Maxus 2 vs Benelli Be diamond

Πάρε ένα καλύτερο εσύ.
Τα 2 χιλιάρικα προτιμώ να τα κάψω στο σκοπευτήριο και σε έναν σοβαρό δάσκαλο σκοποβολής παρά να αγοράσω καινούργιο όπλο με βλητική υπεροχή.
Το πρώτο θα μου μείνει, το δεύτερο θα το αλλάξω τον επόμενο χρόνο γιατί θα έχει βγει κάτι με ακόμα μεγαλύτερη βλη(μα)τική υπεροχή.
Αναρωτιέμαι, με την συχνότητα που βγαίνουν νέα μοντέλα και την ΣΑΦΗ βλητική υπεροχή τους σε σχέση με τα προηγούμενα γιατί αγκομαχάμε να βαρέσουμε καθάριο στα 60μ ενώ θα έπρεπε να το βαράμε στο χιλιόμετρο και βάλε και επίσης γιατί όλοι ψάχνουν παλιά μοντέλα αχαχαχαχ
Για αυτό κ εγώ έμεινα με μια...πάλιωσε κιολας,μια χαρά ‼️ όταν την αγόρασα δεν είχα μετά φράγκα για φυσίγγια‼️
 
Τα μόνα 3 πράγματα που θα ήθελα πολύ να έχει η μ2 μου είναι 10ετή εγγύηση, βαφή best και το βασικότερο κλείστρο αντι κλικ.
Αντικλικ στο κανω σε δυο λεπτα και η εγγυηση δε χρειαζετε παρα μονο για αστοχια η οποια θα βγει στο πρωτο χρονο αντε κανα λαμακι κανα τσοκ καμια σκανδαλοθηκη
 
Έλεγε ότι ο ιδανικός για την καραμπίνα είναι ο 18.35 .Όχι για το δίκανο .Γι'αυτό πρόσφατα είχα γράψει ότι κάτι υπάρχει συσχέτιση μεταξύ αυλού και απόδοσης στο σύστημα αδράνειας και η μπενελι δεν αναιβαζει πάνω από 18.4 .
Εγώ είχα την crio με 18,5 ο φίλος μου με 18.3
 
Αντικλικ στο κανω σε δυο λεπτα και η εγγυηση δε χρειαζετε παρα μονο για αστοχια η οποια θα βγει στο πρωτο χρονο αντε κανα λαμακι κανα τσοκ καμια σκανδαλοθηκη
.sex hard.μας με τα λαμάκια μου μέσα τώρα χαχαχαχαχαχα
Ακούω λαμάκια και μου σηκώνεται η τρίχα ...
Σκανδαλοθήκη θα πάρω μια original - γνήσια από Τουρκία ... τις φτιάχνουν καλύτερες εκεί μαθαίνω ... :cool:

Το αντικλίκ με το φάγωμα των γωνιών του κλείστρου θα μου πεις ???
 
Δε χρειάζεται φίλε άλλαξε το επανάτασης και βάλε 5/6 σπείρες μεγαλύτερο και λίγο σκληρότερο και θα ξεχάσεις το κλικ αλλά θα ξεχάσεις και των κάτω των 32 γρ ντουφέκια γιατί μετά αν ρίχνεις 28 μετά το μπαμ θ αντί για κλικ θα ακούγεται χραπ χρουπ επαναληπτική χαχαχαχα
 
Έχεις δει εταιρίες να πλασάρουν νέο προϊόν και να λένε ότι είναι χειρότερο από το παλιό ;
Ας πλασάρουν ότι θέλουν εγώ την γριά την rafaello δεν θα την έδινα για μια πιό καινούργια
Ποιοτικότατη και απροβλημάτιση ούτε ξεφλούδισμα ούτε εμπλοκή ποτέ και με ωραία ξύλα
Με μια κοντή κάννη από Brenda .yel. θα την βγάλω στην κυκλοφορία πάλι
 
18.5 κατά τύχει ή παραγγελία από όσο ξέρω διαφορές στις ντουφεκιες είχαν?
Ναι είχαν έφυγαν και η δυο σε μια σεζόν.. νόμιζα οτι έριχνα αλάτι κάνη για τον @@@@@@ πήγα να πάθο καταθλιψη.... αντίθετα η Μαντσίνο που είχα 4 χρόνια η κάνη της ήταν θανατος
 
