xenofone

γνωρίζει κανείς αν για φέτος είναι ενημερωμένη με τους τελευταίους χάρτες ; σε ένα κυνηγομάγαζο που βρέθηκα χθες άκουσα πώς έχει να ενημερωθεί 2 χρόνια
 
Εγω παλι ακουσα οτι αυριο στην οδο Σταδιου αυριο στις 09:00 το πρωι θα μοιραζουν κουλουρια και πενηνταευρα, και θα εχει και περασμα απο κροκοδειλες και για να το σοβαρεψουμε λιγο, κατεβασε την εφαρμογη διαλεξε μια περιοχη και ελεγξε την, για να το διαπιστωσεις μονο σου. Και αν εχεις και facebook δες αυτο:https://www.facebook.com/xenofone/
 
Αγαπητέ κύριε Δημήτρη Μαγδαλινέ συγχαρητήρια για την τόσο χρήσιμη αυτή εφαρμογή την οποία την χρησιμοποιώ από την πρώτη χρονιά που τη βγάλατε.

Δύο προτάσεις έχω οι οποίες εμένα θα με βόλευαν πολύ.

Καταρχήν να είναι η εφαρμογή διαθέσιμη και ενεργή ταυτοχρόνως σε δύο συσκευές. Σε τηλέφωνο και υπολογιστή. Γιατί έτσι όπως το έχετε τώρα μπορεί κάποιος να το έχει εγκατεστημένο σε δύο συσκευές, αλλά μόνο στη μία είναι ενεργή η πλήρης έκδοση, άρα δώρον άδωρον. Με βολεύει ο υπολογιστής για τον προγραμματισμό των εξορμήσεων στο σπίτι και φυσικά μου χρειάζεται και στο τηλέφωνο για την ώρα του κυνηγιού.



Επίσης, θα μου ήταν εξαιρετικά χρήσιμο αν ήταν δυνατόν αντί να αγοράζω την εφαρμογή κάθε χρόνο (φέτος ήταν δωρεάν – σας ευχαριστούμε) αν γίνεται να μπορώ να αγοράζω τους ενημερωμένους χάρτες κάθε χρόνο σε ηλεκτρονική μορφή ώστε να τους εγκαθιστώ στο φορητό gps και να μπορώ να βλέπω με ακρίβεια τη θέση μου στο χάρτη και τα όρια του απαγορευμένου.

Αυτό είναι πολύ σημαντικό για κάποιους από εμάς που χρησιμοποιούν gps στον κυνηγότοπο.

Για παράδειγμα φέτος κυνήγησα τρυγόνι στην παραλία από την Κυπαρισσία μέχρι της Ζαχάρω και ήμουν για ελάχιστα μέτρα μέσα στο όρια του επιτρεπόμενου , ενώ πέντε μέτρα δίπλα από το καρτέρι μου απαγορευόταν και μάλιστα χωρίς σαφές οπτικό όριο όπως κάποιον δρόμο για παράδειγμα. Το gpsτου τηλεφώνου δεν έχει μεγάλη ακρίβεια και δεν είναι αξιόπιστο για λεπτομέρεια.

Ευχαριστώ πολύ.
 
καλησπερα παιδια...λειτουργει η εφαρμογη? αξιζει καποιος να την αγορασει? υπαρχει και μια αλλα απο οτι διαβαζω κενταυρος?
 
Είναι βοηθήματα που δεν σε πετάνε "χοντρά " σε απαγορευμένη περιοχή. Να ξέρετε όμως ότι δεν αποτελούν αποδεικτικό μέσο σε έλεγχο θηροφυλακα
 
Καλημέρα. Τα χρήματα δεν είναι πολλά για αγορά ενος προγράμματος.. το θέμα είναι εάν αξίζει κάποιο....
 
Γνωρίζει κάποιος αν την εφαρμογή Κένταυρος μπορώ να την εγκαταστήσω ΚΑΙ στον υπολογιστή μου ή έστω στο τάμπλετ για να μπορώ να βλέπω καλύτερα τις περιοχές;

Τώρα την έχω εγκατεστημένη στο τηλέφωνο αλλά είναι μικρή η οθόνη και δε με βολεύει. Θα ήθελα να την είχα και σε υπολογιστή για να βλέπω με ευκρίνεια τις περιοχές. Αφού την έχω αγορασμένη μέσω ΚΣΕ και αφού και οι δύο είναι δικές μου συσκευές γιατί να μην μπορώ;
 
Γνωρίζει κάποιος αν την εφαρμογή Κένταυρος μπορώ να την εγκαταστήσω ΚΑΙ στον υπολογιστή μου ή έστω στο τάμπλετ για να μπορώ να βλέπω καλύτερα τις περιοχές;

