"Κοντακίαση"

Γιατι εχει την αντιληψη της εξαληψης της επαφης κοντακιου βασης. Ηθελα καστ οφ το οποιο δεν επετρεπε η τζαβετα. Δε μπορουσα να κανω κατι καλυτερο και μεχρι στιγμης ειμαι υπερευχαριστημενος και τα υπολοιπα έπονται στο σκοπευτηριο και τον πινακα συντομα.
Αυτο δεν ειναι τιποτα για μενα μπροστα σε κατι αλλο που με τις ελαχιστες γνωσεις που κατεχω θεωρω αντικυνηγετικο και αντιαισθητικο,... Βρισκεται στην περιοχη μ
 
Δεν κατάλαβα τίποτα φίλε. Για μένα δεν νοείται custom κοντάκι με φλάντζα. Είναι κάπως τραγικό, απορώ πώς κάνουν όνομα κάποιοι άνθρωποι.
Όντως πολύ επαγγελματικό, σε βαθμό..... βιομηχανοποιημένο!
 
Το συμπεραδμα μου
Δεν κατάλαβα τίποτα φίλε. Για μένα δεν νοείται custom κοντάκι με φλάντζα. Είναι κάπως τραγικό, απορώ πώς κάνουν όνομα κάποιοι άνθρωποι.
Όντως πολύ επαγγελματικό, σε βαθμό..... βιομηχανοποιημένο!
Επειδη δεν εχω δοκιμασει το κοντακι ακομα, ποσο μαλλον στο κυνηγι δε μπορω να απαντησω. Θεωρω τον σκριβανο πολυ τιμιο ανθρωοο με οποιες αντιληψεις εχει, οπως ολοι τους. Στο πως εκανε ονομα... Εγω δεν τον ειδα ποτε σε κανενα σκοπευτηριο να κανει επιδειξεις εκτροπη παρουσια για να πω. Στηριχτηκα σ αυτο που εβλεπα χρονια, κυνηγετικο κοντακι με ψυλο χτενι και πολυ ωραια λαβη βολικοτατη. Κανενα μελος τους φορουμ απο εμπειρια σε κυνηγι και σκοπευτηριο δεν εξεφρασε κακη αποψη.
Το αντιθετο... Αλλοι που εχουν κανει δικαια ονομα πινουν νερο στο ονομα καποιων απατεωνων που γιναν κοντακαδες σε μια βραδυα και διορθωνουν αμαρτυματα με ρασπα στις εφαρμωγες.
Ειμαι ενας κυνηγος και τιποτα παραπανω, αν δεν με καλυψει θα το πω δημοσια
 
Επειδη δεν εχω δοκιμασει το κοντακι ακομα, ποσο μαλλον στο κυνηγι δε μπορω να απαντησω.
Το κοντάκι ανεξάρτητα αν είναι 100% στα μέτρα του κατόχου, δεν "επιτρέπεται" να έχει φλάντζες από την στιγμή που αποφασίζει να το φτιάξει σε μάστορα.
Θεωρω τον σκριβανο πολυ τιμιο ανθρωοο με οποιες αντιληψεις εχει, οπως ολοι τους.
Δεν αναφέρθηκα στην τιμιότητα του. Έχει να κάνει με δεοντολογία. Μια απάντηση ψάχνω και δεν την έχω. Γιατί φλαντζες σε custom κοντάκι;
Στο πως εκανε ονομα... Εγω δεν τον ειδα ποτε σε κανενα σκοπευτηριο να κανει επιδειξεις εκτροπη παρουσια για να πω. Στηριχτηκα σ αυτο που εβλεπα χρονια, κυνηγετικο κοντακι με ψυλο χτενι και πολυ ωραια λαβη βολικοτατη
Το χτένι και η λαβή προσαρμόζονται στις ανάγκες και στις απαιτήσεις του πελάτη, δεν πρεπει να αποτελούν φυσιογνωμικό κριτήριο τη της δουλειάς του καθενός. Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ έχω δει κοντακά σε σκοπευτήριο να κάνει επιδείξεις.
Κανενα μελος τους φορουμ απο εμπειρια σε κυνηγι και σκοπευτηριο δεν εξεφρασε κακη αποψη.
Ναι έχεις δίκιο, φημίζεται ο Έλληνας για αυτό. Η αλήθεια είναι ότι αν υπήρχαν παράπονα θα εξεφράζονταν αμέσως.
Αλλοι που εχουν κανει δικαια ονομα πινουν νερο στο ονομα καποιων απατεωνων που γιναν κοντακαδες σε μια βραδυα και διορθωνουν αμαρτυματα με ρασπα στις εφαρμωγες.
Το θέμα είναι να ξέρεις από πριν, τι θες; Αν δεν ξέρεις, μάθε. Καμία απατεωνιά δεν κρύβει ούτε η χρήση φλάντζας, ούτε η προσαρμογή μέτρων από τις εφαρμογές. Ωστόσο.....ιερό τέρας....με χρήση φλάντζας δεν μπορείς να είσαι !
 