.sex hard.μας με τα λαμάκια μου μέσα τώρα χαχαχαχαχαχα
Ακούω λαμάκια και μου σηκώνεται η τρίχα ...
Σκανδαλοθήκη θα πάρω μια original - γνήσια από Τουρκία ... τις φτιάχνουν καλύτερες εκεί μαθαίνω ... :cool:

Το αντικλίκ με το φάγωμα των γωνιών του κλείστρου θα μου πεις ???
Οχι φυσικα αυτες οι γωνιες δεν ειναι τυχαια ετσι
 
Ας πλασάρουν ότι θέλουν εγώ την γριά την rafaello δεν θα την έδινα για μια πιό καινούργια
Ποιοτικότατη και απροβλημάτιση ούτε ξεφλούδισμα ούτε εμπλοκή ποτέ και με ωραία ξύλα
Με μια κοντή κάννη από Brenda .yel. θα την βγάλω στην κυκλοφορία πάλι
Η μπρεντα κανη θελει κει λιγο πωλιμαρισμα για να μπει η παπια μπενελλι προσεξε μη την σπασεις γτ ειναι κυλινδρικη εξωτερικα στο μηκος της θαλαμης
 
Ναι είχαν έφυγαν και η δυο σε μια σεζόν.. νόμιζα οτι έριχνα αλάτι κάνη για τον @@@@@@ πήγα να πάθο καταθλιψη.... αντίθετα η Μαντσίνο που είχα 4 χρόνια η κάνη της ήταν θανατος
Δηλαδη το 18.5 ριχνει αλατι και το 18.8 πιπερι αχαχαχαχ
 
Από μια Μ2 η από μια ραφαελο στο λέω γιατί είχα την edition 2000 που είναι συλλεκτικές και καμία διαφορά δεν είναι από την απλή ραφελλο 123 παρά μόνο σκαλίσματα και ξύλα .
Μια χαρά όπλα . Τα ξέρω και τα 2. Καμία σχέση με την Diamond. Το μόνο κοινό ότι γράφουν πάνω Benelli.
 
Αυτό με το 20-25 χρόνια τα έχουμε ακούσει πολλές φορές και οταν έβγαλαν πρόβλημα η αντιπρόσωποι θα σου βρουν απίστευτες δικαιολογίες για να μην το καλύψουν. Και κάθησε και διάβασε τα ψιλά γράμματα να δεις τα 25 χρόνια για να ισχύουν τι πρέπει να κάνεις
Οι αντιπρόσωποι εδώ μπορεί να βρουν και να πουν ότι θέλουν. Σε επικοινωνία όμως με την μαμά εταιρεία στην Ιταλία την άκρη θα την βρεις απλά θα ταλαιπωρηθείς περισσότερο με μεγάλη αναμονή. Τα ψιλά γράμματα υπάρχουν εξίσου και στα όπλα με μικρή εγγύηση δεν διαφέρει σε κάτι αυτό σε σχέση με τα υπόλοιπα πιο φτηνά οπλα. Αυτό που λέει η εγγύηση ότι σου καλύβει συμπεριλαμβανομένου και των ψιλών γραμμάτων θα σου το καλύψουν. Μέχρι εκεί όμως όπως συμβαίνει σε κάθε προϊόν. Οπότε τα ζυγίζεις και επιλέγεις. Εγώ πάντως την εγγύηση δεν την βλέπω σαν δωρεάν επισκευή σε περίπτωση που πάθει κάτι. Το βλέπω σαν πιστοποίηση ότι το όπλο είναι καλά κατασκευασμένο με καλά υλικά και αξιόπιστο μηχανισμό και ελεγμένο πριν το παραλάβω. Και για αυτό λέω ότι όταν ένας κατασκευαστής δίνει τόσο μεγάλη εγγύηση δείχνει ότι πιστεύει στο προϊόν του και ασφαλώς το εκμεταλλεύεται και ανάλογα στο marketing και στην τιμή. Είναι και το r&d που πληρώνεις και η benelli είναι από τις μονές εταιρείες που έχει βγάλει και κάτι καινοτόμο και πειραματίζεται όπως το BE.ST το poze της την vinci κλπ. Οι άλλες εταιρείες απλά ανακυκλώνουν ότι έχουν η αντιγράφουν πλέον την αδράνεια της Benelli.
 
Back
Top