Winchester SX4

Καπου ειχα διαβασει το εξης: Να μη φοβασαι αυτον που εχει πολλα οπλα, αλλα αυτον που εχει ενα με πολλα ανταλλκτικα γι αυτο. Μου εμεινε αλλα δεν το τηρησα ποτε.
Να φοβάσαι τον ηλικιωμένο που ρίχνει με το ίδιο οπλο, το λένε οι αμερικανοι
 
Μακάρι έχω καιρό να μιλησω μαζί του του ειχα σκάσει 150 για να στραβωσω το κοντάκι της ςς το χαμε πετύχει κατά 90%
Αν πειράξεις ξανά τις κλίσεις σε όπλο με επανατατικο ελατήριο στο κοντάκι τσεκαρε πόσο θα αρπάξει ο σωλήνας του ελατηρίου. Λίγο δεν πειράζει. Στην SX4 είναι μικρό το περιθώριο και ίσως χρειαστεί να μεγαλώσει η τρύπα του κοντακιου
 
Αν πειράξεις ξανά τις κλίσεις σε όπλο με επανατατικο ελατήριο στο κοντάκι τσεκαρε πόσο θα αρπάξει ο σωλήνας του ελατηρίου. Λίγο δεν πειράζει. Στην SX4 είναι μικρό το περιθώριο και ίσως χρειαστεί να μεγαλώσει η τρύπα του κοντακιου
Αμα θες τοσα για στραβωμα ο @ΓΙΑΝΝΗΣ. Κανει πολυ καλυτερα πραγματα ειτε κοντακι ειτε ρυθμιζομενο χτενι σωστες δουλειες πανω απ ολα . Τα κοντακια κομφορτ ειναι ελαστικα οπως και οι μηχανισμοι αδρανειας εχουν αρκετες ανοχες για τετιες επεμβασεις
 
Αν πειράξεις ξανά τις κλίσεις σε όπλο με επανατατικο ελατήριο στο κοντάκι τσεκαρε πόσο θα αρπάξει ο σωλήνας του ελατηρίου. Λίγο δεν πειράζει. Στην SX4 είναι μικρό το περιθώριο και ίσως χρειαστεί να μεγαλώσει η τρύπα του κοντακιου
Δεν έχω θέμα στη μπερναντελι που είναι ακριβώς έχω γυρίσει και το σωλήνα με το επαναστατικό με οξυγόνο στον μαστρό γιωργη τον μπούτο αυτός το γύρισε εννοείται χωρίς κανένα θέμα χρόνια τώρα .
 
Αμα θες τοσα για στραβωμα ο @ΓΙΑΝΝΗΣ. Κανει πολυ καλυτερα πραγματα ειτε κοντακι ειτε ρυθμιζομενο χτενι σωστες δουλειες πανω απ ολα . Τα κοντακια κομφορτ ειναι ελαστικα οπως και οι μηχανισμοι αδρανειας εχουν αρκετες ανοχες για τετιες επεμβασεις
Φτιάχνει καινούριο κοντάκι γιατί ενδιαφέρεται ένα φιλαράκι
 
Έχω 1* , 3* και skeet.
To 3αρι στα 30μ έχει περιφέρεια ομοιόμορφη και δυνατό κέντρο. Το skeet στα 25μ και κάτω θερίζει στην κυριολεξία.
Ο Άσσος…είναι το κάτι άλλο. Στα 50μ δεν το φοβάμαι και κοντά με έκανε και νόμιζα ότι είχα το 3αρι επάνω και οι δοκιμές έδωσαν και επιβεβαίωσαν την περιφέρεια που έβλεπα.

Να σημειώσω ότι είχα το Anaconda Mid και τελικά το πούλησα καθότι το Gemini φαίνεται να «πηγαίνει» την SX4 που έχω.
Οι δυο στη φωτό τις τουφέκισα για πλάκα…νομίζοντας ότι δεν…

Να σημειώσω επίσης ότι όλα αυτά έγιναν με Percorso Νο6. Άλλο φυσίγγιο μέσα δεν έχω βάλει στην SX4 (εκτός από δράμια αλλά εκεί αλλουνού παπά ευαγγέλιο).
Ποιο Gemini δουλευεις φιλε
 
Και τα τρία τσοκ που δουλεύω είναι Gemini Ported.
Δουλεύω το LM και θα ήθελα ένα ποιο κληστω. Για αυτό ρωτάω αν κάποιο από τα 3 που έχεις είναι κληστω. Ποιο πολυ παω στο LF αν το έχεις δουλέψει και μπορείς να μου πεις τη γνώμη σου. Σε ευχαριστώ
 
Δουλεύω το LM και θα ήθελα ένα ποιο κληστω. Για αυτό ρωτάω αν κάποιο από τα 3 που έχεις είναι κληστω. Ποιο πολυ παω στο LF αν το έχεις δουλέψει και μπορείς να μου πεις τη γνώμη σου. Σε ευχαριστώ
Όχι δεν το έχω Πάνο.
Έχω F, M και Skeet.
Για αυτά μιλάω παραπάνω. Λογικά το F θα είναι πιο κλειστό από το LF. Αλλά δεν μπορώ να το πω από πείρα.
 
Back
Top