Epagneul Breton

H μικρη μου τωρα 2 ετων ρε πως περναει ο καιρος!!!!που πιστευω φετος θα ειναι η χρονια της
https://imgur.com/a/4gloIi1
Τζιμακο, απο τις συχνες τηλεφωνικες μας επικοινωνιες, γνωριζεις τον θαυμασμο μου για τη σκυλιτσα σου και για σενα που τη φροντιζεις με τον καλυτερο τροπο. Φτου φτου φτου....
 
Last edited:
Ευτυχώς ένας ξαδερφος μου βρήκε από φίλο του μια μικρουλα!
Για αρσενικό έψαχνα, θηλυκό μου βγηκε. Πολύ παιχνιδιαρα και υπναρου.
Να ρωτήσω και με την ευκαιρία. Η μικρή δεν έχει ουρά κι απ'οτι μου είπε ο ξάδερφος, την εκοψε ο ιδιοκτήτης. Γιατί την έκοψε, υπάρχει κάποιος λόγος; Το ζωο δεν πονάει όταν την κοβουν;
 
Λογος υπαρχει και δεν ειναι αισθητικος αλλα πρακτικος και λογος υγειας.
Αν κοπει σε πολυ μικρη ηλικία και με λαστιχακι δεν ποναει. Για την ακριβεια νεκρωνει το σημειο και πεφτει. Μην σε ανησυχει αυτο.
Να την χαιρεσαι και να ειναι τυχερη.
 
Ευτυχώς ένας ξαδερφος μου βρήκε από φίλο του μια μικρουλα!
Για αρσενικό έψαχνα, θηλυκό μου βγηκε. Πολύ παιχνιδιαρα και υπναρου.
Να ρωτήσω και με την ευκαιρία. Η μικρή δεν έχει ουρά κι απ'οτι μου είπε ο ξάδερφος, την εκοψε ο ιδιοκτήτης. Γιατί την έκοψε, υπάρχει κάποιος λόγος; Το ζωο δεν πονάει όταν την κοβουν;
Προσωπικά προτιμώ τα θηλυκά συνήθως είναι ποιό πρώιμα, στις ηπειρωτικές φυλές ακρωτηριαζονται οι ουρές εδώ πάλι η χώρα μας έχει πρωτοτυπησει απαγορεύοντας πριν κάποια χρόνια την μέθοδο αυτή? Τα επανιελ γεννιούνται και ανουρα πολλές φορές η με μικρή ουρά λόγω κληρονομικοτητας. Το κόψιμο τής ουράς χρησιμεύει στον μη τραυματισμό τής σε τόπους όπως δασωμενα η πουρναρωτα που με την κίνηση τής τραυματίζεται και αιμορραγεί. Καλορίζικο το κουτάβι και να γίνει ένας άξιος σύντροφος.
 
Back
Top