Cesar guerini summit sporting

καταρχην σας ευχαριστω για τισ απαντησεις σας... εχω στην κατοχη μου ενα browning β525 μετα απο ενα ατυχημα φετος σταθηκα τυχερος και ειμαι ζωντανος , για να μην βγαινω εκτος ομως εν συντομια καποιο ντουφεκισε πανω απ το κεφαλι μου και η ντουφεκια του επεσε πανω στισ καννες του 525 το οπλο το αγορασα πριν εναμιση χρονο και ημουν πολυ ευχαριστημενος .... μετα το συμβαν το πηγα και μου εκοψαν τισ κανες και εβαλαν αλλα τσοκ αλλα το οπλο δεν μ κανει πλεον. δεν εχει αυτο που ειχε... εκανα το λαθος και το εφτιαξα.... το μετανιωσα τωρα. απλα τωρα θελω να παρω κατι που στα λευτα του θα μου προσφερει οτι καλυτερο γινεται.... browning-beretta ok πολυ καλα οπλα αλλα πληρωνεις πολυ το ονομα ..... ελπιζω να μ δωσετε πολλες πληροφοριες για να σιγουρεψω την επιλογη μου.
τυχερος εισαι φιλε να πας να αναψεις κανενα κερ[.τα τσοκ που εβαλες δεν ηταν τα ιδια?
 
Ως κατοχος του συγκεκριμενου οπλου θα σου προτεινα να το παρεις αν αυτο ειναι που σου αρεσει!το οπλο ειναι απροβληματιστο στη λειτουργια του!σιγουρα εχει πολυ καλυτερη ποιοτητα απο το brow b525 sporter one που διαβασα παραπανω γιατι το συγκεκριμενο το εχω πιασει και το εχω συγκρινει με το δικο μου 525!μερα με τη νυχτα φιλε μου στη ποιοτητα κατασκευης!
Η brow ακολουθει πλεον και αυτη την τακτικη της beretta!!
Αν θελεις να παρεις σκοπευτικο brow θα σου προτεινα μονο το xs prestige αλλα αυτο ειναι στα 4300!εκτος αν βρεις μεταχ ultra!!τα οπλα αυτα ειναι πολυ ποιοτικα!!τα 725 σιγουρα δεν ειναι 525 και εχουν αλλα χαρακτηριστικα!
Επισης αν το οπλο το θελεις και για κυνηγι οι τοσο μεγαλοι αυλοι της brow 18,7 18,8 στο κρυο ισως να χρειαζονται συκγεκριμενα φυσιγγια!!Οσο αφορα την καννη του summit εχει 70αρα θαλαμη 12,5 εκ κωννο και 18,6 αυλο!αρα καταλαβαινεις πως και το κλωτσημα ειναι λιγοτετο και η τουφεκια πολυ καλη ακομα και με ανοιχτα τσοκ!!summit υπαρχει περιπου 15 με 20 χρονια στην αγορα νομιζω!!
 
οχι τα ιδια δεν μπαινανε γιατι η κανη πιο πισω ειναι πιο στενη.... τα τσοκ ειναι απο baikal
Καλημερα, δεν ξερω ποσους ποντους ηταν η κανη σου πριν το ατυχημα και ποσο εγινς αλλα τα τσοκ της baikal κανουν μια χαρα την δουλεια τους . Εαν το αφηνες το οπλο χωρις τσοκ δεν νομιζω οτι θα ειχες και πολλες επιλογες στο κυνηγι με 2 καννες κυλινδος
 
προσωπικά δεν θα έβαζα στην ίδια κατηγορια συγκρίσεις το simmit με το 525 θα το έβαζα με το 725 θεωρό ότι παίζουν στην ίδια κατηγόρια τόσο από θέμα χρημάτων άλλα σε τεχνολογία κ ποιότητα επισης αν ειχα τα χρηματα για το 525sporter θα επερνα το miroku mk 70 η το mk 38
 
προσωπικά δεν θα έβαζα στην ίδια κατηγορια συγκρίσεις το simmit με το 525 θα το έβαζα με το 725 θεωρό ότι παίζουν στην ίδια κατηγόρια τόσο από θέμα χρημάτων άλλα σε τεχνολογία κ ποιότητα επισης αν ειχα τα χρηματα για το 525sporter θα επερνα το miroku mk 70 η το mk 38
Νικολα τα miroku δεν εισαγονται!!
 
