Winchester Team

ξερω οτι αυτο το μοντελο ειχε φλατζες
0007288_winchester-sx3-field-yotomatk-av-tufeg-71-cm.jpeg
Με ντοκουμέντα !!
 
Το όπλο του Μήτσου ήταν από τις χ3 της προσφοράς που βγαίναν χωρίς αορτηριουχο και φλαντζες με 3 τσοκακιαα. Απλά δεν τα έδινε όλα αυτά η εταιρία πακέτο για πέσει η τιμή. Έχω ακούσει για κάποια μοντέλα fiel που αγοράζες τις φλαντζες after.
Εύχομαι Μήτσο να είσαι οκ!!
 
ξερω οτι αυτο το μοντελο ειχε φλατζες
0007288_winchester-sx3-field-yotomatk-av-tufeg-71-cm.jpeg
Νικόλα η δικιά μου δεν είναι αυτή, είναι ένα πιό φτηνό μοντέλο. Παρ' όλα αυτά θεωρώ οτι το σημείο συναρμογής κοντακιού βάσης θα είναι το ίδιο. Είναι πολύ τραβηγμένο το να έκανε η winchester αλλον τρόπο συναρμογής για το ίδιο μοντέλο. Αρα και οι φλάντζες , που όπως λες υπάρχουν, θα είναι ίδιες. Πως μπορούμε να τις δούμε; τωρα που ξέρω τι ψάχνω θα καταλάβω περισσότερα πράγματα. Εχεις κανένα link να τις δούμε;
 
Το όπλο του Μήτσου ήταν από τις χ3 της προσφοράς που βγαίναν χωρίς αορτηριουχο και φλαντζες με 3 τσοκακιαα. Απλά δεν τα έδινε όλα αυτά η εταιρία πακέτο για πέσει η τιμή. Έχω ακούσει για κάποια μοντέλα fiel που αγοράζες τις φλαντζες after.
Εύχομαι Μήτσο να είσαι οκ!!
Είμαι οκ Μάριε πράγματι, απλά μου την δίνει να υπάρχει έτοιμη η φλάντζα και εγώ να έχω φάει τα ρούχα μου για να προσαρμόσω μιά άλλη στο όπλο μου. Γι αυτό την ψάχνω. Μήπως ο γνωστός έμπορος δεν παράγγειλε σωστά και μου έφερε ότι βρήκε.
 
Είμαι οκ Μάριε πράγματι, απλά μου την δίνει να υπάρχει έτοιμη η φλάντζα και εγώ να έχω φάει τα ρούχα μου για να προσαρμόσω μιά άλλη στο όπλο μου. Γι αυτό την ψάχνω. Μήπως ο γνωστός έμπορος δεν παράγγειλε σωστά και μου έφερε ότι βρήκε.
Όχι αφού είπαμε με ποιες να παίξεις. Οι μισές είναι ουδέτερες σχεδόν... Χεστονα τον εμπορα
 
επιδη το χάσαμε λίγο με τις φλατζες κ τις βάσεις κ τα κοντάκια λοιπόν
στα μοντέλα χωρίς φλάντζες που ήταν με ξύλινα μερί η πατούρα στο κοντάκι που μπαίνει στη βάση είναι διαφορετική πχ(σαν να φτιάξεις custom κοντάκι χωρίς φλάντζες) με τις υπόλοιπες που έχουν φλάντζες που έχει πιο λεπτή πατούρα
όποτε οποία φλάντζα κ να πάρεις kyrmitsos
θα πρέπει να κάνεις τροποποίηση για να ταιριαξει στην πατουρα στο κοντακι σου
εκτος αν η sx2 η browning gold που να ηταν με ξυλινα κοντακια οπως πχ σε αυτο το λιγκ που λεει για ποιους τυπους κανουν
https://www.midwestgunworks.com/winchester-sx3/stock-shim.html
 
επιδη το χάσαμε λίγο με τις φλατζες κ τις βάσεις κ τα κοντάκια λοιπόν
στα μοντέλα χωρίς φλάντζες που ήταν με ξύλινα μερί η πατούρα στο κοντάκι που μπαίνει στη βάση είναι διαφορετική πχ(σαν να φτιάξεις custom κοντάκι χωρίς φλάντζες) με τις υπόλοιπες που έχουν φλάντζες που έχει πιο λεπτή πατούρα
όποτε οποία φλάντζα κ να πάρεις kyrmitsos
θα πρέπει να κάνεις τροποποίηση για να ταιριαξει στην πατουρα στο κοντακι σου
εκτος αν η sx2 η browning gold που να ηταν με ξυλινα κοντακια οπως πχ σε αυτο το λιγκ που λεει για ποιους τυπους κανουν
https://www.midwestgunworks.com/winchester-sx3/stock-shim.html
ok Νικόλα ευχαριστώ. Το site που γράφεις βοήθησε πολύ . Αφ' ενός είδα οτι και οι μαμα φλάντζες μοιάζουν πολύ με την δικιά μου μετά την επέμβαση που της έκανα. Αφ ετέρου είδα οτι οι φλάντζες που δίνει το site είναι όλες για συνθετικά κοντάκια αν και νομίζω οτι κάποιες απ΄αυτές μπορεί και να έκαμναν και στην δική μου περίπτωση. Μοιάζουν πολύ με την δικιά μου στην τελική της μορφή.
Πάντως είναι περίεργο να υπάρχουν 2 μοντέλα sx3 με ξύλινα κοντάκια και να εδράζεται διαφορετικά το κοντάκι στην βάση σε κάθε μοντέλο.
Θα ήθελα να το ψάξω από περιέργεια. Ούτως ή άλλως εγώ καλύφτηκα.
 
