Remington Team

Εγώ την κυνηγάω φίλε PITER ανελλιπώς. Πέρυσι όλη την περίοδο και φέτος όσο πρόλαβα πρίν την καραντίνα. Επίσης πήγα και μια φορά τώρα. Εγώ την έχω στο υδρόβιο. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Εγώ αγόρασα το όπλο μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση και είς γνώση μου όμως για τις εμπλοκές που έκανε. Το όπλο ήταν σχεδόν καινούριο. Το έδωσα σε οπλουργό στην Άρτα και μου το έφτιαξε σε δύο μέρες, ρολόι. Απο τότε δεν ξαναείδα εμπλοκή. Ρίχνει οτι φυσίγγια θες, και στον βάλτο της πίνω το αίμα μέχρι εκεί που δεν πάει. Της χώνω από 34 γρ. μέχρι .... Μόλις γυρίζω σπίτι, ένα σκουπισμάτακι και λίγο λάδι εξωτερικά και είναι έτοιμη για την επόμενη φορά.
Xαιρομαι που βρηκες ευκολα λυση και την χαιρεσαι. Παντα επιτυχιες
 
Θεωρεις οτι εχει την ιδια ποιοτητα κατασκευης με την 11-87 του 95-2005;Εκτος τουτου πρεπει να πωλησω και την κανη των 66cm που εχω για την 11-87 διοτι δεν κανει για την V3.Τι λες;
Πάνο δεν εχω εμπειρια απο 11-87.
Δε ξερω να σου απαντήσω σε αυτη την ερώτηση.
 
Δε ξερω αληθεια το ξερω σαν ονομα απλα
θυμαμαι πιτσιρικος που εβλεπα τη διαφημηση στα περιοδικα της εποχης. Remington 11-87 premier. Δυστυχως λιγα τα λεφτα πολλα τα γουστα ρε γμτ θα ηθελα μια σε αριστη κατασταση.
 
θυμαμαι πιτσιρικος που εβλεπα τη διαφημηση στα περιοδικα της εποχης. Remington 11-87 premier. Δυστυχως λιγα τα λεφτα πολλα τα γουστα ρε γμτ θα ηθελα μια σε αριστη κατασταση. Τα Premier νομιζω ειναι ανωτερης πιοτητας αν δε κανω λαθος
 
Eν κατακλειδι πραγματι τα premier ειναι ανωτερης ποιοτητας και αυτο το εχουν καταθεσει σε ερωτηματα που τους εχω κανει οι μαστοροι που τις επισκευαζουν τους οποιους λιγο πολυ ολοι εχουμε κατα καιρους συνεργασθει σε κατι για τα οπλα μας.
 
θυμαμαι πιτσιρικος που εβλεπα τη διαφημηση στα περιοδικα της εποχης. Remington 11-87 premier. Δυστυχως λιγα τα λεφτα πολλα τα γουστα ρε γμτ θα ηθελα μια σε αριστη κατασταση.
Επειδή μου σκαλισες μνήμες νυχτιάτικα κ είμαι πολυ ευαίσθητος σε αυτά..
..Θαυμασε ξανά.... .yel.
IMG_20210102_214317.jpg
IMG_20210102_214346.jpg
IMG_20210102_214457.jpg
 
Κάνει ανώτερης ποιότητας σπασίματα ... Απλά.
Οποιος καει στο χυλο φυσαει και το γιαουρτι πλεον.Εισαι απολυτα δικαιολογημενος απο μενα τουλαχιστον.Ομως τιποτα δεν ειναι ΑΠΟΛΥΤΟ και υπαρχει περιπτωση να αποκτησουμε μια premier και να μας βγει κελεπουρι.Λεω εγω.
 
Δε ξερω αληθεια το ξερω σαν ονομα απλα
Αν δεν ξέρεις να μην απαντάς δε μπορεί να τα ξέρεις και όλα.Εαν ήταν για καμία μπενελι θα ήξερες και από πόσα κομμάτια αποτελείται η σκανδάλη και τι δουλειά κάνει το καθένα.Η ζωή δεν είναι μόνο μπενελι.yelling.
 
Ομως τιποτα δεν ειναι ΑΠΟΛΥΤΟ και υπαρχει περιπτωση να αποκτησουμε μια premier και να μας βγει κελεπουρι. Λεω εγω.
Είναι ΑΠΟΛΥΤΟ δυστυχώς.
1187 Premier light contour έχω και εγώ.
Το θέμα είναι πότε θα σου τύχει.
Τα γράφω για να υπάρχουν και εύχομαι να μην συμβούν στην δική σου ...

