Μάλλινη τάπα

Γιατι δεν παιρνεις με τον συγκεντρωτηρα?
Με συγγεντρωτηρα φίλε τα παίρνω αλλά το καλοκαίρι πήρα ένα κουτί μάλλινη σε νο7 που το χα ξεχάσει... Δεν τα χω ρήξει.. Λέω να τα δοκιμάσω με τσοκαρισμα ** και αυλό 18,3 στα περιστερομορφα
 
Με συγγεντρωτηρα φίλε τα παίρνω αλλά το καλοκαίρι πήρα ένα κουτί μάλλινη σε νο7 που το χα ξεχάσει... Δεν τα χω ρήξει.. Λέω να τα δοκιμάσω με τσοκαρισμα ** και αυλό 18,3 στα περιστερομορφα
Ε δοκιμασε τα τοτε να δουμε κι εμεις τι κανουν;)
 
3222.jpg
1057.jpg

καμια γνωμη γι αυτα για κυνηγι μπεκατσας
 

Αυτο!
Καλό φαίνεται! Στείλε μου αντικαταβολή κάνα δυο κουτάκια για δοκιμή :D
Πέρα από την πλάκα με έχετε μπριζωσει να δοκιμάσω μαλινοταπα και μισοταπα για την μπεκάτσα και είμαι και κολλημένο μυαλό με τα συγκεντρωτικα :)
 
Καλό φαίνεται! Στείλε μου αντικαταβολή κάνα δυο κουτάκια για δοκιμή :D
Πέρα από την πλάκα με έχετε μπριζωσει να δοκιμάσω μαλινοταπα και μισοταπα για την μπεκάτσα και είμαι και κολλημένο μυαλό με τα συγκεντρωτικα :)
Θα δουλέψουν καλά άραγε και ένα τόσο ανοιχτό όπλο Κώστα?
 
Καλό φαίνεται! Στείλε μου αντικαταβολή κάνα δυο κουτάκια για δοκιμή :D
Πέρα από την πλάκα με έχετε μπριζωσει να δοκιμάσω μαλινοταπα και μισοταπα για την μπεκάτσα και είμαι και κολλημένο μυαλό με τα συγκεντρωτικα :)
Με τα μισοταπα δεν ειμαι φιλος... Μάλλινες με προστατευτικό σωληνα η πτερύγια χωρίς φοβο και για μακρια
 
Όπως το ακούς έχουν την μαλλιννη και τα σκαγια είναι μέσα σαν σε ποτήρι χωρίς πατο ,τέτοιου τύπου δεν λερωνουν πχ τα σουπερφελτ η τα κατσια φιμπρε και αναλογα το τσοκ κρατάνε σεγκεντρωσεις πολύ μακριά.
Έχει και σκέτη μάλλινη πχ τα victory η τα μπελοτ (νομίζω τα μπελοτ) .

Κάποιος που γεμίζει θα στα πει ακόμα καλυτερα
 
Αν ειναι να εχει ποτηρακι απο κυαθιο ή κυλινδρακι,τι την θελουμε την μαλλινη?
Για να ταλαιπωριομαστε να περασουμε 4-5-6 κομματια βισματωσεις μεσα στον καλυκα?
Βαζουμε ενα συγκεντρωτηρα απο την αρχη και ξενιαζουμε!:)
Προσωπικα,τη μαλλινη την γεμιζω χωρις κατι αλλο απο πανω της.
Μονο ενα χαρτονακι για να μην καρφωνεται η κατω στοιβαδα των σκαγιων στη μαλλινοταπα.
Η μαλλινη,ΜΑΛΛΙΝΗ ομως,δεν αφηνει πολλες μολυβδωσεις,επειδη "σκουπιζει".
Αν ειναι σωστή σε διασταση και σε συμπιεσιμοτητα....
 
εξαιρετικο το super felt. θα ηταν το καλυτερο στα χωρις συγκεντρωτηρα , αν η ιδια εταιρια δεν ειχε βγαλει το κορυφαιο και αξεπαιραστο coturnice. αυτα μετα απο πολυ χρηση και ψαξιμο πολλα χρονια.
 
Back
Top