Remington Team

2,5/10... Έξοδο στομίου 18,25 έχει, όπως κ το δικό της το μαματο ακριβώς...
Τον αυλό δεν τον έχω μετρήσει προσωπικά αλλά 18,5 είναι όλες οι μετρήσεις που έχω ψάξει να βρώ... Έχουν βρεθεί κ 18,55 αλλά ποτέ πιο φαρδιά, έχουν βρεθεί κ λίγο πιο στενές Ρεμί... Το πιο σφιχτό που μπορεί να είναι είναι 3/10...
 
2,5/10... Έξοδο στομίου 18,25 έχει, όπως κ το δικό της το μαματο ακριβώς...
Τον αυλό δεν τον έχω μετρήσει προσωπικά αλλά 18,5 είναι όλες οι μετρήσεις που έχω ψάξει να βρώ... Έχουν βρεθεί κ 18,55 αλλά ποτέ πιο φαρδιά, έχουν βρεθεί κ λίγο πιο στενές Ρεμί... Το πιο σφιχτό που μπορεί να είναι είναι 3/10...

ΟΚ. Το δικο μου το μαμα ΙC 18,20 εχει......και αυλο 18,3 εχω.....Τοσο σφιχτες τουφεκιες δεν βγαζει .

Ειναι πολυ σφιχτες οι τουφεκιες σου.....σχεδον απαγορευτικες....με την εννοια οτι εαν βρεθει θηραμα
στο κεντρο της τουφεκιας....το σκορπισε!!!!

Αρη καλοπροαιρετα μιλαω....μην το δεις ''αλλιως'' απλα λεω αυτο που βλεπω φιλε!!!!

Εμενα μου αρεσουν....και θα εβρισκα λυση για το θηραμα....
 
ΟΚ. Το δικο μου το μαμα ΙC 18,20 εχει......και αυλο 18,3 εχω.....Τοσο σφιχτες τουφεκιες δεν βγαζει .

Ειναι πολυ σφιχτες οι τουφεκιες σου.....σχεδον απαγορευτικες....με την εννοια οτι εαν βρεθει θηραμα
στο κεντρο της τουφεκιας....το σκορπισε!!!!

Αρη καλοπροαιρετα μιλαω....μην το δεις ''αλλιως'' απλα λεω αυτο που βλεπω φιλε!!!!

Εμενα μου αρεσουν....και θα εβρισκα λυση για το θηραμα....
Εγώ είμαι της άποψης ότι η σφιχτή τουφεκιά ανοίγει, η ανοιχτή δύσκολα σφίγγει οπότε ψάχνω γενικά τα όπλα μου να έχουν σφιχτή τουφεκιά...
Ναι είναι πολύ σφιχτό 4αρι όντως...
Εσένα είναι 1/10 το δικό σου, άσχετα με το τι γράφει το τσοκ δεν μπορείς να το κρίνεις για 4αρι...
 
Εγώ είμαι της άποψης ότι η σφιχτή τουφεκιά ανοίγει, η ανοιχτή δύσκολα σφίγγει οπότε ψάχνω γενικά τα όπλα μου να έχουν σφιχτή τουφεκιά...
Ναι είναι πολύ σφιχτό 4αρι όντως...
Εσένα είναι 1/10 το δικό σου, άσχετα με το τι γράφει το τσοκ δεν μπορείς να το κρίνεις για 4αρι...

Συμφωνω Αρη. Εγω ''κρινω'' τις τουφεκιες....παντα με την καλη εννοια το λεω....

Για μενα 4ρι τσοκ στα 30 μετρα με 90% συγκεντρωση....δεν λεει...

1ον. Πολυ αυστηρη τουφεκια .....που θελει πολυ καλη σκοπευση.

2ον. Εαν το θηραμα βρεθει στο κεντρο της τουφεκιας τι θα παρεις στο χερι δεν ξερω....
σκεψου να ειναι και στα 25 μετρα.

Αυτα τα δυο τα βλεπω σαν μειον ( εγω ). Για αλλους μπορει να ειναι μια χαρα...