Ως κατοχος του συγκεκριμενου οπλου θα σου προτεινα να το παρεις αν αυτο ειναι που σου αρεσει!το οπλο ειναι απροβληματιστο στη λειτουργια του!σιγουρα εχει πολυ καλυτερη ποιοτητα απο το brow b525 sporter one που διαβασα παραπανω γιατι το συγκεκριμενο το εχω πιασει και το εχω συγκρινει με το δικο μου 525!μερα με τη νυχτα φιλε μου στη ποιοτητα κατασκευης!
Η brow ακολουθει πλεον και αυτη την τακτικη της beretta!!
Αν θελεις να παρεις σκοπευτικο brow θα σου προτεινα μονο το xs prestige αλλα αυτο ειναι στα 4300!εκτος αν βρεις μεταχ ultra!!τα οπλα αυτα ειναι πολυ ποιοτικα!!τα 725 σιγουρα δεν ειναι 525 και εχουν αλλα χαρακτηριστικα!
Επισης αν το οπλο το θελεις και για κυνηγι οι τοσο μεγαλοι αυλοι της brow 18,7 18,8 στο κρυο ισως να χρειαζονται συκγεκριμενα φυσιγγια!!Οσο αφορα την καννη του summit εχει 70αρα θαλαμη 12,5 εκ κωννο και 18,6 αυλο!αρα καταλαβαινεις πως και το κλωτσημα ειναι λιγοτετο και η τουφεκια πολυ καλη ακομα και με ανοιχτα τσοκ!!summit υπαρχει περιπου 15 με 20 χρονια στην αγορα νομιζω!!
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου το 525 το πηρα μεταχειρο. δεν ξερω αν θα το κοιταγα αν επερνα καινουριο,απλα το summit μου εχει κανει το κλικ και επειδη κοιταζω οσο μπορω να βρω αν υπαρχουν αδυνατα σημεια μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι αρνητικο.επισης θελω να παρω οπλο που δεν θα το πουλησω!
 
Καλημερα, δεν ξερω ποσους ποντους ηταν η κανη σου πριν το ατυχημα και ποσο εγινς αλλα τα τσοκ της baikal κανουν μια χαρα την δουλεια τους . Εαν το αφηνες το οπλο χωρις τσοκ δεν νομιζω οτι θα ειχες και πολλες επιλογες στο κυνηγι με 2 καννες κυλινδος
ισως να εχεις δικιο ...ισως να ειναι και ψυχολογικο το θεμα..απλα η σχεση μου με αυτο το οπλο χαλασε πηγαινα για κυνηγι η σκοπευτηριο και καθομουνα και το χαζεβα ,τωρα το μετανιωνω που το περνω μαζι μου.
 
ισως να εχεις δικιο ...ισως να ειναι και ψυχολογικο το θεμα..απλα η σχεση μου με αυτο το οπλο χαλασε πηγαινα για κυνηγι η σκοπευτηριο και καθομουνα και το χαζεβα ,τωρα το μετανιωνω που το περνω μαζι μου.
Ηλία όταν άκουσα την ιστορία σου πριν δύο εβδομάδες έμεινα με ανοιχτό το στόμα και ιδίως με τη συμπεριφορά του τύπου που έκανε τη μαλακία...
Για το brow τώρα το δοκίμασες καθόλου στον πίνακα να δεις τι κάνει τώρα πριν το ξεγραψεις τελειως; Μπορεί να ξεπεράσεις το ψυχολογικό και να σου κάνει για κάποια κυνήγια όπως φερμαριστα ή περπατητο τσιχλα.
 
Ηλία όταν άκουσα την ιστορία σου πριν δύο εβδομάδες έμεινα με ανοιχτό το στόμα και ιδίως με τη συμπεριφορά του τύπου που έκανε τη μαλακία...
Για το brow τώρα το δοκίμασες καθόλου στον πίνακα να δεις τι κάνει τώρα πριν το ξεγραψεις τελειως; Μπορεί να ξεπεράσεις το ψυχολογικό και να σου κάνει για κάποια κυνήγια όπως φερμαριστα ή περπατητο τσιχλα.
Σε πινακα δεν το εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια μονο καποιες προχειρες δοκιμες εκανα και ηταν οτι νανε.. Εσυ καλα τα λες για το περπατητο ελα ομως που εγω περπατητο δεν κανω χαχαχαχα... σκυλακι δεν παιζει οποτε η θα το φαει η ντουλαπα η θα το κυνηγαει ο πατερας μου που και που να μην κολλησει
 
