Γαλότσες

Σήμερα παρόλο που δεν είχε λάσπες είπα να δοκιμάσω τις demar universal pro που πήρα πρόσφατα..απίστευτη άνεση κ ζεστασιά..νόμιζα ότι περπατάω ξυπόλητος..
Πολυ εύκαμπτες κ μαλακές,αυτο όμως δεν μου γεμίζει κ τόσο το μάτι από άποψη αντοχής στον χρόνο..
Θα δείξει η συνέχεια..
Τάσο αυτές έχω και εγώ. Τα τελευταία 5 χρόνια έχω αγοράσει δύο ζευγάρια . Όντως δεν είναι τόσο ανθεκτικές όσο οι άλλες αλλά αυτή η ανάλαφρη αίσθηση στο περπάτημα δεν το έχει καμία άλλη γαλοτσα. Έχω δοκιμάσει αρκετές παλαιότερα που με κούραζαν μετά το πολύωρο περπάτημα, πλέον δεν τις αλλάζω με τίποτα. Εξάλλου με την τιμή που έχουν μπορείς κάθε δύο χρόνια να τις αλλάζεις.
 
Σήμερα παρόλο που δεν είχε λάσπες είπα να δοκιμάσω τις demar universal pro που πήρα πρόσφατα..απίστευτη άνεση κ ζεστασιά..νόμιζα ότι περπατάω ξυπόλητος..
Πολυ εύκαμπτες κ μαλακές,αυτο όμως δεν μου γεμίζει κ τόσο το μάτι από άποψη αντοχής στον χρόνο..
Θα δείξει η συνέχεια..
τις εχω 4 χρονια και ακομα περπαταω,μην της φοβασαι καθολου
 
κάτοχοι γαλότσας τύπου Aigle Parcours 2 ( δεν έχουν επένδυση neopren ) τί μέτρα παίρνετε για να μη ξυλιάσει το πόδι στα κρύα ; πέρα από καλές κάλτσες που έχω με 6-8 πλέξεις μαλλί τα δάχτυλα προχθές στα χιόνια δεν τα ένιωθα,,,για ρίξτε καμιά ιδέα ρε παίδες
 
κάτοχοι γαλότσας τύπου Aigle Parcours 2 ( δεν έχουν επένδυση neopren ) τί μέτρα παίρνετε για να μη ξυλιάσει το πόδι στα κρύα ; πέρα από καλές κάλτσες που έχω με 6-8 πλέξεις μαλλί τα δάχτυλα προχθές στα χιόνια δεν τα ένιωθα,,,για ρίξτε καμιά ιδέα ρε παίδες
Παυλε για χιονι και παγο προτεινω με κλειστα τα ματια αρβυλα για το χιονι. Εκτος αν θες να εισαι μεσα σε νερο
 
Χρήστο έκανα την χαζομάρα να μη πάρω τα άρβυλα μαζί και την πάτησα θεωρώντας ότι θα έβρισκα νερά ,,γενικά σαν λύση όμως υπάρχει κάτι σε γαλότσα που δεν έχει επένδυση ;

Αν δεν περπατάς θερμαινόμενο πάτο. Εγώ έχω τις 1 με neopren.
 
κάτοχοι γαλότσας τύπου Aigle Parcours 2 ( δεν έχουν επένδυση neopren ) τί μέτρα παίρνετε για να μη ξυλιάσει το πόδι στα κρύα ; πέρα από καλές κάλτσες που έχω με 6-8 πλέξεις μαλλί τα δάχτυλα προχθές στα χιόνια δεν τα ένιωθα,,,για ρίξτε καμιά ιδέα ρε παίδες

Kαλτσες θερμαινομενες με μπαταρια και πατους θερμαινομενους
 
κάτοχοι γαλότσας τύπου Aigle Parcours 2 ( δεν έχουν επένδυση neopren ) τί μέτρα παίρνετε για να μη ξυλιάσει το πόδι στα κρύα ; πέρα από καλές κάλτσες που έχω με 6-8 πλέξεις μαλλί τα δάχτυλα προχθές στα χιόνια δεν τα ένιωθα,,,για ρίξτε καμιά ιδέα ρε παίδες
Είχα τις demar με την επένδυση τόσα χρόνια. 2ζευγαρια αλαξα από δύο χρόνια το κάθε ζευγάρι Είπα φέτος να πάρω αυτές που έχεις καλές χρησες στο περπάτημα. ΑΝ αποφασηζες να καθησεις λίγο την εκατσες από το κρύο .Μηλαμε για ξιλασμα όχι μαλακιες ούτε καν με την γαλοτσα από το ldl δεν έχω φάει τόσο πολύ κρύο .
 