Βεβαια εσυ σαν ιδιογομωτης....θα βγαλεις οτι τουφεκια θελεις....Αυτος ομως με εμπορικα φυσιγγια
τι θα κανει ??

Η πρωτη τουφεκια εαν δεν κανω λαθος ειναι με φυσιγγιο εμποριου...

Αυτο το τσοκ ειναι για 35-40 μετρα....ετσι το βλεπω....Σιγουρα ο κυλινδρος θα εχει ποιο ανοιχτες
τουφεκιες.

Οπως και ν'αχει....οι τουφεκιες ειναι γαμηστερες......αλλα για περισσοτερα μετρα φιλε...
Ετσι το βλεπω εγω.
 
Συμφωνω Αρη. Εγω ''κρινω'' τις τουφεκιες....παντα με την καλη εννοια το λεω....

Για μενα 4ρι τσοκ στα 30 μετρα με 90% συγκεντρωση....δεν λεει...

1ον. Πολυ αυστηρη τουφεκια .....που θελει πολυ καλη σκοπευση.

2ον. Εαν το θηραμα βρεθει στο κεντρο της τουφεκιας τι θα παρεις στο χερι δεν ξερω....
σκεψου να ειναι και στα 25 μετρα.

Αυτα τα δυο τα βλεπω σαν μειον ( εγω ). Για αλλους μπορει να ειναι μια χαρα...

Βεβαια εσυ σαν ιδιογομωτης....θα βγαλεις οτι τουφεκια θελεις....Αυτος ομως με εμπορικα φυσιγγια
τι θα κανει ??

Η πρωτη τουφεκια εαν δεν κανω λαθος ειναι με φυσιγγιο εμποριου...

Αυτο το τσοκ ειναι για 35-40 μετρα....ετσι το βλεπω....Σιγουρα ο κυλινδρος θα εχει ποιο ανοιχτες
τουφεκιες.

Οπως και ν'αχει....οι τουφεκιες ειναι γαμηστερες......αλλα για περισσοτερα μετρα φιλε...
Ετσι το βλεπω εγω.
δεν θα σου απαντησω εκ μερους του


1ον ναι θα παρει σκαγια περισσοτερα, για το τι θα παρει στο χερι που λες δεν ισχυει. οποιος μπορει ας εξηγησει το γεγονος πως "αυτα τα οπλα δεν χαλουν το θηραμα" με καποιον τροπο. παρατηρείται αυτο και εχω παραδειγματα απο 2 3 τετοιες μαρκες.

2ον δεν ειναι οπλο γι αυτα τα μετρα γενικα. δεν θα το παρει τσιχλας, τρυγονας. οχι τοσο για την τουφεκια οσο για αλλα πραγματα και προδιαγραφές. δεν ειναι οπλο που προοριζεται για μικρα θηραμα αλλα για 60 70 μετρα τουφεκιες.

το οπλο οτι και να του βαλεις το ριχνει.ετσι τουφεκαει με ολα σχεδον τα εμπορικα. αναιρει τον παραγοντα καλο φυσιγγι το ΠΑΝ. οχι δεν θα βαλεις σκουπιδια αλλα παιζει μεγαλο ρολο


3ο γενικα

ετσι τουφεκα το οπλο. φιλος που το πηρε αντιστοιχα με το **** και δοκιμη στα 25 μετρα 1 επι 1 χαρτονι (25 ζητουσαν κοινοί φιλοι, δοκιμη με 30 32 γρ και 8 9) λαμπρο 30γρ#8 εδοσε 95% τουφεκια που κρατουσε και 35 μετρα σιγουρα και παραπανω λογο δυναμης.


4ο γενικα


εδω Άρη οχι δεν ειναι θεμα τεχνοτροπιας πιστευω του καθε κατασκευαστη. αδρανεια με συμβολη αεριων ειναι το οπλο, ενα παντρεμα καννης - μηχανισμου= εκμετάλλευσης - αξιοποιησης αεριων ειναι.
 
