Remington Team

Είναι στην Άρτα. Μανώλης Καψάλης είναι το όνομά του.
Ετσι τα καλα να λεγοντε φιλε μου πες του οτι σε παροτρυνα να πεις το ονομα του γτ απο αυριο θα χει πολλυ δουλεια αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα να μου στειλει κανα κουτι φυσιγγια δωρο ρε
 
Ετσι τα καλα να λεγοντε φιλε μου πες του οτι σε παροτρυνα να πεις το ονομα του γτ απο αυριο θα χει πολλυ δουλεια αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα να μου στειλει κανα κουτι φυσιγγια δωρο ρε
Είναι καλό παιδί Τόλη και καλός μάστορας. Αν πάει γνωστός σου εκεί θα σου το επιβεβαιώσει.
 
Δεν παίζουν ρόλο τα χρόνια κτήσης αλλά τα πυρομαχικά που έχουν καταναλωθεί από το όπλο.
Εδώ θα διαφωνήσω λίγο μαζί σου πρωτίστως παίζει η αξιοπιστία της μάρκας μετά έρχεται η σωστή χρήση και συντήρηση και τα πυρομαχικά έρχονται τελευταία μη σου πω ότι ένα καλοσυντηρημενο και αξιόπιστο όπλο μπορεί να ρίξει εκατοντάδες χιλιάδες φυσίγγια χωρίς κανένα πρόβλημα. Άλλωστε εάν διαβάσεις πόσα χιλιάδες φυσίγγια ρίχνονται κάθε χρόνο στην Αργεντινή από νοικιαρικα οπλα θα εκπλαγείς.
 
Εδώ θα διαφωνήσω λίγο μαζί σου πρωτίστως παίζει η αξιοπιστία της μάρκας μετά έρχεται η σωστή χρήση και συντήρηση και τα πυρομαχικά έρχονται τελευταία μη σου πω ότι ένα καλοσυντηρημενο και αξιόπιστο όπλο μπορεί να ρίξει εκατοντάδες χιλιάδες φυσίγγια χωρίς κανένα πρόβλημα. Άλλωστε εάν διαβάσεις πόσα χιλιάδες φυσίγγια ρίχνονται κάθε χρόνο στην Αργεντινή από νοικιαρικα οπλα θα εκπλαγείς.
Σωστό σε βρίσκω ....shake hands.
 
Τη βλεπω για μεταφορα στην τουρκια
Τόλη τον εξοπλισμό του εργοστασίου στο Ilion πιστεύεις ότι θα τον μεταφέρουν Τουρκία, θα τον πουλήσουν και θα κλείσουν τις εγκαταστάσεις ?
Μου ακούγεται λίγο υπερβολικο
 
Τόλη τον εξοπλισμό του εργοστασίου στο Ilion πιστεύεις ότι θα τον μεταφέρουν Τουρκία, θα τον πουλήσουν και θα κλείσουν τις εγκαταστάσεις ?
Μου ακούγεται λίγο υπερβολικο
Τα εξοδα μεταφορας θα τα βγαλουν σε εξι μηνες στην τουρκια τωρα με την υποτιμηση της λιρας μη σου πω και πιο λιγο
 
Τα έξοδα θα τα βγάλουνε, το θέμα είναι ότι θα χάσουν το " made in USA" κάτι που το πουλούν ως χαρακτηριστικό των προϊόντων τους.
Το που θα παει δε με ενδιαφερει εμενα πλεων το θεμα ειναι η πιοτητα μπωρει να ειναι και καλυτερη λογο του οτι θα χασουν το usa και να ανεβασουν τον πυχη τι ειναι λιγες εργατοωρες παραπανω στα μεμετια
 
Τόλη τον εξοπλισμό του εργοστασίου στο Ilion πιστεύεις ότι θα τον μεταφέρουν Τουρκία, θα τον πουλήσουν και θα κλείσουν τις εγκαταστάσεις ?
Μου ακούγεται λίγο υπερβολικο
Στην Τουρκία υπάρχουν οι κατάλληλες υποδομές για παραγωγή κάθε είδους όπλου, από σφεντόνα μέχρι βαλλιστικό πύραυλο. Δεν χρειάζονται τον εξοπλισμό του εργοστασίου, αλλά τα μηχανολογικά σχέδια των όπλων και ίσως τα CNC προγράμματα για τους τόρνους/φρέζες.
 
