Maxus vs a 400 xtreme plus.

Ισχύει ότι είναι μακριά η 76. Και η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα δεν την προτιμούν πολλοί. Θα την επαιρνα μόνο και μόνο για καρτέρι και σκοπευτήριο που όντως ευνοεί. Αν την ήθελα και για περπατητο πιστεύω ότι θα ήταν υπερβολή. Πάλι όμως το σκέφτομαι.
Θα παρεις μόνο 76 εκ, σε Μaxus πάντα
 
Ζυγίζει καλύτερα? Καλύτερη κίνηση? Για δώσε φώτα
Πολυ καλυτερη κίνηση στην τροχιά του πουλιου , ελάχιστα μεγαλυτερες ταχυτητες κ συγκεντρώσεις, ελαφρά μπροστοβαρο δεν σταματάει ευκολα, πολυ πιο σωστό swing όπως λένε κ οι ειδικοί, κ ειναι κ όπλο με 76 κανη ρε φίλε
 
Ζυγίζει καλύτερα? Καλύτερη κίνηση? Για δώσε φώτα

Πολυ καλυτερη κίνηση στην τροχιά του πουλιου , ελάχιστα μεγαλυτερες ταχυτητες κ συγκεντρώσεις, ελαφρά μπροστοβαρο δεν σταματάει ευκολα, πολυ πιο σωστό swing όπως λένε κ οι ειδικοί, κ ειναι κ όπλο με 76 κανη ρε φίλε
Ναι αυτά σκέφτομαι και εγώ και είμαι στη μέση. Το τελευταίο πόζε Browning που είχα ήταν 76. Εδώ όμως ουσιαστικά μιλάμε 81-82 λόγω επιμήκυνσης. Να υποθέσω τις έχεις ρίξει και τις δύο η μιλάς γενικά σαν αρχή πάντα 76 ?
 
Όποιος έχει κάποια από τις δύο η ριξει και εχει άποψη και για το μήκος 71 η 76 ας μας πει. Εγώ έχω κολλήσει στα υπέρ και τα κατά των δυο μηκών.
Για τα μήκη αν κυνηγάς μόνο καρτέρι πάρε 76.
Αν έχεις σκοπό να κάνεις και άλλα κυνήγια 71.
Δοκίμασε τα όπλα.
 
Φίλε μου η μαξους έχει γενικά ελαφρώς το βάρος μπροστά , όποτε πιστεύω 72 είναι λουκούμι .
Και γενικά αν θελήσεις να κανείς αλλά κυνήγια η να την πουλήσεις είσαι σε πιο εμπορικό και εύχρηστο μήκος .
 
Ανδρέα έχω ρίξει και με τα δυο. Στα δικά μου γουστα για καρτέρι θα επέλεγα την plus σε 76 ποντους κάννη! Χωρίς δόση ειρωνιας, παιδια που επηρεάζει το υψος το μήκος της καννης?
Υποθέτω πως αυτό λέγεται στη βάση ότι όσο πιο ψηλός και μεγαλόσωμος είναι κάποιος τόσο πιο εύκολα μπορεί να 'κουμαντάρει' και να του ταιριάζει ένα μακρύκανο όπλο.
 
Υποθέτω πως αυτό λέγεται στη βάση ότι όσο πιο ψηλός και μεγαλόσωμος είναι κάποιος τόσο πιο εύκολα μπορεί να 'κουμαντάρει' και να του ταιριάζει ένα μακρύκανο όπλο.
Ποτε δεν το καταλαβα Γρηγόρη, αν και την ακουω συχνά σαν ερώτηση!
 
Ναι αυτά σκέφτομαι και εγώ και είμαι στη μέση. Το τελευταίο πόζε Browning που είχα ήταν 76. Εδώ όμως ουσιαστικά μιλάμε 81-82 λόγω επιμήκυνσης. Να υποθέσω τις έχεις ρίξει και τις δύο η μιλάς γενικά σαν αρχή πάντα 76 ?
Εχω ρίξει ότι κυκλοφορεί
 
Προσωπικά δεν θεωρώ ότι το υψος παιζει ρόλο στο μήκος της καννης
Ναι πλανάται αυτή ιδέα. Ίσως για κάποιον 1.6 να παίζει ρόλο. Στο 1.76 μάλλον μικρό θα έλεγα. Με αυτή τη λογική ένας δυμετρος τι πρέπει να πάρει ? 2μετρη?
 
Ναι πλανάται αυτή ιδέα. Ίσως για κάποιον 1.6 να παίζει ρόλο. Στο 1.76 μάλλον μικρό θα έλεγα. Με αυτή τη λογική ένας δυμετρος τι πρέπει να πάρει ? 2μετρη?
Δεν είναι άσχημη ιδέα ...
 

Attachments

  • metro_hunters.jpg
    metro_hunters.jpg
    50,2 KB · Προβολές: 33
Back
Top