Winchester Team

Καλημερα σε ολους,θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους SX4,εαν εχουν κανει καποια τροποποιηση στο κοντακι ,σε ξυλινη εκδοση της SX4,εφοσον το οπλο τους τουφεκουσε καπως ψηλα 60-40 ετσι ωστε να τουφεκαει 50/50,και εαν ναι τι ακριβως εχει κανει.Δεν εννοω να εκανε καινουργιο κοντακι,ουτε να χρησιμοποιησε τις επιμυκηνσεις του κοντακιου.
Ψηλοτουφεκαει λόγω κοντακιού ή λόγω κάννης; Αυτά τα όπλα φτιάχνονται με στόχο το κυνήγι υδροβίων, στο λαγό μπορεί να μην σε βολεψει.

Κάνε μία δοκιμή σημαδεύοντας βλέποντας μόνο μπίλια και καθόλου ρίγα με το όπλο ακουμπισμένο. Εάν ψηλοτουφεκαει και πάλι, σίγουρα δεν φτιάχνεται από το κοντάκι.
 
Ψηλοτουφεκαει λόγω κοντακιού ή λόγω κάννης; Αυτά τα όπλα φτιάχνονται με στόχο το κυνήγι υδροβίων, στο λαγό μπορεί να μην σε βολεψει.

Κάνε μία δοκιμή σημαδεύοντας βλέποντας μόνο μπίλια και καθόλου ρίγα με το όπλο ακουμπισμένο. Εάν ψηλοτουφεκαει και πάλι, σίγουρα δεν φτιάχνεται από το κοντάκι.
τα περισσοτερα κοντακια απο sx3 εκτος απο το ψηλοντουφεκισμα δεν επερναν κ cast τουλαχιστων σε οσους ετυχε να γνωριζω
 
Ψηλοτουφεκαει λόγω κοντακιού ή λόγω κάννης; Αυτά τα όπλα φτιάχνονται με στόχο το κυνήγι υδροβίων, στο λαγό μπορεί να μην σε βολεψει.

Κάνε μία δοκιμή σημαδεύοντας βλέποντας μόνο μπίλια και καθόλου ρίγα με το όπλο ακουμπισμένο. Εάν ψηλοτουφεκαει και πάλι, σίγουρα δεν φτιάχνεται από το κοντάκι.
Πολυ σωστα το ειπες,στο λαγο δεν βολευει 100%,και πιστευω οτι εξαιτιας αυτου μου εφυγαν λαγοι ,τους οποιους τους ''εξυνα'' την πλατη.
Το εχω δοκιμασει ετσι ακριβως οπως το λες,να βλεπω μονο στοχαστρο και καθολου ριγα,παει 50/50.αλλα σε σχετικα γρηγορη επωμιση,παντα φευγει επανω καπως 60/40.Για γενικο κυνηγι ειναι σιγουρα οκ,αλλα θα το ηθελα 50/50,τωρα ισως ολο αυτο επειδη το εχω δει στο χαρτονι , να λειτουργει και ψυχολογικα κατα σε εμενα.Πιστυεω οτι με λιγο παραπανω drop θα ερθει κουτι σε εμενα διοτι οπως το βλεπω δεν απεχει πολυ.
Γι αυτο και ρωταω εαν καποιος εχει επεμβει σε αυτο το οπλο.
 
Πρόσεξε τα αυτά τα παπιά γιατί έχουν την τάση ν αποδημουν .yel.

αυτά της browning δεν αποδημούν φίλε μου ειναι σκαλιστα. άλλη εταιρεία βάζει επίχρυσα, που όντως που και που τους έρχεται μια ζουρλια να την κάνουν για άλλη γη για αλλά μέρη 🤣 🤣

1000042985.jpg
 
αυτά της browning δεν αποδημούν φίλε μου ειναι σκαλιστα. άλλη εταιρεία βάζει επίχρυσα, που όντως που και που τους έρχεται μια ζουρλια να την κάνουν για άλλη γη για αλλά μέρη 🤣 🤣

View attachment 65973
Η Μπράουνινγκ είναι χειρότερη. Απ' ότι βλέπω, βάζει... μπλε!:p
 
έχεις δίκιο. αφορμή ήταν το τσαγακι και παρασυρθηκαμε. topic.
Έτσι γίνεται πάντα, όταν πίνουν το τσάι μετά αρχίζουν τις άσχετες ερωτήσεις... Κ για πες, τα παιδιά μεγαλώνουν? Πώς πάνε με τις ιώσεις τώρα που είναι δύσκολη εποχή? Στη δουλειά πηξιμο ε? Τα έχουν φορτώσει όλα στους λογιστές... .my man.
 
Back
Top