Παιδες μη παρεξυγηθουμε κιωλας στα παπαρια τους μας γραφουν ολες οι εταιριες μονο η κονομα τους νιαζει οποτε χαλαρωστε
Η ρεμι για να βγάλει το τελευταίο της μοντέλο μόνο στα παπαρια της δεν έγγραψε τον παλμό της αγοράς.
Έχει κάνει τεράστια προεργασία για να βγει αυτό το μοντέλο.

Προσωπικά σε τουρκικό ρεμι δε θα πήγαινα και ας είχε και 800ε.
Τώρα για τις υποδομές στην Τουρκία, όντως υπάρχουν και βελτιώνονται συνέχεια αλλά δεν τις έχω σε εκτίμηση. Όταν το θέμα φτάσει εκεί γίνονται φτηνοδουλειες όπως τα stoeger Και τα φασόν πλαστικά μέρη που γίνονται για τα beretta εκεί.
 
Σκεφτομαι οτι μετα απο οσα υποθετετε για παραγωγη της Ρεμι στην Τουρκια η 11-87 usa θα αποκτησει ακομα μια μεγαλητερη υπεραξια.Περα απο το γεγονος αυτο θα υπαρχουν και ανταλακτικα για τα σημερινα μοντελα της.Πως το εκτιμαται αυτο;
 
Η ρεμι για να βγάλει το τελευταίο της μοντέλο μόνο στα παπαρια της δεν έγγραψε τον παλμό της αγοράς.
Έχει κάνει τεράστια προεργασία για να βγει αυτό το μοντέλο.

Προσωπικά σε τουρκικό ρεμι δε θα πήγαινα και ας είχε και 800ε.
Τώρα για τις υποδομές στην Τουρκία, όντως υπάρχουν και βελτιώνονται συνέχεια αλλά δεν τις έχω σε εκτίμηση. Όταν το θέμα φτάσει εκεί γίνονται φτηνοδουλειες όπως τα stoeger Και τα φασόν πλαστικά μέρη που γίνονται για τα beretta εκεί.
Εγω φιλε πχ εχω παρει αμερικανικα προιοντα απο εταιριες που ειναι κινα και μη σου πω ηταν και καλυτερα απο usa επησεις γτ να μη ριξουν την πιοτητα επεναπαυμενοι στο ονομα πλεων οι καινουριοι που θα την παρουν γτ δε μπωρουμε να συγκρινουμε το φινιρισμα της 1100 15 σταδιων με την αμμωβολη της v3 ας πουμε
 
Η ρεμι για να βγάλει το τελευταίο της μοντέλο μόνο στα παπαρια της δεν έγγραψε τον παλμό της αγοράς.
Έχει κάνει τεράστια προεργασία για να βγει αυτό το μοντέλο.

Προσωπικά σε τουρκικό ρεμι δε θα πήγαινα και ας είχε και 800ε.
Τώρα για τις υποδομές στην Τουρκία, όντως υπάρχουν και βελτιώνονται συνέχεια αλλά δεν τις έχω σε εκτίμηση. Όταν το θέμα φτάσει εκεί γίνονται φτηνοδουλειες όπως τα stoeger Και τα φασόν πλαστικά μέρη που γίνονται για τα beretta εκεί.
Αγαπητέ μην υποτιμάς την Τουρκία, αυτό είναι ένα διαχρονικό σφάλμα των Ελλήνων. Οι υποδομές που έχουν είναι άριστες, όλα τα μηχανήματα παραγωγής είναι made in Germany, made in USA, made in Japan κλπ, δεν είναι made in China ή Μπαγκλαντές. Το αν γίνονται "φτηνοδουλειές" εξαρτάται από τα πλάνα παραγωγής (μείωση κόστους παραγωγής ανά μονάδα, π.χ. τι πρωτες ύλες χρησιμοποιούνται), και φυσικά ποιός είναι ο τελικός παραλήπτης: σε κάθε βιομηχανία, είτε είναι αυτοκίνητα είτε είναι κυνηγετικά όπλα, η ποιότητα ενός στανταρτ προϊόντος (τονισμός στο "στάνταρτ") εξαρτάται και από την αγορά που απευθύνεται. Η Ελλάδα είναι χαρακτηρισμένη ως αγορά β' κατηγορίας. Σε αυτό έχουν συμβάλλει πολλοί παράγοντες, ένας από αυτούς είναι και η συμπεριφορά των εισαγωγέων (μεγιστοποίηση της κερδοφορίας).

