Cal.20

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μια καινούργια καραμπίνα benelli cal 20, επειδή έχω είδη μια σε cal 12 & είμαι πολύ ικανοποιημένος από το 12άρι όπλο!!!!!!!!!
Ποια η γνώμη σας για την αγορά;;;;;;;; Απευθύνομαι κυρίως σε όσους έχουν καραμπίνα 20άρα & κυρίως σε όσους έχουν benelli 20άρα!!!!!!!!!!
 
Εξαρτάτε τι ζητάς εσύ. Μπορεις να κανεις ολα τα κυνηγια με το cal 20 με επιτυχία. Προσωπικά τουλαχιστον σε κυνηγι τσιχλας δεν προκειται να να ξανα πιάσω το cal 12. To οπλο μου beretta a400 xplor cal 20 με 15,9 αυλο. Μπορω να ριχνω ολη μερα κ να μην με κουρασει καθολου. Παιχνίδι αλλα θανατηφόρο!
 
Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μια καινούργια καραμπίνα benelli cal 20, επειδή έχω είδη μια σε cal 12 & είμαι πολύ ικανοποιημένος από το 12άρι όπλο!!!!!!!!!
Ποια η γνώμη σας για την αγορά;;;;;;;; Απευθύνομαι κυρίως σε όσους έχουν καραμπίνα 20άρα & κυρίως σε όσους έχουν benelli 20άρα!!!!!!!!!!
Γειά σου Γιώργο, αν και είμαι ο πλέον ακατάλληλος άνθρωπος να σου απαντήσω λόγω του ότι έχω φάει κόλλημα με το συγκεκριμένο διαμετρημα, έχω την benelli m2 comfort και αν αυτή η εταιρεία φημίζεται για την αξιοπιστία και την λεπτότητα που έχει στα όπλα της φαντάσου τι γίνεται σε αυτό το διαμετρημα. Ευχαριστημένος τόσο με την ποιότητα όσο και με την απόδοση αυτού του όπλου που στο κυνήγι της τσίχλας έκανε όλα τα δωδεκαρια που έχω να φάνε πάγκο, το έχω ξαναπεί όσο ελαφρύ να γίνει ένας δωδεκαρι την αρμονία του εικοσαριου δεν θα την αποκτήσει ποτέ. Η συμβουλή μου είναι να πας σε ένα κυνηγομαγαζο και να δεις το όπλο που σε ενδιαφέρει, η benelli ευτυχώς βγάζει πολλά μοντέλα σε αυτό το διαμετρημα για όλα τα γούστα.
 
Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μια καινούργια καραμπίνα benelli cal 20, επειδή έχω είδη μια σε cal 12 & είμαι πολύ ικανοποιημένος από το 12άρι όπλο!!!!!!!!!
Ποια η γνώμη σας για την αγορά;;;;;;;; Απευθύνομαι κυρίως σε όσους έχουν καραμπίνα 20άρα & κυρίως σε όσους έχουν benelli 20άρα!!!!!!!!!!

Γιώργο έχω εδώ και 3 χρόνια την Benelli Rafaello Crio Cal 20.
Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το όπλο.
Ελαφρύ και τουφεκιές φαρμάκι.
Μπορείς να κάνεις με τα κατάλληλα τσοκ και φυσίγγια όλα τα κυνήγια.
Ότι πληροφορία θέλεις μην διστάσεις και ρώτα.
 
Γιατι ξέρουμε το βεληνεκές στο 12? Πάντως την αίσθηση που μου αφήνει το 20 ειναι οτι το κέντρο της τουφεκιάς του ειναι πολυ θανατηφόρο η λογο της λεπτοτητας του το βρίσκω ποιο εύκολα. Τραυματισμένα πουλια εχω πιο εύκολα με το 12
 
Ας πουμε οτι εγω δεν ριχνω πανω απο 40 μετρα με το 12αρι. Με το 20αρι που θα περιοριστω?
Δεν νομιζω να περιοριστής καπου. Εγω οπως ρίχνω με το 12 ρίχνω κ με το 20. Ειναι κανονικο ντουφεκι κ μπορεις να κανεις όλα τα κυνήγια!
 
Παλικαρια απο περιεργεια τι βεληνεκες εχει το 20αρι. Μια συγκριση με το 12αρι θα ηταν χρησιμη :)

Ας πουμε οτι εγω δεν ριχνω πανω απο 40 μετρα με το 12αρι. Με το 20αρι που θα περιοριστω?
Η μόνη διαφορά Βασίλη είναι ο κύκλος κατανομής των σκαγιων στο εικοσαρι είναι πιο μικρός και δεν συγχωρεί λάθη κατά τα άλλα δεν πιστεύω ότι οι διαφορές είναι τόσο τεράστιες.
Και επί της ευκαιρίας σήμερα ήμασταν στο cabelas με τον Μάνο και επωμισε τρία δικανακια της μπερετα, το silver pigeon, και δύο 690 αλλά αυτό που του κάτσε καλύτερα είναι το 690 lll field και τον βλέπω στο άμεσο μέλλον να το βαζει στον οπλοβαστο, μάλιστα ο υπεύθυνος όταν του είπαμε για cal20 μας είπε κυριολεκτικά το όπλο για όλα τα κυνηγια.
 
Δεν ξερω αν μου επιτρεπετε να πω τα προσωπικα μου, η ειμαι off topic, αλλα σημερα γνωρισα ΜΙΑ πιτσιρικα 20ΑΡΑ, που συντομα θα γινει η επομενη καψουρογκομενα και που πιστευω, θα παρει, μια περιοπτη θεση στο σπιτι. Το γενικότερο σύνολό της είναι πολύ καλά μελετημένο και ιδιαίτερα προσεγμένο.
Θελετε να μαθετε ποια εννοω;;
 
Δεν ξερω αν μου επιτρεπετε να πω τα προσωπικα μου, η ειμαι off topic, αλλα σημερα γνωρισα ΜΙΑ πιτσιρικα 20ΑΡΑ, που συντομα θα γινει η επομενη καψουρογκομενα και που πιστευω, θα παρει, μια περιοπτη θεση στο σπιτι. Το γενικότερο σύνολό της είναι πολύ καλά μελετημένο και ιδιαίτερα προσεγμένο.
Θελετε να μαθετε ποια εννοω;;
Με το καλό να το αποκτήσεις φίλε και αν ξαναπιασεις την α400 να μου γράψεις.
Μάνο βάλε φωτό και μην μας παιδεύεις .sarcastic.
καλορίζικο :)
Ξεχάσαμε ολωσδιόλου Μάκη .smashfrak. .
 
Back
Top