Winchester SX4

Η τιμη αγορας της SX4 στην Αμερικη ακρως ελκυστικη στα 800 με 900 δολλαρια.
Αναμενουμε τιμη εδω, αλλα αν ειναι οπως και με τη Ρεμι 1300 με 1500 Ευρω μαλλον θα κινηθει.
αντιπρόταση :)
1000-1100 πιστεύω ότι παίξει
 
Η τιμη αγορας της SX4 στην Αμερικη ακρως ελκυστικη στα 800 με 900 δολλαρια.
Αναμενουμε τιμη εδω, αλλα αν ειναι οπως και με τη Ρεμι 1300 με 1500 Ευρω μαλλον θα κινηθει.
Πιστευω πως θα παιξει πιο φθηνα , πρωτον η V3 ηταν πολυδιαφημισμενη , ο αντιπροσωπος εφερε λιγα κομματια κ ειχε πολυ ζητηση ...οποτε εβαλε καπελα (οτι γινετε με τα Iphone τις πρωτες ημερες). Η sx4 ειναι ..ενα ακομη οπλο "της σειρας" οποτε δεν συvδραμει λογος καπελου. Η Kalco δεν εχει δειξει τετοια δειγματα στο παρελθον.
π.χ. η Απλη Super X3 Compo Black στο Cabelas παιζει στα $900-950 και Ελλαδα 1195 euros στη Kalco και 1050 Kalkatzako , πολυ κοντα και λογικα ,κοντα στα +25%
απ την αλλη η V3 η απλη στο Cabelas παιζει στα $780 και Ελλαδα 1310 euros Kalkatzako (1210 την πηρα εγω) , δλδ +80% !!!

Αρα τι κανει μαγικα η Kalco και τα φερνει φθηνα τα οπλα ..... ΡΕ ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ και μετα μου σβηνουν τα σχολια απο το φορουμ γιατι τα βρισκει προσβλητικα λεει ο αντιπροσωπος επειδη γραφω την αληθεια!!!!

Επισης στην Αμερικη σαν οπλο ειναι λιγο πιο ακριβω απο την V3 .... οποτε ΑΝ στην Ελλαδα ελθει και ειναι ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ απο την V3 .......buy buy.
 
και μετα μου σβηνουν τα σχολια απο το φορουμ γιατι τα βρισκει προσβλητικα λεει ο αντιπροσωπος επειδη γραφω την αληθεια!!!!

Συγγνωμη για να καταλαβω κι εγω.
Αφου τα σχολια σου ανεβηκαν και βρεθηκαν αποδεκτα απο τη διαχειριση, πηρε τηλεφωνο ο αντιπροσωπος και επειδη δεν του αρεσαν τα κατεβασαμε?
Αντι να γραφτει η αντιπροσωπεια η ιδια στο φορουμ, οπως εχει κανει και ο αντιπροσωπος των Kicks και ο αντιπροσωπος των brain chokes και να απανταει
ο ιδιος στα γραπτα μας προτιμησε να μας κλεισει το στομα για να ησυχασει, επειδη δεν του αρεσαν τα σχολια του Τολι πχ αλλα μονο του Παυλου?
Σαν πολυ βαρυ που φαινεται, αλλα επειδη δεν εχω πληρη εικονα θα παρακαλουσα τη διαχειριση να τοποθετηθει
 
Πιστευω πως θα παιξει πιο φθηνα , πρωτον η V3 ηταν πολυδιαφημισμενη , ο αντιπροσωπος εφερε λιγα κομματια κ ειχε πολυ ζητηση ...οποτε εβαλε καπελα (οτι γινετε με τα Iphone τις πρωτες ημερες). Η sx4 ειναι ..ενα ακομη οπλο "της σειρας" οποτε δεν συvδραμει λογος καπελου. Η Kalco δεν εχει δειξει τετοια δειγματα στο παρελθον.
π.χ. η Απλη Super X3 Compo Black στο Cabelas παιζει στα $900-950 και Ελλαδα 1195 euros στη Kalco και 1050 Kalkatzako , πολυ κοντα και λογικα ,κοντα στα +25%
απ την αλλη η V3 η απλη στο Cabelas παιζει στα $780 και Ελλαδα 1310 euros Kalkatzako (1210 την πηρα εγω) , δλδ +80% !!!