Οσο αφορά εμένα προσωπικά, δεν αγοράζω εδώ και δεκαετίες, κανένα τουρκικο προϊόν, ακόμα και αν εξαναγκάζομαι να φυτεύω στο μπαλκόνι μαϊντανό, επειδή στο Βερολίνο δεν υπάρχουν παρά μόνο τουρκικα μανάβικα - τα διάφορα σουπερμαρκετ πουλούν εναν καχεκτικό μαϊντανό σε κάτι γλαστράκια. Σε μερικά πράγματα είμαι φανατικός - μέ άλλα λόγια: συνεπής στις αρχές μου.
 
Εκανα ενα ερωτημα στον κ.Διαμαντοπουλο για τα πλαστικα της 11-87 sportsman κοντακι και παπια.Ακουτε τιμη 149ευρω.Τι περιμενετε απο τις εταιρειες σημερα οπως εχει διαμορφωθει η οικονομια να μας προσφερουν το ποιοτικοτερο υλικο και το τελειο φινιρισμα;Η κατασταση αυτη εχει οδηγησει πολους υποψηφιους αγοραστες να προσανατολιζονται σε παλαιοτερα μοντελα καλη ωρα οπως και εγω.Ισως ομως να μη συμφωνησουμε ολοι σε αυτο.
 
Αγαπητέ μην υποτιμάς την Τουρκία, αυτό είναι ένα διαχρονικό σφάλμα των Ελλήνων. Οι υποδομές που έχουν είναι άριστες, όλα τα μηχανήματα παραγωγής είναι made in Germany, made in USA, made in Japan κλπ, δεν είναι made in China ή Μπαγκλαντές. Το αν γίνονται "φτηνοδουλειές" εξαρτάται από τα πλάνα παραγωγής (μείωση κόστους παραγωγής ανά μονάδα, π.χ. τι πρωτες ύλες χρησιμοποιούνται), και φυσικά ποιός είναι ο τελικός παραλήπτης: σε κάθε βιομηχανία, είτε είναι αυτοκίνητα είτε είναι κυνηγετικά όπλα, η ποιότητα ενός στανταρτ προϊόντος (τονισμός στο "στάνταρτ") εξαρτάται και από την αγορά που απευθύνεται. Η Ελλάδα είναι χαρακτηρισμένη ως αγορά β' κατηγορίας. Σε αυτό έχουν συμβάλλει πολλοί παράγοντες, ένας από αυτούς είναι και η συμπεριφορά των εισαγωγέων (μεγιστοποίηση της κερδοφορίας).

Οσο αφορά εμένα προσωπικά, δεν αγοράζω εδώ και δεκαετίες, κανένα τουρκικο προϊόν, ακόμα και αν εξαναγκάζομαι να φυτεύω στο μπαλκόνι μαϊντανό, επειδή στο Βερολίνο δεν υπάρχουν παρά μόνο τουρκικα μανάβικα - τα διάφορα σουπερμαρκετ πουλούν εναν καχεκτικό μαϊντανό σε κάτι γλαστράκια. Σε μερικά πράγματα είμαι φανατικός - μέ άλλα λόγια: συνεπής στις αρχές μου.
Εάν θέλουμε να προοδευσουμε και να πάμε μπροστά σαν Ελλάδα θα πρέπει να τους αντιγράψουμε και να κάνουμε ακριβώς τα ίδια και όχι να τους χλευαζουμε. Προσωπικά δεν θα αγοράσω τούρκικο προϊόν ότι και να είναι αυτό λόγω ιδεολογίας.Αλλα αυτό δεν έχει να κάνει με την προσπάθεια τους να εκσυχρονισθουν Όχι μόνο στα οπλα αλλά παντού, τους βγάζω το καπέλο,τους ζηλεύω γιατί εμείς ότι καλό είχαμε το κλείσαμε,το συνδικάλισαμε το κρατικοποιησαμε και στο τέλος το πτωχεύσαμε.
 
Back
Top