SUV

Κωστή σορρυ σορρυ:D
Νικόλα εγώ που το θέλω και για τις ελιές τα 1.0-1.2κ.εκ. Τι να μου κάνουν θα πάμε να συρω κάνα τόνο και θα μου μείνει το μοτερι
Εδώ το 1.3 έφτανε στα όρια του με ένα τόνο φορτίο
Για ΣΚ στην αραχωβα είναι αυτά πλέον για να κάνουν το κομμάτι τους και τα μικρά πορτοφόλια. Παίρνω suv καλυτερα η ένα fiat panda 4x4 πετρέλαιο να μην καίει κιόλας
 
Νικόλα εγώ που το θέλω και για τις ελιές τα 1.0-1.2κ.εκ. Τι να μου κάνουν θα πάμε να συρω κάνα τόνο και θα μου μείνει το μοτερι
Εδώ το 1.3 έφτανε στα όρια του με ένα τόνο φορτίο
Για ΣΚ στην αραχωβα είναι αυτά πλέον για να κάνουν το κομμάτι τους και τα μικρά πορτοφόλια. Παίρνω suv καλυτερα η ένα fiat panda 4x4 πετρέλαιο να μην καίει κιόλας
Αν ειναι να κουβαλας ελιες φιλε δεν περνεις jimmy αλλα δε νομιζω οτι θα εχεις θεμα εκτος μονο απο θα τρωει καυσημο το κακο με jimmy ειναι οτι στην japan βγαινει με δικο τους μοτερ 15οοκ.εκ ατμοσφαιρα κ 100 αλογακια εδω δυστιχως δεν τα εχουμε αυτα
επισης πρεπει να αρχησουμαι να ξεχωριζουμε τα suv τα πιο off road οχηματα,οσο για πιο για το πιο καιει πολυ κ τι χρήση το θες θελει ψαξιμο κ καλο συνδιασμο(μοτερ-σασμαν-διαφορικο)
 
Κανείς ρε παλικάρια δεν εχει αποψει για το pajero pinin
Υποκειμενικη η άποψή μου καθώς δεν το έχω δει στην πράξη αλλά θεωρώ ότι αν ήταν 1600cc θα είχε μεγαλύτερη απήχηση. Οι χώροι του είναι πολύ μικροί για το κόστος χρήσης του. Στα συν του η εμπειρία της Mitsubishi στα τετρακίνητα και η ιαπωνική αξιοπιστία. Δεν έχω ακούσει για κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα.
 
Οδηγούσα πολλά χρόνια το μοντέλο pinin αλλά δεν νομίζω ότι ήταν το pajero, εκτός και αν όλα λέγονται pajero. Ήταν πιο μικρό, τόσο σε μέγεθος όσο και κυβικά. Πραγματικά δεν έχω να πω κάτι, αν και τους πίναμε το αίμα στα βουνά, πρόβλημα κανένα.
 
Για μένα η οδήγηση εκτός δρόμου εξαρτάται πρώτα από τον οδηγό κ την αντίληψη του να περάσει τις δυσκολίες που θα αντιμετώπισει κ μετά από τις δυνατότητες του αυτοκινήτου...
Τα πλεονέκτημα του αυτοκινήτου θα τα εκμετάλλευτει αυτός που μπορεί να τα αξιολόγησει, όχι αυτός που απλά μπορεί να τα αγοράσει ;)
Απόλυτα σωστός και να συμπληρώσω ότι ποτέ δεν πρέπει να υπερεκτιμουμε τις δυνατότητες του αυτοκινήτου αλλά και τις δικές μας
 
