Remington Team

Οι ατσάλινες βάσεις της Remington κατασκευάζονται από ένα κομμάτι ατσάλι (τούβλο) με μηχανουργική κατεργασία. Διαδικασία χρονοβόρα και αντιοκοκονομική.
Η λεπτή σχισμή που υπάρχει, πίσω από την μεγαλύτερη σε πλάτος όπου λειτουργεί ο μοχλός όπλισης, έγινε γιατί οι μηχανικοί του εργοστασίου διαπίστωσαν ότι με αυτό τον τρόπο δεν σχίζονται οι βάσεις από τη χρήση στα ημιαυτόματα όπλα.
 
ας

Στη χρηση που μπορει να εχει ενα λειοκαννο, νομιζω ειναι απιθανο σε ενα ολιγολεπτο "ζεστο" καρτερι να στραβωσει μια καννη
Δεν στραβώνει εκεί, αλλά σε "πανηγύρια" και στη συνέχεια σε "σφυρηλάτηση" καρότσας/port baggage. Ακόμη και μια μικρή μόνιμη πίεση μπορεί να κάνει ζημιά σε θερμή κάννη. Ρίξε μερικές καραμπινιές και ακούμπα το όπλο πλάγια ώστε η κάννη να το κρατάει μην πέσει ... αυτή η μικρή σταθερή πίεση με το ίδιο του το βάρος δύναται να κάνει "ζημιά"
 
Διάτρηση και συγκέντρωση να πω πως η δική μου είναι με 70 θαλάμη
Κι εμενα Τεο που ειναι 76αρα στα ιδια παιζει, με οσους φιλους εχουμε ριξει μαζι για να τσεκαρουμε και εχουν ριξει με την G3 εχουν παθει πλακα, αλλα οπως εχω καταλαβει υπαρχει αρκετη εμπαθεια απο καποια ατομα για τις Ρεμι και δεν ξερω γιατι...
Οπως λεει και ενα ωραιο...Οποιος εχει τη μυγα να τη φερει πισω...:);););)
 
Κι εμενα Τεο που ειναι 76αρα στα ιδια παιζει, με οσους φιλους εχουμε ριξει μαζι για να τσεκαρουμε και εχουν ριξει με την G3 εχουν παθει πλακα, αλλα οπως εχω καταλαβει υπαρχει αρκετη εμπαθεια απο καποια ατομα για τις Ρεμι και δεν ξερω γιατι...
Οπως λεει και ενα ωραιο...Οποιος εχει τη μυγα να τη φερει πισω...:);););)
Συμφωνώ φίλε Alex76. Δεν ξέρω για εμπάθεια, αλλά πολύ θα ήθελα να δω και άλλα όπλα με παρόμοιες τουφεκιές στα μέτρα που ανεβάζεις.
 
Κι εμενα Τεο που ειναι 76αρα στα ιδια παιζει, με οσους φιλους εχουμε ριξει μαζι για να τσεκαρουμε και εχουν ριξει με την G3 εχουν παθει πλακα, αλλα οπως εχω καταλαβει υπαρχει αρκετη εμπαθεια απο καποια ατομα για τις Ρεμι και δεν ξερω γιατι...
Οπως λεει και ενα ωραιο...Οποιος εχει τη μυγα να τη φερει πισω...:);););)
Αλέξη το όπλο σου το συγκρίνεις με άλλο όπλο με τα εργοστασιακά τσοκ ή aftermarker....;;;
 
Συμφωνώ φίλε Alex76. Δεν ξέρω για εμπάθεια, αλλά πολύ θα ήθελα να δω και άλλα όπλα με παρόμοιες τουφεκιές στα μέτρα που ανεβάζεις.
Μου εχουν πει καποια εμπειρα ατομα του χωρου που εκτιμω οτι εχω πεσει σε φοβερη κανη και δεν αμφιβαλω, αλλα φιλε Βασιλη με οσους εχω μιλησει που ειχαν παλια 1100 και για δικο τους λογο πλεον κυνηγουν με αλλο οπλο, ολοι ελεγαν τα καλυτερα για τη βλητικη αποδοση των Ρεμι, δηλαδη εκαναν την διαφορα σε διατρηση και σε μακρινες τουφεκιες.
Αλέξη το όπλο σου το συγκρίνεις με άλλο όπλο με τα εργοστασιακά τσοκ ή aftermarker....;;;
Το εχω συγκρινει με black duck που ειχε ο αλλος κι εγω με Κικς, αλλα και με τα εργοστασιακα που και εκει γινεται το ελα να δεις αν βαλω το full πανω, ειχα βαλει περυσι μια τουφεκια με full και classica 32 no6 σε τενεκε στα 36 μετρα, ειχε πανω απο 30 τρυπες ο τενεκες
 
