Ανέκδοτα & Χιούμορ

Ήταν ο James, περίφημος Αγγλος κυνηγός. Μια μέρα πάει στο δάσος για να κυνηγήσει αρκούδες. Βρίσκει μια μικρή αρκούδα. Μπαμ, την σκοτώνει.
Πλησιάζει να σιγουρευτεί ότι την σκότωσε και τότε νιώθει ένα χέρι να τον ακουμπά στον ώμο του.
Γυρνάει πίσω του και βλέπει μια μεγαλύτερη αρκούδα να του λέει:
- James, δεν έπρεπε να το κάνεις αυτό. Έχεις 2 επιλογές: ή θα σε σκοτώσω ή. θα σε γαμήσω! Έτσι ο James προτιμάει την ζωή από τον θάνατο!
Για μια βδομάδα ήταν στο κρεβάτι από τον πόνο.
Μόλις γίνεται καλά παίρνει πάλι τα βουνά ζητώντας εκδίκηση. Βρίσκει την αρκούδα και μπαμ την σκοτώνει. Το ίδιο σκηνικό.
Μία ακόμα μεγαλύτερη αρκούδα αυτήν την φορά του κάνει την ίδια πρόταση.
Ο James μην έχοντας άλλη επιλογή προτιμά ξανά την ζωή από τον θάνατο!
Αυτή την φορά χρειάστηκαν δύο βδομάδες για να αναρρώσει.
Τελοσπάντων, το ίδιο σενάριο συνέβαινε κάθε φορά που ο James, πεισμωμένος, έπαιρνε τα βουνά ζητώντας εκδίκηση.
Ώσπου ο James πήγε στο βουνό ψάχνοντας για την τελευταία και πιο μεγάλη, φυσικά, αρκούδα.
Ψάχνει για μέρες, παραφυλάει και τελικά την βρίσκει.
Μπαμ, την σκοτώνει!
Πλησιάζοντας για να θαυμάσει τον θρίαμβό του. Νιώθει ένα χέρι να τον σκουντάει στον ώμο.
Γυρνάει σαστισμένος και βλέπει μία τεράστια, πολική αυτήν τη φορά, αρκούδα η οποία του λέει:
- James, παραδέξου το. Δεν έρχεσαι για κυνήγι στο δάσος!
 
Παει ο λαγός στο σπιτι του λιονταριού χτυπάει τη πόρτα ,ανοίγουν τα μικρά λιονταράκια. Που είναι ο πατέρας σας ρωτάει?? Δεν είναι εδώ λένε. Καλά πείτε του οτι θα τον γ@μησω αν τον βρω.
Ξαναπάει την αλλη μέρα χτυπάει ,ανοίγουν παλι τα λιονταράκια .Που είναι ο πατέρας σας? Δεν είναι εδώ λένε. Καλά πείτε του οτι αν τον βρω θα τον γ@μησω..
Συνεχίστηκε δυο τρεις φορες ,εντωμεταξυ τα λιονταράκια το ειπαν στον πατερα τους οτι έρχεται ο λαγός και λέει έτσι!
Κρύβεται την επόμενη το λιοντάρι πίσω απ τη πόρτα .Παει ο λαγός χτυπάει ανοίγουν τα λιονταράκια , ξαναρωταει και τοτε εμφανιζεται το λιοντάρι και τον παιρνει στο κυνήγι.
Προσπαθώντας να ξεφυγει ο λαγός μπαίνει μέσα σ ενα πεσμένο κορμο στη τρύπα και απο τη φορά παει να μπει κ το λιοντάρι κ σφηνωνει .
Βγαίνει ο λαγός απ την αλλη και παει εκεί που εχει σφηνωσει το λιοντάρι κι αρχίζει να τον γ@μαει . Εκεί που τον γ@μουσε του λέει ...Α ρε π@υστη θα σε γ@μαγα στο σπιτι αλλά έχει χάρη που ηταν τα παιδιά μπροστά!!
 
Τρεις φίλοι καλοί και οι μεγαλύτεροι ψαράδες στην πιάτσα πηγαίνουν κάθε μέρα ....μα κάθε μέρα για ψάρεμα απάνω στη γέφυρα Ρίο Αντίρριο. Ο Κώστας ο Σουηδός και ο Τσαλαβουτιδης Γιωρίκας.
Κάθε μέρα είχαν το ίδιο κολατσιό.... μα κάθε μέρα το ΙΔΙΟ!!!
Πετάγεται ο Κώστας...

-Αν αύριο μου βάλει η γυναίκα πάλι κεφτεδάκια θα πηδήξω απο τη γέφυρα και θα πνιγώ.

Λέει και ο Σουηδός

- αν αύριο έχω και εγώ απο την γυναίκα πάλι πατάτες με τυρί θα πηδήξω και εγώ

Λέει και ο Γιωρίκας

-αν αύριο έχω τοστ θα πηδήξω και εγώ για να πνιγώ μαζί σας.