Είχα τις demar με την επένδυση τόσα χρόνια. 2ζευγαρια αλαξα από δύο χρόνια το κάθε ζευγάρι Είπα φέτος να πάρω αυτές που έχεις καλές χρησες στο περπάτημα. ΑΝ αποφασηζες να καθησεις λίγο την εκατσες από το κρύο .Μηλαμε για ξιλασμα όχι μαλακιες ούτε καν με την γαλοτσα από το ldl δεν έχω φάει τόσο πολύ κρύο .
Μια απο τα ιδια:(:( στα κρυα μονο νεοπρεν τιποτα αλλο
 
κάτοχοι γαλότσας τύπου Aigle Parcours 2 ( δεν έχουν επένδυση neopren ) τί μέτρα παίρνετε για να μη ξυλιάσει το πόδι στα κρύα ; πέρα από καλές κάλτσες που έχω με 6-8 πλέξεις μαλλί τα δάχτυλα προχθές στα χιόνια δεν τα ένιωθα,,,για ρίξτε καμιά ιδέα ρε παίδες
ναι υπαρχει λυση ,.sarcastic.να της αφησεις στην ακρη και να παρεις της demar pro.
 
κάτοχοι γαλότσας τύπου Aigle Parcours 2 ( δεν έχουν επένδυση neopren ) τί μέτρα παίρνετε για να μη ξυλιάσει το πόδι στα κρύα ; πέρα από καλές κάλτσες που έχω με 6-8 πλέξεις μαλλί τα δάχτυλα προχθές στα χιόνια δεν τα ένιωθα,,,για ρίξτε καμιά ιδέα ρε παίδες
μωνο με neopren φιλαρακιμου θα εχης ζεστο ποδιιιιι, η εκτως εαν τριψης τα ποδιασου με θερμαντικη αλοιφηηηη;);)
 
Καλησπέρα σας,αγόρασα π'ερυσι τις demar γαλότσες οι οποίες ήταν άνετες κ ζεστές τις κηνύγησα και στο καρτέρι και σε περπατητα τόσο τσίχλας όσο και μπεκλατσας,όμως την προηγούμενη Κυριακή σε περπατητό μου πιάστηκε το πόδι σε κάτι βάτα και βάζοντας δύναμη να ξεκολίσει παρατήρησα μιοα τρύπα στο κουτεπιέ διαμέτρου 2 εκατοστών που με ξενέρωσε.παρακαλώ τις απόψεις σας για την αγορά άλλης γαλότσας με τιμή το ανώτερο στα 70 ευρώ που είναι η aigle clambord pro 2.ευχαριστώ πάρα πολύ,
 
Οτι κάλτσες και να φορέσεις δεν θα δεις προκοπή... εγω φέτος για τον σκοπό αυτό πήρα 2 ζευγάρια κάλτσες της Alpine Thermal, το Imalaia και το Olympus Trekking , αλλά προχτές στην Αταλάντη με το χιόνι φόρεσα 2 μέρες τα AKU μποτάκια μου με τις Trekking κάλτσες και ησύχασα... δεν τόλμησα να δοκιμάσω τις γαλότσες Aigle που εχω ... για περπάτημα σε λάσπες ειναι σούπερ , για καρτέρι σε κρυο μαμησε τα ;);)
 
Καλησπέρα σας,αγόρασα π'ερυσι τις demar γαλότσες οι οποίες ήταν άνετες κ ζεστές τις κηνύγησα και στο καρτέρι και σε περπατητα τόσο τσίχλας όσο και μπεκλατσας,όμως την προηγούμενη Κυριακή σε περπατητό μου πιάστηκε το πόδι σε κάτι βάτα και βάζοντας δύναμη να ξεκολίσει παρατήρησα μιοα τρύπα στο κουτεπιέ διαμέτρου 2 εκατοστών που με ξενέρωσε.παρακαλώ τις απόψεις σας για την αγορά άλλης γαλότσας με τιμή το ανώτερο στα 70 ευρώ που είναι η aigle clambord pro 2.ευχαριστώ πάρα πολύ,
μπορις να την κολησεις με κολλα και μπαλομα που κολανε τα φουσκωτα σκαφη
 
Back
Top