Αρα τι κανει μαγικα η Kalco και τα φερνει φθηνα τα οπλα ..... ΡΕ ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ και μετα μου σβηνουν τα σχολια απο το φορουμ γιατι τα βρισκει προσβλητικα λεει ο αντιπροσωπος επειδη γραφω την αληθεια!!!!

Επισης στην Αμερικη σαν οπλο ειναι λιγο πιο ακριβω απο την V3 .... οποτε ΑΝ στην Ελλαδα ελθει και ειναι ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ απο την V3 ... ολοι θα καταλαβουμε το ποιον της DIAMAMCO
Τολη σχετικα με την λογοκρισια αυτο που λες μπορει να εγινε σε αλλο forum και οχι εδω ,Ετσι πιστευω
 
Κύριοι,
Υπάρχουν κατά καιρούς οχλήσεις από διάφορους (επαγγελματίες και μη) που θεωρούν ότι προσβάλλονται από τις δημόσιες τοποθετήσεις μελών......ως Διαχειριστική Ομάδα, ήσυχα αλλά με επιχειρήματα , επιδιώκουμε να μην υπάρχουν προεκτάσεις. Δεν κρίνουμε, προς το παρόν, οτι έχει νόημα η κοινοποίηση τέτοιων πληροφοριών γιατί ο σκοπός της σελίδας δεν είναι η διαιτησία ανάμεσα σε αντιδικίες τρίτων......
Οι όροι χρήσης αναφέρουν ότι οι παρεξηγήσεις οφείλουν να κουβεντιάζονται μόνο σε προσωπικά μνμ και όχι δημόσια.....εκτρέπουμε λοιπόν τους εμπλεκόμενους να λύσουν το θέμα, ιδιωτικά......οι υπόλοιποι δεν φταίμε να μας εμπλέκουν, άσχετα αν συμφωνούμε ή δεν συμφωνούμε με τις τοποθετήσεις μελών........οφείλουμε να είμαστε στη μέση και να προστατεύουμε αποτελεσματικά τη σελίδα αλλά και τα ενεργά μέλη μας......
Παρακαλώ να κλείσει εδώ το off-topic.......να ξέρετε, είμαστε πολλοί και πάντα με το δάκτυλο στη σκανδάλη να προστατεύουμε εαυτόν και αλλήλους.....
Περαιτέρω πληροφορίες που μπορούν να μεταφερθούν ή άλλα σχετικά ερωτήματα, θα μεταφερθούν μόνο μέσω προσωπικών μνμ, δημόσιες τοποθετήσεις που δεν αφορούν την SX4 , θα αφαιρεθούν
ευχαριστώ για τη κατανόηση
 
Last edited:
Τολη σχετικα με την λογοκρισια αυτο που λες μπορει να εγινε σε αλλο forum και οχι εδω ,Ετσι πιστευω
Απαντησε ο Βασιλης παιδια. Λοιπον απο εδω κ στο εξης μιας που δεν εχουμε δημοκρατια ...μονο τα καλυτερα για τη ρεμι Ελλαδος. Οποιος θελει αγοραζει αν του φαινεται ακριβη , ας παρει win ή κατι αλλο.
Και επειδη διαβαζουν και ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ που ειμαι πελάτης τους , ασχετα αν πηρα 2 οπλα απο αυτους , κοβω την συζητηση δεν ξανα αναφερω τιποτα πια για την Ρεμι Ελλαδος και τον αντιπροσωπο Ελλαδος , γιατι "παιζουν" μηνυσεις ...και δεν ειμαστε για να τρεχουμε και να πληρωνουμε δικαστηρια.
 
