Winchester Team

μιλούσα με τον Αλέξανδρος στο τηλ. και μου λέει ότι βγήκε νεα sx4 και την έχει στο youtube
το ψαξα λίγο και να η νέα καραμπίνα της win
Ωραιο οπλο,αλλα αυτο το κοντακι[οπως και στο sx3]πολυ με χαλαει.Παραειναι μου φαινεται μικρο,πως το βολευεστε βρε παιδια? θα θελει συνεχεια διορθωσεις ή κανω λαθος?Παντως αν ειχε ''φυσιολογικο'' κοντακι θα θελα να το αποκτησω,μου αρεσει....καλη κανη με διευρυμενο αυλο,συστημα αεριων χωρις κλωτσημα,καλη τιμη[συμφωνα με τις τιμες στο αμερικα].Ειδωμεν....
 
.hair..hair..hair.θα μας τρελανουν στο τέλος....
Φιλε μου θα σου δωσω το δικο μου παραδειγμα για συγκριση.

V3 μαυρη 28 ιν. Αμερικη 650 δολλαρια, Eλλαδα 1310 Ευρω (την αγορασε φιλος μου)
V3 παραλλαγη 28 ιν Αμερικη 725 δολλαρια, Ελλαδα 1490 Ευρω (την αγορασα εγω)

Πηγη τιμων Αμερικης. grabagun.com, στα μαγαζια περιπου 100 ακριβοτερα.

Τι να λεμε τωρα?
 
Φιλε μου θα σου δωσω το δικο μου παραδειγμα για συγκριση.

V3 μαυρη 28 ιν. Αμερικη 650 δολλαρια, Eλλαδα 1310 Ευρω (την αγορασε φιλος μου)
V3 παραλλαγη 28 ιν Αμερικη 725 δολλαρια, Ελλαδα 1490 Ευρω (την αγορασα εγω)

Πηγη τιμων Αμερικης. grabagun.com, στα μαγαζια περιπου 100 ακριβοτερα.

Τι να λεμε τωρα?
εγω την πηρα 1210 ευρω :) εχετε πολλα μεταφορικα μαλλον για Κερκυρα.big smile.
 
Εδω υπολογισε 1200/1300 Ευρω
Εαν ειναι για τοσα,καποιος που θελει συστημα αεριων,γιατι να μην παει στην fabarm l4s black hunter η οποια μου φαινεται και πιο ποιοτικη?Λεω γω τωρα......Παντως αυτη η αισχροκερδια πρεπει με καποιο τροπο να σταματησει.Δεν γινεται ρε παιδια στην αμερικη να εχει το ιδιο οπλο 630€ και εδω 1200,τι ειμαστε ρε γαμω το φελεκι τους,σαουδαραβες :mad:
 
Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου μόνο 15% πρέπει να είναι η διαφορά στο φπα ανάλογα την πολιτεία + μεγαλύτερη φορολογία στην εισαγωγή όπλων εδώ οπότε ναι μεν έχουμε κερδοσκοπους αντιπροσωπους αλλά η διαφορά δεν είναι μόνο εκεί
 
Εαν ειναι για τοσα,καποιος που θελει συστημα αεριων,γιατι να μην παει στην fabarm l4s black hunter η οποια μου φαινεται και πιο ποιοτικη?Λεω γω τωρα......Παντως αυτη η αισχροκερδια πρεπει με καποιο τροπο να σταματησει.Δεν γινεται ρε παιδια στην αμερικη να εχει το ιδιο οπλο 630€ και εδω 1200,τι ειμαστε ρε γαμω το φελεκι τους,σαουδαραβες :mad:
Δεν ειναι πιστευω μονο το κερδος αλλα και ο φορος εισαγωγη του προιοντος ολα μαζι κανουν αυτες της τιμες Δυστιχος Ελλαδιστανσουαραβισταν
 
Παιδες το winchester γινεται στο βελγιο αρα δεν εχει δασμους εισαγωγης οπως αλλα προιοντα εκτος ΕΕ.Παντως οτι μας ταραζουν στους φορους (κατα συνεπεια και για την αγορα οπλου) ενταξει,αυτο το ξερουν κι οι κοτες,δε μπορω να καταλαβω τι διαφορα εχει ενας κλεφτης που μπαινει στο σπιτι μου και μου κλεβει π.χ 100€,απ το κρατος το οποιο μου στελνει ενα χαρτι(τωρα τελευταια πρεπει να το εκτυπωνουμε κιολας απο το ιντερνετ:mad:), και με βγαζει χρεωμενο,χωρις στη πραγματικοτητα να χρωσταω..smashfrak.Η διαφορα στη τιμη σε καθε περιπτωση ειναι τεραστια.
 
Last edited:
Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου μόνο 15% πρέπει να είναι η διαφορά στο φπα ανάλογα την πολιτεία + μεγαλύτερη φορολογία στην εισαγωγή όπλων εδώ οπότε ναι μεν έχουμε κερδοσκοπους αντιπροσωπους αλλά η διαφορά δεν είναι μόνο εκεί

Συμφωνω σε αυτο αλλα ας μην ξεχναμε οτι και ο αντιπροσωπος ψωνιζει χοντρικης, αρα πληρωνει λιγοτερο αποτι βλεπουμε. Υπαρχουν μεταφορικα αλλα επειδη φερνει κονταινερ τα εξοδα μοιραζονται σε ολα τα προιοντα που εισαγει.
Αυτο που κανουν οι αντιπροσωποι σφιγμομετρουν τη τοπικη αγορα και ποσα ειναι διατεθιμενος ο τοπικος καταναλωτης να πληρωσει. Και επειδη τα πληρωνει η επιλογη του τον δικαιωνει. Στην Αμερικη επαναληπτικη καραμπινα πανω απο 1000 δολλαρια δυσκολα πωλειται, στην Ελλαδα κατω απο 1000 Ευρω δυσκολα βρισκεις.
 
Παιδες το winchester γινεται στο βελγιο αρα δεν εχει δασμους εισαγωγης οπως αλλα προιοντα εκτος ΕΕ.Παντως οτι μας ταραζουν στους φορους (κατα συνεπεια και για την αγορα οπλου) ενταξει,αυτο το ξερουν κι οι κοτες,δε μπορω να καταλαβω τι διαφορα εχει ενας κλεφτης που μπαινει στο σπιτι μου και μου κλεβει π.χ 100€,απ το κρατος το οποιο μου στελνει ενα χαρτι(τωρα τελευταια πρεπει να το εκτυπωνουμε κιολας απο το ιντερνετ:mad:), και με βγαζει χρεωμενο,χωρις στη πραγματικοτητα να χρωσταω..smashfrak.Η διαφορα στη τιμη σε καθε περιπτωση ειναι τεραστια.

Ουτε στη Πορτογαλια που φτειαχνεται η Winchester ειναι ετσι φθηνη οπως στην Αμερικη.
Η τοπικη αγορα κανονιζει τις τιμες. Αμα γουσταρεις αμερικανικη μαρκα σου λενε σκαστα.
 
Back
Top