Αγριόχοιρος

Και το καπρι της τελευταίας μέρας 7 άτομα η παρεα (εγώ έλειπα λόγω δουλειάς )το καπρακι 45 κιλά καθαρό .sarcastic..sarcastic.
Μπράβο στην παρέα.Παει κι αυτό....ενα ενα τα κυνήγια έρχεται η ώρα να σταματήσουν .
Στο χωριο μου πήρανε 6 τελευταία μέρα.
Αντε και του χρόνου ρε Κώστα νασαι καλά και με περισσότερες συμμετοχές .
 
Και το καπρι της τελευταίας μέρας 7 άτομα η παρεα (εγώ έλειπα λόγω δουλειάς )το καπρακι 45 κιλά καθαρό .sarcastic..sarcastic.

Και του χρόνου παλικάρια με υγεία.

Καλα μη νομίζεις και όλοι να μαζευτούμε 10-11 άτομα ειμαστε!!.sarcastic.

Και εμείς όταν πηγαίναμε παλιά στα γουρούνια στο Κιλκίς,εφτά άτομα είμασταν άντε καμία φορά γινόμασταν οχτώ άμα ερχόταν κανένας φίλος.
 
Αγαπητοί συνάδελφοι "γουρουνάδες", θα ήθελα να σας ανακοινώσω πως αποφάσισα να εξελίξω ένα τσοκ BRAIN ειδικά για δράμια. Τα τσοκ μου για σκάγια (αλλά και το SLUG ALIGN, το ειδικό για μονόβολα) έχουν τύχει εξαιρετικής υποδοχής από τους φίλους κυνηγούς και σκοπευτές και στην Ελλάδα αλλά και σε 11 άλλες χώρες του εξωτερικού. Το εσωτερικό προφίλ BRAIN έχει χαρακτηριστεί από πολλούς ειδικούς ως η μεγαλύτερη εξέλιξη στη βλητική του κυνηγετικού όπλου των τελευταίων ...πολλών δεκαετιών.

Όμως, πολλοί φίλοι που κυνηγάνε αγριόχοιρο έχουν βασανιστεί για να βρουν κάποιο τσοκ που να βγάζει ικιανιοιητική τουφεκιά με δράμια και ακόμα ψάχνονται. Επειδή εμένα μου αρέσει η πρόκληση, θέλω να φτιάξω ένα τσοκ που να βγάζει την καλύτερη τουφεκιά που θα υπάρχρει στον κόσμο είτε με 9βολα, 10βολα, 12βολ κλπ, ανεξάρτητα από μήκος κάννης ή οτιδήποτε άλλο.

Θα ήθελα λοιπόν να σας ζητήσω να συμμετέχετε λέγοντάς μου ποιά μάρκα δράμια προτιμάει ο καθένας σας, με πόσα βόλια, είδος γόμωσης (απλή, magnum ή super magnum), με τι τσοκ κυνηγάει ο καθένας σας, σε τι αποστάσεις βάλει και έχει σίγουρη καταβολή κλπ Αυτές οι πληροφορίες θα βοηθήσουν στο να μορφώσω γνώμη για τις τάσεις στην χρήση δραμιών, κάτι που θα έχει σαν αποτέλεσμα την απόφαση για κατασκευή ενός τύπου ειδικού τσοκ ή πιθανόν δύο, που το καθένα τους να αποδίδει καλύτερα με μία ομάδα συγκεκριμένων φυσιγγιών έτσι ώστε για κάθε τύπο δραμιάρας να υπάρχει και το ανάλογο τσοκ απόλυτης απόδοσης.

Για τα τσοκ μου BRAIN μπορείτε να βρείτε πληροφορίες είτε στο site της εταιρείας (www.brainchokes.com) όπου στο menu "Τεχνολογία / Τρία ιδιαίτερα τσοκ" μπορείτε να δείτε και το ειδικό για μονόβολα SLUG ALIGN (σημαίνει "ευθυγραμμιστής μονόβολου"), είτε εδώ στο HL, στην ενότητα "Επαγγελματίες" όπου οι φίλοι συνάδελφοι με έχουν τιμήσει με πάνω από 123.000 προβολές μέχρι σήμερα!