Last edited:
Κύριοι,
Υπάρχουν κατά καιρούς οχλήσεις από διάφορους (επαγγελματίες και μη) που θεωρούν ότι προσβάλλονται από τις δημόσιες τοποθετήσεις μελών......ως Διαχειριστική Ομάδα, ήσυχα αλλά με επιχειρήματα , επιδιώκουμε να μην υπάρχουν προεκτάσεις. Δεν κρίνουμε, προς το παρόν, οτι έχει νόημα η κοινοποίηση τέτοιων πληροφοριών γιατί ο σκοπός της σελίδας δεν είναι η διαιτησία ανάμεσα σε αντιδικίες τρίτων......
Οι όροι χρήσης αναφέρουν ότι οι παρεξηγήσεις οφείλουν να κουβεντιάζονται μόνο σε προσωπικά μνμ και όχι δημόσια.....εκτρέπουμε λοιπόν τους εμπλεκόμενους να λύσουν το θέμα, ιδιωτικά......οι υπόλοιποι δεν φταίμε να μας εμπλέκουν, άσχετα αν συμφωνούμε ή δεν συμφωνούμε με τις τοποθετήσεις μελών........οφείλουμε να είμαστε στη μέση και να προστατεύουμε αποτελεσματικά τη σελίδα αλλά και τα ενεργά μέλη μας......
Παρακαλώ να κλείσει εδώ το off-topic.......να ξέρετε, είμαστε πολλοί και πάντα με το δάκτυλο στη σκανδάλη να προστατεύουμε εαυτόν και αλλήλους.....
Περαιτέρω πληροφορίες που μπορούν να μεταφερθούν, θα μεταφερθούν μέσω προσωπικών μνμ, δημόσιες τοποθετήσεις που δεν αφορούν την SX4 θα αφαιρεθούν
Ευχαριστώ για τη κατανόηση

εμένα πάντως δεν με βρίσκει σύμφωνο το παραπάνω,,,το φορουμ εκτός την κουβέντα της παρέας παρέχει και πληροφόρηση,,,νομίζω πώς αυτά που λέει ο Τόλης είναι πληροφόρηση και όχι παρεξηγήσεις τσακωμοί να λυθούν σε προσωπικό επίπεδο - άντε να έμπαινε δηλαδή και ο κάθε βιοτέχνης που κράζουμε τα φυσίγγια του να σας έκανε παράπονα

σε ξένα φορά υπάρχει επίσης ενότητα με επαγγελματίες και μάλιστα με Poll αν είναι καλοί ή όχι που το περίεργο ;

δηλαδή ο Στέλιος Πανάς τί έπρεπε να βγεί και να πει που τα kicks στις αγγελίες πάνε και έρχονται ;

αν αυτό που λέει ο Τόλης ισχύει τότε εγώ προσωπικά σαν Παύλος θα τον κράζω παντού γιατί λειτουργεί με επαγγελματική αμέλεια και αθέμιτη πρακτική
 
Η πιο φθηνή sx3 τώρα έχει 1050 ευρώ κάπου...άρα +_ 1300 η sx4 η λογική του Έλληνα εισαγωγεα και της ελληνικής φορολογίας αυτό λέει .
.off topic.
Προτείνω στο φόρουμ να μην πάρει τον δρόμο που έχουν πάρει τα περιοδικά τόσα χρόνια. Το hl το αγαπάμε μεταξύ άλλων γιατι έχουμε γίνει παρέα και διαβάζει ο καθένας 2 αλήθειες ακόμα και αν τσουζει κάποιους επαγγελματίες οποιος πιστεύει ότι τον ρίξαμε και έχει δίκιο να μπει να γράψει να αποδείξει να πούμε και συγνώμη ;)
 
