Cal.20

Για τον φίλο τον Κωνσταντίνο!
Σε ευχαριστώ φίλε, προχτές το χάζευα ήταν μέσα στη βιτρίνα μαζί με τη θήκη του μάλλον ελαφρώς μεταχειρισμένο δεν ήθελα όμως να βάλω σε φασαρία τον υπεύθυνο μιας και δεν θα το αγόραζα να μου το δώσει να το πιάσω. Με 66εκ κάνες γύρω στα $7.000 μπιμπελο βέβαια και μεγάλος πειρασμός αλλά μια χαρά είναι και το 686 silver pigeon.
 
Καλημέρα Κωνσταντινε! Άλλη φορά να βάζεις τον υπεύθινο να σου το δείχνει, και ας μην το αγοράσεις! Ειναι άλλο σχολείο αυτές οι οπλάρες! Χαζεύοντας και εγώ,έχω πιάσει όνειρα θερινής νυχτός για εμάς.. αλλά τα έχω πιάσει και έχω καταλάβει πολλά και πολλά περισσότερα έμαθα ρωτώντας τους! Συμβουλή, χάζευε αλλά και χάιδευε ταυτοχρόνος!:):)
 
Παλικαρια απο περιεργεια τι βεληνεκες εχει το 20αρι. Μια συγκριση με το 12αρι θα ηταν χρησιμη :)
Γειά σου βασιλη.
Υπαρχει ενας εμπειρικος κανονας που για καθε μεταβαση σε μικροτερο του 12 διαμετρηματος αφαιρει 3 μετρα βηνεκους.
Βεβαια πιστευω οτι ειναι λαθος καθώς ειναι της παλιας σχολης. Αυτης που δινει μαξ στο 12αρι 35 μετρα.
Αν μπορω να κανω μια αυθαιρετη εκτίμηση θα εθετα ενα οριο στα 40 μετρα με βολες φυσιγγιων που περιεχουν σκαγια. Στο μονόβολο η διάτρηση του 20αριου ειναι μεγαλυτερη απο το 12αρι. Απλως το 12 εχει μεγαλυτερο παλμικο χτύπημα. Οπως και το 45αρι έναντι του 9mm.
 
Καλημέρα Κωνσταντινε! Άλλη φορά να βάζεις τον υπεύθινο να σου το δείχνει, και ας μην το αγοράσεις! Ειναι άλλο σχολείο αυτές οι οπλάρες! Χαζεύοντας και εγώ,έχω πιάσει όνειρα θερινής νυχτός για εμάς.. αλλά τα έχω πιάσει και έχω καταλάβει πολλά και πολλά περισσότερα έμαθα ρωτώντας τους! Συμβουλή, χάζευε αλλά και χάιδευε ταυτοχρόνος!:):)
Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά εδώ και καιρό το αποφεύγω λογω οτι μπαίνεις σε πειρασμό και μαζεύεις, μαζεύεις και τα τρώει η ντουλάπα στο τέλος.
 
Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μια καινούργια καραμπίνα benelli cal 20, επειδή έχω είδη μια σε cal 12 & είμαι πολύ ικανοποιημένος από το 12άρι όπλο!!!!!!!!!
Ποια η γνώμη σας για την αγορά;;;;;;;; Απευθύνομαι κυρίως σε όσους έχουν καραμπίνα 20άρα & κυρίως σε όσους έχουν benelli 20άρα!!!!!!!!!!
''Όποιος πάει στο 20άρι διαμέτρημα, μένει στο 20άρι διαμέτρημα'' άκουγα, κι έλεγα ''ναι καλά'' μέχρι που πήρα την 20άρα μου, κι από τότε δεν το αλλάζω αυτό το διαμέτρημα με τπτ... WINCHESTER sx3 20άρα έχω.
 
την επιασε την 100 με την 20 browning gold
Πολύ καλό τουφέκι ο τύπος και ωραία καπνισματα, τελικά 25γρ είναι αρκετά και για την φασσα και το εικοσαρι υπεραρκετο για να τις καταβάλλει σε όλες τις αποστάσεις.
 
Πολύ καλό τουφέκι ο τύπος και ωραία καπνισματα, τελικά 25γρ είναι αρκετά και για την φασσα και το εικοσαρι υπεραρκετο για να τις καταβάλλει σε όλες τις αποστάσεις.
το μόνο που θελει ειναι εξοικείωση κ προπόνηση μετα δεν νομιζω να υπαρχει θεμα
 
το μόνο που θελει ειναι εξοικείωση κ προπόνηση μετα δεν νομιζω να υπαρχει θεμα
Τίποτα δεν θέλει Νικόλα πίστεψε με όπως κυνηγάς με ένα δωδεκαρι θα κυνηγάς και με αυτό ειδικά στο περπατητο θα ευγνωμονεις τον εαυτό σου για αυτήν την επιλογή. Δυστυχώς στην χώρα μας δεν είναι τόσο διαδεδομένο όσο θα έπρεπε παραδόξως ,και οι λόγοι είναι πολλοί είτε αρθρογραφία είτε ότι τα όπλα που εισαγονταν παλιότερα ήταν όλα με σταθερά τσοκακια και η ποικιλία των φυσιγγιων μικρή, τώρα ευτυχώς άλλαξαν κάπως τα πράγματα με τα μπενελι και άλλες εταιρείες και μεγαλύτερη ποικιλία πυρομαχικών και πιστεύω να αλλάξει η νοοτροπία στο μέλλον.
 
