xenofone

Ευχαριστώ alex.
Το εγκατέστησα και μου βγάζει την παρακάτω εικόνα.
Μετά τί; Πως θα συνδέσω το κινητό στον υπολογιστή; Πως θα δω τον Κένταυρο στον υπολογιστή;

View attachment 78700
Εδώ δεν συνδέεις το κινητό σου .

Από την στιγμή που κατέβασες το πρόγραμμα και το έκανες εγκατάσταση είναι πλέον ο υπολογιστής μια android συσκευή .

Simulator δηλ , άρα εκεί που λέει Appcenter ή στην αναζητηση που έχει γράφεις Kentavros , και την κατεβάζεις .


Για να κατεβάσεις θα σου ζητήσει email αν θυμάμαι καλά , βάζεις το gmail σου .


Και στην εφαρμογή kentavros θα κανείς login με το email που έκανες πρώτη φορά .
 
Ευχαριστώ πάρα πολύ alex.
Θα λειτουργήσει όμως αφού είναι εγκατεστημένη ΚΑΙ στο κινητό μου;
Θα λειτουργεί ταυτοχρόνως δηλαδή;

Αυτο ειναι ερωτημα το οποιο θα στο απαντησω σε επομονο μισαωρο , κατσε να κανω για εμενα για να εχω εικονα και να μην κανω εικασίες
 
Ευχαριστώ, να είσαι καλά!
Αν σε βολεύει έτσι πες μου , με τον ίδιο κωδικό ή στο pc ή στο κινητό μπορείς να το έχεις . Όχι και τα δυο μαζί .


αν θέλεις να το δοκιμάσεις να δεις αν σε βολεύει καντο με τον κωδικό σου και αν σου αρέσει σου δίνω τον δικό μου κωδικό για να τον έχεις στον υπολογιστή
 

Attachments

  • IMG_6071.jpeg
    IMG_6071.jpeg
    370,3 KB · Προβολές: 22
Αν σε βολεύει έτσι πες μου , με τον ίδιο κωδικό ή στο pc ή στο κινητό μπορείς να το έχεις . Όχι και τα δυο μαζί .


αν θέλεις να το δοκιμάσεις να δεις αν σε βολεύει καντο με τον κωδικό σου και αν σου αρέσει σου δίνω τον δικό μου κωδικό για να τον έχεις στον υπολογιστή
Σε ευχαριστώ και πάλι Alex αλλά ρωτούσα αν γινόταν να το έχω ταυτόχρονα και στα δύο. Στο κινητό το χρειάζομαι, και στον υπολογιστή θα με βόλευε. Οπότε αφού δε γίνεται και στα δύο το αφήνω στο κινητό.
Σε ευχαριστώ για την προσπάθεια.
 
Σε ευχαριστώ και πάλι Alex αλλά ρωτούσα αν γινόταν να το έχω ταυτόχρονα και στα δύο. Στο κινητό το χρειάζομαι, και στον υπολογιστή θα με βόλευε. Οπότε αφού δε γίνεται και στα δύο το αφήνω στο κινητό.
Σε ευχαριστώ για την προσπάθεια.
Αν αποθηκεύσεις τον κωδικό σε ένα αρχείο και τον κανείς copy paste όταν θέλεις να το χρησιμοποιείς στον υπολογιστή θα σε αποσυνδέει από το κινητό .

Και αποθηκεύεστε τον κωδικό σαν επαφή και μετά πάλι copy paste στην εφαρμογή , όταν τον χρειάζεσαι στο κινητό
 
Εγώ όταν είχα κατεβάσει την εφαρμογή απλά σκάναρα το QR δε μου είχε ζητήσει πουθενά να δημιουργήσω λογαριασμό. Τώρα που μπήκα να δω δε μου λέει πουθενά δημιουργία λογαριασμού. Αν σβήσω την εφαρμογή και ξαναβάλω το QR θα το δεχτεί ή θα παιχτεί μ@λ@κια?
 
Σε ευχαριστώ και πάλι Alex αλλά ρωτούσα αν γινόταν να το έχω ταυτόχρονα και στα δύο. Στο κινητό το χρειάζομαι, και στον υπολογιστή θα με βόλευε. Οπότε αφού δε γίνεται και στα δύο το αφήνω στο κινητό.
Σε ευχαριστώ για την προσπάθεια.
Στο tube έχει βίντεο να κατεβάσεις πρόγραμμα με δωρεάν δοκιμή για mirroring( για μόνιμα το αγοράζεις) και να μπορείς να το χειρίζεσαι από το κινητό η το ποντίκι .
 
Στο tube έχει βίντεο να κατεβάσεις πρόγραμμα με δωρεάν δοκιμή για mirroring( για μόνιμα το αγοράζεις) και να μπορείς να το χειρίζεσαι από το κινητό η το ποντίκι .
Ναι φίλε, το δοκίμασα με δύο διαφορετικά προγράμματα αλλά κανένα δε δούλεψε με το κινητό μου. Παρότι κάνω όλες τις ρυθμίσεις στο κινητό όπως δείχνουν στις οδηγίες δεν τα κατάφερα.
Σιχάθηκα και τα απεγκατέστησα και τέλος.

Και αυτοί οι τεμπελχανάδες της εφαρμογής τόσα λεφτά παίρνουν από τους κυνηγούς ας κάνουν την εφαρμογή τους πιο εύχρηστη. Ζούμε σε εποχή που έχουμε πολλαπλούς υπολογιστές, κινητο/ά τάμπλετ, laptop, θα έπρεπε σε όλες τις συσκευές του κυνηγού να δουλεύει. Η εφαρμογή έχει αγοραστεί από τον κυνηγό, όχι από το κινητό του.
 
Γνωρίζει κάποιος αν την εφαρμογή Κένταυρος μπορώ να την εγκαταστήσω ΚΑΙ στον υπολογιστή μου ή έστω στο τάμπλετ για να μπορώ να βλέπω καλύτερα τις περιοχές;

Τώρα την έχω εγκατεστημένη στο τηλέφωνο αλλά είναι μικρή η οθόνη και δε με βολεύει. Θα ήθελα να την είχα και σε υπολογιστή για να βλέπω με ευκρίνεια τις περιοχές. Αφού την έχω αγορασμένη μέσω ΚΣΕ και αφού και οι δύο είναι δικές μου συσκευές γιατί να μην μπορώ;
Τι να το κανεις ρε καπετανιε αφου στο λεει οτι τα ορια στα απαγορευμενα ειναι ενδεικτικα !! Ενημερωθητε απο τα κατα τοπους οργανα !!!
 
Back
Top