Χειροποίητα, custom made κοντάκια και εργασίες ξύλου και μέτρων από τον Γιάννη

Status
Not open for further replies.
Διαμαντη,ειναι αυστηρα κοντακια που απευθυνονται σε σκοπευτες.
Ισως,ισως,μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε καποιο ανοιχτο καρτερι που βλεπουμε το θηραμα απο πιο μακρυα και προετοιμαζομαστε.
Ειναι κοντακια φτιαγμενα ετσι που να "κουμπωνουν"!
Να τοποθετουνται τα μελη του σωματος μας,που ερχονται σ'επαφη με το κοντακι,σε ακριβείς θεσεις!
Το κυνηγετικο,βολευει να μην ειναι τοσο...περιοριστικο!
Να ειναι οπωσδηποτε στα μετρα μας,εννοειται!
Απο κει και μετα,ειναι πολυ πιο δυσκολο να χουφτωσεις ΑΜΕΣΑ,μια τετοια λαβη.
Στο κυνηγι οι συνθήκες ειναι πολυ διαφορετικες απ'οτι σ'εναν βατηρα που ζηταμε ενα πιατο.
Πιστευω πως ενα κοντακι με φιλικη λαβη, που εχει μεγεθος τετοιο που να ταιριαζει στην παλαμη μας,ειναι το καλυτερο για κυνηγετικη χρηση.
Ενα προβλημα που παρατηρείται στα εργοστασιακα κοντακια,ειναι η πολυ μικρη πιστολοειδης.
Αν δεν ειναι στα μετρα της παλαμης μας.....:(
Ειναι προτιμότερο να μετατραπει σε ανοιχτή στρογγυλη.
Ειναι πολυ πιο φιλικη μια τετοια,απο μια πιστολοειδη που αφηνει μισο τουλαχιστον δαχτυλο εκτος λαβης...
Η στρογγυλεμενη επιφανεια,ειναι πολυ πιο βολικη απο μια με γωνια!
 
Καλησπέρα και από εμένα. Πρώτα από όλα θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους δημιουργούς του φόρουμ που έφτιαξαν μια τόσο όμορφη παρέα.Χάρη σε αυτο το Φόρουμ γνώρισα τον μαστρο Γιάννη. Εξαίρετος μάστορας και πολύ καλό παιδί. Και για να μην μακρυγορω αυτά είναι τα πρώτα δείγματα από μια Beretta 304 και από μια Browning maxus.
 
34307708_1022514141230285_8799928986349076480_n.jpg
34258566_1022514164563616_1105577135210233856_n.jpg
34383455_1022514157896950_9036426442765762560_n.jpg
 
Καλησπέρα και από εμένα. Πρώτα από όλα θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους δημιουργούς του φόρουμ που έφτιαξαν μια τόσο όμορφη παρέα.Χάρη σε αυτο το Φόρουμ γνώρισα τον μαστρο Γιάννη. Εξαίρετος μάστορας και πολύ καλό παιδί. Και για να μην μακρυγορω αυτά είναι τα πρώτα δείγματα από μια Beretta 304 και από μια Browning maxus.
Μιχαλη να είσαι γερός να χαρείς τα ντουφέκια σου!
Ο Μαστρογιαννης ακούραστα συνεχίζει να δημιουργεί.........shake hands.
 
ΑΥΤΟ φίλε δεν είναι καλό οπλο......πούλατο να ησυχάσεις......sarcastic..sarcastic..sarcastic.
εγω αμα θες μπορω να σε απαλαξω παντως απο δάυτο .my man..my man..my man..
Ευχομαί να τα χαρείς φίλε μου.Καλορίζικα τα καινούργια σου κοντάκια.

.... ασε το οπλο του ανθρωπου φτυστο για το ματι .yelling..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Ασε
ΑΥΤΟ φίλε δεν είναι καλό οπλο......πούλατο να ησυχάσεις......sarcastic..sarcastic..sarcastic.
εγω αμα θες μπορω να σε απαλαξω παντως απο δάυτο .my man..my man..my man..
Ευχομαί να τα χαρείς φίλε μου.Καλορίζικα τα καινούργια σου κοντάκια.
χαχαχαχααχα.Άσε φιλαράκι προσπαθώ να διώξω την γλίτσα και δεν μπορώ με τπτ..sarcastic..
θα σε έχω στα υπόψιν μου.
σε ευχαριστώ πολύ. να είσαι καλά...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top