Pointer

Υπαρχουν γραμμες που στοχο εχουν το κυνηγι διατηροντας τα χαρακτηριστηκα της φυλης. Αυτες θελουμε και εμεις με την σηρα μας πρεπει να της αναδικνιουμε και σιγα σιγα τα λομογια θα λιγοστεψουν γιατι για να χαθουν δεν χανοντε
 
καταντισαμε αντι να αγοραζουμε σκυλο για κυνηγι, αγοραζαμε τον γιο του κιμ ντελα κατσαρολα και την κορης της ρεβεκκα ντελα κουταλα.
Θα ηταν αδικια να βαλουμε ολους οσους ασχοληθηκαν με το ποιντερ στο ιδιο σακη. Υπαρχουν ανθρωποι που αγαπουν το κυνηγι και το ποιντερ και ξοδεψαν χρονο και πολυ χρημα και κρατουν εξαιρετα ποιντερ στα κουμασια τους, και αν εχουμε την τυχη να τους γνωριζουμε κατι καλο πεφτη και στα δικα μας χερια. Τα σκυλια θελουν βουνο και μονο βουνο, το βουνο ειναι ο μεγαλος κριτης τα υποληπα ειναι για να περνα η ωρα στην παρεα και στο καφενιο.
Αντε παλι με εποιασε τσαντιλα με το θεμα αυτο.
Γιατί τσαντιστικες μίστερ.
 
δεν μπωρο με πιανει τρελα να μην μπορεις να βρεις ενα ποιντερ της προκοπεις γιατι ο καθε ασυμαντος ηθελε να γινει παραγοντας της κυνοφιλιας. Και να τα αποτελεσματα πηραμε μια πο.......σα απο εως την λαρισα που λεει και καποιος εκπεδευτης.
 
δεν μπωρο με πιανει τρελα να μην μπορεις να βρεις ενα ποιντερ της προκοπεις γιατι ο καθε ασυμαντος ηθελε να γινει παραγοντας της κυνοφιλιας. Και να τα αποτελεσματα πηραμε μια πο.......σα απο εως την λαρισα που λεει και καποιος εκπεδευτης.
Δυστυχώς είναι παγκόσμιο φίλε, οι αγώνες επηρέασαν τους πάντες.
http://www.danskdynasty.nl/
 
Κωσταντινε ειχα την τυχη να δω εδω στο νησι σε διαφορετικους χρονους ποιντερ που τα ειχαν φερει απο την αμερικη. Καλα απο μορφολογια βραστα αλλα κυνηγετικα τι να πεις δεν υπαρχουν λογια φτανουν τον μυθο. Ακομα και παιδια τους πρωτης γενιας μπασταρδα ωωωωω συγνωμη ημιαιμα ηθελα να πω εκαναν δουλεια. Αυτο κατι λεει για την δυναμη που ειχε το DNA αυτον τον σκυλων.
 
Κωσταντινε ειχα την τυχη να δω εδω στο νησι σε διαφορετικους χρονους ποιντερ που τα ειχαν φερει απο την αμερικη. Καλα απο μορφολογια βραστα αλλα κυνηγετικα τι να πεις δεν υπαρχουν λογια φτανουν τον μυθο. Ακομα και παιδια τους πρωτης γενιας μπασταρδα ωωωωω συγνωμη ημιαιμα ηθελα να πω εκαναν δουλεια. Αυτο κατι λεει για την δυναμη που ειχε το DNA αυτον τον σκυλων.
Αυτό ακριβώς ήθελα να σου γράψω, μου το έχουν πει αρκετοί γιατί δεν φέρνεις ένα ποιντερ από εκεί ακόμα και κριτής του ΟΚΑΔΕ, προσωπικά νομίζω οι Αμερικανοί είναι 100 χρόνια πίσω για μορφολογία δεν μιλάμε διασταύρωση ρακουν με τσακάλι. Έχω παρακολουθήσει και αγώνες γιατί είχε πάρει μέρος ένας δικός μας ,αρκετά καλά στην εργασία όμως και κυνηγάνε με μανία για ώρες. Έφεραν πολλοί στο νησί μετά τις 10 το πρωί κλαταραν από την δυσκολία του εδάφους, μερικοί τους φόρεσαν και παπουτσάκια και εκεί βγήκαν μέχρι και μαντιναδες.
 
Ακριβώς Νικόλα όλες, ακόμα και στις ηπειρωτικές η επιδημία για όλο ποιο ανοιχτά και ποιο γρήγορα τις άγγιξε όλες ακόμα και τα επανιελακια.
Mετα θελουνε κολαρα με ρευμα για ντρεσαρισμα μπιμπερ gps για να τα βρισκουνε κ,λ π ,Το εκλεψαν ενος φιλου μου και ηταν σαν να του εκλεψαν αυτοκηνητο
 
Mετα θελουνε κολαρα με ρευμα για ντρεσαρισμα μπιμπερ gps για να τα βρισκουνε κ,λ π ,Το εκλεψαν ενος φιλου μου και ηταν σαν να του εκλεψαν αυτοκηνητο
Έτσι φίλε Νίκο, δεν το κατηγορώ προς Θεού ο καθένας κυνηγάει όπως του αρέσει, προσωπικά δεν με συγκινεί όμως η ιδέα να ψάχνω που είναι ο σκύλος φερμαρισμενος μέσα από μια οθόνη.
 
Έτσι φίλε Νίκο, δεν το κατηγορώ προς Θεού ο καθένας κυνηγάει όπως του αρέσει, προσωπικά δεν με συγκινεί όμως η ιδέα να ψάχνω που είναι ο σκύλος φερμαρισμενος μέσα από μια οθόνη.
Ετσι ειναι οπως αρεσει στον καθενα τα παλια ποιντερ πριν 20 χρονια ειχαν επιστροφες δεν χανωντουσαν
 
Ετσι ειναι οπως αρεσει στον καθενα τα παλια ποιντερ πριν 20 χρονια ειχαν επιστροφες δεν χανωντουσαν
Ετσι ειναι σκυλος και κυνηγος ειναι ενα πραγμα
Έτσι άψογη συνεργασία. Ά ρε ΛΙΖΑ και που σε.
 
Έτσι φίλε Νίκο, δεν το κατηγορώ προς Θεού ο καθένας κυνηγάει όπως του αρέσει, προσωπικά δεν με συγκινεί όμως η ιδέα να ψάχνω που είναι ο σκύλος φερμαρισμενος μέσα από μια οθόνη.
Αν και εμπειρία δεν έχω με το συγκεκριμένο κυνήγι, αλλά όντως είναι σαν να ψάχνεις την ξερά με τον ροφο στο gps βυθομετρο σού..fff.
 
ο καλος κυνηγος παντα θα εχει καλα σκυλια
.RESPECT.
Αν και εμπειρία δεν έχω με το συγκεκριμένο κυνήγι, αλλά όντως είναι σαν να ψάχνεις την ξερά με τον ροφο στο gps βυθομετρο σού..fff.
Ακριβώς για να έχει και μια ουσία το πράμα όπως και μια μεγαλύτερη ικανοποίηση η συνάντηση.
 
Back
Top