Breda Team

Άρα από ότι κατάλαβα δέχεται και τα δύο είδη τσοκ,απλά αν θέλω πιο στενές τουφεκιές βάζω crio plus αλλιώς για πιο ανοικτές βάζω Optima plus...
Καλησπερα! Ναι συνάδελφε.π.χ..αν ο αυλος του όπλου ειναι 18,4,το M crio plus θα σου βγαίνει κανονικά Μ.το Μ σε optima plus θα σου βγαίνει
LM (για την ακρίβεια 0,3 σύσφιξη).
 
Και για να το προχωρήσω λιγο,χρησιμοποιώ στην benelli Centro mobilchoke ,σε τσιχλες αργά στο καρτέρι που περνάνε κοντά και ξυστά στις ελιες αλλά και σε πολυ σφικτά μέρη στο περπατητο τσοκ optima plus κύλινδρο.εχω πάρει τωρα και 3-4 χρόνια που το δουλευω παρά πολλά πουλιά με νούμερο 9 σκάγια 32gr.σκοτωματα παρά πολυ ωραια.απλα γυρίζεις την κανη και το πουλί πέφτει..το τσοκ βγαίνει αρνητική σύσφιξη -0,2,γιατι ο αυλός του όπλου ειναι 18,4 και το τσοκ έχει έξοδο 18,6.το τσοκ έχει αρκετά χονδρά και ισχυρά τοιχώματα μπροστά και οπως μου έχει πει οπλουργος δεν υπάρχει θέμα ρήξης στο σημείο του τσοκ που ειναι εκτός κανης..ταιριάζει απολυτα στο σπείρωμα.επισης στην πατουρα της κανης που καθετε το τσοκ ταιριάζει σωστά οπως φαίνεται και στις φωτο..θα μου πείτε γιατι δεν βάζεις μαμά κύλινδρο.πρωτον εχω δει καλύτερα σκοτωματα με αυτό το τσοκ και επισης μπορω να το αλλάζω πολυ γρήγορα όποτε θελω γιατι περισσεύει 2 πόντους έξω από την κανη.
42cMrOB.jpg

VqECB5H.jpg

bzjER9p.jpg

ZfjWIV2.jpg
 
Last edited:
Τις προαλες διαβασα ενα σχολιο ενος Ιταλου που ελεγε οτι οι κανες με τα συγκεκριμενα αραβουργηματα πανω στην εξαεριζομενη ριγα , οπως της παραπανω φωτο , ειναι αυτες που κατασκευαζονταν στα μηχανηματα θερμης σφυρηλατισης της BREDA.
 
πείτε μου δυο λογία από τους κατόχους της 930 έχεις τόσο καλές ντουφεκιες? από τσοκ τι να προτιμήσω με πια συνεργάζεται καλύτερα σε ψηλά σκάγια? και μια απορία έχω 4 τσοκ gemini porting crio plus από την παλιά κάννη φαντάζομαι ότι θα πρέπει να αντικαταστήσω σε optima plus . η κάννη θα μπει πάνω σε criocomfort.
 
πείτε μου δυο λογία από τους κατόχους της 930 έχεις τόσο καλές ντουφεκιες? από τσοκ τι να προτιμήσω με πια συνεργάζεται καλύτερα σε ψηλά σκάγια? και μια απορία έχω 4 τσοκ gemini porting crio plus από την παλιά κάννη φαντάζομαι ότι θα πρέπει να αντικαταστήσω σε optima plus . η κάννη θα μπει πάνω σε criocomfort.
Το οπλο που εχεις στο αβαταρ σου πιο ειναι?
 
Καραμπίνα πρέπει να ειναι
.very funny..yelling.
https://www.bredafucili.com/en/product/b12i/
Απ' οτι γραφει κ εδω η Breda προοριζεται για αγωνισματα 3Gun
Για τον προρισμο τις των γνωρίζω,άπλα αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω αν την έχει ρίξει αν την έχει επεξεργαστεί να μας μεταφέρει μια εικόνα
 
Η breda mira έχει το επαναστατικό στο κοντάκι ή μέσα στην πάπια όπως η 612 αφού μιλάμε για copy; Επίσης είναι ®;
 
Η breda mira έχει το επαναστατικό στο κοντάκι ή μέσα στην πάπια όπως η 612 αφού μιλάμε για copy; Επίσης είναι ®;
όπως λέει κι ο Γιώργος παραπάνω το ελατήριο το έχει μέσα στην πάπια και είναι ίδια με την franchi 612
για το ® που λες αν εννοείς στην κάννη,όχι δεν είναι γιατί είναι κατασκευής,μετά το κλείσιμο της breda :)
 
όπως λέει κι ο Γιώργος παραπάνω το ελατήριο το έχει μέσα στην πάπια και είναι ίδια με την franchi 612
για το ® που λες αν εννοείς στην κάννη,όχι δεν είναι γιατί είναι κατασκευής,μετά το κλείσιμο της breda :)
.shake hands.
 
όπως λέει κι ο Γιώργος παραπάνω το ελατήριο το έχει μέσα στην πάπια και είναι ίδια με την franchi 612
για το ® που λες αν εννοείς στην κάννη,όχι δεν είναι γιατί είναι κατασκευής,μετά το κλείσιμο της breda :)
Τα οπλα της breda ποιος τα φτιαχνει τωρα??
 
Back
Top