Springer Spaniel

Το δικο μου τρεχει μπροστα μου στα 50μ στον ελεωνα και ακουει τις τσιχλες και σκαρφαλωνει πανω στις ελιες και τις γαυγιζει για να ερθουν απανω μου. ειναι φοβερα εξυπνα.τα springer.
.my man.Δεν ήξερα ότι έχεις και συ τέτοιο σκύλο τέκνο Βρούτε . .buy.
 
Ωρα σου εινα να παρεις και συ μια
Περάσαν ακριβώς 4 χρόνια από τότε που ήμουνα έτοιμος να κάνω τη κίνηση και κάποιο αιφνίδιο πρόβλημα με την υγεία της γυναίκας μου μου τα ανέτρεψε όλα.
Αυτή τη στιγμη αν μου έλεγες ποιες είναι οι δυο επιθυμίες μου που θέλω να πραγματοποιηθούν ,μια είναι να έφευγα από το τρελάδικο και άλλη να αποκτήσω έναν καλό φίλο (σκύλο).
 
Λογω υγειας την πηρα και γω (και εχοντας μια τεραστια δοση τυχης το παραδεχομαι)

Τωρα ειναι στο σπιτι και κανω πως και τι να γυρισω να τη δω. Ευχομαι να οι δυο σου επιθυμιες να γινουν πραγματικοτητα συντομα.
 
Τωρα ειναι στο σπιτι και κανω πως και τι να γυρισω να τη δω. Ευχομαι να οι δυο σου επιθυμιες να γινουν πραγματικοτητα συντομα.[/QUOTE]
Το ιδιο εχω παθη και εγω Βίκτωρα. και κατι που δεν τον περιμενα μιασ και είναι ο πρωτοσ μου σκυλοσ αυτησ τησ φιλησ είναι οτι μαθενη πολύ ευκολα τη του ζητασ παρα το μικρο τησ ηλικίασ του 4 μηνον και αρσενικό εχει μάθει παρα πολα πραγματικο σφουγγαρη
 
Μπράβο, άντε να γινόμαστε περισσότεροι οι κάτοχοι των Σπάνιελς. Και για όσους δεν το ξέρουν, έχουμε Λέσχη που τα μέλη της συγκεντρώνονται κάθε 15θήμερο με τους σκύλους τους και αλληλοβοηθούνται στην τελειοποίηση τους, στην απόκτηση κυνολογικών και κυνηγητικών γνώσεων και φυσικά με τα δέοντα καλολογικά στοιχεία (από τσαγάκι μέχρι τσιπουράκι)
 
Μηπως Λες για τον Νικολοπουλος παναγιωτη.Απο αυτον ειχα παρει το επανιελ μου τον lucky οταν ηταν στον Ωρωπο..Δεν ηξερα οτι εχει και σπριγκερ..Θα παω αυριο απο κει, αλα αμα παω με βλεπω παλι με επανιελ..
 
Μηπως Λες για τον Νικολοπουλος παναγιωτη.Απο αυτον ειχα παρει το επανιελ μου τον lucky οταν ηταν στον Ωρωπο..Δεν ηξερα οτι εχει και σπριγκερ..Θα παω αυριο απο κει, αλα αμα παω με βλεπω παλι με επανιελ..
καμία σχέση
Νικολακόπουλος Γιαννης στη Ν.Μάκρη
ρίξε μια ματιά με ησυχία εδώ
http://www.hunterslife.gr/forums/threads/the-sporting-spaniels-retrievers-club-of-greece.138/page-12
 
Ευχαριστω, ξερεις αν ειναι αναγνωρισμενος εκτροφεας στον κοε?
Αν ναι θα σε παρακαλουσα να μου εδινες το τηλεφωνο του..

Mε προλαβε ο Μακης. Ο κυριος Γιαννης, ειναι μελος εδω, και μαλιστα τακτικο, και παντα απαντα στις οποιες αποριες μας.
 