ο μηχανισμος ειναι 100% αμερικανικος. σχεδιαστηκε απο την mos το 1976, παιχτηκε δημοπρασια και το πηρε η ρεμι η μπενελλι απέτυχε να σχεδιασει τετοιο οπλο στο κομματι αδρανεια με υποβοηθεια αεριων. κυνηγετικο οπλο εννοω. η μ4 σημερα για να αποδοσει ειναι 4 κιλα
 
δεν θα σου απαντησω εκ μερους του


1ον ναι θα παρει σκαγια περισσοτερα, για το τι θα παρει στο χερι που λες δεν ισχυει. οποιος μπορει ας εξηγησει το γεγονος πως "αυτα τα οπλα δεν χαλουν το θηραμα" με καποιον τροπο. παρατηρείται αυτο και εχω παραδειγματα απο 2 3 τετοιες μαρκες.

2ον δεν ειναι οπλο γι αυτα τα μετρα γενικα. δεν θα το παρει τσιχλας, τρυγονας. οχι τοσο για την τουφεκια οσο για αλλα πραγματα και προδιαγραφές. δεν ειναι οπλο που προοριζεται για μικρα θηραμα αλλα για 60 70 μετρα τουφεκιες.

το οπλο οτι και να του βαλεις το ριχνει.ετσι τουφεκαει με ολα σχεδον τα εμπορικα. αναιρει τον παραγοντα καλο φυσιγγι το ΠΑΝ. οχι δεν θα βαλεις σκουπιδια αλλα παιζει μεγαλο ρολο


3ο γενικα

ετσι τουφεκα το οπλο. φιλος που το πηρε αντιστοιχα με το **** και δοκιμη στα 25 μετρα 1 επι 1 χαρτονι (25 ζητουσαν κοινοί φιλοι, δοκιμη με 30 32 γρ και 8 9) λαμπρο 30γρ#8 εδοσε 95% τουφεκια που κρατουσε και 35 μετρα σιγουρα και παραπανω λογο δυναμης.


4ο γενικα


εδω Άρη οχι δεν ειναι θεμα τεχνοτροπιας πιστευω του καθε κατασκευαστη. αδρανεια με συμβολη αεριων ειναι το οπλο, ενα παντρεμα καννης - μηχανισμου= εκμετάλλευσης - αξιοποιησης αεριων ειναι.

Καπου ''μπερδευτηκες''.......Δεν κατηγορησα το οπλο.... τις τουφεκιες ειδα και ειπα την γνωμη μου.

Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη...δεν σημαινει οτι πρεπει να συμφωνεις...οκ . περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Τωρα οσον αφορα το ποσα σκαγια θα παρει....και δεν θα χαλασει το θηραμα....εαν το φυσιγγιο εχει
V1,5-390-400m/s στα 30 μετρα η διατρηση ειναι πολυ μεγαλη....αναλογα την διαμετρο του σκαγιου
και θα παρεις κομματια στα χερια σου....Εδω εχουμε να κανουμε με ενεργεια σκαγιων.....
Εκτος και εαν συγκεκριμενα οπλα εφεραν τούμπα την φυσικη!!!

Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης....και παντα φιλικα!!!!
 
Καπου ''μπερδευτηκες''.......Δεν κατηγορησα το οπλο.... τις τουφεκιες ειδα και ειπα την γνωμη μου.

Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη...δεν σημαινει οτι πρεπει να συμφωνεις...οκ . περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Τωρα οσον αφορα το ποσα σκαγια θα παρει....και δεν θα χαλασει το θηραμα....εαν το φυσιγγιο εχει
V1,5-390-400m/s στα 30 μετρα η διατρηση ειναι πολυ μεγαλη....αναλογα την διαμετρο του σκαγιου
και θα παρεις κομματια στα χερια σου....Εδω εχουμε να κανουμε με ενεργεια σκαγιων.....
Εκτος και εαν συγκεκριμενα οπλα εφεραν τούμπα την φυσικη!!!

Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης....και παντα φιλικα!!!!
οχι ρε φιλε φιλικά φυσικα!!! δεν το ειπα με πνευμα.