Τώρα την έχω εγκατεστημένη στο τηλέφωνο αλλά είναι μικρή η οθόνη και δε με βολεύει. Θα ήθελα να την είχα και σε υπολογιστή για να βλέπω με ευκρίνεια τις περιοχές. Αφού την έχω αγορασμένη μέσω ΚΣΕ και αφού και οι δύο είναι δικές μου συσκευές γιατί να μην μπορώ;
Δεν μπορείς.
Και στο λέω γιατί όταν άλλαξα τηλέφωνο και την εγκατέστησα σκάναρα πάλι το ίδιο barcode και δεν το "πήρε".
Σε pc δεν νομίζω να βγαίνει
 
Γνωρίζει κάποιος αν την εφαρμογή Κένταυρος μπορώ να την εγκαταστήσω ΚΑΙ στον υπολογιστή μου ή έστω στο τάμπλετ για να μπορώ να βλέπω καλύτερα τις περιοχές;

Τώρα την έχω εγκατεστημένη στο τηλέφωνο αλλά είναι μικρή η οθόνη και δε με βολεύει. Θα ήθελα να την είχα και σε υπολογιστή για να βλέπω με ευκρίνεια τις περιοχές. Αφού την έχω αγορασμένη μέσω ΚΣΕ και αφού και οι δύο είναι δικές μου συσκευές γιατί να μην μπορώ;
Δυστυχώς βλέπω πως μιλάει για συμβατότητα μόνο με λειτουργικά κινητών και ό,τι οδηγίες έχει είναι μόνο για εγκατάσταση σε κινητά... Ο μόνος τρόπος να τη χρησιμοποιήσει κάποιος και να δει σε μεγάλη οθόνη είναι να μπει σε tablet και να συνθεθεί σε οθόνη...
 
Γνωρίζει κάποιος αν την εφαρμογή Κένταυρος μπορώ να την εγκαταστήσω ΚΑΙ στον υπολογιστή μου ή έστω στο τάμπλετ για να μπορώ να βλέπω καλύτερα τις περιοχές;

Τώρα την έχω εγκατεστημένη στο τηλέφωνο αλλά είναι μικρή η οθόνη και δε με βολεύει. Θα ήθελα να την είχα και σε υπολογιστή για να βλέπω με ευκρίνεια τις περιοχές. Αφού την έχω αγορασμένη μέσω ΚΣΕ και αφού και οι δύο είναι δικές μου συσκευές γιατί να μην μπορώ;
Καλησπερα γινεται απλα θα χρειαστει να μετατρεψεις τον υπολογιστη σου σε android menu .

https://www.bluestacks.com/bluestacks-5.html κατεβαζεις αυτο το προγραμμα , το κανεις εγκατασταση .

Εκει που ειναι το playstore θα χρειαστει να συνδεθεις με gmail . Αν δεν εχεις ή δεν θελεις να βαλεις αυτο που εχεις , σε 2-3 λεπτα κανεις ενα καινουργιο . Αφου το συνδεσεις κατεβαζεις οτι εφαρμογη θελεις σαν να εχεις το κινητο σου
 
Καλησπερα γινεται απλα θα χρειαστει να μετατρεψεις τον υπολογιστη σου σε android menu .

https://www.bluestacks.com/bluestacks-5.html κατεβαζεις αυτο το προγραμμα , το κανεις εγκατασταση .

Εκει που ειναι το playstore θα χρειαστει να συνδεθεις με gmail . Αν δεν εχεις ή δεν θελεις να βαλεις αυτο που εχεις , σε 2-3 λεπτα κανεις ενα καινουργιο . Αφου το συνδεσεις κατεβαζεις οτι εφαρμογη θελεις σαν να εχεις το κινητο σου
Ευχαριστώ alex.
Το εγκατέστησα και μου βγάζει την παρακάτω εικόνα.
Μετά τί; Πως θα συνδέσω το κινητό στον υπολογιστή; Πως θα δω τον Κένταυρο στον υπολογιστή;

Χωρίς τίτλο.jpg
 
δοκιμασε να τη σβησεις απο το κινητο, να την κατεβασεις στο ταμπλετ, και οταν πας κυνηγι την σβηνεις και την ξαναανεβαζεις στο κινητο.
ισως γινεται, αλλιως αν χασουμε κινητο πως τη βαζουμε στο καινουργιο ; εκτος και με την πρωτη φορα κλειδωνει στο νουμερο τηλ
Εγω περυσι μολις τελειωσαν τα τρυγονια την εσβησα και μετα τα χριστουγεννα που κατι χρειαστηκα την ξαναανεβασα
ααα τωρα ειδα οτι απαντησε ο Βασιλης σε αυτο
 
Last edited:
Back
Top