Pointer

Όταν η ακριβή ξυρά τροφή δεν μας συγκινεί πλέον και το έχουμε ρίξει στην φρουτοφαγεία! Ας ελπίσουμε να μην μας βγει βίγκαν!
View attachment 52040View attachment 52041View attachment 52042
Καλημερα
Μην σε ανυσηχει φιλε δεν εχει προβλημα η τροφη
Ολα τα σκυλια αρεσκονται στα φρουτα ειδικα σε οσα εχουν γλυκια γευση
Μην αφησεις να φαει πολλα και προτιμα να κοψεις εσυ 1-2 να δωσεις παρα το ζωο μονο του ειδικα τα συκα
Λογβ σκουλικιων
Το ιδανικο ειναι καθολου αλλα οκ αν δεν ειναι καθημερινο φαινομενο 1-2 συκα δεν θα κανουν κακο
 
Δέν προκαλεί έκπληξη σε όσους έχουν ή είχαν πόιντερ .
Τρέλα ατελείωτη όπως καί οι αντοχές του .
Πριν από χρόνια είχα ένα σκύλο που είχε τρέλα με τα σύκα, η συκιά ήταν όμως ψηλό δέντρο και δεν τα έφτανε οπότε μέρα και νύχτα την έβγαζε κάτω από την συκιά και μόλις άκουγε παφ βουρ για το σύκο
 
Πολύ ωραίο ζώο..... πολύ όμορφο βίντεο..... πολύ θεαματικό.... αλλά ποιες πέρδικες θα μείνουν στη φερμα του μέχρι να φτάσει ο κυναγωγος...... ίσως σε άλλες χώρες που είναι ακυνηγητες...... αλλά για τα δικά μας δεδομένα και τις περιοχές που κυνηγάω εγώ τουλάχιστον...... ένα τέτοιο σκυλί είναι μόνο θέαμα και ουσία (νόμιμη καρπωση εννοώ) μηδέν.....
 
Όταν η ακριβή ξυρά τροφή δεν μας συγκινεί πλέον και το έχουμε ρίξει στην φρουτοφαγεία! Ας ελπίσουμε να μην μας βγει βίγκαν!
View attachment 52040View attachment 52041View attachment 52042
Δεν εχει θεμα το χειμώνα όταν πάω για μπεκάτσες το ρίχνει στα φιρικια εμενα...
Το καλοκαίρι του πετάω κανα κομμάτι μπανάνα για να μην ζηλεύει όταν τρώω στην αυλή..
 
Πολύ ωραίο ζώο..... πολύ όμορφο βίντεο..... πολύ θεαματικό.... αλλά ποιες πέρδικες θα μείνουν στη φερμα του μέχρι να φτάσει ο κυναγωγος...... ίσως σε άλλες χώρες που είναι ακυνηγητες...... αλλά για τα δικά μας δεδομένα και τις περιοχές που κυνηγάω εγώ τουλάχιστον...... ένα τέτοιο σκυλί είναι μόνο θέαμα και ουσία (νόμιμη καρπωση εννοώ) μηδέν.....
Aυτός πούχα μέχρι να γίνει 4 χρονών έβγαζε ωραίες ασσίστ στους γύρω σε απόσταση 200-300 μέτρων απο μένα .
Ασταμάτητος ξεκινούσε την ανηφόρα μέχρι να σηκώσει το θήραμα .Απλώς άκουγα ένα υπόκωφο μπρρρρ κι'έβ΄λεπα
τα πουλιά απο μακρυά .
Ένας δε που συναντηθήκαμε στην παγανιά μούδωσε καί συγχαρητήρια για το σκυλί έχοντας πάρει 3 περδίκια κι'εγώ ατουφέκιστος.
Απο τα 4 του χρόνια καί μετά διαμόρφωσε χαρακτήρα σκυλιού που κυνηγούσε μαζί -για το αφεντικό του .
 
Αλλά για να μην παρεξηγηθω..... και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ ένα τέτοιο ζώο..... άπληστο, ακούραστο, να ψάχνει και να τσεκαρει τα γκρεμια.....
Ετσι ειναι και για μενα
Λατρευω το θεαμα αυτο το επιζητω στον καμπο και σε ηπιες κλισεις τα αφηνω προσωπικα

Ομως σε αποτομεα κλισεις τα κοβω επιτηδες

Και να σταθει το πουλι δεν το θελω

Εχω δει σκυλια να κατασρρεφονται απο πτωσεις και δεν το ρισκαρω

Περσυ με περνει ενα φιλαρακι τηλεφωνο να παω αρον αρον απογευμα

Μια σπρινκερινα επεσε απο ενα μεγαλο υψος στην προσπαθεια να κανει απορτ μια τσιχλα
Ο ανθρωπος δεν το κατεχει και ηθελε μια πρωτη βοηθεια και κατευθυνση

Τα χρηματα για την επαναφορα της και το ρισκο αν θα ξανακυνηγησει ηταν τοσο μεγαλα που δεν αξιζε την καρπωση του θηραματος


Δεν παυει ομως να μου αρεσει αυτο που ειδαμε και να το θελω απλα προσπαθω οσο γινεται να λαμβανω υποψην το ρισκο ατυχηματος
Ειναι οπως αν κρατας μια φερραρι
Θες να την χαιρεσαι στην τεαχυτητα και το κρατημα της
Αν το κανεις ομως μεσα ατην πολη εχεις μεγαλο ρισκο να γινει το κακο
 
Back
Top