Το ειδικό αυτό τσοκ (1 ή 2 τύποι) θα παρουσιαστεί στην έκθεση Κυνηγιού που θα γίνει στο MEC στο διάστημα 30 Μαρτιόυ - 1 Απριλίου

Περιμένω τις πληροφορίες σας είτε μέσω των σελίδων αυτού του forum ¨Αγριόχοιρος" , είτε στο θέμα BRAIN Chokes, είτε με προσωπικά μηνύματα.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Αν και δεν το έχω χρησιμοποιήσει, το Slug Align, φαίνεται ενδιαφέρουσα πρόταση.
Θα προσφέρεται και επί παραγγελία σε διαστάσεις αυλού κάννης συγκεκριμένων όπλων;
Φίλε elvas,

Τα BRAIN Chokes βγαίνουν σε μοντέλα για όλους τους τύπους όλων των κατασκευαστών. Το ίδιο συμβαίνει και με το SLUG ALGN και θα ιχύει και για το ειδικό για τα δράμια. Αν κάποιο όπλο έχει κάποιοα ιδιαιτερότητα, τότε το τσοκ κατασκευάζεται επί παραγγελία.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
ωραίος ,φαίνεται ότι το έχει το κατέχει και πολύ μάλιστα
2 ερωτήσεις χωρίς να παρεξηγηθώ μιας και δεν γνωρίζω απο αυτό το κυνήγι
1.στο 5,16 τουφεκάει κι όταν ζυγώνει το θήραμα στα 60-70 μέτρα φαίνεται αυτοκίνητο .fff.
2.στο 8,55 παίρνει 4 γουρούνια με 4 φυσίγγια(φάουλ μεγάλο να φαίνεται)όπως παρατηρεί κι ο Γεράσιμος παραπάνω,επίσης θεωρώ τις τουφεκιές σε άσφαλτο πολύ επικίνδυνες με δράμια η μονόβολα .fff.
προσωπικά και παίρνοντας όλη την ευθύνη των γραφόμενων μου τον θεωρώ φανατισμένο μ αυτό που κάνει με συνέπεια να χάνει κάθε σεβασμό γι αυτό που κάνει δείχνει ότι κυνηγά μόνο για το κρέας με ότι αποδίδει αυτό
αν πήγαινα μια φορά παρέα του δεν θα ξαναπήγαινα χωρίς να κάνω τον όσιο παρθένιο :)
 
ωραίος ,φαίνεται ότι το έχει το κατέχει και πολύ μάλιστα
2 ερωτήσεις χωρίς να παρεξηγηθώ μιας και δεν γνωρίζω απο αυτό το κυνήγι
1.στο 5,16 τουφεκάει κι όταν ζυγώνει το θήραμα στα 60-70 μέτρα φαίνεται αυτοκίνητο .fff.
2.στο 8,55 παίρνει 4 γουρούνια με 4 φυσίγγια(φάουλ μεγάλο να φαίνεται)όπως παρατηρεί κι ο Γεράσιμος παραπάνω,επίσης θεωρώ τις τουφεκιές σε άσφαλτο πολύ επικίνδυνες με δράμια η μονόβολα .fff.
προσωπικά και παίρνοντας όλη την ευθύνη των γραφόμενων μου τον θεωρώ φανατισμένο μ αυτό που κάνει με συνέπεια να χάνει κάθε σεβασμό γι αυτό που κάνει δείχνει ότι κυνηγά μόνο για το κρέας με ότι αποδίδει αυτό
αν πήγαινα μια φορά παρέα του δεν θα ξαναπήγαινα χωρίς να κάνω τον όσιο παρθένιο :)
Δεν εχει βγαλμένο το μειώτηρα απλά η supersport παιρνει ενα φυσίγγι στη γλώσσα πολλοί το κάνουν αυτο στο 9:29 δεν του ρίχνει το φυσίγγι στο τελευταίο φυσίγγι που έριξε!!το αλλο αρνητικό για μένα ειναι ότι βαράει αρκετά μικρά 10ρακια
 
Παρανομο μεν,αλλα οχι κρατακριτεο για μενα σε αυτο το κυνηγι..
Αν κ εφοσον γινεται για λογους ασφαλειας και μονο..
Τάσο μαζί σου είμαι αλλά δεν μπορεί ο καθένας να εκθέτει στην κοινή γνώμη ολόκληρη την κυνηγετική οικογένεια ανεβάζοντας τέτοια βίντεο. Ας κλείσει την κάμερα και μετά μπορεί να κατεβάσει και την 5η μεραρχεία. Το παράνομο είναι παράνομο.
 
Back
Top