Μου εχουν πει καποια εμπειρα ατομα του χωρου που εκτιμω οτι εχω πεσει σε φοβερη κανη και δεν αμφιβαλω, αλλα φιλε Βασιλη με οσους εχω μιλησει που ειχαν παλια 1100 και για δικο τους λογο πλεον κυνηγουν με αλλο οπλο, ολοι ελεγαν τα καλυτερα για τη βλητικη αποδοση των Ρεμι, δηλαδη εκαναν την διαφορα σε διατρηση και σε μακρινες τουφεκιες.

Το εχω συγκρινει με black duck που ειχε ο αλλος κι εγω με Κικς, αλλα και με τα εργοστασιακα που και εκει γινεται το ελα να δεις αν βαλω το full πανω, ειχα βαλει περυσι μια τουφεκια με full και classica 32 no6 σε τενεκε στα 36 μετρα, ειχε πανω απο 30 τρυπες ο τενεκες
Αλεξ το G3 σε σχεση με τα αλλα 1100 τι διαφορα εχει?
 
Αλεξ το G3 σε σχεση με τα αλλα 1100 τι διαφορα εχει?
Η βαση εχει τιτανιο, στα ξυλλα λεει οτι εχει και ανθρακονηματα μεσα η βαφη, μηχανικα μερη εχουν επικαληψη τεφλον μαλλον εχει και πιο μεγαλο κωνο εκτος τον αυλο που ειναι 18.7 και τα διαφορετικα τσοκ που ειναι probore και οχι remchoke
 
Η βαση εχει τιτανιο, στα ξυλλα λεει οτι εχει και ανθρακονηματα μεσα η βαφη, μηχανικα μερη εχουν επικαληψη τεφλον μαλλον εχει και πιο μεγαλο κωνο εκτος τον αυλο που ειναι 18.7 και τα διαφορετικα τσοκ που ειναι probore και οχι remchoke
Ενω στις αλλες ο αυλος ειναι 18.5?
 
Όλοι νομίζουν ότι τα όπλα τους έχουν τις καλύτερες κάνες γιατί απλά αυτά χρησιμοποιούν.
Όσοι έχουν 2-3 όπλα την καλύτερη κάνη την έχει αυτό που χρησιμοποιούν περισσότερο !!!
Η συγκέντρωση αφήνει κενά περιφερειακά η δε διασπορά κεντρικά. Πρόβλημα και τα 2 εεε ?
 
Κι εμενα Τεο που ειναι 76αρα στα ιδια παιζει, με οσους φιλους εχουμε ριξει μαζι για να τσεκαρουμε και εχουν ριξει με την G3 εχουν παθει πλακα, αλλα οπως εχω καταλαβει υπαρχει αρκετη εμπαθεια απο καποια ατομα για τις Ρεμι και δεν ξερω γιατι...
Οπως λεει και ενα ωραιο...Οποιος εχει τη μυγα να τη φερει πισω...:);););)
Ρε τρελέ δεν υπάρχει εμπάθεια για τίποτα.ο καθένας κυνηγάει μ αυτό που γουστάρει και τον βολεύει.απλα οι συγκρίσεις για μένα είναι ατοπες κι εξηγώ.ακομα και σε 2 όπλα της ίδιας εταιρείας οι διαφορές στην κανη είναι τεράστιες.μπορεις εσύ π.χ να συγκρίνεις τη δικιά σου g3 με άλλες 10 και να δεις καλύτερα αποτελέσματα.μου έχει συμβεί με την 11-87 αλλά πάντα σε σύγκριση με άλλες 11-87.ο καθένας από μας το μόνο σίγουρο είναι ότι έχει τις προτιμήσεις του.καπου θα χάσεις κάπου θα κερδίσεις.τωρα για τ αγοράκια που οπωσδήποτε θέλουν να πουν ότι την έχουν μακρύτερη μεγαλύτερη και καλύτερη υπάρχουν άλλα σπορ για να το κάνουν.η βλητική από αρχαιοτάτων χρόνων παραμένει η ίδια κι απαράλλαχτη κι όλα περιστρέφονται γύρω απ' τα ίδια πράγματα.απλα τώρα έχουν γίνει όλα πιο εύκολα με τους πλαστικούς συγκεντρωτηρες τις ακαπνες πυριτιδες και τα τσοκ
 
Back
Top