Pointer

Γεια σας φιλοι,απο Κυπρο σας γραφω και θελω την βοηθεια σας σε καποιο θεμα που εχω με ενα ποιντερακι που πηρα τελευταια.ειναι 2 χρ. καθαροαιμο και απογονος του Geleniko και Alpi του Μαθιοπουλου αν αυτο λεει κατι.
το προβλημα ειναι οτι τρεχει παρα πολυ για μια ωρα και μετα οταν κουραστει δουλευει πιο συγυρισμενα.
εγω εχω χρονια να εχω σκυλο ποιντερ και δεν ξερω αν αυτο ειναι λογικο.
αν μπορει να διορθωθει πως γινετε.
ευχαριστω πολυ
 
ναι εγινε στον οσκαρ.ειναι δικη του γεννα.
Αν μιλησεις με τον κωνσταντινο ειμαι σιγουρος οτι θα στο εξηγησει και αυτος

Ειναι αρσενικος στα δυο χρονων δηλαδη με την τρελα στο αιμα του -εφηβεια- και ατην ουσια απο την Κυριακη θα αρχισει την πρωτη του επισημη κυνηγετικη σεζον

Θα δεις οτι οταν παει μεταξυ 3-4 και εαν το σκυλι βγαινει συχνα στο κυνηγι αλλα και εκπαιδευτικα θα αρχισει να ηρεμα και να αποκτα ενα τεμπο που θα διαμορφωσει αναλογα τα μερη που κυνηγας επι το πληστον

Θα ωριμασει και θα καταλαβει οτι εαν θελει να κυνηγα πολλη ωρα πρεπει να ελεξει το τεμπο του

Ειναι οκ το σκυλακι

Τιποτα το παραξενο ειναι απλα απειρια και ορεξη για εξευρευνηση και ευρεση θηραματος
Κατι που πρεπει να σε ενθουσιαζει
 
Last edited:
Γεια σας φιλοι,απο Κυπρο σας γραφω και θελω την βοηθεια σας σε καποιο θεμα που εχω με ενα ποιντερακι που πηρα τελευταια.ειναι 2 χρ. καθαροαιμο και απογονος του Geleniko και Alpi του Μαθιοπουλου αν αυτο λεει κατι.
το προβλημα ειναι οτι τρεχει παρα πολυ για μια ωρα και μετα οταν κουραστει δουλευει πιο συγυρισμενα.
εγω εχω χρονια να εχω σκυλο ποιντερ και δεν ξερω αν αυτο ειναι λογικο.
αν μπορει να διορθωθει πως γινετε.
ευχαριστω πολυ
Αυτό, θα έπρεπε να σε ενθουσιάζει και όχι να σε προβληματίζει.
Ο σκύλος, δείχνει, ότι ψάχνει;
 
Αν μιλησεις με τον κωνσταντινο ειμαι σιγουρος οτι θα στο εξηγησει και αυτος

Ειναι αρσενικος στα δυο χρονων δηλαδη με την τρελα στο αιμα του -εφηβεια- και ατην ουσια απο την Κυριακη θα αρχισει την πρωτη του επισημη κυνηγετικη σεζον

Θα δεις οτι οταν παει μεταξυ 3-4 και εαν το σκυλι βγαινει συχνα στο κυνηγι αλλα και εκπαιδευτικα θα αρχισει να ηρεμα και να αποκτα ενα τεμπο που θα διαμορφωσει αναλογα τα μερη που κυνηγας επι το πληστον

Θα ωριμασει και θα καταλαβει οτι εαν θελει να κυνηγα πολλη ωρα πρεπει να ελεξει το τεμπο του

Ειναι οκ το σκυλακι

Τιποτα το παραξενο ειναι απλα απειρια και ορεξη για εξευρευνηση και εβρεση θηραματος
Κατι που πρεπει να σε ενθουσιαζει
δεν σκοπευω να το παρω πρωτη κυριακη,φοβαμαι να το χασω.πιο μετα μπορει.ευχαριστω φιλε για τις συμβουλες
 
Γεια σας φιλοι,απο Κυπρο σας γραφω και θελω την βοηθεια σας σε καποιο θεμα που εχω με ενα ποιντερακι που πηρα τελευταια.ειναι 2 χρ. καθαροαιμο και απογονος του Geleniko και Alpi του Μαθιοπουλου αν αυτο λεει κατι.
το προβλημα ειναι οτι τρεχει παρα πολυ για μια ωρα και μετα οταν κουραστει δουλευει πιο συγυρισμενα.
εγω εχω χρονια να εχω σκυλο ποιντερ και δεν ξερω αν αυτο ειναι λογικο.
αν μπορει να διορθωθει πως γινετε.
ευχαριστω πολυ
Αν μοιάζει με τα σκυλιά του Μαθιοπούλου
είναι δυναμίτης... .. υπομονή και εξόδους.... είναι νεαρός και θα μάθει να κάνει διαχείριση δυνάμεων.....αν ψάχνει για να βρει θήραμα και παράλληλα έχει επιστροφές σε εσένα που σημαίνει ότι θεωρεί ότι κυνηγάτε μαζί....το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι πολλές εξόδους μαζί του.....να τον χαίρεσαι και να περνάτε καλά μαζί
 
Αν μοιάζει με τα σκυλιά του Μαθιοπούλου
είναι δυναμίτης... .. υπομονή και εξόδους.... είναι νεαρός και θα μάθει να κάνει διαχείριση δυνάμεων.....αν ψάχνει για να βρει θήραμα και παράλληλα έχει επιστροφές σε εσένα που σημαίνει ότι θεωρεί ότι κυνηγάτε μαζί....το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι πολλές εξόδους μαζί του.....να τον χαίρεσαι και να περνάτε καλά
ευχαριστω φιλε
 
Back
Top