Ανέκδοτα & Χιούμορ

Πάει ένας σφίχτης σε ένα σουβλατζίδικο κ με ύφος Κόναν ο Βάρβαρος παραγγέλνει 2 πιτόγυρα με απόλα και έξτρα καυτερό πιπέρι…
Τα παίρνει, πάει στο κοντινό πάρκο, κάθεται σε ένα παγκάκι κ με μία αποφασιστική και μάτσο κίνηση ξετυλίγει το 1ο και κόβει μία δαγκωνιά…
Τον κόβει το πιπέρι, κοκκινίζει, ιδρώνει βγάζει ατμούς αλλά δεν μασάει και κόβει άλλη μία δαγκωνιά… τον πιάνουν τα κλάματα…

Περνάει την ώρα εκείνη ένας τύπος άστεγος που άραζε στα παγκάκια:
-Ρε φίλε, 2 μέτρα παιδί μπρατσαράς, γιατί κλαίς;;;
- Πέθανε η μανούλα μου του απαντάει ο σφίχτης για να μην δείξει ότι έχει κλάσει από το πιπέρι… είπα να φάω λίγο αλλά δεν πάει μπουκιά κάτω… θες το άλλο το πιτόγυρο να μην πάει χαμένο…;;;
Το ξετυλίγει με λιγούρα ο άστεγος και κόβει μια δαγκωνιά το μισό σουβλάκι… και δώστου τα κλάματα ποτάμι…
Tου λέει ο σφίχτης:
- Καλά ρε φίλε η δική μου η μάνα πέθανε εσύ γιατί κλαις;;;
- Κλαίω επειδή πέθανε η μάνα σου και δεν έχω τι να σου γ@μησω ....
 
Πάει ένας σφίχτης σε ένα σουβλατζίδικο κ με ύφος Κόναν ο Βάρβαρος παραγγέλνει 2 πιτόγυρα με απόλα και έξτρα καυτερό πιπέρι…
Τα παίρνει, πάει στο κοντινό πάρκο, κάθεται σε ένα παγκάκι κ με μία αποφασιστική και μάτσο κίνηση ξετυλίγει το 1ο και κόβει μία δαγκωνιά…
Τον κόβει το πιπέρι, κοκκινίζει, ιδρώνει βγάζει ατμούς αλλά δεν μασάει και κόβει άλλη μία δαγκωνιά… τον πιάνουν τα κλάματα…

Περνάει την ώρα εκείνη ένας τύπος άστεγος που άραζε στα παγκάκια:
-Ρε φίλε, 2 μέτρα παιδί μπρατσαράς, γιατί κλαίς;;;
- Πέθανε η μανούλα μου του απαντάει ο σφίχτης για να μην δείξει ότι έχει κλάσει από το πιπέρι… είπα να φάω λίγο αλλά δεν πάει μπουκιά κάτω… θες το άλλο το πιτόγυρο να μην πάει χαμένο…;;;
Το ξετυλίγει με λιγούρα ο άστεγος και κόβει μια δαγκωνιά το μισό σουβλάκι… και δώστου τα κλάματα ποτάμι…
Tου λέει ο σφίχτης:
- Καλά ρε φίλε η δική μου η μάνα πέθανε εσύ γιατί κλαις;;;
- Κλαίω επειδή πέθανε η μάνα σου και δεν έχω τι να σου γ@μησω ....
Θεος λεμεεεε
 
Για πάμε λίγο γιατί έχω μείνει πίσω.......
Ο Μήτσος είναι θαυμαστής του Δαβίδ Κόπερφιλντ και των ταινιών με τον Χάρυ πότερ και θέλει να γίνει Μάγος.
Πηγαίνει σε μια σχολή μάγων, να γραφτεί. Στην είσοδο τον περιμένει μια κυρία.
-Καλημέρα, θα ήθελα να γίνω μάγος....

