Verney Carron Team

Αν και off topic, μιας και μιλατε για ελαφρυνση σκανδαλων, στο franchi Highlander που εχω, ειχε σπογγώδες σκανδαλες.
Το εστειλα στο Παπατσαρουχα, και μου τις ελαφρυνε(δεν μετρησα ποσο) και εδω και μερικα χρονια που το κυνηγω, δεν παρατηρησα καποια αλλαγη συμπεριφορας... topic.
 
Μέσα και εγώ με ένα sagittaire nt το οποίο το έχω δύο χρονια ξέρει κανείς για aftermarket choke έχει πολύ καλή τουφέκια γιατί όχι καλύτερη
Κι εμένα θα με ενδιέφερε choke αφτερ που να ταιριάζει με τα chokeinox μου.παρολο που έψαξα δεν βρήκα κάποιο ταιριαστο με τα μαμισια που λείπουν από τον κατασκευαστή το 2 και 4.
 

Attachments

  • IMG_20200423_190453_HDR.jpg
    IMG_20200423_190453_HDR.jpg
    174,3 KB · Προβολές: 10
Κι εμένα θα με ενδιέφερε choke αφτερ που να ταιριάζει με τα chokeinox μου.παρολο που έψαξα δεν βρήκα κάποιο ταιριαστο με τα μαμισια που λείπουν από τον κατασκευαστή το 2 και 4.
Καλησπερα φιλε μου.Που εψαξες για το 2 και το 4?Το δικο μου,εσωτερικα ειχε μονο 5 και 3..Αν χρειαστω 1,2 και 4 εσωτερικα,μπορει να τα φερει ο Παπαδακης που ειναι ο αντιπροσωπος.
 
Καλησπερα φιλε μου.Που εψαξες για το 2 και το 4?Το δικο μου,εσωτερικα ειχε μονο 5 και 3..Αν χρειαστω 1,2 και 4 εσωτερικα,μπορει να τα φερει ο Παπαδακης που ειναι ο αντιπροσωπος.
καλησπέρα,την αγόρασα με το 1,3 και 5.θα ήθελα να βρω και τα 2 και 4 με μεγαλύτερη προτίμηση στο 4.η κάποιο συμβατό εταιρείας brilley κλπ .
 
Από τα καλύτερα μπεκατσοτουφεκα για εμένα , αξιόπιστο και ποιοτικό ότι καλύτερο για Κυνηγι που περπατάς πολύ.
το θέλω για γενικό κυνήγι(πέρδικα, λαγό, ορτύκι, μπεκάτσα)
σπάνια κάνω καρτέρι
και από ότι διαβάζω άμα σου κάθεται καλά στον ώμο μέχρι 36 γρ σκάγια είναι μια χαρά
και επειδή όσο μεγαλώνουμε καλό είναι να ελαφρώνουμε
το πλαγιόκαννο της ίδιας εταιρείας δε μου πολυαρέσει γιατί έχει βυθιζόμενη ρίγα
 
Καλημέρα στο Verney Carron Team!

Το έχω βάλει και στο Cal.16, αλλά πάει και εδώ που είναι η ομάδα του...με τα εγγόνια του!

Verney Carron - Saint Ettiene-,Pionnier,Cal.16.jpg

Φέτος το πήρα, 60 χρονών τουφέκι...
Verney Carron Pionnier, Cal.16, 70αρες θαλάμες, 68 πόντοι κάννες, τσοκαρισμένο 4/10 & 7/10, 2720 γρ. βάρος.
Έρχεται στον ώμο...μόνο του!
Στην πέρδικα και στο κουνέλι φέτος στο νησί, μια χαρά τα πήγε!

Φιλικότατα,

Γιάννης
 
Back
Top