Winchester SX4

Του παιδιου με την Τεστα ;
Όχι απλή sx4

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα

θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους sx4 εαν εχουν δοκιμασει φυσιγγια στο χαρτι σε γομωσεις 36-40 γρ στα 35μ και με τι τσοκ ειδαν καλες κατανομες,διοτι εχω παθει την πλακα μου (αρνητικη) δοκιμαζοντας τα φυσιγγια winchester super speed 40γρ No 5,με τσοκακι carsons IM. Μηπως ''διαλεγει'' φυσιγγια?
Eνα anaconda mid πάρε
 
Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα

θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους sx4 εαν εχουν δοκιμασει φυσιγγια στο χαρτι σε γομωσεις 36-40 γρ στα 35μ και με τι τσοκ ειδαν καλες κατανομες,διοτι εχω παθει την πλακα μου (αρνητικη) δοκιμαζοντας τα φυσιγγια winchester super speed 40γρ No 5,με τσοκακι carsons IM. Μηπως ''διαλεγει'' φυσιγγια?
Το carlsons mid range που έχω είναι καλό μέχρι τα 30 μέτρα μετά υπάρχουν αρκετά κενά στο χαρτί, το τσοκ που έχω δει πολύ καλές συγκεντρώσεις και ωραία σκοτωματα με την sx4 30-40 μέτρα είναι το brain TM.
 
Καλησπερα και χρόνια πολλα σε όλη την παρεα.θελω να ρωτήσω στο συγκεκριμένο φόρουμ αν ξέρει κάποιος. Βλέπω διαφορά βίντεο στο you tube με φάσσα. Είναι ένας κυριος με sx 3 νομίζω κόκκινη έχει και δικό του κανάλι. Ξέρει κάποιος τι τσοκ φοραει; είναι έσω έξω άσημη και στην άκρη κόκκινο. Δεν μπορώ να το βγάλω σαν μάρκα.δεν μου μοιάζει με κάποιο γνωστό τσοκ της αγοράς. Ευχαριστώ
Winchester signature λέγονται τα τσοκ που ψάχνεις
Αυτός στο βίντεο φοράει το signature invector plus M νομίζω. Είναι τσοκ που βγάζουν πιο έντονα κέντρα. Το skeet που έχω μοιάζει σε κατανομή πιο πολύ σε σύσφιξη με το IC της carlsons πάρα με κάτι πιο ανοιχτό όπως περίμενα.
 
Αυτός στο βίντεο φοράει το signature invector plus M νομίζω. Είναι τσοκ που βγάζουν πιο έντονα κέντρα. Το skeet που έχω μοιάζει σε κατανομή πιο πολύ σε σύσφιξη με το IC της carlsons πάρα με κάτι πιο ανοιχτό όπως περίμενα.
Σε ευχαριστώ. Είχα απορία γιατί όπως λες στο βίντεο έχει πολα κέντρα η τουφέκια. Δεν ξέρω σε τι σύσφιξη είναι το τσοκ. Ίσος ξεγελάει και ο φακός της κάμερας αλλά κόβει τα πουλια μακριά και με ωραία κατανομή. Σε κάποια πουλια είναι παρα πολυ μακριά η τουφέκια.
 
Αυτός στο βίντεο φοράει το signature invector plus M νομίζω. Είναι τσοκ που βγάζουν πιο έντονα κέντρα. Το skeet που έχω μοιάζει σε κατανομή πιο πολύ σε σύσφιξη με το IC της carlsons πάρα με κάτι πιο ανοιχτό όπως περίμενα.
Έτσι ακριβώς κέντρα έντονα = Briley
 
Έτσι ακριβώς κέντρα έντονα = Briley
Ποιο briley θα προτηνες αν μπορείς για benelli becaccia 66cm;εχω Gemini LM πολυ καλο. Εχω brain TM δεν το έχω ακόμα δοκιμάσει. Και έχω και bell. Γενικά ψάχνω ένα τσοκ ακόμα σφιχτο.και αν ξέρεις έχει διαφορά το απλό briley με το spectrum;δηλ στην ίδια σύσφιξη;πχ το απλό LF με το spectrum LF εκτός από τιμή;σε ευχαριστώ
 
Ποιο briley θα προτηνες αν μπορείς για benelli becaccia 66cm;εχω Gemini LM πολυ καλο. Εχω brain TM δεν το έχω ακόμα δοκιμάσει. Και έχω και bell. Γενικά ψάχνω ένα τσοκ ακόμα σφιχτο.και αν ξέρεις έχει διαφορά το απλό briley με το spectrum;δηλ στην ίδια σύσφιξη;πχ το απλό LF με το spectrum LF εκτός από τιμή;σε ευχαριστώ
Σε συμβατικούς αυλους όπως έχουν τα Benelli τα Brain είναι τα τσοκ τους, δοκίμασε το TM αφου το έχεις, τα απλά Briley είναι ολόϊδια σε γεωμετρία κ απόδοση με τα Spectrum
 
Σε συμβατικούς αυλους όπως έχουν τα Benelli τα Brain είναι τα τσοκ τους, δοκίμασε το TM αφου το έχεις, τα απλά Briley είναι ολόϊδια σε γεωμετρία κ απόδοση με τα Spectrum
Από την άλλη εβδομάδα που θα βγω πρωτα ο θεος στης φασσες θα βάλω το ΤΜ. Δεν ξέρω απόσταση που ρίχνει. Για αυτό σκέφτομαι ένα ποιο κληστω. Θα το δω το ΤΜ και ελπίζω να μου κάνει όπως λες.
 
Ποιο briley θα προτηνες αν μπορείς για benelli becaccia 66cm;εχω Gemini LM πολυ καλο. Εχω brain TM δεν το έχω ακόμα δοκιμάσει. Και έχω και bell. Γενικά ψάχνω ένα τσοκ ακόμα σφιχτο.και αν ξέρεις έχει διαφορά το απλό briley με το spectrum;δηλ στην ίδια σύσφιξη;πχ το απλό LF με το spectrum LF εκτός από τιμή;σε ευχαριστώ
Carlsons Extended Ported Full πραγματική σύσφιξη 8/10 σε αυλό 18.4. Η τουφεκιά με powerbore 66cm
NlC5qwr.jpg
 
Καλημερα στην παρεα,ευτυχως ετυχε ενας φιλος να εχει το briley LF και το LM για την SX3 και μου το εδωσε για δοκιμη,οι δοκιμες επιβεβαιωνουν τα παιδια που μιλησαν για καλα κεντρα με briley,και οχι μονο.Το χαρτι που εκανα τις δοκιμες ειναι 85χ74 cm.
 

Attachments

  • BRILEY LF.jpg
    BRILEY LF.jpg
    198,4 KB · Προβολές: 86
  • BRILEY LM.jpg
    BRILEY LM.jpg
    193 KB · Προβολές: 87
  • MADER.jpg
    MADER.jpg
    174,8 KB · Προβολές: 85
Καλημερα στην παρεα,ευτυχως ετυχε ενας φιλος να εχει το briley LF και το LM για την SX3 και μου το εδωσε για δοκιμη,οι δοκιμες επιβεβαιωνουν τα παιδια που μιλησαν για καλα κεντρα με briley,και οχι μονο.Το χαρτι που εκανα τις δοκιμες ειναι 85χ74 cm.
Το 2 μαμά....πολύ χάλια τουφέκια ,προφανώς δε γουστάρει λαμπρό‼️
 
Back
Top