ο μάστορας στον οποίο έγινε η συγκεκριμένη δουλειά, να ξέρεις ότι σε κάποιον άλλον μπορείς να την "συμαζέψεις" τροποποιήσεις. Έχω δει τουφεκιά με benelli μετά από επέμβαση τριών οπλουργών στον κώνο και έτριβα τα μάτια μου. :cool:
 
Ρε συ Ηλία......Στα κυνήγια μου δν μου χρειάζεται το magnum και εξάλλου είμαι κατά αυτού.....λόγο έλλειψης ταχυτήτων και λόγο καιρικών συνθηκών (ήπιες εδώ).... αποψή μου πως το magnum είναι υπερβολή και ταυτόχρονα κ ταλαιπωρία στο όπλο....

Ο μονος λογος που χρειαζετε ο μαγκνουμ καλυκας ειναι οταν εχεις σοβαρες βλεψεις για μετα τα 55 μετρα.....και παντα μεσα οχι 50 και 52 γρ σκαγια αλλα 38 εως 42.......και παντα ιδιογομωση......
 
Ο μονος λογος που χρειαζετε ο μαγκνουμ καλυκας ειναι οταν εχεις σοβαρες βλεψεις για μετα τα 55 μετρα.....και παντα μεσα οχι 50 και 52 γρ σκαγια αλλα 38 εως 42.......και παντα ιδιογομωση......
Μιχάλη...!! Στο magnum κάλυκα αν κάνεις ιδιογόμωση κ βάζεις 38gr ως 42gr σκάγια τότε έχεις ένα (Magnum σκοπευτικό φυσίγγι)....my man. Αν κ είμαι άσχετος από ιδιογόμωση αλλά να υποθέσω πως σίγουρα θα έχεις εξαιρετικές ταχύτητες με σχετικά (λίγα) σκάγια σε magnum setup....
 
Κωστα ...απλα εκμεταλεβεσε το παραπανω μηκος καλυκα (6.50 mm) να ρηξεις τα ιδια η και λιγο παραπανω σκαγια απο τον απλο 70.00 mm με περησοτερη δυναμη και στα ιδια bar......
Ειναι καποιες λεπτομεριες που κανουν την διαφορα.......και η διαφορα αυτη ειναι αισθητη στα ορια του βελινεκους του οπλου μας....
 
Μην το πουλήσεις το όπλο,είναι φοβερό βλητικα και χωρίς λειτουργικά θέματα...ξανασκεψου το!
Δεν ξέρω τι κυνήγια κάνεις αλλά βλέπω παπάκια στο avatar. Γνώμη μου είναι να μην βιαστείς να το ξεφορτωθείς και να του δώσεις μια ευκαιρία. Επειδή σκέφτεσαι τίμια και δίκαια, προσπάθησε να κάνεις το ίδιο και για το όπλο και μην αφήνεις να σε επηρεάζει η αγανάκτηση που νιώθεις για τον τρόπο που το χειρίστηκε ο πρώην ιδιοκτήτης. Μην βλέπεις την επέμβαση στον κώνο σαν "πείραγμα" όπως γράφεις αλλά σαν βελτίωση. Το ότι πουλάει κάποιος κάτι δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστο, είναι πολλοί αυτοί που βρήκαν την Ιθάκη τους σε κάτι που σε κάποιον άλλον δεν έκανε.
Δεν ξέρω σε ποιον έχει γίνει η επιμήκυνση αλλά θα σου πω ότι στο συγκεκριμένο μοντέλο έχω δει κώνο από τον Ψυλάκη και πραγματικά κεντούσε. Από όποιον όμως και να έγινε, πιστεύω ότι χειρότερη τουφεκιά από αυτήν που είχε αποκλείεται να έβγαλε.
Το βασικότερο από όλα είναι να το φέρεις στα μέτρα σου, πραγματικά όμως στα μέτρα σου και όχι ρίχνει ψηλά γιατί τουφεκαω καρτέρι ή γιατί κυνηγάω φερμα. Φερτο να ρίχνει ΑΚΡΙΒΏΣ εκεί που το βάζεις σε μια αυθόρμητη επόμιση και μην το διώξεις ακόμα :).
Α και κάτι που ξέχασα ,αν για κάποιο λόγο ψυχολογικό ή πρακτικό ,δεν σου αρέσει ο μάστορας στον οποίο έγινε η συγκεκριμένη δουλειά, να ξέρεις ότι σε κάποιον άλλον μπορείς να την "συμαζέψεις" τροποποιήσεις. Έχω δει τουφεκιά με benelli μετά από επέμβαση τριών οπλουργών στον κώνο και έτριβα τα μάτια μου. :cool:
Αρχικά να ευχαριστήσω όλους σας για το ενδιαφέρον.Το σκεπτικό εξ αρχής ήταν να πάρω ένα όπλο ούτως ώστε να το φτιάξω σύμφωνα με τα δικό μου σκεπτικό και σε μάστορα που έχω βελτιωσει επανειλημμένα τα όπλα μου και η δουλειά του με ευχαριστεί αποδεδειγμένα...Δυστυχώς ήρθε στα χέρια μου ένα ήδη πειραγμενο και δυνητικά βελτιωμένο όπλο.Επειδή λοιπόν κάθε εμπόδιο έρχεται για Καλό θα κάνω τις απαραίτητες δοκιμές αρχικά και στη συνέχεια θα το στείλω για έλεγχο στον μάστορα μου...Ας ελπίσουμε ότι Και το δικό σας ενδιαφέρον και η δική μου ιδιοσυγκρασια να ανταμειφθούν από το αποτέλεσμα...Σας ευχαριστώ και πάλι.
 