Την άλλη μέρα όντος είχαν τα ίδια φαγητά και αυτοκτόνησαν

Τα μηρολογια πήγαιναν και ερχόταν πάνω στη γέφυρα.
- γιατί κωτσιομου δε μουλεγες να σου βάλω κάτι άλλο
-γιατί Σουηδεμου δε μουλεγες να σου βάλω και ντομάτα

Και η φοφοκα...
- γιατί Γιωρηκα μου μου τοκανες αυτό..... Αφού μόνο σου τα έφτιαχνες τα τοστ.................very funny.
 
Τρεις φίλοι καλοί και οι μεγαλύτεροι ψαράδες στην πιάτσα πηγαίνουν κάθε μέρα ....μα κάθε μέρα για ψάρεμα απάνω στη γέφυρα Ρίο Αντίρριο. Ο Κώστας ο Σουηδός και ο Τσαλαβουτιδης Γιωρίκας.
Κάθε μέρα είχαν το ίδιο κολατσιό.... μα κάθε μέρα το ΙΔΙΟ!!!
Πετάγεται ο Κώστας...

-Αν αύριο μου βάλει η γυναίκα πάλι κεφτεδάκια θα πηδήξω απο τη γέφυρα και θα πνιγώ.

Λέει και ο Σουηδός

- αν αύριο έχω και εγώ απο την γυναίκα πάλι πατάτες με τυρί θα πηδήξω και εγώ

Λέει και ο Γιωρίκας

-αν αύριο έχω τοστ θα πηδήξω και εγώ για να πνιγώ μαζί σας.

Την άλλη μέρα όντος είχαν τα ίδια φαγητά και αυτοκτόνησαν

Τα μηρολογια πήγαιναν και ερχόταν πάνω στη γέφυρα.
- γιατί κωτσιομου δε μουλεγες να σου βάλω κάτι άλλο
-γιατί Σουηδεμου δε μουλεγες να σου βάλω και ντομάτα

Και η φοφοκα...
- γιατί Γιωρηκα μου μου τοκανες αυτό..... Αφού μόνο σου τα έφτιαχνες τα τοστ.................very funny.
Εισαι πολυ μπροσταααααα
 
Μπαίνει ένας τύπος σε ένα μπαρ και φωνάζει :
-Ποιανου είναι το αγριεμένο ντοπερμαν έξω;
Σηκώνεται ένα τυπάς και απαντάει :
-Δικό μου φιλαράκι υπάρχει κάποιο πρόβλημα;
-Όχι απλά ήθελα να που ζητήσω συγνώμη γιατί ο σκύλος μου σκότωσε το σκύλο σου..
-Τι; Τι σκύλο έχεις;
-Τσιουαουα..
-Τι; Και πως στα σκατα τον σκότωσε;
-Του έκατσε στο λαιμό.... .sarcastic.
 
Ένα αεροπλάνο ταξιδεύει προς Μελβούρνη, όταν μια ξανθιά σηκώνεται από την οικονομική θέση και πηγαίνει στην πρώτη θέση.
Η αεροσυνοδός η οποία παρακολουθούσε, πήγε κοντά της και της ζήτησε να δει το εισιτήριο της.
Αφού το κοίταξε της εξήγησε ότι θα πρέπει να επιστρέψει πίσω στην οικονομική θέση.
Η ξανθιά απάντησε:
- Είμαι νέα, όμορφη, ταξιδεύω για Μελβούρνη και θα μείνω εδώ!!
Η αεροσυνοδός μπήκε τότε στο πιλοτήριο και εξήγησε στον πιλότο και στον συγκυβερνήτη τι συνέβη.
Ο συγκυβερνήτης βγήκε έξω και προσπάθησε να εξηγήσει στην ξανθιά ότι είχε πληρώσει για οικονομική θέση και δεν επιτρεπόταν η παραμονή της στην πρώτη θέση.
Η ξανθιά απάντησε εκ νέου:
- Είμαι νέα, όμορφη, ταξιδεύω για Μελβούρνη και θα μείνω εδώ!!
Ο συγκυβερνήτης επιστρέφει απελπισμένος στο πιλοτήριο.
Ο πιλότος τον βλέπει και τον ρωτά:
- Είναι ξανθιά είπες; Κανένα πρόβλημα.... Είμαι παντρεμένος με ξανθιά και μπορώ να μιλήσω την γλώσσα της.
Την πλησιάζει, της ψιθυρίζει κάτι στο αυτί και αμέσως η ξανθή σηκώνεται λέει στον πιλότο:
- Συγνώμη δεν το ήξερα, και επιστρέφει πίσω στην οικονομική.
Οι άλλοι δύο έχουν μείνει να κοιτάζουν απορημένοι.
- Τι στο καλό της είπες;
Ο πιλότος απάντησε:
- Της είπα ότι οι πρώτες θέσεις δεν πηγαίνουν Μελβούρνη!!!
 
Back
Top