Perazzi

Πάντως κάποιοι στο baikal team υποστηρίζουν ότι το mp 233 είναι πολύ καλύτερο από πολλά και ειδικά απ τα beretta πολύ καλύτερα. Το λέω αυτό γιατί αναφέρθηκε το baikal εδώ... Εγώ δεν είμαι σκοπευτης, αλλά τους πρωτοκλασσατους τους βλέπω με perazzi και κάτι dt beretta δεν εχω δει από τα λίγα που ξέρω πολλούς με baikal..
 
Πάντως κάποιοι στο baikal team υποστηρίζουν ότι το mp 233 είναι πολύ καλύτερο από πολλά και ειδικά απ τα beretta πολύ καλύτερα. Το λέω αυτό γιατί αναφέρθηκε το baikal εδώ... Εγώ δεν είμαι σκοπευτης, αλλά τους πρωτοκλασσατους τους βλέπω με perazzi και κάτι dt beretta δεν εχω δει από τα λίγα που ξέρω πολλούς με baikal..
ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ!!!!!
MX8 & DT.
Κανένα άλλο όπλο αν σου πάθει κάτι στον αγώνα, δεν θα μπορέσει να επισκευαστεί μέσα στο χρονικό περιθώριο που διέπει τους αγώνες!
 
Πάντως κάποιοι στο baikal team υποστηρίζουν ότι το mp 233 είναι πολύ καλύτερο από πολλά και ειδικά απ τα beretta πολύ καλύτερα. Το λέω αυτό γιατί αναφέρθηκε το baikal εδώ... Εγώ δεν είμαι σκοπευτης, αλλά τους πρωτοκλασσατους τους βλέπω με perazzi και κάτι dt beretta δεν εχω δει από τα λίγα που ξέρω πολλούς με baikal..
Φιλαράκι ξεκίνησε το σπορτινγκ με ένα baikal sporting 75cm,τον πρόδωσε σε πάνω από 3 αγώνες και το έδωσε για να πάρει ένα mxs.Απο τοτε δεν ξενακουσα να έχει παράπονο!
 
Φιλαράκι ξεκίνησε το σπορτινγκ με ένα baikal sporting 75cm,τον πρόδωσε σε πάνω από 3 αγώνες και το έδωσε για να πάρει ένα mxs.Απο τοτε δεν ξενακουσα να έχει παράπονο!
Εγώ φίλε Ηλία έχω πει πολλες φορες εδώ για τα baikal τα καλύτερα, οτι για την τιμή τους είναι ίσως τα καλύτερα, δε μπορώ όμως να ακούω υπερβολές και συγκρίσεις με όπλα που έχουν δυνατά ονόματα και τιμές από τριπλάσιες έως δεκαπλάσιες. Αυτό μόνο και σταματάω εδώ γιατί ούτε έχω πιάσει στα χέρια μου perazzi ουτε ειμαι του σκοπευτηριου για να έχω άποψη για τέτοια όπλα.
 
Εγώ φίλε Ηλία έχω πει πολλες φορες εδώ για τα baikal τα καλύτερα, οτι για την τιμή τους είναι ίσως τα καλύτερα, δε μπορώ όμως να ακούω υπερβολές και συγκρίσεις με όπλα που έχουν δυνατά ονόματα και τιμές από τριπλάσιες έως δεκαπλάσιες. Αυτό μόνο και σταματάω εδώ γιατί ούτε έχω πιάσει στα χέρια μου perazzi ουτε ειμαι του σκοπευτηριου για να έχω άποψη για τέτοια όπλα.
Κατάλαβα απόλυτα πως το ανέφερες Τάσο και συμφωνώ και με την άποψη σου,δεν γίνεται να δεχόμαστε την αποδόμηση τέτοιων όπλων,αν δεν είχαν χαοτική διαφορά δεν θα κόστιζαν και όσο 10 baikal!Πλεον η κατηγορία baikal έχει δυνατό ανταγωνιστική και κατά την προσωπική μου με μόνη εξαίρεση την αξιοπιστία υστερεί και κατά πολύ από τον Τούρκο στα υπόλοιπα!
 
To θεμα ειναι πως και τα συγκεκριμενα οπλα θα σου βγαζουν προβληματα, με διαφορα ομως οτι, μπορει να στο κανει (αν στο κανει) 1 στα 10, ενω με την ιδια χρηση, στη χαμηλοτερη χρηματικη κατηγορια θα στο κανουν περισσοτερα ανα δεκαδα
 
Επειδή αναφέρθηκε σε άλλο θέμα έψαξα λίγο...και σε μια φωτό βρήκα αυτό....τί γίνεται;;;; Υπόψη οτι δεν γράφει το ένα ΜΧ2000S

View attachment 12524
Νομιζω οτι υπαρχει και η δυνατοτητα απο το εργοστασιο να επιλεξεις αν θες ελατηρια ή ελασματα στην σκανδαλη περα των αλλων
 
Επειδή αναφέρθηκε σε άλλο θέμα έψαξα λίγο...και σε μια φωτό βρήκα αυτό....τί γίνεται;;;; Υπόψη οτι δεν γράφει το ένα ΜΧ2000S

View attachment 12524
Καλά έκανες και ήρθες εδώ.
Κοίτα κι αυτό τώρα και πές τι παρατηρείς...








 
Last edited:
Επειδή αναφέρθηκε σε άλλο θέμα έψαξα λίγο...και σε μια φωτό βρήκα αυτό....τί γίνεται;;;; Υπόψη οτι δεν γράφει το ένα ΜΧ2000S

View attachment 12524


Αυτά είναι δυο mx2000. Το ένα με αποσπωμενη V και το άλλο με αποσπωμενη και κοινά ελατήρια. (Τα περισσότερα mx2000 έχουν τα κοινά ελατήρια από την μάνα τους)

Το mx2000s, και το mx12 έχουν σταθερή σκανδαλοθηκη με κοινά ελατήρια.
 
Last edited:
Αυτά είναι δυο mx2000. Το ένα με αποσπωμενη V και το άλλο με αποσπωμενη και κοινά ελατήρια. (Τα περισσότερα mx2000 έχουν τα κοινά ελατήρια από την μάνα τους)

Το mx2000, και το mx12 έχουν σταθερή σκανδαλοθηκη με κοινά ελατήρια.

ναι αυτό που λέγαμε ήταν οτι το mx2000 έχει V ενώ το mx200s έχει κανονικά....αυτό ήξερα αλλά από την φωτό που έβαλα παραπάνω...μπερδεύει το θέμα...ίσως αλλάχτηκε η σκανδάλη τί να πω
 
ναι αυτό που λέγαμε ήταν οτι το mx2000 έχει V ενώ το mx200s έχει κανονικά....αυτό ήξερα αλλά από την φωτό που έβαλα παραπάνω...μπερδεύει το θέμα...ίσως αλλάχτηκε η σκανδάλη τί να πω
Mην μπερδεύουμε τα μοντέλα με τις αποσπώμενες σκανδάλες και τα μή.
Αυτά με τις αποσπώμενες μπορουν να φορέσουν και V γκρουπάκια, και με ελικοειδή ελατήρια.Οπως η φωτό σου ποιό πάνω.
Τα άλλα με σταθερές δεν υπάρχει επιλογή.
 
Back
Top