Winchester SX4

Καλημερα στην παρεα,ευτυχως ετυχε ενας φιλος να εχει το briley LF και το LM για την SX3 και μου το εδωσε για δοκιμη,οι δοκιμες επιβεβαιωνουν τα παιδια που μιλησαν για καλα κεντρα με briley,και οχι μονο.Το χαρτι που εκανα τις δοκιμες ειναι 85χ74 cm.
ποια καλά κέντρα; το LM έδωσε απαράδεκτο κέντρο
το LF έδωσε κενά που χωράνε φάσσα
το μαμα αστα να πάνε
και μιλάμε για δοκίμιο 85Χ74!!!!

Φίλε Σάκη άλλαξε φυσίγγι!!!!!
(και δοκίμιο βρες 1Χ1 και τα ξαναλέμε)
 
Carlsons Extended Ported Full πραγματική σύσφιξη 8/10 σε αυλό 18.4. Η τουφεκιά με powerbore 66cm
NlC5qwr.jpg
φίλε μιχάλη το χαρτί είναι 1Χ1?
 
Καλό θα ήταν να κάνει δοκιμές....πριν το "εκτελέσουμε"το μαμά....εγώ τα μαμά ....τα έχω σε υπολλειψη ,όσον αφορά κατανομή συγκέντρωση....απλά δεν υπάρχει αντιστοιχία...στο ονομαστικό
 
ποια καλά κέντρα; το LM έδωσε απαράδεκτο κέντρο
το LF έδωσε κενά που χωράνε φάσσα
το μαμα αστα να πάνε
και μιλάμε για δοκίμιο 85Χ74!!!!

Φίλε Σάκη άλλαξε φυσίγγι!!!!!
(και δοκίμιο βρες 1Χ1 και τα ξαναλέμε)
Τα παραλες για το λάιτ φουλ,η φασσα που θα περάσει από κει ,θα πρέπει να έχει ένα μήνα νηστεία....άσε που η τουφεκιά θα πρέπει να του έφυγε πααααανω κ δεξια
 
ποια καλά κέντρα; το LM έδωσε απαράδεκτο κέντρο
το LF έδωσε κενά που χωράνε φάσσα
το μαμα αστα να πάνε
και μιλάμε για δοκίμιο 85Χ74!!!!

Φίλε Σάκη άλλαξε φυσίγγι!!!!!
(και δοκίμιο βρες 1Χ1 και τα ξαναλέμε)
Δικιο εχεις οσο αφορα τα κεντρα,απλα εδωσε πιο μαζεμενη τουφεκια θα ηταν καλυτερα να πω,επιτηδες εριξα με lambro super διοτι το χρησιμοποιησα και στο κυνηγι περισυ,απλα καταλαβαινω οτι θελει να δοκιμασεις πολλα φυσιγγια για να δεις τι ταιριαζει,και μου φαινετε περιεργο διοτι το οπλο περισυ το πηρα,φετος το κυνηγησα πρωτη φορα,και περιμενα τα οπλα με διευριμενο αυλο να εχουν καλες τουφεκιες,εχουν αλλα θελει πολυ ψαξιμο,πραγμα που δεν το ειχα με το προηγουμενο οπλο μου που ειχε αυλο 18,5 περιπου.Προς αποφυγη παρεξιγησεων αυτες ειναι δικες μου αποψεις και μονο,δεν καταδικαζω κατι.
 
Δικιο εχεις οσο αφορα τα κεντρα,απλα εδωσε πιο μαζεμενη τουφεκια θα ηταν καλυτερα να πω,επιτηδες εριξα με lambro super διοτι το χρησιμοποιησα και στο κυνηγι περισυ,απλα καταλαβαινω οτι θελει να δοκιμασεις πολλα φυσιγγια για να δεις τι ταιριαζει,και μου φαινετε περιεργο διοτι το οπλο περισυ το πηρα,φετος το κυνηγησα πρωτη φορα,και περιμενα τα οπλα με διευριμενο αυλο να εχουν καλες τουφεκιες,εχουν αλλα θελει πολυ ψαξιμο,πραγμα που δεν το ειχα με το προηγουμενο οπλο μου που ειχε αυλο 18,5 περιπου.Προς αποφυγη παρεξιγησεων αυτες ειναι δικες μου αποψεις και μονο,δεν καταδικαζω κατι.
Ότι αυλό κ να έχεις ότι όπλο κ να πάρεις με κλειστά μάτια....χωρίς δοκιμές ,δεν βγάζεις άκρη....
 