Μιά και η κουβέντα για την φλάντζα, ανεβάζω ένα σκαρίφημα για την φλάντζα πως ήταν και πως την έκανα για να ταιριάζει στην πατούρα της sx3 . Είχα σκοπό να το ανεβάσω στο "φτιάξτο μόνος σου" αλλά νομίζω σ' αυτό το τόπικ ταιριάζει καλύτερα δεδομένου ότι αφορά αποκλειστικά την sx3. Λοιπόν η πατούρα είναι εκεί που το κοντάκι στενεύει και κάνει έναν "λαιμό" που μπαίνει στην βάση σε ανάλογα διαμορφωμένη εσοχή. Εκεί λοιπόν μπαίνει η φλάντζα γυρω από τον "λαιμό" και επειδή είναι με διαφορετικό πάχος πάνω και κάτω , όταν σφίγγει η τζαβέτα δημιουργούνται οι κλίσεις.Δυστυχώς όταν σκέφτηκα να βγάλω φωτογραφίες είχα ήδη τελειώσει την δουλειά αλλά πιστεύω ότι και με το σκαρίφημα μια εικόνα βγαίνει. Η φλάντζα είναι κατασκευασμένη από σκληρό πλαστικό.
Επειδή δεν είμαι σίγουρος αν από το κατάστημα που έκανα την παραγγελία, μου έφεραν την σωστή, αν κάποιος έχει τις σωστές φλάντζες ας μου το πεί.
Επίσης οι φλάντζες συνοδεύουν το μοντέλο με τα συνθετικά κοντάκι - πάπια. Δεν ξέρω αν βγήκαν και φλάντζες για το ξύλινο μοντέλο και γι αυτό αν κάποιος γνωρίζει ας με πληροφορήσει.
Η όλη ανάρτηση γίνεται επειδή κάποιοι εδώ μέσα - σωστά - μου είπαν ότι οι φλάντζες του συνθετικού δεν ταιριάζουν στο ξύλινο και τελικά θέλω να πω οτι αν πιάνει το χέρι σου η δουλειά με λίγη προσπάθεια γίνεται.
Μητσο
Ευχαριστούμε για την ενημερωση.
Μπορείς σε παρακαλώ να δεις τις φλατζες για τα ...ξαδέρφια Browning που εχει εδω :
https://www.midwestgunworks.com/browning-gold/stock-spacer.html
και να μας πεις αν "αναγνωρίζεις" κάποια κατάλληλη για την SX-3 με ξύλα ;
 
Μητσο
Ευχαριστούμε για την ενημερωση.
Μπορείς σε παρακαλώ να δεις τις φλατζες για τα ...ξαδέρφια Browning που εχει εδω :
https://www.midwestgunworks.com/browning-gold/stock-spacer.html
και να μας πεις αν "αναγνωρίζεις" κάποια κατάλληλη για την SX-3 με ξύλα ;
Όπως σου είπα η φλάντζα ήταν σαν την Β116842ΑΑ και όταν την τελείωσα ήταν σαν την Β11637402 . Μιλάω για το γενικό σχήμα. Για τις κλίσεις ο καθένας διαλέγει ανάλογα με το τι θέλει να κάνει.
Πάντως μου άρεσε που τελικά χωρίς να ξέρω την φλάντζα την έκανα περίπου σαν την εργοστασιακή.:)
 
.RESPECT..RESPECT.ξέρω μια με 3 κανες. Καινούργια . Πετάγομαι τα βράδια από τον ύπνο .
Άχ ρουφιάνα
βρε μια τετοια για τι συλογη σου κ ασε τα αλλα στην ακρη.yel.
rsz_dsc01435.jpg
Αχ ρουφιάνα!! Η κυρά WINCHESTER SX1 με την αχρωμίωτη κάνη του έτους 1974.......
 
Καλησπέρα
για οποίον έχει πρόβλημα σπασίματος του πίρου στο φρένο του κλείστρου

θα το βρει μόνο σαν ανταλλακτικό από την ετεροθαλή αδερφή browning gold
https://www.midwestgunworks.com/browning-gold/bolt-cam-retaining-pin.html
Πολύ ωραία Νικόλα! Τώρα δεν ξέρω βέβαια αν είναι όπως το μαμά εφαρμοστό ή σαν αυτό που έστειλαν και ήθελε κεφαλώμα.
Πάντως να πω εδώ ότι τόσο καιρό με την επιδιόρθωση με ασημοκολληση που έκανα και με αρκετούτσικα φυσίγγια που έρηξα το παρακολουθώ μετά από κάθε κυνήγι στον καθαρισμό και δεν έχει πάθει το παραμικρο
 
Back
Top