Μαγκες μπερδευτηκατε. Μπορειτε να γραφετε οτιδηποτε θελετε ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ. Δεν θα μας πει κανενας δικηγορος ή επαγγελματιας τι θα γραφει καθε μελος. Ειδικα αυτοι που δεν μπαινουν στην διαδικασια να εγγραφουν και να δωσουν απο μονοι τους εξηγησεις. Για να προστατεψουμε λοιπον το φορουμ και τα μελη ζητησαμε καποιοι χαρακτηρισμοι να μην γινονται. Την αληθεια μπορουμε να την λεμε με κοσμιο τροπο για να αποφυγουμε τις ευαισθησιες μερικων επαγγελματιων οι οποιοι εχουν επικοινωνησει μαζι μας μεσω δικηγορου ηδη!!! Συνεχιστε να γραφετε παλικαρια :)
 
Μαγκες μπερδευτηκατε. Μπορειτε να γραφετε οτιδηποτε θελετε ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ. Δεν θα μας πει κανενας δικηγορος ή επαγγελματιας τι θα γραφει καθε μελος. Ειδικα αυτοι που δεν μπαινουν στην διαδικασια να εγγραφουν και να δωσουν απο μονοι τους εξηγησεις. Για να προστατεψουμε λοιπον το φορουμ και τα μελη ζητησαμε καποιοι χαρακτηρισμοι να μην γινονται. Την αληθεια μπορουμε να την λεμε με κοσμιο τροπο για να αποφυγουμε τις ευαισθησιες μερικων επαγγελματιων οι οποιοι εχουν επικοινωνησει μαζι μας μεσω δικηγορου ηδη!!! Συνεχιστε να γραφετε παλικαρια :)

Mανο αυτο ειναι πολυ καλο. Αν ο καθενας απο εδω μεσα εκφραζει την γνωμη του για καποιο προιον καλη η κακη μεσα σε κοσμια πλαισια. Ανεβαζει ακομη και το επιπεδο του ΗL, ανταμειβει και το σωστο επαγγελματια και διορθωνει κατι πραγματα στους υπολοιπους.
Και μονο που αντιδρουν εστω και μεσω δικηγορου το βρισκω πολυ θετικο γιατι μας διαβαζουνε. Δεν θελω να παρεμβω στη δουλεια σας και ειμαι σιγουρος οτι πορευοσαστε για το καλο του φορουμ και των μελων του. Μηπως ομως για απαντηση στα γραμματα δικηγορων μια ανοιχτη προσκληση σε αυτους που θιχτηκαν να ηταν η κοινη λυση?
Να μπορει και ο αντιπροσωπος να τοποθετηθει στα οποια σχολια. Εχουμε ηδη τετοια παραδειγματα επαγγελματιων και ολα δουλευουν ρολοι.
Γιατι πχ να μην εκπροσωπειται η Lambro εδω μεσα να μας εξηγησει τι τρεχει φετος με τα φυσιγγια της και να το συζηταμε εμεις μονοι μας αναλυοντας τοσα πολλα σεναρια?
Ας βγουν μπροστα και οι επαγγελματιες του φορουμ και ας εξηγησουν στους συναδελφους τους τις εμπειριες τους απο εδω μεσα και αν νομιζουν οτι υπηρξε ποτε σκοπιμη δυσφημιση χωρις λογο και αιτια.
 
