Cesar guerini summit sporting

Πιστευω οτι ειναι θεμα ταιριαγματος τσοκ λογικα οι καννες σου ειναι 18,4 εαν ναι τοτε πρεπει να μετρσεις τι τσοκ εχεις και μετα βλεπεις
Και τα μπαικαλ ειναι 18.2 18.3 οποτε σε θεμα συσφιξεις επρεπε να ειναι ενα τσακ ποιο κλειστα......
Παντως γενικα τα τσοκ της μπαικαλ εχουν θεματακι....
 
Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο Δημήτρη... Αυτά είναι προκαραληψεις άλλης εποχής θεωρώ... Κ σίγουρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο στο δικό μου 725....
Για δοκημασε το φιλαράκι εκτός σκοπευτήριου στα πάπια με κριο να δεις ότι δεν τριπαει οπος πρέπει.Υστερεί πος να το κάνουμε.
 
Για δοκημασε το φιλαράκι εκτός σκοπευτήριου στα πάπια με κριο να δεις ότι δεν τριπαει οπος πρέπει.Υστερεί πος να το κάνουμε.
Θα είχαν μαλακό πετσί τα δικά μου γι αυτό δεν παρατήρησα τη διαφορά συνάδελφε... .buy.
.yelling.
 
Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο Δημήτρη... Αυτά είναι προκαραληψεις άλλης εποχής θεωρώ... Κ σίγουρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο στο δικό μου 725....
Εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε οπλο με 18,7
η 18,8 αρα δε μπορω να ειμαι και σιγουρος!σιγουρα εσυ θα ξερεις καλυτερα Αρη!!
 
Δεν υπαρχει πρόβλημα διαφυγής αερίων Δημήτρη, το πίσω μέρος του συγκεντρωτηρα διαστέλλεται στα 19.2+ χιλιοστά όπως και ο πλαστικός εμφρακτήρας στην μάλλινη τάπα. Ο μηχανικός Betinvoglio φτιάχνει χειροποίητες κάννες με αυλό 19mm, ολα τα φυσίγγια δουλεύουν άψογα.
Μιας υπόθεση μου ειναι ή δεν φτιάχνω σωστά τα φυσίγγια μου ή το κοντάκι μου δεν ειναι στα μέτρα μου
 
Εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε οπλο με 18,7
η 18,8 αρα δε μπορω να ειμαι και σιγουρος!σιγουρα εσυ θα ξερεις καλυτερα Αρη!!
Δημήτρη κ εγώ είχα ακούσει πολλά πριν το χρησιμοποιήσω εκτενώς στο κυνηγι, όπως ότι δεν κάνουν καλή εμφραξη, ότι δεν δουλεύουν με λίγα γραμμάρια κτλ αλλά στην πράξη διαπίστωσα ότι τίποτα από αυτά δεν ισχύει, τουλάχιστον σε βαθμό που να μπορεί να το αντιληφθεί ο μέσος κυνηγός... Δεν διαπίστωσα να μειονέκτει πουθενά ο φαρδυς αυλος για μένα, ίσα ίσα το αντίθετο... Εσύ είδες να υστερείς κυνηγετικα με κάποια γομωση τώρα που πήγες σε 18,6?
Θεωρώ πως με τα σύγχρονα υλικά γομωσης δεν τίθεται πλέον ζήτημα σωστής εμφραξης...
 
Εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε οπλο με 18,7
η 18,8 αρα δε μπορω να ειμαι και σιγουρος!σιγουρα εσυ θα ξερεις καλυτερα Αρη!!
Βάλε την σημερινή φωτό με το κανόνι και το σκοπευτήριο Χανίων και άσε τους αυλούς,αν το κοντάκι ρίχνει εκεί που πρέπει όλοι οι αυλοί σκοτώνουν..
 
