Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κώστα για ποιο λόγο;
Ρε συ Ηλία......Στα κυνήγια μου δν μου χρειάζεται το magnum και εξάλλου είμαι κατά αυτού.....λόγο έλλειψης ταχυτήτων και λόγο καιρικών συνθηκών (ήπιες εδώ).... αποψή μου πως το magnum είναι υπερβολή και ταυτόχρονα κ ταλαιπωρία στο όπλο....
 
Γενικά πάντως ρε παιδιά τα χει ακριβύνει πολύ τα όπλα η benelli. Θυμάμαι σε καλές εποχές κι όχι τώρα που δεν παίζει φράγκο γενικώς, είχα αγοράσει την benelli elite επετειακό με ξύλα ανώτερης κατηγορίας σκαλίσματα giovanelli και με συγκεκριμένο αριθμό τεμαχίων, 1900 ευρώ... Τώρα για να πάρεις αντίστοιχη πάει 2500... Δηλαδή πιο ακριβά 600 περίπου ευρώ σε μια εποχή που δεν παίζει και ρευστό... Νομίζω τον πήραν πολύ ψηλά τον...αμανέ!
 
Σε αυτές τις τιμές που ακούγονται να την βάλουν στα ράφια τους!οπλο μαζικής παραγωγής και αυτογεμη πουλάνε,τι νομίζουν πως πουλάνε δηλαδη;
Έτσι.1500-1600 δολλάρια στην Αμερική και θεωρούνται ακριβά.ιδια τακτική με τη Μπερέτα στη 400 plus και τις extreme στα 2200 ευρώ.ρε άντε από δω
 
Έτσι.1500-1600 δολλάρια στην Αμερική και θεωρούνται ακριβά.ιδια τακτική με τη Μπερέτα στη 400 plus και τις extreme στα 2200 ευρώ.ρε άντε από δω
Στο τέλος θα ναι πιο ακριβές οι καραμπίνες από τα δικαννα... Γελάνε και οι τόρνοι στο gardone...
 
Ρε συ Ηλία......Στα κυνήγια μου δν μου χρειάζεται το magnum και εξάλλου είμαι κατά αυτού.....λόγο έλλειψης ταχυτήτων και λόγο καιρικών συνθηκών (ήπιες εδώ).... αποψή μου πως το magnum είναι υπερβολή και ταυτόχρονα κ ταλαιπωρία στο όπλο....
Δεν έχω ριξει ποτε φυσίγγι μαγκνουμ αλλά δεν νομίζω να κάνει κακό η μαγκνουμ Θαλάμη,ίσως είναι και καλύτερα...
 
Στο τέλος θα ναι πιο ακριβές οι καραμπίνες από τα δικαννα... Γελάνε και οι τόρνοι στο gardone...
Περίμενε σε λίγο καιρό γιατί αυτό το benelli beretta παίζει μόνο στην Ελλάδα παγκοσμίως με μικρά μερίδια πωλήσεων των άλλων εταιρειων.οταν οι Τούρκοι έχουν φάει την αμερικανικη αγορά με όπλα των 400 και 500κοσιων δολλαρίων κάτι σημαινει.ο κόσμος θα στραφεί εκει
 
Δεν έχω ριξει ποτε φυσίγγι μαγκνουμ αλλά δεν νομίζω να κάνει κακό η μαγκνουμ Θαλάμη,ίσως είναι και καλύτερα...
Αν κυνηγήσεις παπια σε τόπο που θέλει ατσάλινα υποχρεωτικά θα ρίξεις μάγκνουμ αλλά μόνο εκεί αλλιώς δε βλέπω το λόγο της χρησιμότητας του μαγκνουμ.παντως κι εγώ που έχω sm δε βλέπω να υστερεί κάπου βλητικα
 
Περίμενε σε λίγο καιρό γιατί αυτό το benelli beretta παίζει μόνο στην Ελλάδα παγκοσμίως με μικρά μερίδια πωλήσεων των άλλων εταιρειων.οταν οι Τούρκοι έχουν φάει την αμερικανικη αγορά με όπλα των 400 και 500κοσιων δολλαρίων κάτι σημαινει.ο κόσμος θα στραφεί εκει
Μακάρι μπας και πάρουμε beretta η benelli σε λογική τιμή κάποια στιγμή! Πάντως 2500 για καραμπίνες είναι εξωφρενικό. Εδώ μου φάνηκε πολύ το 2700 για το 690....
 
Και σε λιγα χρονακια που θα εμφανισει καποιο νεο μοντελο θα πεσουν αυτοματα κ οι τσουχτερες τιμες κ θα γινουν τιμες..προσφορας...
Οπως πχ με αυτες της μπερετα...
https://www.kalkantzakos.com/Catego...e=1&ResultsPerPage=12&Company=&Order=`corder`
Και οποιος τις ειχε αγορασει θα λεει τι μαλακας ημουν τοτε....
 