Καλημέρα σε όλη την ομάδα.Να πω ένα ακόμη Ευχαριστώ για τις ευχες σε όλα τα μελη.Στα χέρια μου λοιπόν ήρθε το όπλο του Τάσου(επίθετο Δημόσια δεν λέω για ευνόητους λόγους) και όπως προειπαν δύο μέλη του φόρουμ το όπλο έχει πειραγμενο κώνο.Ο πρώην ιδιοκτητης αρνείται ότι ήξερε για την συγκεκριμένη τροποποίηση κάτι το οποίο δεν υφίσταται από τηννστιγμη που δύο φιλικά κείμενα προς αυτον μέλη εδώ το γνωριζαν...Το όπλο θα το χαρώ όπως και να εχει Αλλά όταν ζητείται ειλικρίνεια από την μια πλευρά πρέπει να υπάρχει εκατέρωθεν...Πίστευα και πιστεύω στον αντρικό λόγο και τιμή και δεν κάνω αυτό το ποστ για να θίξω υπολειψεις... τα χλμ δυτυχως δεν επέτρεψαν να ελέγξω ο ίδιος το όπλο η κάποιος δικός μου ανθρωπος(γουρούνι στο σακί μιας και η ειλικρίνεια ήταν η πρώτη κουβέντα που ειπωθηκε)...Σας ευχαριστώ όλους και καλά μας πιάτα ...
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα παιδιά που σου πρότειναν να μη δώσεις ακόμη το όπλο πριν το δοκιμάσεις στα κυνήγια σου. Αν όμως σου έχουν μπει ιδέες για το θέμα της ασφάλειας (έστω από επιλογή μάστορα που δεν προτιμάς), έστω και για ψυχολογικούς λόγους τότε πάω πάσο. Υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που υποστηρίζουν ότι μετά από τέτοιες τροποποιήσεις, θέμα ασφάλειας δεν υφίσταται, οπότε θα μπορούσαν να το αγοράσουν με κλειστά τα μάτια...
 
Αρχικά να ευχαριστήσω όλους σας για το ενδιαφέρον.Το σκεπτικό εξ αρχής ήταν να πάρω ένα όπλο ούτως ώστε να το φτιάξω σύμφωνα με τα δικό μου σκεπτικό και σε μάστορα που έχω βελτιωσει επανειλημμένα τα όπλα μου και η δουλειά του με ευχαριστεί αποδεδειγμένα...Δυστυχώς ήρθε στα χέρια μου ένα ήδη πειραγμενο και δυνητικά βελτιωμένο όπλο.Επειδή λοιπόν κάθε εμπόδιο έρχεται για Καλό θα κάνω τις απαραίτητες δοκιμές αρχικά και στη συνέχεια θα το στείλω για έλεγχο στον μάστορα μου...Ας ελπίσουμε ότι Και το δικό σας ενδιαφέρον και η δική μου ιδιοσυγκρασια να ανταμειφθούν από το αποτέλεσμα...Σας ευχαριστώ και πάλι.
Δημήτρη έτυχε να με τον Σεμπτέμβριο που μας πέρασε στον Ασπρόπυργο για να δοκιμάσω κάτι φυσίγγια στον πίνακα.
Βρήκα τον όπλο σου με τον προηγούμενο κάτοχο του να κάνει δοκιμές.
Στα 45 μετρα με 5αρια ...μέσα στην ζέστη.. πραγματικά το όπλο σου κένταγε....
Μην το διώξεις.. άμα πραγματικά δεν το δοκιμάσεις μια χρονιά..
Εγώ πιστεύω ότι θα σε αφήσει πλήρη ικανοποιημένο.
 
Θα παρακαλούσα να επανέλθουμε στο τοπικ παιδιά και να επικεντρωθούμε στις Φεράρι των αυτογεμη,την μπενελα:D:D
Άσε τα Φεράρι γιατί τώρα τελευταία μένουν από μηχανες.yel.και τα σώζει το αυτοκίνητο ασφαλείας
 
Αρχικά να ευχαριστήσω όλους σας για το ενδιαφέρον.Το σκεπτικό εξ αρχής ήταν να πάρω ένα όπλο ούτως ώστε να το φτιάξω σύμφωνα με τα δικό μου σκεπτικό και σε μάστορα που έχω βελτιωσει επανειλημμένα τα όπλα μου και η δουλειά του με ευχαριστεί αποδεδειγμένα...Δυστυχώς ήρθε στα χέρια μου ένα ήδη πειραγμενο και δυνητικά βελτιωμένο όπλο.Επειδή λοιπόν κάθε εμπόδιο έρχεται για Καλό θα κάνω τις απαραίτητες δοκιμές αρχικά και στη συνέχεια θα το στείλω για έλεγχο στον μάστορα μου...Ας ελπίσουμε ότι Και το δικό σας ενδιαφέρον και η δική μου ιδιοσυγκρασια να ανταμειφθούν από το αποτέλεσμα...Σας ευχαριστώ και πάλι.
πιο οπλο αγορασες?
 
Δημήτρη έτυχε να με τον Σεμπτέμβριο που μας πέρασε στον Ασπρόπυργο για να δοκιμάσω κάτι φυσίγγια στον πίνακα.
Βρήκα τον όπλο σου με τον προηγούμενο κάτοχο του να κάνει δοκιμές.
Στα 45 μετρα με 5αρια ...μέσα στην ζέστη.. πραγματικά το όπλο σου κένταγε....
Μην το διώξεις.. άμα πραγματικά δεν το δοκιμάσεις μια χρονιά..
Εγώ πιστεύω ότι θα σε αφήσει πλήρη ικανοποιημένο.
εγω δεν καταλαβαινω αφου ειναι τοσο καλο το οπλο γιατι δεν του ειπε απο την αρχη οτι εχει κανει κωνο?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top