1. Η κάνη δεν έχει ασφάλεια και περιστρέφεται κατά τον διαμήκη άξονά της. Αυτό μπορεί να έχει σαν αποτέλεσμα το σπάσιμο του εξολκέα.
2. Η αποθήκη φυσιγγίων είναι κολλημένη στην βάση. Κάποια στιγμή η κόλληση θα σπάσει και θα πάρεις το όπλο σε 2 κομμάτια.
3. Το Action Bar Sleeve μπορεί να σπάσει.
4. Το Interceptor Latch pin μπορεί να σπάσει ... δεν στο εύχομαι
5. Το Feed Latch είναι 100% σίγουρο ότι κάποια στιγμή θα βγει από την θέση του γιατί είναι μαλακοειδώς προσαρμοσμένο.
6. Το Fore-End Support Assembly μπορεί να σπάσει.
7. Τα Piston Seals είδικά αν είναι σε 2 κομμάτια μπορεί να σπάσουν. Μετά τα έκαναν σε 1 κομμάτι.
8. Το Action Bar Assembly, κατά την τουφεκιά, πιέζει τα τοιχώματα της βάσης προς τα έξω και κινείται μέσα σε αυλάκια πολύ μικρού πάχους. Με την κόπωση του μετάλλου και ανάλογα το πάχος και την κατεργασία του μετάλλου σε αυτό το σημείο (αυλάκια) πιθανών κάποια στιγμή να σπάσει η βάση στο σημείο ακριβώς των αυλακιών. Όλες οι βάσεις σπάνε σε αυτό το σημείο. 1 της δικιά μου 1187, 1 του ξαδέρφου μου 1100, και αρκετές άλλες όπως με διαβεβαίωσε οπλουργός ο οποίος ξέρει τι του γίνεται και προς τιμήν του. Δεν θα αναφέρω το όνομά του.

Καλή τύχη.
 

Attachments

  • Remington 1187 manual.pdf
    3 MB · Προβολές: 16
Είναι ΑΠΟΛΥΤΟ δυστυχώς.
1187 Premier light contour έχω και εγώ.
Το θέμα είναι πότε θα σου τύχει.
Τα γράφω για να υπάρχουν και εύχομαι να μην συμβούν στην δική σου ...

1. Η κάνη δεν έχει ασφάλεια και περιστρέφεται κατά τον διαμήκη άξονά της. Αυτό μπορεί να έχει σαν αποτέλεσμα το σπάσιμο του εξολκέα.
2. Η αποθήκη φυσιγγίων είναι κολλημένη στην βάση. Κάποια στιγμή η κόλληση θα σπάσει και θα πάρεις το όπλο σε 2 κομμάτια.
3. Το Action Bar Sleeve μπορεί να σπάσει.
4. Το Interceptor Latch pin μπορεί να σπάσει ... δεν στο εύχομαι
5. Το Feed Latch είναι 100% σίγουρο ότι κάποια στιγμή θα βγει από την θέση του γιατί είναι μαλακοειδώς προσαρμοσμένο.
6. Το Fore-End Support Assembly μπορεί να σπάσει.
7. Τα Piston Seals είδικά αν είναι σε 2 κομμάτια μπορεί να σπάσουν. Μετά τα έκαναν σε 1 κομμάτι.
8. Το Action Bar Assembly, κατά την τουφεκιά, πιέζει τα τοιχώματα της βάσης προς τα έξω και κινείται μέσα σε αυλάκια πολύ μικρού πάχους. Με την κόπωση του μετάλλου και ανάλογα το πάχος και την κατεργασία του μετάλλου σε αυτό το σημείο (αυλάκια) πιθανών κάποια στιγμή να σπάσει η βάση στο σημείο ακριβώς των αυλακιών. Όλες οι βάσεις σπάνε σε αυτό το σημείο. 1 της δικιά μου 1187, 1 του ξαδέρφου μου 1100, και αρκετές άλλες όπως με διαβεβαίωσε οπλουργός ο οποίος ξέρει τι του γίνεται και προς τιμήν του. Δεν θα αναφέρω το όνομά του.

Καλή τύχη.
Αυτό δεν είναι όπλο είναι η χαρά των οπλουργων . Γι'αυτό τη προτείνουν για αγορά.Τη θα τα κάνουν άλλωστε τα ανταλλακτικά που έχουν στοκ.Οχι σαν τις ακατανομαστες από μπι ,φτου κακά.
 
Back
Top