Ως κατοχος του συγκεκριμενου οπλου θα σου προτεινα να το παρεις αν αυτο ειναι που σου αρεσει!το οπλο ειναι απροβληματιστο στη λειτουργια του!σιγουρα εχει πολυ καλυτερη ποιοτητα απο το brow b525 sporter one που διαβασα παραπανω γιατι το συγκεκριμενο το εχω πιασει και το εχω συγκρινει με το δικο μου 525!μερα με τη νυχτα φιλε μου στη ποιοτητα κατασκευης!
Η brow ακολουθει πλεον και αυτη την τακτικη της beretta!!
Αν θελεις να παρεις σκοπευτικο brow θα σου προτεινα μονο το xs prestige αλλα αυτο ειναι στα 4300!εκτος αν βρεις μεταχ ultra!!τα οπλα αυτα ειναι πολυ ποιοτικα!!τα 725 σιγουρα δεν ειναι 525 και εχουν αλλα χαρακτηριστικα!
Επισης αν το οπλο το θελεις και για κυνηγι οι τοσο μεγαλοι αυλοι της brow 18,7 18,8 στο κρυο ισως να χρειαζονται συκγεκριμενα φυσιγγια!!Οσο αφορα την καννη του summit εχει 70αρα θαλαμη 12,5 εκ κωννο και 18,6 αυλο!αρα καταλαβαινεις πως και το κλωτσημα ειναι λιγοτετο και η τουφεκια πολυ καλη ακομα και με ανοιχτα τσοκ!!summit υπαρχει περιπου 15 με 20 χρονια στην αγορα νομιζω!!
Δημητρη ποιος ο λογος μια κανη με 18.7 18.8 αυλο να μην δουλεψει καποια φυσιγγια στο κρυο ;;;;;;
 
Δημητρη ποιος ο λογος μια κανη με 18.7 18.8 αυλο να μην δουλεψει καποια φυσιγγια στο κρυο ;;;;;;
Καλησπερα!!ο μεγαλος αυλος υστερει λιγακι απο αυτα που εχω ακουσει απο φιλους που εχουν τετοια οπλα!δεν γινεται πληρη εμφραξη με αποτελεσμα μειωμενη διατρηση!γι αυτο αλλωστε η browning παρουσιασε το καινουριο της μοντελο που το ονομαζει royal και ειναι καθαρα κυνηγετικο με 18,4 αυλο και η τιμη
γυρω στις 5000 χιλιαδες λιρες!
 
Ηλια αφου εχεις σπειρωμα μπαικαλ πλεον.....ψαξε να βρεις κανενα τσοκ της muller να δοκιμασεις στο οπλο μηπως και σε ικανοποιηση.
το περιεργο ειναι οτι η συσφιξη που εχουν τα βαικαλ τα τσοκ ειναι πιο στενη απο τα εργοστασιακα του 525 και το οπλο με ενα αστρο η δυο αστρα ειναι λες και του εχεισ βαλει διασπορας....αυτο το οπλο μου εχει στοιχισει 1800 ευρο και αν το πουλησω δεν θα παρω ουτε 600 αν ασχοληθω για aftermarket τσοκακι θα χασω κιαλα :p :p
 
το περιεργο ειναι οτι η συσφιξη που εχουν τα βαικαλ τα τσοκ ειναι πιο στενη απο τα εργοστασιακα του 525 και το οπλο με ενα αστρο η δυο αστρα ειναι λες και του εχεισ βαλει διασπορας....αυτο το οπλο μου εχει στοιχισει 1800 ευρο και αν το πουλησω δεν θα παρω ουτε 600 αν ασχοληθω για aftermarket τσοκακι θα χασω κιαλα :p :p

Δες αν εχεις κανεις στον περιγυρο σου αφτερ μαρκετ και δοκιμασε το ......
Πιστευω οτι δεν θα σου αρνηθει καποιος να στο δωσει για δοκιμη
 
Εσυ καλα τα λες για το περπατητο ελα ομως που εγω περπατητο δεν κανω χαχαχαχα...
Πρέπει να μυηθεις στην τεχνική! Όταν θα δεις τα αποτελέσματα δε θα αλλάζεις!
Έχε τα αυτιά σου ανοιχτά για κάνα ζευγάρι κανες. Εδωσες τοσα. Είναι κρίμα να πάει στράφι
 
Δες αν εχεις κανεις στον περιγυρο σου αφτερ μαρκετ και δοκιμασε το ......
Πιστευω οτι δεν θα σου αρνηθει καποιος να στο δωσει για δοκιμη
εχω ενα φιλο που δουλεβει σε τορνο και θα μου φτιαξει μερικα τσοκ να το δοκιμασω εχω και καποια στοιχεια απο επωνυμα τσοκ και βλεπουμε
 
Back
Top