Breda Team

Breda Altair Lusso η παλιά και τα μυαλά στα κάγκελα, με 61 πόντους και το 0.25 πάνω κολλημένο. Πρέπει να πάρω απόφαση να της φτιάξω ενα κουστουμακι καινούριο.
Μαγικά σκοτώματα με βοριά, μου έβγαζε το χτικιό με τον νοτιά.
Η παρατήρηση σου Γιώργο έχει αναφερθεί και στο ιταλικό φορούμ.
Η απάντηση ηταν η εξής απο κάποιο βλητικό. Το χρώμιο από κάποια θερμοκρασία εμφανίζει παρα μαγνητικά φαινόμενα, το μολυβι αντιδρά σε αυτά (ομώνυμα φορτία απωθούν) έτσι δημιουργείται μια έξτρα διασπορά από αυτήν που ορίζει το ειδικό βάρος του σκαγίου. Στα νικελ σκάγια το φαινόμενο δεν ισχύει.
Στα αχρωμιοτα τον φαινόμενο δεν ισχύει.
 
Η παρατήρηση σου Γιώργο έχει αναφερθεί και στο ιταλικό φορούμ.
Η απάντηση ηταν η εξής απο κάποιο βλητικό. Το χρώμιο από κάποια θερμοκρασία εμφανίζει παρα μαγνητικά φαινόμενα, το μολυβι αντιδρά σε αυτά (ομώνυμα φορτία απωθούν) έτσι δημιουργείται μια έξτρα διασπορά από αυτήν που ορίζει το ειδικό βάρος του σκαγίου. Στα νικελ σκάγια το φαινόμενο δεν ισχύει.
Στα αχρωμιοτα τον φαινόμενο δεν ισχύει.
Μπορεί να έχει μια λογική Νικολή ,ειδικά αν συνυπολογίσεις ότι η συγκεκριμένη κάννη ή κάννες της εποχής εκείνης έχουν πολύ περισσότερο πάχος στο χρώμιο από ότι οι μεταγενέστερες . Αυτό μου το έχει πει οπλουργός και πρέπει να έχει δίκιο . Νομίζω ότι μπορεί κάποιος να το αντιληφθεί και με το μάτι αν κοιτάξει τις δύο κάννες πίσω στην ουρά.
Νομίζω....
 
Η παρατήρηση σου Γιώργο έχει αναφερθεί και στο ιταλικό φορούμ.
Η απάντηση ηταν η εξής απο κάποιο βλητικό. Το χρώμιο από κάποια θερμοκρασία εμφανίζει παρα μαγνητικά φαινόμενα, το μολυβι αντιδρά σε αυτά (ομώνυμα φορτία απωθούν) έτσι δημιουργείται μια έξτρα διασπορά από αυτήν που ορίζει το ειδικό βάρος του σκαγίου. Στα νικελ σκάγια το φαινόμενο δεν ισχύει.
Στα αχρωμιοτα τον φαινόμενο δεν ισχύει.
Βοριάς Νοτιάς δεν σημαινει απαραιτητα κρύο ζεστη. Εγώ περισσότερο το μεταφράζω ως απουσια υγρασιας (βοριας) και μούχλα (νότιας).
Άρα το σκεπτικό των Ιταλών εν προκειμένω είναι μάλλον off τοπικ
Από την αλλη στις επαναλαμβανόμενες τουφεκιες που ανεβάζει θερμοκρασία η κάννη, ας έχει και κρύο στην ατμόσφαιρα, εκεί τι γίνεται; Θα επρεπε να πηγαίνει το σκόρπισμα συχνά σύννεφο σ όλα τα οπλα. Απ' την άλλη τα σκάγια που είναι μέσα στο κυαθιο δεν έρχονται σε επαφή με το χρωμιο , άντε να έρχεται 1-2 πρώτες στοιβαδες. Τα υπόλοιπα μέχρι να βγουν απ' την κάννη όχι . Και να δέχονταν εντός κάννης απωθητικές δυνάμεις , αφενός η συνισταμένη - λέω εγω- θα είναι μηδέν λόγω του ότι το κοίλο είναι στρογγυλο-κυκλος, αφετέρου είναι όπως είπα και το κυαθιο που τα συγκρατεί και όλα μαζί ...
Οπότε κάτι δεν μου κάθεται καλά και στο σκεπτικό των ιταλων. Μπορεί πράγματι το χρώμιο να εμφανίζει παραμαγνητικη ιδιότητα , αλλά πιστεύω δεν (προλαβαινει) παίζει κάποιον τόσο σπουδαίο ρολο.
 
Μπορεί να έχει μια λογική Νικολή ,ειδικά αν συνυπολογίσεις ότι η συγκεκριμένη κάννη ή κάννες της εποχής εκείνης έχουν πολύ περισσότερο πάχος στο χρώμιο από ότι οι μεταγενέστερες . Αυτό μου το έχει πει οπλουργός και πρέπει να έχει δίκιο . Νομίζω ότι μπορεί κάποιος να το αντιληφθεί και με το μάτι αν κοιτάξει τις δύο κάννες πίσω στην ουρά.
Νομίζω....
Αν θυμάμαι καλά 1μm με 1.2μm στην μπρεντα, 0.6-0.8μm στις υπόλοιπες.
 