Καλημέρα σε ολους , εχει κάποιος άποψη για pajero piñon 1800cc

Κανείς ρε παλικάρια δεν εχει αποψει για το pajero pinin
Πριν από λίγο ήμασταν καλεσμένοι για κρασάκι στον παππού και την γιαγιά μιας φίλης της μικρής μας κόρης για να παίξουν τα παιδιά και να τα πούμε. Κατά σύμπτωση ο παππούς είναι κάτοχος pajero pinin 1000cc και σε θυμήθηκα. Μου είπε τα καλύτερα για το αυτοκίνητο. Είναι πολύ ευχαριστημένος με μηδενικές βλάβες. Του έχει βάλει υγραέριο με κατανάλωση γύρο στα 9.5 λίτρα/100χλμ. Είναι του 2003 με μόνιμη τετρακίνηση και αυτό που του έχει κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση είναι η σταθερότητά του σε δρόμους με στροφές. Εκτός δρόμου, κάνει κάποιο παλαντζάρισμα όταν περνάς κάποιο ανώμαλο σημείο διαγώνια και όχι κάθετα.
Αν και νύχτα, έβγαλα βιαστικά μερικές φωτό:









 
Last edited:
Κανείς ρε παλικάρια δεν εχει αποψει για το pajero pinin
Εχω το pinin 1.8 απο το 2006.Το ειχα αγορασει καινουργιο.Εχει γυρω στα 200,000 Χιλιομετρα.Αξιοπιστοια κινητηρα με αριστα το δεκα,παιρνει εντεκα.ΑΛΛΑ καιει πολυ, ειδικα στην πολη.Πορτ μπαγκαζ,μικρο,χωρους εσωτερικους καλους,ανεση εκτος δρομου πολλη καλη.Αν το χειριζεσαι συνετα,θα το εχεις πολλα χρονια.
 
Το honda hrv το παλιο το χει κανεις να μας δωσει πληροφοριες??? Καταναλωση- προβληματα- οδηγηση εκτος- τι τετρακινηση εχει?

Αλλιως να παρω κανα s2000 η vti παλιο να ξεντουμανιασω...think
κ το hrv με το μοτερ 125 αλογα αρκετα ειναι γρηγορο κ αμα θες περισοτερα βαλε μοτερ απο vti κ θα εχεις πυραβλακι βουνου .sarcastic.
παντος για προβληματα δεν εχω ακουση ιδιετερα απλα θελει ψαξιμο μην πετυχεις κανενα λαδοτηρι μοτερ κ θελει επισκευει μετα ,γενικα θελει ελεγχο καλο γιατι αναταλακτικα HONDA ποναει η τσεπη αμα θες καλα ανταλακτικα, κ μην πας σε αντιπροσοπεια θα σε γδυσουν
απο καταναλοσει γενικα τα honda ειναι καλα εκτος αμαθες να ακους το vtec
τωρα απο θεμα τεετρακινησεις ξερω οτι ειχε μονημη
 
Last edited:
Κανείς ρε παλικάρια δεν εχει αποψει για το pajero pinin
οποιοι εχετε γιους ας προσεχατε.pray to God.ο μικρος μου εφαγε την 391 και ο μεγαλος ηθελε τ αγροτικο.αφου λοιπον του το δωσα με τη καρδια μου για να με αποζημιωσει μου πηρε αυτο μιας και ειχα καλομαθει και δεν ηθελα να ξεβολευτω
EAxipd3.jpg

tcz2rdd.jpg

5YkalhV.jpg

CFFM1ex.jpg

MdcporT.jpg

tv8QFI2.jpg

DgcMC7T.jpg

οποτε σε λιγο καιρο αφου το χω μονο λιγες μερες θα σου πω την αποψη μου για το pajero pinin ;)
 
οποιοι εχετε γιους ας προσεχατε.pray to God.ο μικρος μου εφαγε την 391 και ο μεγαλος ηθελε τ αγροτικο.αφου λοιπον του το δωσα με τη καρδια μου για να με αποζημιωσει μου πηρε αυτο μιας και ειχα καλομαθει και δεν ηθελα να ξεβολευτω
EAxipd3.jpg

tcz2rdd.jpg

5YkalhV.jpg

CFFM1ex.jpg

MdcporT.jpg

tv8QFI2.jpg

DgcMC7T.jpg

οποτε σε λιγο καιρο αφου το χω μονο λιγες μερες θα σου πω την αποψη μου για το pajero pinin ;)
Με αυτό θα με πηγαίνεις τσάρκες Γιούρι?
 
Back
Top