Walkie talkie

Εδώ προχθές μας κάναν έλεγχο και δεν μπήκαν στον κόπο να δουν αν τα όπλα είναι 3σφαιρα, ο συντονισμός δράσης θα τους μαράνει. Εγώ αν μου κάνουν ιστορία θα ισχυριστώ ότι δεν έχω λεφτά να μιλάω στο κινητό...
οπως και στο ψαρεμα ετσι και στο κυνηγι.....εαν δεν υπαρχει κινητο θα πρεπει να εχεις μαζι σου ασυρματο για παν ενδεχομενο
 
Αναφερομαι σε πιστοποίηση αδιαβροχοποίησης....
Οι μπαταρίες μπορεί να είναι και 2.000mA....είναι απόλυτα αρκετή η χωρητικότητά τους αφού στο standby δεν έχει ιδιαίτερη κατανάλωση....ουσιαστικά καταναλώνει ρεύμα μόνον όταν εκπέμπεις...
 
Εγώ πάντως χωρίς να έχω ιδιαίτερες γνώσεις και χωρίς να έχω ιδιαίτερη εμπειρία κατέληξα στο ΤΥΤ. Είναι το μοναδικό που βρήκα στην αγορά με πραγματικά 10 watt, πολύ μεγάλη μπαταρία και καλή τιμή για αυτά που προσφέρει.

88 ευρώ στο Μεϊμάρη η απλή συσκευασία, ή 110 και περιλαμβάνει και δεύτερη μεγαλύτερη κεραία για μεγαλύτερη εμβέλεια και ακουστικό για το αυτί που είναι χρήσιμο στο κυνήγι.
 
ΤΥΤ 10watt και εγώ τα έχω 2 χρόνια αγορασμένα από το ίδιο μαγαζί - κανένα πρόβλημα πολύ καλή ποιότητα ήχου και μεγάλη εμβέλεια
 
Έχω δυο yaesu ft60 δέκα χρόνια τώρα λόγο παρέας αποδείχτηκε ότι έχει τον καλύτερο ηχώ πεντακάθαρα με της κατάλληλες ρύθμισης όσο αφορά την απόσταση σε ευθεία γραμμή πολλά χιλιόμετρα ρυθμιζόμενα τα watt 0,5 2,5 και 5 για οικονομία μπαταρίας κατασκευή για βουνό πραγματικά και πολλά αλλά καλά που έχει λίγο βαρύ αλλά κορυφή
 
Έχω δυο yaesu ft60 δέκα χρόνια τώρα λόγο παρέας αποδείχτηκε ότι έχει τον καλύτερο ηχώ πεντακάθαρα με της κατάλληλες ρύθμισης όσο αφορά την απόσταση σε ευθεία γραμμή πολλά χιλιόμετρα ρυθμιζόμενα τα watt 0,5 2,5 και 5 για οικονομία μπαταρίας κατασκευή για βουνό πραγματικά και πολλά αλλά καλά που έχει λίγο βαρύ αλλά κορυφή
Πολύ καλά vhf με τρομερή ποιότητα.Ηθελα να παρω πριν 2 χρόνια αλλά λόγω τιμής κατέληξα σε παραγγελία απο e-bay σε κατι φθηνότερο.
 
Back
Top