Spinning

Να ζωντανεψουμε λιγο το thread πριν ερθουν οι τσιχλες.. .sarcastic.
Φετος το καλοκαιρι δεν καταφερα να ψαρεψω οπως αλλωτε, οι εξορμησεις ηταν ελαχιστες αν κ η θαλασσα ειναι στα ποδια μου..
Θα ξεκινησω ομως συντομα..
Πηρα τρια τεχνητα να δοκιμασω για πρωτη φορα..
Bassday logsurf 124f ct 26,seaspin mommoti 180ss sarr..και τελος αυτο που εκανε πολυ καλη εντυπωση στα χρωματα του ηταν το koffana 175 της strike pro απομιμηση σαρδελας αλλα κ οι αλλοι κωδικοι ειναι απιστευτη κ οικονομικο τεχνητο με σαλαγκιες πραγματικα βελονια..
Η αληθεια ειναι πρωτη φορα θα δοκιμασω τσιμπημενα στις τιμες τεχνητα(τα δυο πρωτα..)θελωντας να τεσταρω τοσο της αντοχες οσο κ την αποτελεσματικοτητα τους με αλλα φθηνοτερα τεχνητα που μου εχουν αποδωσει..
Αυτα για την ωρα..
 
Να ζωντανεψουμε λιγο το thread πριν ερθουν οι τσιχλες.. .sarcastic.
Φετος το καλοκαιρι δεν καταφερα να ψαρεψω οπως αλλωτε, οι εξορμησεις ηταν ελαχιστες αν κ η θαλασσα ειναι στα ποδια μου..
Θα ξεκινησω ομως συντομα..
Πηρα τρια τεχνητα να δοκιμασω για πρωτη φορα..
Bassday logsurf 124f ct 26,seaspin mommoti 180ss sarr..και τελος αυτο που εκανε πολυ καλη εντυπωση στα χρωματα του ηταν το koffana 175 της strike pro απομιμηση σαρδελας αλλα κ οι αλλοι κωδικοι ειναι απιστευτη κ οικονομικο τεχνητο με σαλαγκιες πραγματικα βελονια..
Η αληθεια ειναι πρωτη φορα θα δοκιμασω τσιμπημενα στις τιμες τεχνητα(τα δυο πρωτα..)θελωντας να τεσταρω τοσο της αντοχες οσο κ την αποτελεσματικοτητα τους με αλλα φθηνοτερα τεχνητα που μου εχουν αποδωσει..
Αυτα για την ωρα..

Το SARR είναι δοκιμασμένο και εξαιρετικό, τα χρήματά σου πήγαν σε καλή μεριά.
 
Εγω ολα απο κινα τα εχω με εξαιρετικα αποτελεσματα :) Νταξ θα πληρωσεις κανα δυο-τρια καλα , αλλα και απο κινα βγαζουν ψαρια ...

Αν μπορουμε να πουμε αγαπημενο χρωμα για λαυρακια θα διαλεγα το πρασινο και μετα το μπλε
 
Να ζωντανεψουμε λιγο το thread πριν ερθουν οι τσιχλες.. .sarcastic.
Φετος το καλοκαιρι δεν καταφερα να ψαρεψω οπως αλλωτε, οι εξορμησεις ηταν ελαχιστες αν κ η θαλασσα ειναι στα ποδια μου..
Θα ξεκινησω ομως συντομα..
Πηρα τρια τεχνητα να δοκιμασω για πρωτη φορα..
Bassday logsurf 124f ct 26,seaspin mommoti 180ss sarr..και τελος αυτο που εκανε πολυ καλη εντυπωση στα χρωματα του ηταν το koffana 175 της strike pro απομιμηση σαρδελας αλλα κ οι αλλοι κωδικοι ειναι απιστευτη κ οικονομικο τεχνητο με σαλαγκιες πραγματικα βελονια..
Η αληθεια ειναι πρωτη φορα θα δοκιμασω τσιμπημενα στις τιμες τεχνητα(τα δυο πρωτα..)θελωντας να τεσταρω τοσο της αντοχες οσο κ την αποτελεσματικοτητα τους με αλλα φθηνοτερα τεχνητα που μου εχουν αποδωσει..
Αυτα για την ωρα..

Το mommoti ειναι το φαρμακο του λουτσου... Πολυ καλα επισης χρωματα τα BAR και το MUL ;)
 
View attachment 4571


Σημερα ειχαμε μπανακι :)
Ωραια συλλογη..το καλαμι ειναι το pregio mission?
Aυτο πηρα φετος το καλοκαιρι αλλα εχω κανει μονο τρεις εξορμησεις χωρις αποτελεσμα για να το δω κ στην πραξη..παντως ειναι ωραιο καλαμακι κ ελαφρυ(2,60m 10-36γρ) κ με οδηγους με αντοχη στην οξειδωση που ειναι κ το πρωτο που κοιταω...
 
Ωραια συλλογη..το καλαμι ειναι το pregio mission?
Aυτο πηρα φετος το καλοκαιρι αλλα εχω κανει μονο τρεις εξορμησεις χωρις αποτελεσμα για να το δω κ στην πραξη..παντως ειναι ωραιο καλαμακι κ ελαφρυ(2,60m 10-36γρ) κ με οδηγους με αντοχη στην οξειδωση που ειναι κ το πρωτο που κοιταω...