Δημήτρη κ εγώ είχα ακούσει πολλά πριν το χρησιμοποιήσω εκτενώς στο κυνηγι, όπως ότι δεν κάνουν καλή εμφραξη, ότι δεν δουλεύουν με λίγα γραμμάρια κτλ αλλά στην πράξη διαπίστωσα ότι τίποτα από αυτά δεν ισχύει, τουλάχιστον σε βαθμό που να μπορεί να το αντιληφθεί ο μέσος κυνηγός... Δεν διαπίστωσα να μειονέκτει πουθενά ο φαρδυς αυλος για μένα, ίσα ίσα το αντίθετο... Εσύ είδες να υστερείς κυνηγετικα με κάποια γομωση τώρα που πήγες σε 18,6?
Θεωρώ πως με τα σύγχρονα υλικά γομωσης δεν τίθεται πλέον ζήτημα σωστής εμφραξης...
Αρη κουβεντιαζω με καποιους κυπριους και ολοι μου λενε το ιδιο πραγμα!μεχρι που τα πουλησαν!!τωρα τι να πω δε ξερω!με το beretta 18,6 που ειχα συμβαινανε πολλα περιεργα!!οταν εχουμε μικροτερη ανακρουση λογω αναλογου εσωτερικου καννης αυτο κατι σημαινει αν λαβουμε υποψιν τους νομους της φυσικης!απο εκει και μετα η προσωπικη εμπειρια ε του καθενα ειναι σιγουρα πιο δυνατο κρητιριο!!
 
Καλησπερα!!ο μεγαλος αυλος υστερει λιγακι απο αυτα που εχω ακουσει απο φιλους που εχουν τετοια οπλα!δεν γινεται πληρη εμφραξη με αποτελεσμα μειωμενη διατρηση!γι αυτο αλλωστε η browning παρουσιασε το καινουριο της μοντελο που το ονομαζει royal και ειναι καθαρα κυνηγετικο με 18,4 αυλο και η τιμη
γυρω στις 5000 χιλιαδες λιρες!
Σε διαβεβαιώνω ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει σε καμία περίπτωση ειδικά με συγκεντρωτηρα

Ίσως θεωρητικά σε μαλλινοταπο χωρίς φούστα
 
Όπως; .xm.
Καλημερα γιωργο!!πολλα και διαφορα!!αλλα επειδη αν σου τα πω το πιο πιθανο ειναι να μου πειτε για κοντακι και φυσιγγια τα κραταω για μενα μιας και δεν ειμαι και τοσο σιγουρος!!δηλαδη σιγουρος ειμαι αλλα anyway!!καλημερα και παλι!!
 
Όπως; .xm.
Φτερουγαρικα πουλιά,ξεπουπουλιασματα,ειχα τύχει να συμβαίνει με το Μητσο,και του είχα πει και τότε την γνώμη μου,ότι το όπλο του έχει φοβερές κάνες και σίγουρα δεν φταίει...απλα όταν ριχνεις σκοπευτικα με μόνοβασικη σε φουλ υγρασία λογικό είναι να έχει κάποια ξεπουπουλιασματα,ειδικά έτσι μακριά που ρίχνει ο Μητσος...είχα δει κάτι σκοτωματα τις περισσότερες φορές σε πολύ μεγάλες αποστάσεις..για να μην πολυλογώ το όπλο ήταν super για τα γούστα τα δικά μου φοβερό βλητικα και αν δεν έπαιρνα το blaser το πιο πιθανό αυτό θα έπαιρνα.
 
Καλημερα γιωργο!!πολλα και διαφορα!!αλλα επειδη αν σου τα πω το πιο πιθανο ειναι να μου πειτε για κοντακι και φυσιγγια τα κραταω για μενα μιας και δεν ειμαι και τοσο σιγουρος!!δηλαδη σιγουρος ειμαι αλλα anyway!!καλημερα και παλι!!
Καλημέρα. Καλά κάνεις :)
 
Εδω με το με το summit σημερα στο σκοπευτηριο χανιων!!ετοιμαζομαστε σιγα σιγα!
bdjmmff.jpg
 
Back
Top