Ειμαι ενας κυνηγος και τιποτα παραπανω, αν δεν με καλυψει θα το πω δημοσια
Δεν νομίζω να μην σε καλύψει, θα χρειαστεί λογικά κάποιες διορθώσεις για να προσαρμοστεί πάνω σου αλλά με τίποτα να μην σε καλύψει.
Θα χαλάσει το φινίρισμα για τις διορθώσεις, αν χρειαστούν ή ήξερε από πριν ότι δεν θα χρειαστούν;
 
Δεν νομίζω να μην σε καλύψει, θα χρειαστεί λογικά κάποιες διορθώσεις για να προσαρμοστεί πάνω σου αλλά με τίποτα να μην σε καλύψει.
Θα χαλάσει το φινίρισμα για τις διορθώσεις, αν χρειαστούν ή ήξερε από πριν ότι δεν θα χρειαστούν;
Αν ελεγε κατι τετοιο θα εφευγα μονος!
 
Το χτένι και η λαβή προσαρμόζονται στις ανάγκες και στις απαιτήσεις του πελάτη, δεν πρεπει να αποτελούν φυσιογνωμικό κριτήριο τη της δουλειάς του καθενός. Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ έχω δει κοντακά σε σκοπευτήριο να κάνει επιδείξεις.

Συμφωνω απολυτα. Γι αυτο ειχα πει προχθες"εαν αυτο λεγετε μοντε καρλο, χρειαζομαστε ολοι κατι τετοιο"? Για δουλεια αλλου μαστορα βεβαια...
 
το γεγονός να χάσει ή να πάρει κάποιος κιλά το έχετε σκεφτεί ; εφόσον υπάρχει αυτή η δυνατότητα γιατί να μην αξιοποιηθεί με την φλάντζα αντί να τρώμε ξύλο μετά ; στο δικό μου κοντάκι στο 930 επίσης ο Ψιλλάκης άφησε πάνω την φλάντζα ,,,να που το έκανε και ο Σκριβάνος ,,,,για να μη πω ότι το έχω δει σε γνωστής σκοπευτριάς και φίλης το blaser ,,,τί πάει να πει δεν έγινε δουλειά ή χαλάει την αισθητική ;

γιατί βγάζουμε τόσο έυκολα ανθρώπους που έχουν φτιάξει κοντεινερ με κοντάκια σκάρτους ;
 
https://postimg.cc/image/yp5cop8r1/
https://postimg.cc/image/wkkznju8t/
https://postimg.cc/image/of2xpgql9/
https://postimg.cc/image/viat52gl9/
Το δωρο για τα γεννεθλια μου. Το οπλο μεταμορφωθηκε, το ζυγισμα καλυτερεψε!πολυ ανετη λαβη και ωραια αισθηση!
Το βερνικι ειναι του Σκριβανου και δεν ειναι λινελαιο. Τον ευχαριστω και μπραβο του για την πολυ πολυ ομορφη δουλεια του!
με γεια Μαριε να το ευχαριστηθεις
 
Back
Top