Nαι αυτο ειναι το καλαμι . Για τα λεφτα του τιμιο ...Ψαρια δεν βγαζω ομως ... Πεντε ωρες spinning σημερα ουτε ακολουθημα δεν ειχαμε ! Ατιμο πραγμα το λαυρακι
 
Nαι αυτο ειναι το καλαμι . Για τα λεφτα του τιμιο ...Ψαρια δεν βγαζω ομως ... Πεντε ωρες spinning σημερα ουτε ακολουθημα δεν ειχαμε ! Ατιμο πραγμα το λαυρακι
Πάρε και καμία σιλικόνη για τα λαβράκια φίλε :)
 
Πάρε και καμία σιλικόνη για τα λαβράκια φίλε :)

Κ. Βασιλη εχω δει οτι με σιλικόνες εχουν επιτυχίες αλλα τα νερα που ψαρευω εχουν απο 50 ποντους εως 2 μετρα νερο ....Πηρα κατι για δοκιμη αλλα πάτωνε στον βυθο και δεν εκανε δουλεια ... Αν γνωριζεις καποια που κανει για αυτο το βαθος που λεω τοτε θα παρω ... Η λεγομενη μπομπαρδα εχει πολυ επιτυχία στα μερη που ψαρευω αλλα δεν μου αρεσει εμενα αυτος ο τροπος
 
Κ. Βασιλη εχω δει οτι με σιλικόνες εχουν επιτυχίες αλλα τα νερα που ψαρευω εχουν απο 50 ποντους εως 2 μετρα νερο ....Πηρα κατι για δοκιμη αλλα πάτωνε στον βυθο και δεν εκανε δουλεια ... Αν γνωριζεις καποια που κανει για αυτο το βαθος που λεω τοτε θα παρω ... Η λεγομενη μπομπαρδα εχει πολυ επιτυχία στα μερη που ψαρευω αλλα δεν μου αρεσει εμενα αυτος ο τροπος
Μπομπάρδα ψάρευαν οι παπούδες μας και δούλευε! Πλέον έχουν εξελιχθεί ο εξοπλισμός, οι ψαράδες και τα ψάρια!!! Για τα βάθυ που λες δεν θα συνιστούσα σιλικόνη αλλά walk the dog και κάποια minnow που ψαρεύουν ρηχά.
 
Αλεξ για τετοια βαθυ ..... παρε ψαρακια επιφανειας κατα προτιμηση σε μικρο μεγεθος.
Τα λεγομενα "Walk the Dog"
πχ. ima cobra 9cm -skkimer 110 και duo realis pencil 85-110
Αλλα τα ψαρακια αυτα επειδη δεν εχουν αρκετο βαρος (8-14γρ.)
η θα κατεβεις στην διαμετρο του νηματος , η στο action του καλαμιου σου.
Με τα 110cm θα δουλεψουν με το καλαμι σου.....
Τα 85-90cm θα τα πεταει, αλλα δεν θα δουλεψουν σωστα.
 
Last edited:
Μπομπάρδα ψάρευαν οι παπούδες μας και δούλευε! Πλέον έχουν εξελιχθεί ο εξοπλισμός, οι ψαράδες και τα ψάρια!!! Για τα βάθυ που λες δεν θα συνιστούσα σιλικόνη αλλά walk the dog και κάποια minnow που ψαρεύουν ρηχά.
Βασιλη η μπομπαρδα οταν ειναι η εποχη της ξεσκιζει ........
Μεχρι και τελη Σεπτεμβρη δουλευε...
 
Μπομπάρδα ψάρευαν οι παπούδες μας και δούλευε! Πλέον έχουν εξελιχθεί ο εξοπλισμός, οι ψαράδες και τα ψάρια!!! Για τα βάθυ που λες δεν θα συνιστούσα σιλικόνη αλλά walk the dog και κάποια minnow που ψαρεύουν ρηχά.
Αλεξ για τετοια βαθυ ..... παρε ψαρακια επιφανειας κατα προτιμηση σε μικρο μεγεθος.
Τα λεγομενα "Walk the Dog"
πχ. ima cobra 9cm -skkimer 110 και duo realis pencil 85-110
Αλλα τα ψαρακια αυτα επειδη δεν εχουν αρκετο βαρος (8-14γρ.)
η θα κατεβεις στην διαμετρο του νηματος , η στο action του καλαμιου σου.
Με τα 110cm θα δουλεψουν με το καλαμι σου.....
Τα 85-90cm θα τα πεταει, αλλα δεν θα δουλεψουν σωστα.

Ευχαριστω για τις συμβουλες .. Στην φωτογραφια η πρωτη σειρα ειναι wtd και popper τεχνητά
Επισης στην πισω σειρα εχει καποια minnow που πανε εως 50-80 ποντους αναλογα το πως κρατας το καλαμι
Αλλα τα ψαρια ειναι λιγο βαρετα να το πω ..Ακομα ζεστες κανει μαλλον για αυτο
 
Καλοφαγωτα Αλεξη!
Ο κυριος με τα 8 πλοκαμια αγγαλιασε την καλαμαριερα?
Αυτος βγηκε πρωτος και σχετικα κοντα απο τα βραχια.Στην αρχη νομιζα οτι σκαλωσα κατω
αλλα οσο μπορουσα κοντραρα μιας και το παραμαλο ειναι αορατο 0,28.Οταν τον πηρα στον
αερα με γρηγορες κινησεις ηρθε στα ποδια μου οπου ξαναπιασε,μετα με το χερι κλασικα.
 
Back
Top