Και σε λιγα χρονακια που θα εμφανισει καποιο νεο μοντελο θα πεσουν αυτοματα κ οι τσουχτερες τιμες κ θα γινουν τιμες..προσφορας...
Οπως πχ με αυτες της μπερετα...
https://www.kalkantzakos.com/Catego...e=1&ResultsPerPage=12&Company=&Order=`corder`
Και οποιος τις ειχε αγορασει θα λεει τι μαλακας ημουν τοτε....
Τάσο εκεί αλλάζει γιατί είναι για αριστερούς και δεν κάνουν πολλές πωλήσεις.να λες γι τη vinci π.χ που από 1800 ευρώ βγήκε προσφορά στα 900.στις τιμές στις xplore πιστεύω ότι έχει γίνει λάθος.δε νομίζω ότι είχανε τιμή 2χιλιαδων ευρω
 
Αν κυνηγήσεις παπια σε τόπο που θέλει ατσάλινα υποχρεωτικά θα ρίξεις μάγκνουμ αλλά μόνο εκεί αλλιώς δε βλέπω το λόγο της χρησιμότητας του μαγκνουμ.παντως κι εγώ που έχω sm δε βλέπω να υστερεί κάπου βλητικα
Δν χρειάζεται magnum κ ατσάλινα.....
Υπάρχουν και 32gr steel πλέον....nodel sport και κύργιας π.χ.......
 
Με 2200 αγοράζεις beretta 690 black edition, 686 silver pigeon (με λιγότερα λεφτά). Θα αναγκαστούν κάποια στιγμή να ρίξουν τις τιμές.
όταν πρωτοήρθε η winchester sx4 πήγαινε 1030-1060 και ξαφνικά την πήγαν 1150 όπου μετά απο ένα 9μηνο την έριξαν στα 1090. Γεγονός είναι ότι οι Τούρκοι θα τους στριμώξουν πάρα πολύ και αν σε βάθος 2ετίας ακουστούν καλά λόγια απο τη χρήση τους τότε θα αναγκαστούν να ρίξουν τιμές
 
Με 2200 αγοράζεις beretta 690 black edition, 686 silver pigeon (με λιγότερα λεφτά). Θα αναγκαστούν κάποια στιγμή να ρίξουν τις τιμές.
όταν πρωτοήρθε η winchester sx4 πήγαινε 1030-1060 και ξαφνικά την πήγαν 1150 όπου μετά απο ένα 9μηνο την έριξαν στα 1090. Γεγονός είναι ότι οι Τούρκοι θα τους στριμώξουν πάρα πολύ και αν σε βάθος 2ετίας ακουστούν καλά λόγια απο τη χρήση τους τότε θα αναγκαστούν να ρίξουν τιμές
Πανάγο άκου τι παίζεται.θα σου πω για τη Μπερέτα π.χπουλαει ακριβά σαν Μπερέτα και φτηνά σαν ata και άλλες τουρκικες εταιρείες που έχει αγοράσει και εισπράττει από τις πωλήσεις των μπενελι και Φράνκι και τα οικονομαει από ρούχα εξοπλισμο σκοπευτηρίου τσοκ φυσίγγια και ότι άλλο πουλαει οπότε θα είναι δύσκολο να ρίξει τιμές.τι να πω μακάρι
 
Πανάγο άκου τι παίζεται.θα σου πω για τη Μπερέτα π.χπουλαει ακριβά σαν Μπερέτα και φτηνά σαν ata και άλλες τουρκικες εταιρείες που έχει αγοράσει και εισπράττει από τις πωλήσεις των μπενελι και Φράνκι και τα οικονομαει από ρούχα εξοπλισμο σκοπευτηρίου τσοκ φυσίγγια και ότι άλλο πουλαει οπότε θα είναι δύσκολο να ρίξει τιμές.τι να πω μακάρι
Συμφωνώ απόλυτα Ευρίπο, απλά μεγάλο ρόλο παίζει και το προφιλ του καταναλωτικού κοινού. πχ εδώ στην Ελλάδα είμαστε ταμπελάκηδες αγοράζουμε με βάση το όνομα και πολλές φορές οχι σύμφωνα με τις ανάγκες μας. Benelli και beretta να είναι και όλα καλά...
Το ότι την xplor unico με kick off την πουλούσε 1800 και τώρα την έχει 1510 σημαίνει πολλά, το ίδιο πιστεύω θα συμβεί και με την α400 Lite, η 300αρα θα φύγει σε κανένα έτος (κλασικη τακτική της Beretta).
 
Αυτή είναι η αλήθεια της Ελλάδας.μπερετα μπενελι.αυτη πάντως τη στιγμή στην εποχή που ζούμε αν ξεκινούσα να κυνηγάω τώρα και με βάση ότι το βασικό μου κυνήγι είναι η τσίχλα θα έπαιρνα μια τουρκικη στα 500 ευρώ χωρίς δεύτερη κουβεντα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top