Ευχαριστω, ξερεις αν ειναι αναγνωρισμενος εκτροφεας στον κοε?
Αν ναι θα σε παρακαλουσα να μου εδινες το τηλεφωνο του..
Κατ' αρχήν ευχαριστώ όσους ανέφεραν το όνομα μου ως εκτροφέα. Αυτός ο χαρακτηρισμός είναι πολύ "βαρύς", απαιτείται τεράστιο έρμα για να τον φέρει κάποιος επάξια, προσωπικά αυτο-προσδιορίζομαι ως "ερασιτέχνης εκτροφέας". Είναι αυτό που λέμε: ό,τι δηλώσει.....
Βασίλη, εκτροφέας αναγνωρισμένος από τον ΚΟΕ δεν υπάρχει, δεν συντηρεί τέτοια λίστα ο ΚΟΕ. Μέσω του ΚΟΕ γίνεται η ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΗ ΕΠΩΝΥΜΙΑΣ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟΥ από την F.C.I. με την υποβολή του σχετικού εντύπου και αντιτίμου. Η FCI, και κατ' επέκταση ο ΚΟΕ, συστήνουν για τους ενδιαφερόμενους στην Επιλεκτική Αναπαραγωγή, την Κατοχύρωση Επωνυμίας Εκτροφείου. Σαν τέτοιος ενδιαφερόμενος (και μόνο) έχω από 20ετίας κατοχυρωμένη την επωνυμία kalliston Hellas. Αυτή η επωνυμία δεν προσδιορίζει επαγγελματική ιδιότητα αλλά προσδιορίζει (ως επώνυμο) την προέλευση των κουταβιών μου. Όποιος π.χ. διαβάσει το όνομα Lear of Kalliston Hellas γνωρίζει πως προέρχεται από εμένα και μέσω του γενεαλογικού του χάρτη θα μπορεί να βρει τους προγόνους του και κατ' επέκταση πληροφορίες για αυτούς.
Σχετικά με το ενδιαφέρον σου για κουτάβι. Η εκτροφή μου είναι μεν ποιοτική αλλά πολύ μικρή, μέσου όρου μιας γέννας το χρόνο. Για τα κουτάβια που θα γεννηθούν φέτος υπάρχει λίστα αναμονής από πέρσι, δυστυχώς δεν μπορώ να σε καλύψω. Αν χρειαστείς την βοήθεια μου για κάποια επιλογή σου (αν γνωρίζω σχετικά) πολύ ευχαρίστως θα σε βοηθήσω. Για αρχή καλά ξεκινάς αναζητώντας εκτροφέα ,αλλά δεν αρκεί, ζήτα πεντιγκρί, δες την προέλευση των γεννητόρων, μάζεψε πληροφορίες και μετά αποφάσισε.
Προσωπικά όταν πρόκειται να αγοράσω κουτάβι (πάντα από το εξωτερικό) πρώτα επιλέγω τους γονείς, μετά ενημερώνω τον εκτροφέα και μετά περιμένω μέχρι να γίνει το ζευγάρωμα (μπορεί και 2 χρόνια), πριν το παραλάβω βλέπω αν είναι ακριβώς αυτό που περίμενα άλλως επιστρέφω με το κλουβί άδειο.
Εύχομαι να βρεις αυτό που θέλεις.
 
FB_IMG_1492447296012.jpg
 
Φετος η σπρινγκερινα μου κληνη τα 10χ.και οσο και να μην θελω να το παραδεχτω εχει αρχηση να πεφτει..τα προινα δισκολ. λιγο και θελει τον χρονο της να ζεσταθει.Ποληκηνηγιμενος σκηλος. Κηνηγαει 5 με 6 μερες την ευδ.Ειναι ο προτος μου σκηλος και την πηρα 1 μηνα πριν γενηθει ο γιος μου.Πρεπει να ετιμαζω απο χειμονα αλλο σκηλο και η σηγκεκριμενη θα μεταφερθει πλεων μεσα στο σπιτι να κημαται διπλα στο τζακι.Και αν καποιον τον χαλαει...απλα μπορει να μην ερχεται στο σπιτι.Η πλακα ειναι που στην αρχη δεν το ηθελε κανεις και τορα εμενα μπορει να με αφησουν νηστηκο. την σκηλα ποτε.Πραγματικα δεν ξερω τι να πω για αυτο το σκιλι. Ουτε γιατι τα εγραψα ολλα αυτα.Ετσι μου βγικε.
 
Φετος η σπρινγκερινα μου κληνη τα 10χ.και οσο και να μην θελω να το παραδεχτω εχει αρχηση να πεφτει..τα προινα δισκολ. λιγο και θελει τον χρονο της να ζεσταθει.Ποληκηνηγιμενος σκηλος. Κηνηγαει 5 με 6 μερες την ευδ.Ειναι ο προτος μου σκηλος και την πηρα 1 μηνα πριν γενηθει ο γιος μου.Πρεπει να ετιμαζω απο χειμονα αλλο σκηλο και η σηγκεκριμενη θα μεταφερθει πλεων μεσα στο σπιτι να κημαται διπλα στο τζακι.Και αν καποιον τον χαλαει...απλα μπορει να μην ερχεται στο σπιτι.Η πλακα ειναι που στην αρχη δεν το ηθελε κανεις και τορα εμενα μπορει να με αφησουν νηστηκο. την σκηλα ποτε.Πραγματικα δεν ξερω τι να πω για αυτο το σκιλι. Ουτε γιατι τα εγραψα ολλα αυτα.Ετσι μου βγικε.
Καλά το έκανες και το έγραψες φίλε Γιώργο. Τα ίδια συναισθήματα έχουν όλοι οι σωστοί ιδιοκτήτες σκύλων :)
 
Last edited:
Back
Top