Βοριάς Νοτιάς δεν σημαινει απαραιτητα κρύο ζεστη. Εγώ περισσότερο το μεταφράζω ως απουσια υγρασιας (βοριας) και μούχλα (νότιας).
Άρα το σκεπτικό των Ιταλών εν προκειμένω είναι μάλλον off τοπικ
Από την αλλη στις επαναλαμβανόμενες τουφεκιες που ανεβάζει θερμοκρασία η κάννη, ας έχει και κρύο στην ατμόσφαιρα, εκεί τι γίνεται; Θα επρεπε να πηγαίνει το σκόρπισμα συχνά σύννεφο σ όλα τα οπλα. Απ' την άλλη τα σκάγια που είναι μέσα στο κυαθιο δεν έρχονται σε επαφή με το χρωμιο , άντε να έρχεται 1-2 πρώτες στοιβαδες. Τα υπόλοιπα μέχρι να βγουν απ' την κάννη όχι . Και να δέχονταν εντός κάννης απωθητικές δυνάμεις , αφενός η συνισταμένη - λέω εγω- θα είναι μηδέν λόγω του ότι το κοίλο είναι στρογγυλο-κυκλος, αφετέρου είναι όπως είπα και το κυαθιο που τα συγκρατεί και όλα μαζί ...
Οπότε κάτι δεν μου κάθεται καλά και στο σκεπτικό των ιταλων. Μπορεί πράγματι το χρώμιο να εμφανίζει παραμαγνητικη ιδιότητα , αλλά πιστεύω δεν (προλαβαινει) παίζει κάποιον τόσο σπουδαίο ρολο.

Για Νότια μιλούν υποθέτω ζέστη απο την απάντηση του βλητικου, δεν αναφέρουν κατι άλλο. Δεν νομίζω ότι θα το απλοποιήσουμε με δυο γραμμές χρειάζεται παραπάνω.
 
Για Νότια μιλούν υποθέτω ζέστη απο την απάντηση του βλητικου, δεν αναφέρουν κατι άλλο. Δεν νομίζω ότι θα το απλοποιήσουμε με δυο γραμμές χρειάζεται παραπάνω.
Υποθετεις.yel.
καλοκαιρι με βοριά τι θα γινει τοτε;.yel.
Απλά είναι τα πραγματα, εμείς οι ανθρωποι μπερδευομαστε και τα κάνουμε συνθετα!
 
αν ρίξει κανείς δέκα τουφεκιες με μια κανη κ μετά ταχογραφησεις ένα φυσιγγι θα δεις ότι όσο η κανη ζεσταίνεται η αρχική ταχύτητα αυξάνεται ... Επίσης μετά από αρκετές βολές η αποτυπωση ενός φυσιγγιου στον πίνακα παρουσιάζει μεγαλύτερη διασπορά από ότι όταν είναι κρύα ... Αυτά τα έχω παρατηρήσει κ εγώ κ αρκετοί γνωστοί που δίνουν βάση στη λεπτομέρεια , περισσότερο από εμένα, με φυσιγγια γεμισμενα στο χέρι ...
 
Υποθετεις.yel.
καλοκαιρι με βοριά τι θα γινει τοτε;.yel.
Απλά είναι τα πραγματα, εμείς οι ανθρωποι μπερδευομαστε και τα κάνουμε συνθετα!
Συμφωνώ τα πράγματα είναι απλά.
Η βλητική είναι συγκεκριμένη, επαγωγική, μετρική, πειραματική όπως όλες οι θετικές επιστήμες.
Ο άλλος δρόμος είναι η ομοιοπαθητική οι αρμονικές συχνότητες ήχου και πολλές άλλες λέξεις που προκαλούν ανούσια εντύπωση χωρίς στήριγμα.
.yel..yel..yel..yel..yel..yel..yel.
 
Breda Altair Lusso η παλιά και τα μυαλά στα κάγκελα, με 61 πόντους και το 0.25 πάνω κολλημένο. Πρέπει να πάρω απόφαση να της φτιάξω ενα κουστουμακι καινούριο.
Μαγικά σκοτώματα με βοριά, μου έβγαζε το χτικιό με τον νοτιά.
Έχω την astro με 61 κι εξωτερικά . Αν θυμάμαι καλά είναι του 1998 κατασκευή . Ατουφεκιστο . Σκέφτομαι να το βγάλω σε χρυση γιατί τα remi αρχίζουν να γίνονται πολύ βαριά πλέον ... ! Αλλά μια Altair Lusso... πάντα ηθελα . Μόνο να την βλέπω . Κι είναι στο car ... ψήνομαι αλλά ποιος πάει πάλι για χαρτιά . Να της κανείς μια ανανέωση Altair γιατί είναι από τα πολύ καλά όπλα .
 
Συμφωνώ τα πράγματα είναι απλά.
Η βλητική είναι συγκεκριμένη, επαγωγική, μετρική, πειραματική όπως όλες οι θετικές επιστήμες.
Ο άλλος δρόμος είναι η ομοιοπαθητική οι αρμονικές συχνότητες ήχου και πολλές άλλες λέξεις που προκαλούν ανούσια εντύπωση χωρίς στήριγμα.
.yel..yel..yel..yel..yel..yel..yel.
Κύριε τίποτα εσείς;:cool:
Σε επόμενο μαθημα θα μιλήσουμε για την ψυχοπαθολογία του εμμονικου ατομου
topic.
 
Γνωριζει καποιος κατι για αυτο ?
5594.jpg
 
Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να ρωτήσω για την breda echo black 71 πόντους κάνη με κώνο προσαρμογής 4 cm περίπου τι τσοκ παίρνει crio plus ή Optima plus? και τι αυλό έχει. Ευχαριστώ εκ τον προτερον.
Τα Τσόκ σαν σπείρωμα ίδια είναι αλλά αλλάζει η ονομαστική σύσφιξη!λογικα πιο πολύ προς crio plus Πάει!
 
Back
Top