Remington Team

Το γεγονός ότι η Αμερικάνικη (και ίσως άλλων χωρών) νομοθεσία επιτρέπει τη χρήση "στρατιωτικών χαρακτηριστικών" όπλων στο κυνήγι, στην ημιαυτόματη έκδοσή τους, δεν τα κάνει απαραίτητα και ενδεικνυόμενα για τέτοια χρήση, ακριβώς λόγω χαρακτηριστικών.
Για κυνηγετική χρήση υπάρχουν σαφώς καλύτερες επιλογές.
 
Μέτριοτατο ….. μην περιμένει κανένας ραβδωτό από την μπενελι … δεν μπορούν οι άνθρωποι να το φτάσουν εκεί που πρέπει … εντάξει έχουν στην γκάμα τους κάποια μοντέλα και έως εκεί .
Εγώ πάντως θα το έπαιρνα όχι γιατί είναι Benelli αλλά γενικά μου άρεσε....... επωμισα και ένα Mossberg με κινητό ουραίο όλο πλαστικό μαύρο άλλη αίσθηση και εκείνο στα 500€ περίπου
 
Το γεγονός ότι η Αμερικάνικη (και ίσως άλλων χωρών) νομοθεσία επιτρέπει τη χρήση "στρατιωτικών χαρακτηριστικών" όπλων στο κυνήγι, στην ημιαυτόματη έκδοσή τους, δεν τα κάνει απαραίτητα και ενδεικνυόμενα για τέτοια χρήση, ακριβώς λόγω χαρακτηριστικών.
Για κυνηγετική χρήση υπάρχουν σαφώς καλύτερες επιλογές.
Δηλαδη ?
 
Εγώ πάντως θα το έπαιρνα όχι γιατί είναι Benelli αλλά γενικά μου άρεσε....... επωμισα και ένα Mossberg με κινητό ουραίο όλο πλαστικό μαύρο άλλη αίσθηση και εκείνο στα 500€ περίπου
Δεν εχουν ποικιλία για αξεσουάρ αυτα τα όπλα και δεν μιλάω για μπιχλιμπιδια αλλα για βοηθήματα που κάνουν την χρηση του όπλου πιο ευκολη και αποτελεσματική.
 
Αντε βγάλαμε και το Argo αχρηστο και μετριότητα χωρίς τουφεκια .sarcastic.
Χαχαχα εγώ το βρήκα πολύ καλό όπλο στο πώς με βόλεψε στο χέρι που λέμε όταν πάω πάλι πάνω αν έχω ευκαιρία εκεί έχει κανένα θα ρίξω να δω τι γίνεται
 
Χαχαχα εγώ το βρήκα πολύ καλό όπλο στο πώς με βόλεψε στο χέρι που λέμε όταν πάω πάλι πάνω αν έχω ευκαιρία εκεί έχει κανένα θα ρίξω να δω τι γίνεται
Αν και χαλάμε το θέμα Τέλη μου στο ευχομαι φιλε , έχω ριξει με 300 win magnum και όπως λες εργονομία αξεπέραστη ακόμα και γώ ο άσχετος έκανα ωραιο γκρουπάκι στις 300yardstopic.
 
Εξήγησε μου τις διαφορές και τους λόγους?
Εμπλοκή, γιατί όταν σκάσεις ένα σεβαστό ποσό να πας κυνηγι μεγάλου τριχωτού και δεν μιλάω για ελάφι ; Και πες μου εσυ Γιώργο γιατί όλοι αυτοί χρησιμοποιουν όπλα αυτού του τύπου λοιπον ;
 
Εμπλοκή, γιατί όταν σκάσεις ένα σεβαστό ποσό να πας κυνηγι μεγάλου τριχωτού και δεν μιλάω για ελάφι ; Και πες μου εσυ Γιώργο γιατί όλοι αυτοί χρησιμοποιουν όπλα αυτού του τύπου λοιπον ;
Ένα precision rifle είναι μιλιταριστικό στην εμφάνιση ; Θα σε προδώσει ; Ας αφήσουμε τις νοοτροπίες των 70αρηδων και τις εμμονές αυτές , άλλο μου αρέσει το ξύλο ή το πλαστικό ή το αλουμίνιο , άλλο το τι κάνει και για τι κάνει το κάθε όπλο , η εποχή του δίκαννου και αιντε πάμε έχει τελειώσει ανεπιστρεπτί και οποίος εμμένει σε αυτές τις θέσεις θα χαθεί στη λήθη …. Ο άνθρωπος πρέπει να κοιτάει μπροστά . Ποιος είπε ότι θα πας για μους με 556 η με 762 ; ( οριακό το 762) . Όσο για το ελάφι το αφήνω ασχολίαστο .
 
Back
Top