Αγριοκούνελο

Υπα
Οκ. Ευχαριστώ. Υπάρχουν και Ελλάδα;
Υπάρχουν κάποια αίματα ...αν γίνεις μέλος στην λέσχη στην σελίδα του fb θα δεις https://www.facebook.com/groups/sporting.spaniels.retrievers.club/

Μην σε ξεγελάει η ταχύτητα αυτός ο ίδιος σκύλος εδώ αν τρέξει έτσι χωρίς να βρίσκει τίποτα θα ρίξει ταχύτητα και το αντίθετο με κάποιον δικό μας εκεί.
Αλλά πρέπει να δοθεί βάση στα εργασιακά αίματα
Είναι μεγάλης σημασίας η κατασκευή ...μακρύς σκύλος ανοιχτό στήθος μακρύ ρύγχος στενός πίσω καλό ύψος .

Από εκεί και πέρα επίπεδο εκπαίδευσης ώρες ατελείωτες και υπομονή πριν βγει στο κυνήγι

Σε σπριγκερ βρίσκεις πιο εύκολα έχει αρκετά σκυλιά ...Κόκερ πρέπει να πέσεις σε γέννα
 
Πολύ ωραίο βιντεάκι Κωνσταντίνε που δείχνει το τρομερό πάθος του σκύλου αλλά και την άριστη εκπαίδευση του.

Τα καφέ τι ράτσα είναι; Κάτι με σπρίνγκερ, έτσι μου φαίνεται.
Ένα τέτοιο σκύλο θέλω Σταμάτη για την εποχή μετά την πέρδικα στα περπατητα, τσίχλα, κουνέλι.
Κώστα οι Εγγλέζοι στις γραμμές εργασίας έχουν πολλά μονόχρωμα σκυλιά εγώ δύσκολα τα ξεχωρίζω.
 
Ένα τέτοιο σκύλο θέλω Σταμάτη για την εποχή μετά την πέρδικα στα περπατητα, τσίχλα, κουνέλι.
Κώστα οι Εγγλέζοι στις γραμμές εργασίας έχουν πολλά μονόχρωμα σκυλιά εγώ δύσκολα τα ξεχωρίζω.
Καλησπέρα κατ αρχήν. Επειδή είμαι κάτοχος σπρίνγκερ,,μου έκανε εντύπωση ότι εργαζόταν σαν σπρίνγκερ ψιλοειχε και το πηδηματακι που χαρακτηρίζει τα σπρίνγκερ ως φυλή και υπέθεσα ότι ήταν κάποια διασταύρωση μα σπρίνγκερ. Αλλά ευτυχώς μου εξήγησε ο Νίκος.
 
Υπα

Υπάρχουν κάποια αίματα ...αν γίνεις μέλος στην λέσχη στην σελίδα του fb θα δεις https://www.facebook.com/groups/sporting.spaniels.retrievers.club/

Μην σε ξεγελάει η ταχύτητα αυτός ο ίδιος σκύλος εδώ αν τρέξει έτσι χωρίς να βρίσκει τίποτα θα ρίξει ταχύτητα και το αντίθετο με κάποιον δικό μας εκεί.
Αλλά πρέπει να δοθεί βάση στα εργασιακά αίματα
Είναι μεγάλης σημασίας η κατασκευή ...μακρύς σκύλος ανοιχτό στήθος μακρύ ρύγχος στενός πίσω καλό ύψος .

Από εκεί και πέρα επίπεδο εκπαίδευσης ώρες ατελείωτες και υπομονή πριν βγει στο κυνήγι

Σε σπριγκερ βρίσκεις πιο εύκολα έχει αρκετά σκυλιά ...Κόκερ πρέπει να πέσεις σε γέννα
Νίκο όπως είπα και στον Κωνσταντίνο έχω ένα σπρίνγκερ εδώ και έξι χρόνια. Και ο δικός μου είναι λίγο πιο μακρύς από το συνηθισμένο. Τον διάλεξα από γέννα εννιά κουταβιών. Είναι φοβερό σκυλί (έτσι βέβαια λέμε όλοι για τα σκυλιά μας). Μου έκανε εντύπωση το κοκκερ δεν είχα ξαναδεί τόσο μεγάλο κοκκερ και εργαζόταν σαν το σπρίνγκερ μου.
Αυτά που έχω δει στους κυνηγοτοπους ήταν αρκετά αργά, με εντελώς διαφορετικό τρίχωμα, μέχρι και τα αυτιά διαφέρανε. Αυτό το σκυλί μου άρεσε πολύ, νόμιζα μάλιστα ότι ήταν κάποια διασταύρωση με σπρίνγκερ. Θα μπορούσα μάλιστα πολύ άνετα να βρεθώ με τέτοιο σκύλο, τόσο μου άρεσε. Προς το παρών όμως συνεχίζω με τον σπρίνγκερακο μου γιατί δύο σκυλιά στο διαμέρισμα... Βλέπω να με διώχνει η κυρά.
 
Ένα τέτοιο σκύλο θέλω Σταμάτη για την εποχή μετά την πέρδικα στα περπατητα, τσίχλα, κουνέλι.
Κώστα οι Εγγλέζοι στις γραμμές εργασίας έχουν πολλά μονόχρωμα σκυλιά εγώ δύσκολα τα ξεχωρίζω.

Πολύ καλή επιλογή και θα το ευχαριστηθείς. Στην Αγγλία είναι σταθερά στις πρώτες επιλογές.
 
πλακα κανω , αφου στη Σαμο δεν εχει αγριοκουνελα , θα μπορουσε ομως ενας λαθροθυρας να ισχηρηζετε οτι υπαρχουν αγριοκουνελα , που οντος καπια χρονια υπηρχαν μερικα που το ειχαν σκασει απο το κοτετσι τους
Νικόλα πάρε ένα ζευγάρι και αμολησε τα
και σε ένα χρόνο θα έχετε γίνει κουνελοπαραδεισος :p:p.hunter..hunter.
 
Στη Λήμνο που ήμουν φαντάρος(Δεν ήμουν ακόμη κυνηγός τοτε) στο φυλάκιο Αν καθόσουν ήσυχα στη σκοπιά το βραδυ μαζευόταν γύρω στα 15-20 αγριοκουνελα τριγύρω.

Αν έκανες την παραμικρή κίνηση γινόταν καπνός σε χρόνο 0.

Νομίζω θα ήθελα να ασχοληθώ με αυτό το κυνήγι.

Κάποια στιγμή μακάρι να το κάνω.
 
Back
Top