Remington Team

Βλέπω σιγή ασυρμάτου εδώ στην ομαδαρα μας και τον κόσμο να αναρωτιέται και να αναζητά την απάντηση για στιβαρές θαλάμες, κώνους, μαγικούς αυλούς, τσοκ και εξωτικά μέταλλα σε άλλα θρεντ ενώ είναι γνωστό, ότι αυτά τα διαθέτει μόνο η ρεμινγκτον. Ελάτε κοντά μας, είναι όμορφα( αγαπημένη ατάκα, θα δοκιμάσω σίγουρα φυσίγγι του).cofee.
Αυτη η βαφη στα μεταλλα και η βαφη των ξυλων της Remington ειναι απιστευτη.....
 
Πριν καποια χρονια... "εφτιαξα" τα ξυλα μιας 1100..... σε καποια σημεια στο κοντακι και στην παπια ειχε ξεφτισει.....παρολο το διαβρωτικο που εβαζα.....θυμαμαι οτι δεν εφευγε το βερνικι με τιποτα....ταλαιπωρηθηκα αρκετα για να το αφαιρεσω...!! Μακαρι να ηξερα και να μπορουσα να βρω τετοιο βερνικι...
 
Αυτη η βαφη στα μεταλλα και η βαφη των ξυλων της Remington ειναι απιστευτη.....
Φίλε Αλέξανδρε τι να κάνω; Έχω αδυναμία στην Αμερικάνα μου, το μωρό μου. Την προσέχω σαν τα μάτια μου και εννοείται καθάρισμα μετά από κάθε κυνήγι. Και εκτός κυνηγετικής περιόδου θα τη βγάλω μια στο τόσο να τη χαζεψω πίνοντας καφεδάκι. Όταν με ακούει η γυναίκα μου να λέω η Αμερικάνα μου, το μωρό μου ξέρει για πια μιλάω:)
 
Φίλε Αλέξανδρε τι να κάνω; Έχω αδυναμία στην Αμερικάνα μου, το μωρό μου. Την προσέχω σαν τα μάτια μου και εννοείται καθάρισμα μετά από κάθε κυνήγι. Και εκτός κυνηγετικής περιόδου θα τη βγάλω μια στο τόσο να τη χαζεψω πίνοντας καφεδάκι. Όταν με ακούει η γυναίκα μου να λέω η Αμερικάνα μου, το μωρό μου ξέρει για πια μιλάω:)
Κάποια στιγμή....θα νομίζει ότι ξερει:cool:(αστειεύομαι)
 
Εσύ μας έχεις ξεπεράσει όλους :) :) :)
Η αλήθεια είναι ότι είμαι οπλοφιλος δεν το βλέπω το όπλο ( ότι τύπου και να είναι) απλά σαν εργαλείο, τα θαυμάζω και μου αρέσει να ασχολούμαι μαζί τους .Ιδιαίτερα αυτά που τα συνοδεύει και κάποια ιστορία. Που να με πετύχεις δηλαδή, στο Πολεμικό Μουσείο, θα αγανακτήσεις. Απλά σταματάει ο χρόνος, τα παρατηρώ όλα πολύ προσεκτικά και θέλω να διαβάσω την ιστορία κάθε όπλου, ποιανού ήταν κλπ.
 
Καλησπέρα
Η Remington είναι έρωτας και για μένα αλλά να βλέπουμε και κάποια σημεία βελτίωσης πχ στις παλιές 1100-11-87 η βαφή στο κυνήγι τοπυ βάλτου άρπαζε με το παραμικρό για DSCN6031.JPG


στα ξύλα ναι έχει μια αρχοντιά


Καλό απόγευμα σε όλους
 
Πριν καποια χρονια... "εφτιαξα" τα ξυλα μιας 1100..... σε καποια σημεια στο κοντακι και στην παπια ειχε ξεφτισει.....παρολο το διαβρωτικο που εβαζα.....θυμαμαι οτι δεν εφευγε το βερνικι με τιποτα....ταλαιπωρηθηκα αρκετα για να το αφαιρεσω...!! Μακαρι να ηξερα και να μπορουσα να βρω τετοιο βερνικι...
Πάρε βερνίκι θαλάσσης και θα με θυμηθείς
 
Καλησπέρα σε ολη την παρέα ...
Γνωρίζει κάποιος να μου πει τη διάμετρο της σκοπευτικής ακίδας της remington 1196 ..? Φαντάζομαι ότι θα είναι ίδια και της 11 87 ..
Θέλω να πάρω ένα οπτικής ίνας
Τι κλειδί χρειάζομαι για να ανοίξω το κοντάκι...υπάρχει κάποιο ειδικό κλειδί ..?
 
Last edited:
Δεν είναι θέμα σκληρότητας είναι θέμα αντοχής στο χρόνο σκέψου ότι περνάς ξύλα που βρέχονται στη θάλασσα και αντέχουν χρόνια αν δε τα χτυπήσεις να τα σκίσεις το θαλάσσης κρατάει την γυαλαδα και αδιάβροχο ποιεί σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από οποιοδήποτε άλλο βερνίκι και δεν σπάει εύκολα .Είχα περάσει τα ξύλα της 302 την έχει φίλος ακόμη γυαλίζει σαν καινούρια έχουν περάσει καμία 20αρια χρονια
 
Back
Top