Καρεκλάκι για το καρτέρι

Κώστα είχα ένα ίδιο,
Είναι πολύ εξυπηρετικό , χωράει αρκετά πράγματα και βολεύει πολύ επειδή έχει ιμάντες και ουσιαστικά γίνεται σακίδιο πλάτης.
Θα σκιστεί όμως γρήγορα το ύφασμα στο καρεκλάκι , εκεί που οι ραφές αγκαλιάζουν το μέταλλο.
 
Διονυση το υφασμα θα το ενισχυσω και πιθανως θα το αλλαξω...το θεμα ειναι αν με αντεξει ο αλουμινενιος του σκελετος...καθοτι πλησιαζω τα 100kg
 
Με τον σκελετό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αφού και εγώ τρώω όλο το φαγητό μου και με έχει αντέξει μια χαρά..sarcastic..sarcastic.
Αφού θα ενισχύσεις το ύφασμα τότε έχεις κάνει πολύ καλή αγορά και θα το ευχαριστηθείς.shake hands.
 
αντέχει εδώ και χρόνια τα 106 κιλά μου
€15 από MASTRO

12kareklaki13.jpg
 
Καλησπέρα φιλοι,

Παρηγγειλα χθες το παρακάτω καρεκλακι...
http://www.efishing.gr/index.php/products/outdoor-camping/karekles/skampo-detail

Το εχει αγορασει-χρησιμοποιήσει κανείς?
Εχετε καποιο παρομοιο?
Σημερα το παρελαβα τελικα...πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο οτι περιμενα δεδομενης και της χαμηλης του τιμης!
Προσεχως φωτο....οσο και να το περιεργαστηκα δεν το ειδα να "ποναει" καπου...νομιζω οτι ειναι μια πολυ καλη επιλογη!
 
Εδω και δεκαπεντε χρονια..

http://www.walkstool.com/comfort

Aπιστευτη ποιοτητα, αλουμινενια κατασκευη, παναλαφρο, πτυσσομενο

Παύλο το χρησιμοποιείς στον βάλτο;

Nαι ακομα και κει ειναι πολυ καλο. Εντελως ανοξειδωτο, το εχω παντα στη κυνηγετικη μου τσαντα

Παύλε όταν το βάλεις σε λασπη, δεν βουλιάζουν τα πόδια του; Ιδίως αν είσαι μέσα σε νερό;
 
Σημερα το παρελαβα τελικα...πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο οτι περιμενα δεδομενης και της χαμηλης του τιμης!
Προσεχως φωτο....οσο και να το περιεργαστηκα δεν το ειδα να "ποναει" καπου...νομιζω οτι ειναι μια πολυ καλη επιλογη!

Διαμαντή καλορίζικο! Καλά καρτέρια!
 
Παύλε όταν το βάλεις σε λασπη, δεν βουλιάζουν τα πόδια του; Ιδίως αν είσαι μέσα σε νερό;
Bουλιαζουν μεχρι ενα σημειο. Δεν το χρησιμοποιω μεσα στο νερο γιαυτο το λογο αλλα στην ακρη του βαλτου, που σταθεροποιειται σε καποιο σημειο το καρεκλακι υπο το βαρος των 100 κιλων μου.
 
Μια που το έφερε η κουβέντα για το βούλιαγμα και μετά από μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα μια έξυπνη κατά τη γνώμη μου ιδέα. Δεν ξέρω όμως για το πόσο ανθεκτική θα είναι στη διάρκεια του χρόνου...
Όπως βέβαια δεν γνωρίζω για την ποιότητα του προϊόντος. Πάτνως η ιδέα μου άρεσε. :)

http://must-dive.gr/eshop/index.php...o&cPath=1844_1458_1476_2287&products_id=17384
 
Ότι σκαμνί έχω πάρει στον βάλτο έχει διαλυθεί και μάλιστα πολύ σύντομα. Αυτό που τα κάνει ευάλωτα δεν είναι τόσο το βάρος μου, αφού στην στεριά δεν έχει σπάσει ποτέ σκαμνί, όσο η τάση να βουλιάζουν και ταυτόγχρονα να ανοίγουν. Ουσιαστικά η αντίσταση δεν ασκείται στα πόδια με το έδαφος αλλά όλο το ζόρι το τρώει η βίδα που συνδέει τα πόδια. Έχω σκεφτεί να τα δέσω τα πόδια στο μέγιστο άνοιγμα, δηλαδή να σχηματιστεί ένα τρίγωνο, ώστε να αντισταθμίσει την τάση που έχουν να ανοίγουν, αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ.
 
Ότι σκαμνί έχω πάρει στον βάλτο έχει διαλυθεί και μάλιστα πολύ σύντομα. Αυτό που τα κάνει ευάλωτα δεν είναι τόσο το βάρος μου, αφού στην στεριά δεν έχει σπάσει ποτέ σκαμνί, όσο η τάση να βουλιάζουν και ταυτόγχρονα να ανοίγουν. Ουσιαστικά η αντίσταση δεν ασκείται στα πόδια με το έδαφος αλλά όλο το ζόρι το τρώει η βίδα που συνδέει τα πόδια. Έχω σκεφτεί να τα δέσω τα πόδια στο μέγιστο άνοιγμα, δηλαδή να σχηματιστεί ένα τρίγωνο, ώστε να αντισταθμίσει την τάση που έχουν να ανοίγουν, αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ.

Άρη είδες το link που έβαλα πιο πάνω; Τι λες;
 
Γιώργος, μην το πάμε μικροί μεγάλοι στο καφενείο .... .sarcastic.
Ναι το είδα, είναι αθάνατο σκαμνί, το έχουν χρόνια φίλοι για τον βάλτο αλλά απαγορευτικό για μένα λόγο ύψους. Είναι πολύ χαμηλό.
 
Back
Top