-Ωραία, υπογράψτε αυτή την αίτηση, βγάλτε τη μπλούζα σας και ανεβείτε στον 1ο όροφο.
-Μααα, γιατί να βγάλω τη μπλούζα μου;
-Βγάλτε κύριε τη μπλούζα, αν θέλετε να γίνετε μάγος και ανεβείτε στον 1ο όροφο, στο γραφείο 2.
-Βγάζει ο Μήτσος τη μπλούζα κι ανεβαίνει στον 1ο όροφο. Εκεί δίνει την αίτηση, του βάζουν μια σφραγίδα "προέγκριση" και του λένε:
-Και τώρα, βγάλτε το παντελόνι σας και ανεβείτε στο 2ο όροφο, στο γραφείο 3.
-Μαααα, λέει ο Μητσάρας, γιατί να βγάλω το παντελόνι μου;
-Μη με καθυστερείτε κύριε, νγάλτε το και ανεβείτε στον 2ο.
Το βγάζει ο Μητσάρας, ανεβαίνει στον 2ο, παίρνει ακόμη μια σφραγίδα και του λένε :
-Σχεδόν τελειώσατε, βγάλτε τώρα και το σώβρακο και ανεβείτε στην ταράτσα.
-Μααα, λέει ο Μήτσος σοκαρισμένος, να μείνω ολόγυμνος;
-Ναι κύριε, μη μου τρώτε το χρόνο. Ανεβείτε στην ταράτσα και τελειώσατε.

Βγάζει ο Μήτσος και το σώβρακο και ανεβαίνει στην ταράτσα εκνευρισμένος και ψιλομετανοιωμένος. Εκεί , με έκπληξη βλέπει έναν δίμετρο "μαύρο", ολόγυμνο, να κρατάει την πουτσα στο χέρι !
-Σιγά ρε φιλαράκι, του λέει ο Μητσάρας, θα μας γαμήσεις κιόλας;

Του λεει ο μαυρος
- Μάγος είσαι;.very funny..very funny.
 
Παλιό μου το έχει πει ένας χωριανος μου ο οποίος είναι σκέτος μιμος.
Σε ένα χωριό ήταν μια γυναίκα η οποία είχε χειρεψει νωρίς και είχε μείνει με το μονακριβο γιο της,με χίλιες στερήσεις και με τις αγροτικές δουλειές κατάφερε να τον στείλει στην πρωτεύουσα να σπουδάσει. Η σχολή έκλεισε για διακοπές και ο γιός πήγε στο χωριό να δει την μητέρα του η οποία εκείνες τις μέρες ταλαιπωριοταν από μια ίωση. Την επόμενη μέρα όμως έπρεπε να πάρει το σιτάρι στον ανεμομυλο για να το αλεσει ,ο γιός δεν δεχόταν η μητέρα του σε αυτήν την κατάσταση να κάνει αυτή την δουλειά οπότε φόρτωσε τα τσουβάλια με το σιτάρι στο γαϊδουράκι και ξεκίνησε.
Φτάνοντας στον ανεμομυλο συνάντησε τον μυλωνά απέξω , ευγενής και με πρωτευουσιανικη προφορά χαιρέτησε τον μυλωνα < Καλησπέρα σας κύριε μυλωθρε ταυταν ώραν μεσημβρινην αφυκνιεται η μήτηρ μου είς τον ανεμομυλον σας περιορίζει η αφήνει ελεύθερο τον όνο μας εις τούς αγρούς;;;;; Ο μυλωνάς μην καταλαβαίνοντας τι είπε τον κοίταξε έκπληκτος και του λέει στάσου δύο λεπτά να ρίξω αυτά και μετά είναι τα δικά σας.
 
Πάει ένας μπρατσαράς στο μπαρ και λέει με άγρια φωνή στο μπάρμαν:
- Πιάσε ένα ουίσκι, αλλιώς…
- Εντάξει, εντάξει ρε φίλε! Θα στο δώσω. Μην αρπάζεσαι!
Ξαναπάει ο ίδιος την επόμενη μέρα.
- Πιάσε ένα ουίσκι, αλλιώς…
- Εντάξει, εντάξει ρε φίλε! Θα στο δώσω. Μην αρπάζεσαι!
Ξαναπάει και πάλι την επόμενη μέρα.
- Πιάσε ένα ουίσκι, αλλιώς…
- Θα στο δώσω, χαλάρωσε!
Την τέταρτη μέρα ξαναπάει ο ίδιος πάλι τα ίδια
ο μπάρμαν μαθαίνει καράτε την γροθιά που σκοτώνει μόνο και μόνο να τον αντιμετωπιση.
Πάει μια μέρα λοιπον το τούμπανο και λεει
- Πιάσε ένα ουίσκι, αλλιώς…
- Ε, και αλλιώς τί; λέει αγανακτισμένος ο μπάρμαν.
- Αλλιώς δως μου μία μπύρα!beer
 
Back
Top