Spinning

Δεν ξερω ρε!
Εγω κανω βολτες στο λιμανι και οποιον βλεπω να εχει πιασει κατι καλο,το τραβαω μια φωτο και την ανεβαζω για τα like και την υστεροφημια μου!.yel.

ΥΓ: Δεν ειδατε γεροντα οτι στεκεται επειδη ειναι καμακωμενο ακομα?
Το καμακι με τη σαλαγκια δεν το ειδατε παππουλη?
Ε κυρ Αλεξη???
.yelling.
Πουσε κυρ Θόδωρα...Πάρε κανένα κινητό της προκοπής και ξεκίνα τράβα κανένα κώλο.
 
Πουσε κυρ Θόδωρα...Πάρε κανένα κινητό της προκοπής και ξεκίνα τράβα κανένα κώλο.
Κυριε Αλεξη,μονο εσεις παραπονεθηκατε..yelling.
Τι φωτο να βγαλω 6 και μιση το πρωι μες στη βιασυνη.
Κωλους αρκετους,αλλα θα φαμε ban:rolleyes:
 
Μπράβο σε όλους για τις προσπάθειες, τις επιτυχίες αλλά και τις ωραίες και χρήσιμες παρατηρήσεις που έχουν γραφτεί για το spinning...
Μιας και έχω πολύ καιρό να μπώ στο forum ας βάλω και εγώ δυο ψαράκια,
Μια λίτσα απόψε σε wtd και ένα γοφαράκι πριν λίγες μέρες σε minnow
 

Attachments

  • DSC01986 - Αντίγραφο.JPG
    DSC01986 - Αντίγραφο.JPG
    254,6 KB · Προβολές: 58
  • DSC01969 - Αντίγραφο.JPG
    DSC01969 - Αντίγραφο.JPG
    344,2 KB · Προβολές: 58
Πηγα τα μικρα για ψαρεμα
Οταν λεμε τιποτα τιποτα
Δεν ειδα ανθρωπο να περνει τσιμπια
Εκτος απο κατι μικρους γερμανιυς

Μεχρι και οι βελονιδες Πασοκ εποχης ηταν .sarcastic.
Δεν αγγιζαν δολωμα λες και ειχαν φαει ηδη του σκασμου

Μια σμιυρνα βαρεσε και τιποτα αλλο
Τουλαχιστον ειχε γερη μαχη γιατι δεν την αφησα να βραχωσει

Τροφη εβαλα , γαβρο εβαλα , μυδια εβαλα σουπια εβαλα

Κυριως ψαρεψαμε απικο με φελο τα μικρα και πατωτο εγω-εκει πιαστηκε η σμυρνα

Και εριξα και ενα μηχανακι με πολυαγγιστρο και γαυρο

Ειχα αρκετο αερα μουτρα παντως

Στο σουρουπο που ηρεμισαν λιγο τα μικρα και δεν ειχα την ενοια τους σπιναρα για λιγο με πλανακι και μετα μιννοου χωρις αποτελεσμα

Περασαμε ομορφα ομως γεμισαν οι μπαταριες αυτο μετρα
 
Νέα τεχνητά wtd....
Τα παράγγειλε απευθειας απο τo σάιτ της εταιρίας ένας φίλος που θέλει να ξεκινησει το boat spinning....

IMG_20220822_211331.jpg

Με μια πρωτη ματιά διαπίστωσα ότι παρά τα γραμμάρια τους κρυβουν αρκετά το βάρος τους κ μου έδωσαν την αίσθηση ότι θα υστερούν στις βολες...
Σαν να κρατάω κάτι κούφιο........

Τα χρώματα τους σαν ποιοτητα δεν με έπεισαν, μάλιστα σε ενα απο αυτα ειδα κ κάποιες μικροαμυχες άνευ σημασίας στο μπροστινο τμημα (που εκεί δεν φτάνει η σαλαγκια...... )

Είναι σίγουρο πως για τα ψάρια που στοχεύουν θα δουλευουν μια χαρά, αλλά σαν.....rapala δεν ξετρελαθηκα......
 
Νέα τεχνητά wtd....
Τα παράγγειλε απευθειας απο τo σάιτ της εταιρίας ένας φίλος που θέλει να ξεκινησει το boat spinning....

View attachment 54133

Με μια πρωτη ματιά διαπίστωσα ότι παρά τα γραμμάρια τους κρυβουν αρκετά το βάρος τους κ μου έδωσαν την αίσθηση ότι θα υστερούν στις βολες...
Σαν να κρατάω κάτι κούφιο........

Τα χρώματα τους σαν ποιοτητα δεν με έπεισαν, μάλιστα σε ενα απο αυτα ειδα κ κάποιες μικροαμυχες άνευ σημασίας στο μπροστινο τμημα (που εκεί δεν φτάνει η σαλαγκια...... )

Είναι σίγουρο πως για τα ψάρια που στοχεύουν θα δουλευουν μια χαρά, αλλά σαν.....rapala δεν ξετρελαθηκα......
οντως ,τι εγινε!σαν κινεζικα ειναι.
 
Απογευματινό ρεπο σήμερα κ είπα να πάω spinning στα βράχια με τεχνητά επιφανειας μήπως έχει φανεί κανα γοφαρι μιας που εδώ τώρα κάνουν την εμφάνιση τους..
Εξαιτίας του πλάγιου αέρα που επικρατουσε χρησιμοποιησα μόνο popper όχι τόσο για την βολή αλλά κυρίως για σωστή πλευση.......
Τίποτα απολύτως....

Μετά πηγα στο λιμάνι κ έκανα λίγες βολές με minnow για κανα λαβράκι..
Δυο μισοκιλα ήταν κοντά στον ντόκο κ μόλις περασε το τεχνητό ένα ξεκοψε κ το ακολουθουσε σαν χαζο....και ξανά το ίδιο.....

Θα καθόμουν κ άλλο μπας και......
όμως ξέχασα να παρω το βασικό μου..οπλο κ οι αιμορουφηχτρες δεν αστειεύονταν......
 
Ημέρες τους είναι ... ελπίζω να φανούν και οι μεγαλύτερες :D
Γιώργο η ευχή σου έπιασε !!! χαχαχαχα ... και με τη βοήθεια του Τάσου :D
Δημήτρη δεν ήταν για ποστάρισμα αλλά αφού το ζήτησες, να το το σημερινό αλίευμα. Δεν είναι από τις καλύτερες φωτογραφίες , αλλά όταν την έβγαλα δεν είχα δει τι είχες γράψει! :)
Τέλος με αφορμή τη φωτογραφία του μεγάλου αγριόχοιρου ... και πόσο αντικειμενικά μπορεί να δείξει το μέγεθος μια φωτογραφία ...θα βάλω και εγώ κουίζ ! ...... πόσο νομίζετε ότι είναι; :) (από τις ελάχιστες φορές που ζύγισα από περιέργεια, γιατί τράβαγε και κοντράριζε αφύσικα πολύ!)
 

Attachments

  • 1666437667666 - Αντιγραφή.jpg
    1666437667666 - Αντιγραφή.jpg
    386,4 KB · Προβολές: 65
Back
Top