Τίποτα δεν θέλει Νικόλα πίστεψε με όπως κυνηγάς με ένα δωδεκαρι θα κυνηγάς και με αυτό ειδικά στο περπατητο θα ευγνωμονεις τον εαυτό σου για αυτήν την επιλογή. Δυστυχώς στην χώρα μας δεν είναι τόσο διαδεδομένο όσο θα έπρεπε παραδόξως ,και οι λόγοι είναι πολλοί είτε αρθρογραφία είτε ότι τα όπλα που εισαγονταν παλιότερα ήταν όλα με σταθερά τσοκακια και η ποικιλία των φυσιγγιων μικρή, τώρα ευτυχώς άλλαξαν κάπως τα πράγματα με τα μπενελι και άλλες εταιρείες και μεγαλύτερη ποικιλία πυρομαχικών και πιστεύω να αλλάξει η νοοτροπία στο μέλλον.
Κωνσταντίνε περισσότερο από θέμα ψυχολογίας το λέω για την προπόνηση,έμενα που μου αρέσουν πάρα πολύ τα περπατιτα πιστεύω ότι θα είναι το απόλυτο,τώρα από όπλα πιστεύω ότι υπάρχουν πολλές επιλογές από εταιρίες ανάλογα τι διαθέτη η τσέπη του καθενός αυτό που με ενοχλεί είναι τα φυσίγγια που τα πουλάνε πανάκριβα
 
Κωνσταντίνε περισσότερο από θέμα ψυχολογίας το λέω για την προπόνηση,έμενα που μου αρέσουν πάρα πολύ τα περπατιτα πιστεύω ότι θα είναι το απόλυτο,τώρα από όπλα πιστεύω ότι υπάρχουν πολλές επιλογές από εταιρίες ανάλογα τι διαθέτη η τσέπη του καθενός αυτό που με ενοχλεί είναι τα φυσίγγια που τα πουλάνε πανάκριβα
Έχεις δίκιο Νικόλα αλλά οτιδήποτε σκέψη ανεπάρκειας να το πω ετσι φεύγει πολύ σύντομα . Τα πυρομαχικά έχεις δίκιο απλησιαστα και φαντάζομαι τώρα που τα δωδεκαρια πήραν την ανηφόρα πόσο θα πάνε του εικοσαριου.
 
Έχεις δίκιο Νικόλα αλλά οτιδήποτε σκέψη ανεπάρκειας να το πω ετσι φεύγει πολύ σύντομα . Τα πυρομαχικά έχεις δίκιο απλησιαστα και φαντάζομαι τώρα που τα δωδεκαρια πήραν την ανηφόρα πόσο θα πάνε του εικοσαριου.
Εχω δικαννακι ποζε 20αρι.Ο λογος που ξεκινησα την ιδιογομωση ηταν αυτος,οι παραλογες τιμες στα φυσιγγια των cal 20.
 
Εχω δικαννακι ποζε 20αρι.Ο λογος που ξεκινησα την ιδιογομωση ηταν αυτος,οι παραλογες τιμες στα φυσιγγια των cal 20.
Ποιο δικανο έχεις Αλέξανδρε αν επιτρέπεται και αν θέλεις πες μας για τα κυνηγια που κάνεις. Αυτός είναι και ένας από τούς λόγους που δεν έχει την θέση που του αξίζει γιατί αν παράδειγμα σε τσιχλοκυνηγι θέλεις τουλάχιστον δύο κουτιά φυσίγγια με αξία τα φθηνότερα 9,50 € άστα να πάνε φίλε.
 
Kωνσταντινε εχω ενα Zambala Hermanos 71 καννες με τσοκακια,μονοσκνδαλο.Κυνηγαω απο ορτυκι μεχρι γουρουνια με αυτο.Κανενα προβλημα απολυτως!
Τα φυσιγγια μου κοστιζουν 4.5 ευρο με καλυμπραρισμενους καλυκες φυσικα.Για μενα,το πιο ισσοροπημενο διαμετρημα.Καλη σκοπευση και ολα πηγαινουν ρολοι!!
 
Kωνσταντινε εχω ενα Zambala Hermanos 71 καννες με τσοκακια,μονοσκνδαλο.Κυνηγαω απο ορτυκι μεχρι γουρουνια με αυτο.Κανενα προβλημα απολυτως!
Τα φυσιγγια μου κοστιζουν 4.5 ευρο με καλυμπραρισμενους καλυκες φυσικα.Για μενα,το πιο ισσοροπημενο διαμετρημα.Καλη σκοπευση και ολα πηγαινουν ρολοι!!
.shake. Μαρεσει να ακούω τέτοια Αλέξανδρε και γω την ίδια ακριβώς γνώμη έχω το πιο ισορροπημένο διαμετρημα αλλά τόσο αδικημένο το κόστος των πυρομαχικών του που απωθεί πολλούς υποψηφίους.
 
και είναι και φθηνή !!!!!!! $ 2,999.99 $

http://www.cabelas.com/product/BERETTA-FIELD-III-SHTGN/1993391.uts
Ντίνο και οι υπόλοιποι βέβαια έχω μια απορία ? Ποιά η διαφορά πάντα σε cal 20 μεταξύ του 686 silver pigeon l, και του 690 εκτός από τα ξύλα και τα σκαλίσματα υπάρχει κάτι άλλο. Στο δωδεκαρι υπάρχει καννες, τσοκς αλλά στο εικοσαρι δεν μπορώ να βρω κάτι.
 
Back
Top