Last edited:
Mανο αυτο ειναι πολυ καλο. Αν ο καθενας απο εδω μεσα εκφραζει την γνωμη του για καποιο προιον καλη η κακη μεσα σε κοσμια πλαισια. Ανεβαζει ακομη και το επιπεδο του ΗL, ανταμειβει και το σωστο επαγγελματια και διορθωνει κατι πραγματα στους υπολοιπους.
Και μονο που αντιδρουν εστω και μεσω δικηγορου το βρισκω πολυ θετικο γιατι μας διαβαζουνε. Δεν θελω να παρεμβω στη δουλεια σας και ειμαι σιγουρος οτι πορευοσαστε για το καλο του φορουμ και των μελων του. Μηπως ομως για απαντηση στα γραμματα δικηγορων μια ανοιχτη προσκληση σε αυτους που θιχτηκαν να ηταν η κοινη λυση?
Να μπορει και ο αντιπροσωπος να τοποθετηθει στα οποια σχολια. Εχουμε ηδη τετοια παραδειγματα επαγγελματιων και ολα δουλευουν ρολοι.
Γιατι πχ να μην εκπροσωπειται η Lambro εδω μεσα να μας εξηγησει τι τρεχει φετος με τα φυσιγγια της και να το συζηταμε εμεις μονοι μας αναλυοντας τοσα πολλα σεναρια?
Ας βγουν μπροστα και οι επαγγελματιες του φορουμ και ας εξηγησουν στους συναδελφους τους τις εμππειριες τους απο εδω μεσα και αν νομιζουν οτι υπηρξε ποτε σκοπιμη δυσφημιση χωρις λογο και αιτια.
Πρωτα απολα ειμαι ο Βασιλης! Δευτερον Παυλο εχουμε ηδη κανει την κινηση αυτη! Οτι ειδατε ειδαμε...ας συνεχισουμε με την νεα οπλαρα μας και το συζηταμε σε αλλο θεμα αυτο. :)
 
Πρωτα απολα ειμαι ο Βασιλης! Δευτερον Παυλο εχουμε ηδη κανει την κινηση αυτη! Οτι ειδατε ειδαμε...ας συνεχισουμε με την νεα οπλαρα μας και το συζηταμε σε αλλο θεμα αυτο. :)

Βασιλη σορρυ σας μπερδεψα απο τη φωτογραφια. Σε παρακαλω μεταφερτο το σε αλλο θεμα για να μη χαλασουμε το τοπικ.
 
Για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους, σας γνωστοποιούμε ότι είχαμε όχληση από τη δικηγόρο του εν λόγω αντιπροσώπου για το θέμα των προσβλητικών χαρακτηρισμών προς το πρόσωπό του και την επιχείρησή του και όχι για τα γενικά σχόλια. Δικαίως το έκανε αφού αναφέρεται και στους όρους του φόρουμ ότι απαγορεύονται οι προσβλητικοί χαρακτηρισμοί για οποιονδήποτε και για το λόγο αυτόν διαγράφηκαν τα μηνύματα που περιείχαν τέτοιυς χαρακτηρισμούς. Κατά τα άλλα ο καθένας μας έχει κάθε δικαίωμα να γράφει τα προσωπικά του σχόλια με κόσμιο τρόπο χωρίς να προσβάλει τους άλλους. Πιστεύουμε ότι έγινε κατανοητό σε όλους για το πως έχουν τα πράγματα.
Ας συνεχίσουμε στο θέμα μας.
Από την ομάδα διαχείρισης
 
Last edited by a moderator:
Σοστα!!!!!!Αλλα την κρητικη θα την δεχονται και ας πουνε και 100 τραγουδια.Ο τελικος αποδεκτης ειμαι εγω!!! Πληρωνω τα ωραια μου λευτουδακια ΚΑΙοφιλουν να με ακουν.Το θεωρω τουλαχιστον ντροπη για να μην πω κατι αλλο που οι μεγαλοεπαγγελματιες της κηνηγωσηνης στη Ελλαδα απαξιουν να κουβεντιασουν με εμενα κατι που ειδα στο οπλο μου μαζι μου στο εκαστοτε φορουμ και να μου δοσουν τα φωτα τους στο προβλημα μου και οχι να κανω εγω την πηθηα.Και παραδεχομαι τον Τολι γιατι δεν χαιδευει τα αυτια κανενος και ειναι σε αυτα τα θεματα αντικημενικοτατος.Φανταστητε τη θα γινονταν πχ. Στην Αμερηκη απο τους καταναλοτες.Δεν μηλαω για καποια σηγκεκριμενη μαρκα μιλαω γενικα για το γιγνεσθαι στιν χωρα μας.ΤΟ ...ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΣΚΑΣΕ .Δεν ισχιει πλεων παλικαρακιαμου.
 
Back
Top