απλα ο πινακας δεν παυει να λεει μιση την αλήθεια. ολα στο τερεν
 
Καπου ''μπερδευτηκες''.......Δεν κατηγορησα το οπλο.... τις τουφεκιες ειδα και ειπα την γνωμη μου.

Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη...δεν σημαινει οτι πρεπει να συμφωνεις...οκ . περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Τωρα οσον αφορα το ποσα σκαγια θα παρει....και δεν θα χαλασει το θηραμα....εαν το φυσιγγιο εχει
V1,5-390-400m/s στα 30 μετρα η διατρηση ειναι πολυ μεγαλη....αναλογα την διαμετρο του σκαγιου
και θα παρεις κομματια στα χερια σου....Εδω εχουμε να κανουμε με ενεργεια σκαγιων.....
Εκτος και εαν συγκεκριμενα οπλα εφεραν τούμπα την φυσικη!!!

Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης....και παντα φιλικα!!!!
ναι εφεραν τουμπα την φυσικη κι αυτο το καταλαβαινουν οσοι κυνηγουν με τετοια οπλα. δε μιλαμε για μια αποτυπωση σε χαρτι η καποια που ξεφυγαν γυρο γυρο. στο θηραμα το παραδειγμα, κοινο γι αυτα τα οπλα ειναι οτι καταβαλουν με μεγαλη δυναμη και μ αυτα τα "σκορπια"... μετα ξεκινα η συζητηση "μετρα-να φαει το κεντρο, το συνολο της τουφεκιας κλπ κλπ" ναι οκ. αυτο που σου λεω ισχυει, οχι μονο εγω, παρα πολύς κοσμος.
 
κι αυτος που εγραψε δεν θυμαμαι για τα καλα φυσιγγια για δυσκολους καιρους πως δεν υπαρχουν, ακομα και με ενα κοινο χαλια εμπορικο τα οπλα αυτα στο κρυο θεριζουν κι αλλα φινετσατα απροβληματιστα κλπ. μετα τα 35 κλανουν μαντρες και ψαχνονται για μαρκες φυσιγγια κλπ
 
θα εχω εγω τετοιο οπλο, να μου κανει τα κεφια στα δυσκολα, σε θηραματα που δεν επαιρνες ποτε εκει που πιστευες, να με χαζεύει στο τερεν καθε τρεις και λιγο και θα το παραταω ακαθαριστο?? τι λε ρε! μια χαρα μηχανισμο εχει δυο πιστονια ειναι με ενα κλειδι στις τοσες...


αυτα τα γραφω σαν κάτοχος mossberg και απο εμπειριες και με κωνους και χωρις παλαιοτερα. και δεν ειναι μονο οι κωνοι και τα τσοκ, ή μονο οι καννες


αυτοι που λενε για θεματα, ναι βγαζαν τα παλια, ακομα και τωρα συγχρωνα, δεν πανε κυνηγι, διαβαζουν και ακουνε. εμ δεν πανε κυνηγι εμ αγοραζουν οπλα αξιοπιστα που δεν θα παθουν ποτε τπτ ΕΑΝ πανε κυνηγι. και καθονται ζαλιζονται ολοι μερα για μαρκες φυσιγγια, τι καιρο θα κανει αυριο, τι να ρηξω εαν βγει ο ηλιος κλπ κλπ κλπ
 
Last edited:
οχι ρε φιλε φιλικά φυσικα!!! δεν το ειπα με πνευμα.


απλα ο πινακας δεν παυει να λεει μιση την αλήθεια. ολα στο τερεν

ΟΚ. Ακου...και εδω διαφωνουμε....Πινακας ταχογραφος διατρηση....Λενε παντα ΟΛΗ την αληθεια...

Στο τερεν αναλογα τις σκοπευτικες ικανονητες και τα αποτελεσματα...και σιγουρα εαν δεν εχεις
ψαχτεί στο τι φυσιγγιο ριχνεις....Ε' τοτε .....παντα αυτο φταιει....για ολα!!!

Οτι οπλο και να εχεις....οταν δεν ξερεις τι φυσιγγιο εχει η θαλαμη σου.....εχετε γεια βρυσουλες
αυτο ξερω εγω....
 
Back
Top