Δικιο εχεις οσο αφορα τα κεντρα,απλα εδωσε πιο μαζεμενη τουφεκια θα ηταν καλυτερα να πω,επιτηδες εριξα με lambro super διοτι το χρησιμοποιησα και στο κυνηγι περισυ,απλα καταλαβαινω οτι θελει να δοκιμασεις πολλα φυσιγγια για να δεις τι ταιριαζει,και μου φαινετε περιεργο διοτι το οπλο περισυ το πηρα,φετος το κυνηγησα πρωτη φορα,και περιμενα τα οπλα με διευριμενο αυλο να εχουν καλες τουφεκιες,εχουν αλλα θελει πολυ ψαξιμο,πραγμα που δεν το ειχα με το προηγουμενο οπλο μου που ειχε αυλο 18,5 περιπου.Προς αποφυγη παρεξιγησεων αυτες ειναι δικες μου αποψεις και μονο,δεν καταδικαζω κατι.
Φίλε μου δοκίμασε στο όπλο σου RC 4.35 gr μαυρο. Το δουλευω στην fabarm που είναι tribore.το παει μπάλα. Ενώ στην benelli μου δεν μου αρέσει τόσο.
 
Καλημερα στην παρεα,ευτυχως ετυχε ενας φιλος να εχει το briley LF και το LM για την SX3 και μου το εδωσε για δοκιμη,οι δοκιμες επιβεβαιωνουν τα παιδια που μιλησαν για καλα κεντρα με briley,και οχι μονο.Το χαρτι που εκανα τις δοκιμες ειναι 85χ74 cm.
Αυτά να τα βλέπουν όσοι λένε ότι γράφω θεωρίες, έδωσε κέντρο δυνατό το Briley , ίσως να είναι το καλυτερο τσοκ για μαμά κάνες με διευρυμένο αυλό, τα μαμά τσοκ βάλτα σε μια τσάντα κ καντα δώρο
 
Αυτά να τα βλέπουν όσοι λένε ότι γράφω θεωρίες, έδωσε κέντρο δυνατό το Briley , ίσως να είναι το καλυτερο τσοκ για μαμά κάνες με διευρυμένο αυλό, τα μαμά τσοκ βάλτα σε μια τσάντα κ καντα δώρο
Αυτό που μου αρέσει στα briley είναι ότι η αναγραφόμενα σύσφιξη είναι πραγματική ενώ τα carlsons για παράδειγμα το foul έχει διάμετρο 18.03 που στο 525 μου μεταφράζεται σε im!
 
Και οχι μονο....και για κρυογενη κάνες με αυλο 18,3.
Επαιξες την ζαρια κ έφερες ασσοδυο, σε συμβατικό αυλό έχουμε έτοιμα τα κέντρα, εκεί θέλουμε περιφέρεια, εκεί θέλουμε δηλαδή Brain η Muller η κ τα Carlsons
 
Tο ασσοδυο ειναι καλο ή κακο?Παντως σε criobarrel το briley ειναι ανωτερο σε ολα απ το carlsons...για τ αλλα δε ξερω.Με τα μαμα δεν εχω ουτε κεντρα,ουτε κατανομες της προκοπης.Μονο το 4αρι ειναι σχετικα καλο.
 
Last edited:
Αυτά να τα βλέπουν όσοι λένε ότι γράφω θεωρίες, έδωσε κέντρο δυνατό το Briley , ίσως να είναι το καλυτερο τσοκ για μαμά κάνες με διευρυμένο αυλό, τα μαμά τσοκ βάλτα σε μια τσάντα κ καντα δώρο
Στην Αμερική δεν τα παίρνει κανείς μόνο σε σκοπευτιρια μπορεί να τα δεις στο κυνήγι δεν περπατανε
 
Tο ασσοδυο ειναι καλο ή κακο?Παντως σε criobarrel το briley ειναι ανωτερο σε ολα απ το carlsons...για τ αλλα δε ξερω.Με τα μαμα δεν εχω ουτε κεντρα,ουτε κατανομες της προκοπης.
Εμένα πάλι τα μαμά σε απλή κάνη με crioplus τσοκ το τεσσάρι στα εννιάρια και το δυάρι και το τριάρι με εξάρια έχουν πολύ ωραίες κατανομές!!!!
 
Εμένα πάλι τα μαμά σε απλή κάνη με crioplus τσοκ το τεσσάρι στα εννιάρια και το δυάρι και το τριάρι με εξάρια έχουν πολύ ωραίες κατανομές!!!!
Με απλη κανη και σε μενα τα μαμα τσοκ ηταν αρκετα καλα, και συγκεκριμενα στη raffaello deluxe που ειχα πριν...σε criobarrel ομως δεν....
 
Back
Top